WETHOUDER VERBEEK REIKT AAN TROLLEN PRIJZEN UIT LEERLINGEN GIDEONSCHOOL MAKEN FRANSE VRIENDEN VIJFTIG EURO VOOR MINIMA POLITIEBERICHTEN OKTMOETINGSMIDDAG VOOR MENSEN MET BEPERKING |gj^ ZELF KIEZEN WAAR JE GAAT STEMMEN UNICEF IN REIGERH0F KERKDIENSTEN ZONDAG 9 NOVEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 november 2008 pagina 29 Nieuwerkerk aan den IJssel - Leerlingen van de Gideonschool kunnen binnenkort chatten met leeftijdsgenootje sin het Franse Sablé sur Sarthe. Komende vrijdag wordt de website www.howdoyoulive.eu geopend.De website is een samenwerking tussen de Gideonschool en Ecole de Gas- tines, in het kader van het project eTwinning, dat door middel van ICT, schoolpartnerschappen in Europa wil bevorderen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wethouder Jan Verbeek van Sport reikte zaterdagochtend de prijzen uit bij de jongste groep judo'ers; de Trollen. "Dit is toch hartstikke leuk om naar te kijken", zei de wethouder met een grote lach. Door Joke Heikens Budodub Geisha (budo wil zeg gen dat er naast judo nog andere Japanse gevechtssporten worden beoefend) organiseerde zaterdag een bijna provinciaal toernooi met clubs uit Den Haag, Zoetermeer en Rockanje. In de gymzaal van de Gideonschool, waar normaal ook getraind wordt, vond het toernooi plaats. Voor de prijsuitreiking was er een demonstratie door judoka's van diverse leeftijden en met di verse kleuren banden om. Deze demonstratie werd gedaan op muz iek, wat voor judo erg bijzonder is. "Gisteren tijdens de generale repetitie ging er nog het één en ander mis", vertelde organisatrice Cora van Kempen. "Ze hebben hier wel twee maanden op geoefend en gelukkig ging het vandaag goed. De verschillende oefening moeten wel in de juiste volgorde vertoond worden en dat liep gisteren af en toe mis." In rijtjes van vier, gingen vier groepen judoërs met elkaar de 'strijd' aan. Telkens liep de voorste van elk tegenovergesteld rijtje naar Rollebollende trollen. zijn tegenstander en zij voerden sa men een greep uit. Zo toonden de deelnemers heel wat verschillende judotechnieken. De uitvoering op muziek maakte er bijna een dans van. Verbeek die regelmatig op zater dag bij sportwedstrijden aanwezig is, vermaakte zich opperbest: "Het is belangrijk dat de gemeente niet alleen geld geeft aan het sporten, maar ook zijn gezicht laat zien. We vinden sport erg belangrijk, dan kun je best iedere zaterdag een half uur tot drie kwartier bij een evene ment aanwezig zijn. En zoals van daag dit judotoernooi, dat is toch ontzettend leuk om naar te kijken? Vooral de kleintjes en die demon stratie, ik vind dat prachtig!" Door Marlonneke Willemsen Het project is een initiatief van het comité internationale betrekkin gen. Volgens een van de commis sieleden Aad Stuivenberg hebben zij ruime tijd geleden de Nieuwer- kerkse scholen benaderd om mee te doen aan het project eTwinning. "De Gideonschool heeft hier posi tief op gereageerd en dus zijn we op zoek gegaan naar een geschik te partnerschool. Dit heeft gere sulteerd in de samenwerking met de Ecole de Gastines in de Franse gemeente Sablé sur Sarthe." Met deze gemeente heeft Nieuwerkerk vriendschappelijke contacten, aan gezien dit een partnergemeente van Bückeburg (de partnerge meente van Nieuwerkerk) is. Nadat het comité de contacten heeft gelegd, was het aan de scho len om het project gestalte te ge ven. Hiervoor heeft projectleider Ad Spelt, die verantwoordelijk is voor de ICT voorzieningen op een aantal scholen in de regio, contact opgenomen met de directrice van de Ecole de Gastines, Catherine Cailleau. "In het begin was dat een beetje aftasten, want we moesten via de mail in het Engels communi ceren. Het bleek dat Engels een be langrijk speerpunt in Frankrijk was, dus hebben we besloten om in het project een koppeling te