DRIEHONDERD EURO VOOR BAKKERIJ MEXICO KINDEREN DUIKEN IN HET VERLEDEN KOFFERTJE VAN GAST OP LAATSTE BEGROTINGSVERGADERING SCHILDERIJEN EN MUZIKALE PEPERNOTEN IN BIBLIOTHEEK MOORDRECHT KERKDIENSTEN ZONDAG 9 NOVEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 november 2008 pagina 35 Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur dr. Goverts. Ger. Kerk 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schipper. Herv. Gem. Bethel 10.00 uur kand. R.R. Ei- singa en 18.30 uur ds. L. Quist. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 9.00 uur Thomas van der Horst, Woord- en Communie viering. De kerk is elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maat schappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Moordrecht - De actie voor Bakkerij Mexico, een initiatief van Marjolein Maitimu in samenwerking met enkele winkeliers in Moordrecht, heeft bijna driehonderd euro opgebracht. De opbrengst is bestemd voor de inrichting van een bakkerij in het opvangtehuis Renacimiento in Mexico-city, een project van Koen Houwen. Gedurende de maand oktober kon men bij enkele winkels in Moodrecht voor één euro meedoen aan een spel. De bedoeling was om H6 in memoriam. het juiste schilderij te zoeken bij de titel 'H6 in memoriam'. Winnaar Linda Noorlander mag één van de negen getoonde schilderijen uitkiezen. Vandaag, woensdag 5 november, reist Marjolein Maitimu af naar Mexico om deel te nemen aan een expositie gehouden in de Universiteit van Chapingo, Texcoco, vlakbij Mexico-city. Voor meer informatie: www.maitilinart.com of www.bakkerijmexico.com Moordrecht - Adri Luitjes expo seert van dinsdag 4 november tot en met maandag 1 decem ber met geabstraheerd werk in de plaatselijke vestiging van bi bliotheek De Groene Venen. Over Adrie Luitjes Adrie Luitjes (1941) werkte tot haar 60e verjaardag in de ge zondheidsdienst. Sinds een paar jaar is zij als autodidact gaan schilderen met acryl. La ter kwam zij in aanraking met olieverf, wat al snel haar favo riete medium werd. "Iedere keer is het weer een verrassing wat er onder mijn penseel van daan komt. Ik beleef schilderen als boeiend, geweldig, inspire rend, frustrerend, kleursensa- tie, fantasie en rust. Je kwast erbij neergooien en toch maar weer opnieuw beginnen", aldus Adrie. Muzikale pepernoten van René Klaassen De tentoonstelling 'Muzikale pepernoten' toont alle Sinter klaasuitingen die ons aan het zingen zetten. Er zijn onder meer oude muziekboekjes en prentenboekjes van lang ge leden. Pas wanneer er gezon gen werd kwam Sinterklaas, Werk van Adrie Luitjes. werd er gestrooid of werden er schoenen gevuld. Al die voor werpen staan symbool voor de uitdaging: zorg dat je de lied jes goed kent en ze vooral goed doorgeeft aan een volgende ge neratie. Dan kunnen zij ook zin gen zodat Sinterklaas komt en er weer gestrooid wordt. Deze kleine tentoonstelling wil een waarschuwing zijn: zodra de Sint binnen is, thuis, op school, of op de club, zet hij de appara tuur uit en laat hij ons zingen. Al deze muzikale pepernoten zijn een levendige herinnering aan even zovele liedjes. Zingt u rustig mee! Voor meer informatie over ope ningstijden: www.bibliotheek- degroenevenen.nl Moordrecht - Het was afgelopen zaterdag de allerlaatste begro tingsvergadering van de zelfstan dige gemeente Moordrecht. Voor alle fracties en voor het college was dit een moment om even bij stil te staan. Wethouder Ron Gast bood de burgemeester voor deze speciale gelegenheid het 'koffertje van Gast' aan met daarin de laat ste begroting van de gemeente. Volgens wethouder Gast biedt de begroting een goede financiële basis voor de nieuwe gemeente Zuidpias. "We hebben een goede lijn uitgezet en die trekken we ook door naar de nieuwe gemeente. We moeten afmaken waar we aan zijn begonnen en de puntjes nog op de 'i' zetten," aldus wethouder Gast. De verschillende fracties spraken allen over dit historische moment. "Moordrecht houdt na eeuwen op te bestaan," zei Maarten van der Linden (SGP). Frank Appelman van de PvdA gaf aan dat hoewel de naam Moordrecht ongetwijfeld zal blijven voortleven dat de be stuurlijke setting en ook de naam van de gemeente zal veranderen. "De inwoners krijgen hierdoor een beter op zijn taken toegerust bestuur en ambtelijk apparaat. Laten we over dit moment niet al te dramatisch doen, maar het is wel een moment dat het verdient om in een historisch perspectief te plaatsen," aldus Appelman. Het CDA gaf aan goed voorbereid te zijn op de aanstaande fusie. "Het college verwoordt terecht in de be groting 2009 'gepast trots te zijn, omdat wij in de nieuwe gemeente een financieel gezond Moordrecht inbrengen dat bovendien kan bo gen op een, in relatie tot de om