Paraat voor gladheidsbestrijding www.hhsk.nl week 47, nr. 24 Bestuursvergaderingen Goedkeuring peilbesluit Rotterdam Drie nieuwe financiële verordeningen vastgesteld. Bekendmakingen Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 19 november 2008 Waterwe De komende winter staan wij weer klaar om de gladheid te bestrijden voor een groot deel van de wegen buiten de bebouwde kom met uitzondering van de provinciale wegen. We hanteren hierbij een preventief strooibeleid. Dit betekent dat wij gaan strooien, als er een kans is op gladheid en dat zeven dagen per week en 24 uur per dag. Dit doen we op basis van ons gladheidsmeldsysteem en adviezen van Meteo Consult. Bij het strooien wordt een zoutoplossing op het wegdek aangebracht. Dit is sneller actief dan zout en blijft ook langer effectief. Bovendien hoeft er minder zout te worden gebruikt en dat is beter voor het milieu. Wegen Tijdens extreme weersomstandigheden zoals sneeuw en ijzel strooien wij niet direct alle wegen. In eerste instantie worden de wegen op waterkeringen en doorgaande routes bestrooid. Het gaat hierbij om de dijken langs de Lek en de Hollandsche IJssel, de West-Vlisterdijk en de doorgaande wegen zoals: de Franse Kade, Opweg, Hemstoep, Lageweg, Schaapjeszijde, Wellepoort, Kerkweg, Oosteinde en Zuidbroekse Opweg. Fietspaden Ook op fietspaden wordt preventief gestrooid, maar dit beperkt zich tot werkdagen van 06.00 uur tot 18.00 uur. Bij extreme weersomstandigheden wordt hiervan afgeweken. Dit geldt voor de Snippersjagerkade, het Kooipad, het Krilpad, de Breekade, en de fietspaden Surfplas, Sluisvliet, Lansing Zuid, de Noord en Lekbos. De fietspaden langs de Franse Kade en de Zuidbroekse Opweg zijn in de doorgaande routes opgenomen. Eigen verantwoordelijkheid Ondanks onze inspanningen, kan niet gegarandeerd worden dat de wegen nooit glad zijn. Weggebruikers zullen hun rijgedrag dan ook altijd aan de weersomstandigheden moeten aanpassen. Informatie Meer informatie over de gladheidsbestrijding staat op www.hhsk.nl. Daar vindt u de routekaart en het bestrijdingsplan gladheid 2008/2009. De zoutstrooier staat klaar! Graag nodigen wij u uit voor de volgende vergadering: - de territoriale commissie Rottedistrict op 4 december vanaf 20.00 uur. De vergadering wordt gehouden in het kantoor aan de Maasboulevard te Rotterdam. De agenda en de onder werpen van de vergadering zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergadering is mogelijk nadat u het heeft aangemeld bij de voorzitter of het secretariaat, telefoon 010 45 37 272 Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft op 11 sep tember 2008 het peilbesluit goedgekeurd. Dit peilbesluit was op 20 februari door de verenigde vergadering van het hoogheemraadschap vastgesteld. Het goedkeuringsbesluit en het peilbesluit liggen van 21 november 2008 tot en met 1 januari 2009 ter inzage op werkdagen van 9.00 uur tot 17.00 uur bij de receptie van ons kantoor in Rotterdam. De stukken zijn ook te raad plegen via onze website. Het algemeen bestuur heeft op 8 oktober jongstleden drie nieuwe financiële verordeningen vastgesteld. De nieuwe waterschapswet stelt de vaststelling van deze verordeningen verplicht. Het gaat om de: - "Verordening beleids- en verantwoordingsfunctie hoog heemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard". In deze verordening staan de spelregels tussen algemeen en dagelijks bestuur over de wijze waarop beleid tot stand komt (de programmabegroting) en verantwoor ding over het beleid (het jaarverslag) wordt afgelegd. - "Controleverordening hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard". Hierin staan de afspraken over de wijze waarop intern en extern (door de accountant) het financieel handelen van het bestuur wordt gecontro leerd. - "Kostentoedelingsverordening Schieland en de Krimpener waard". In deze verordening wordt bepaald hoe de kosten die het hoogheemraadschap maakt, worden toegerekend aan de verschillende categorieën belastingplichtigen. Deze toerekening vormt weer de basis voor de belasting tarieven. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoog heemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens (RW). Capelle aan den IJssel - (K.08.286) AJ. Smit, verwijderen en maken van een brug, 's Gravenweg 119; - (K.08.621) Van Delft Holding B.V., realiseren van een bedrijfsgebouw, Groenendijk 17; - (K.08.637) W. de Klerk, maken van een vlonder, Frederik Hendrikstraat 26; - (K.08.639) R. Bachstein, maken van een vlonder, Frederik Hendrikstraat 28; - (K.08.640) G. Schilt, maken van een vlonder, Frederik Hendrikstraat 30; - (K.08.633) H. de Kreij, aanbrengen van een tijdelijke dam met duiker, 's-Gravenweg 250. Moordrecht - (K.08.369) Oasen N.V., vervangen van een waterleiding, Oostbuurtstraat 6; - (K.08.467) J.E. de Rijk, hebben van twee meerpalen en een ligplaats voor een woonark in de ringvaart, Westringdijk 108; - (K.08.351) L. Ruding, graven van een watergang en het aanleggen van een dam met duiker, Middelweg 2; - (K.08.421) H.G.N. Hoefsloot, hebben van twee meer palen, een ligplaats voor een woonark en het plaatsen van een erfafscheiding en een berging, Oostringdijk 107. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.08.379) Vestia, uitvoeren van diverse werkzaamheden t.b.v. het realiseren van een woon- zorgvoorziening, 's-Gravenweg 6; - (K.08.498) V.O.F. Poot-Barendregt, dempen en graven en het maken van een dam met duiker,Tweede Tochtweg 117; - (K.08.557) Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, uitvoeren van diverse werkzaamheden, Vogelaarsingel. Waddinxveen - (K.08.630) KPN B.V., maken van een lasgat bij Zuidkade 37; - (K.08.394) N.V. Stedin Midden-Holland, verwijderen van kabels en leidingen en het maken van een lasgat, Kanaaldijk; - (K.08.393) Oasen N.V.,maken van een afsluiter in een boezemkade, Zuidkade/ Apollolaan; - (K.08.647) KPN Telecom, maken van twee lasgaten in een boezemkade. Zuidkade 53 en 82; - (K.08.453) Ziggo BV, maken van een boogzinker, de Lede 7. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.08.374) W.R. Zürlohe, bouwen van een woning, Oranjestraat 47; - (K.08.410) R. van den Berg, verwijderen van een brug, aanbrengen dam met duiker, Julianastraat 25; - (K.08.054) J. Stassen, vervangen van een brug door een dam met duiker, Noordelijke Dwarsweg 124; - (K.08.518) N. Overbeeke, hebben van een vlonder, Wilgenlaan 40. De vergunningen liggen ter inzage bij het hoogheemraad schap. Voor nadere informatie over de vergunningen kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335.Tegen de keur- vergunningen kunt u schriftelijk t/m 31 december 2008 bezwaar maken bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam

Hart van Holland | 2008 | | pagina 6