maken tussen Engels, ICT-vaardigheden en kennismaking met kinderen uit andere Europese landen. We zijn in september met het project be gonnen en de afgelopen weken hebben de kinderen gewerkt aan hun eerste opdracht: zichzelf voor stellen in het Nederlands én het Engels. Je kon al goed merken dat ze hierdoor veel van de taal leer den." Het is de bedoeling dat de Franse kinderen deze teksten later gaan vertalen vanuit het Engels naar het Frans. De Nederlandse kinde ren moeten de Engelse teksten uit Frankrijk weer in het Nederlands vertalen. In de komende maan den zullen de kinderen nog meer opdrachten voor de website gaan maken, zoals een beschrijving van hun dorp en schooldag. Daarnaast worden er regelmatig chatsessies georganiseerd, waarbij de kinde ren rechtstreeks met elkaar kun nen communiceren. Er wordt ook gewerkt aan een niet-virtuele uit wisseling. Door het project leren de kinderen niet alleen zich bewust worden van hun omgeving en de Engelse taal, maar ze kunnen ook hun computervaardigheden vergroten. Zo hebben de kinderen meege holpen met het ontwerpen van de website. Volgens Spelt vonden ze dit fantastisch. "Het logo van de site is door de kinderen bedacht. Ze wilden iets met letters doen en hebben die vervolgens versierd met allerlei dingen die symbool staan voor Nederland en Frankrijk, zoals klompen, kaas en wijn. Ook hebben ze de uitnodiging voor de opening gemaakt." Hoe de site er precies uit komt te zien is ook voor de kinderen nog een verrassing. Dit zal aanstaande vrijdag pas bekend worden ge maakt, tijdens de opening, die op beide scholen gelijktijdig met be hulp van een webcam wordt ge vierd. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van de Week van de Chro nisch Zieken, van 7 tot en met 14 november, organiseert de Advies raad Gehandicaptenbeleid Nieu werkerk aan den IJssel (AGN), voor donderdag 13 november van 14.00 tot 16.00 uur een informatieve middag in de Batavier voor men sen met een beperking en voor chronisch zieken. Zaal open om 13.30 uur. Na een welkom van de voorzit ter zal de secretaris van de AGN iets vertellen over het werk en de toekomst van de AGN. Piet Mole naar zal een introductie verzorgen over de scootmobielcursus. Aan de hand van enkele voorbeelden en een fotopresentatie kan men de eigen kennis testen over de scoot- mobielregels in het verkeer. Er zal deze middag een doorlopende fo totentoonstelling te zien zijn van de scootmobieltocht die werd ge organiseerd voor 30 augustus. Nieuwerkerk aan den IJssel - In win kelcentrum de Reigerhof is de ko mende weken iedere zaterdag de kraam van Unicef te vinden, waar belangstellenden terecht kunnen voor zowel kerst- als wenskaarten voor diverse gelegenheden. De kraam is te vinden onder de een- Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens de komende Europese ver kiezingen in juni 2009 mogen Nieuwerkerkers wederom zelf kiezen in welk stembureau zij hun stem wil uitbrengen. Tijdens de afgelopen drie verkiezingen deed de gemeente ook al mee aan het project 'Stemmen in een Wille keurig Stemlokaal' en de ervarin gen daarbij waren zo positief dat de raad vorige week besloot in te stemmen met deelname aan het project voor de Europese verkie zingen. Mogelijk zal dit ook gel den voor de gemeenteraadsver kiezingen in november 2009. Inwoners van de gemeente heb ben de afgelopen drie verkiezin gen al zelf kunnen kiezen in welk stembureau ze stemmen wilden. Uit de evaluatie van dit experi ment blijken slechts positieve er varingen. Voor de burger is het stemmen in een stembureau naar keuze gemakkelijker dan gebon den zijn aan een vast stembu reau. Dit past geheel binnen de doelstelling van de overheid om de politiek dichter bij de burger te brengen. Daarnaast zullen ook de procedures worden uitgebreid waardoor ook bij machtiging de gemachtigde