vang van onze gemeenschap, uit stekend voorzieningenniveau'," zei Gert Will. Wel waarschuwde het CDA dat het laatste jaar van de zelfstandige gemeente Moor drecht er nog veel werk moet ver zet. "Lopende projecten moeten worden afgerond en belangrijke besluiten moeten nog voor 1 janu ari 2010 worden genomen zodat die voor de gemeente Zuidpias een gegeven zijn waar niet meer aan Voor het eerst en voor het laatst: het 'koffertje van Gast'. kan worden getornd." Ook de VVD riep op om niet zomaar de 'rit uitte zitten maar nog enkele stappen te zetten'. Beter Moordrecht noemde de laatste programmabegroting een 'laatste stuiptrekking van de zelfstandige gemeente'. Jan Spelt gaf aan dat we na de fusie met alle ontwikkelingen in de nieuwe gemeente we bijna een stad zijn. "Met twee wolven aan de grens: Rotterdam en Gouda. En de laatste gromt al Gouweknoop!" De laatste begroting gaf voor ver schillende fracties ook aanleiding om concreet aandacht te vragen voor een aantal punten. De SGP melde de raad dat zij van mening is dat de fusie niet mag leiden tot een lastenverhoging voor de bur ger. "Want die is de afgelopen jaren al fors geweest," aldus van der Linden. In dit verband voerde de SGP een pleidooi om de externe inzet tijdens het fusieproces tot het noodzakelijke te beperken. Verder vroeg de SGP het college om de loketfunctie ook na de fusie te behouden. Burgemeester Huub van der Meer gaf aan dat een lo ketfunctie voor zaken als paspoort en rijbewijs juist wel op één locatie thuis hoort om efficiënt te kunnen werken. Wel pleitte hij voor een lo ket voor zorg, wonen en welzijn in het dorp. "Speciaal voor de oude ren, zodat zij voor deze zaken niet het dorp uit hoeven." De heer Spelt reageerde fel. "De fractie van Beter Moordrecht was toen en nu nog steeds niet een voorstander van de fusie. In de besprekingen over de fusie riepen we om het hardst dat de serviceverlening niet achteruit mocht gaan. Maar als ik het nu zo hoor denk ik toch dat de service verlening voor de burger wel ach teruit zal gaan en daar maak ik mij zorgen over." De heer Will (CDA) probeerde de zaak te sussen. "Vol gens mij halen we twee zaken door elkaar. Het open houden van een loket voor paspoort of rijbewijs is iets anders dan een zorgloket. Dat laatste is wel belangrijk". Beter Moordrecht deed het college verder het voorstel om na de fusie een dorpsraad in te stellen. Het CDA was daar geen voorstander van. "Dan doe je de doelstelling van de fusie te kort," aldus Will. Burgemeester van der Meer gaf aan dat uit ervaring blijkt dat veel burgerraden niet werken. Alleen in de steden werkt het redelijk." Be ter Moordrecht was het daar niet mee eens. "Op Goeree Overflak- kee zijn ook veel fusies geweest en daar werkt de dorpsraad goed. Ze ker als ze een stuk verantwoorde lijkheid meekrijgen," aldus Spelt. Burgemeester van der Meer sloot de discussie door aan te geven dat het een taak is voor de nieuwe ge meenteraad om deze zaken uit te werken. De kinderen /i Moordrecht - Leerlingen van de groepen 6 van de Sjaloomschool, de Sint Jozefschool en De Acht baan hebben maandag 27 okto ber in het kader van de landelijke manifestatie 'Het verleden van Nederland' een workshop gevolgd °Pde plaatselijke vestiging van bi bliotheek De Groene Venen. Deze workshop, met als thema 'Het ver leden van Moordrecht' omvatte drie hoofdthema's: steen, turf en touw, en stond onder leiding van Brigitte Bosman, kinderboeken schrijfster uit Waddinxveen. De Plaatselijke historicus Pane Vink alsmede kunstenares Deborah As- uni waren gevraagd een bijdrage *e leveren aan de workshop. panc Vink vertelde de leerlingen °P boeiende wijze over het verle en van Moordrecht, zoals over de steenbakkerijen waarvan er vele langs de IJssel gevestigd waren, de noodzaak om turf te steken °m de ovens hiervan brandende ;teren vol aandacht naar Pane Vine. te houden, het ontstaan van de touwslagerijen en de moeilijke ar beidsomstandigheden waaronder de mensen destijds in hun levens onderhoud moesten voorzien. Deborah Asuni vertelde en demon streerde vervolgens aan de kinde ren hoe je deze gegevens om kunt zetten in een beeldverhaal: een strip of een te kening, waarna Brigitte Bosman uiteen zette op welke wijze deze feiten verwerkt kunnen worden in een verhaal of een gedicht. Vervolgens gingen de kinderen enthousiast aan de slag in twee groepen, de tekenaars en de schrijvers. Op school werken de kinderen verder aan het pro ject, waarna uit iedere groep een winnaar gekozen wordt. Deze win naars ontvangen in januari 2009 een oorkonde in de bibliotheek. De inzendingen worden gebundeld in een boekje dat medio maart 2009 verschijnt.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 35