niet aan een stern- district is verbonden. Kiesgerech tigden ontvangen een op naam gestelde, persoonlijke stempas. Indien men deze verliest of kwijt raakt kan een nieuwe worden verstrekt. Dit kan echter niet meer op de dag van de verkiezin gen. Men kan niet meer met een geldige legitimatie haar of zijn stem uitbrengen zonder stempas. Gedurende de afgelopen verkie zingen bleek echter dat er bijna geen mensen waren die op deze manier wilden stemmen. Tijdens de gemeenteraadverkiezingen in november volgend jaar mogen inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel als voorschot op de ko mende fusie ook kiezen in welke gemeente ze stemmen: in Zeven- huizen-Moerkapelle. Moordrecht of toch in de eigen gemeente. Hetzelfde geld voor de inwoners van Moordrecht en Zevenhuizen Moerkapelle. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ook de Nieuwerkerkse minima krijgen deze kerst een extraatje van vijf tig euro. In juni dit jaar heeft de Tweede Kamer een amendement aangenomen waarbij een bedrag beschikbaar wordt gesteld voor inkomensondersteuning van mi nima. Karin Slooters (PvdA) wilde tijdens de raadsvergadering van het college weten of zij in staat zijn aan de wens van de Tweede Kamer te voldoen. Wethouder Tamara Venrooy gaf namens het college aan dat dit Diefstal handtas Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 23 jarige vrouw uit Nieuwerkerk aan den IJssel is dinsdagavond rond 20.45 uur voor haar woning aan de Leeghwaterstraat bestolen van haar handtas. Op het moment dat zij de deur van haar woning wilde openen trok een man haar handtas uit haar hand en ging er mee vandoor. Familieleden en buurtbewoners gingen nog op zoek naar hem maar resultaat bleef uit. De politie is met een on derzoek begonnen. Daarbij wordt ook gekeken naar het contact dat de vrouw kort voor de diefstal had met een man in een auto die op de Ir. Lelystraat aan haar vroeg waar het station was. De vrouw denkt zelf dat het mogelijk om deze man zou gaan. Aanrijding door slecht zicht Slecht zicht is er woensdag 29 oktober rond 08.15 uur de oor zaak van geweest dat een auto die bestuurd werd door 39 jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel op de Ringvaartlaan botste op een stilstaande tractor die be stuurd werd door een 24 jarige man uit Heinenoord. Het slechte zich ontstond voor de automo bilist door een combinatie van ontdooide maar weer beslagen autoruiten en een fel zonnetje. De man zelf liep licht letsel op aan zijn handen, zijn achter in de auto zittende kinderen, twee meisjes van drie en zes jaar oud, klaagden over hun buik en zijn voor onderzoek overgebracht naar het IJssellandziekenhuis in Rotterdam. trale koepel in het winkelcentrum. De opbrengst van de kaartverkoop is dit jaar bestemd voor de najaar scampagne van Unicef die erop ge richt is te bereiken dat er voor elk kind schoon en voldoende drink water is. In arme landen overlijden jaarlijks 1.5 miljoen kinderen door dat er geen of vervuild water is. voor de het deel van de doelgroep die de gemeente kent gaat luk ken. "In Nieuwerkerk komen on geveer 750 huishoudens voor deze regeling in aanmerking. Van deze groep zitten ongeveer driehon derd tot 350 huishoudens in ons bestand." Wethouder Venrooy vertelde de raadsleden verder dat het college middels publicatie be kendheid wil geven aan deze re geling zodat ook andere mensen die voor de regeling in aanmer king komen zich bij de gemeente kunnen melden. Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 18.45 uur ds. A. Schrooten. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Prot.Gem. 9.30 uur Ontmoetings centrum ds. G.J. Robbemond (Heilig Avondmaal) en 9.30 uur mw.ds. W. Uijtdewilligen in de Bron. 16.00 uur ds. G.J. Robbe mond in Chrysanthemum. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 29