DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE KERSTFILM IN OP MOER MOERKAPELSE OUDERS BETER TOEGERUST VOOR OPVOEDING RAPIDSCHAAKKAMPIOENSCHAP SCHAKERS MOERKAPELLE HARD ONDERUIT GROOTSCHALIG ONDERHOUD N 456 EHBO CURSUS Dl ONGESLAGEN AAN KOP /FVPNHUIZEN-M^PRKAPELLE VOETBAL JEUGD Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 november 2008 pagina 9 Voor de klassenfoto van deze week gaan we terug naar het seizoen 1965-1966 op de huishoudschool Swanla te Zevenhuizen. Het betreft hier klas 2B die voor namelijk bestond uit leerlingen van omliggende gemeenten. Dit in tegenstelling tot klas 2A. Nog niet alle namen van deze foto zijn bekend; reacties zijn zeer welkom. Op de bovenste rij van links naar echts (staand): Jannie van Heu- kelingen, Tosca Verschoor, Greet de Beer, Corry Edeling en Corry Kramp. Op de rij naast de juf van links naar rechts: juf Janny van der Wel, Corry Koole, Mieke Matze, Wies Wanders, Bea Woordmeijer, Ineke Stolk, Koole en Annie van den Broek. De drie meisjes vooraan zijn: onbekend. Marry Lubbers en Adrie Verburg. Vorige keer De foto van de vorige keer staat ook in het boek 'Groeten uit Ze venhuizen en Oud Verlaat' van Gerrit van Vliet. Er zijn enkele re acties binnen gekomen. Op de bovenste rij van links naar rechts: meester Moerman, meester Van Kooten, Cor Bos, Leen Karreman, Wim of Leen Hemmes, Frans Bos, Trijnie Marie Post,Jans Bos, Jan nie Markus, Sijgje van Vliet, Lena Molenaar, Marie Bos en juffrouw Heuvelink. Op de tweede rij van links naar rechts: Piet Stubbe, An nie Stubbe, Nel Stubbe, Huib Ver- mulm, Teun Bos, Trien Bennings- hof, Marie Benningshof, Piet Post en Paulien Jongeneel. Op de on derste rij van links naar rechts: Arie van Meijeren, Alie Markus, Huug Dullaard, Jaap Stubbe, Marie Post, Jannie Jongeneel, Piet Dullaard, Wout Markus en Dirk Wittebol. Correcties en aanvullingen heeft zijn welkom bij Pim van der Zalm: Moerkapelle - De directie en medezeggenschapsraad van de Christelijke Basisschool Reho- both in Moerkapelle organiseer den op vrijdag 7 november een themabijeenkomst over 'Zelf beeld en zelfvertrouwen'. Deze bijeenkomst was exclusief voor de ouders van de leerlingen ge organiseerd en werd geleid door Jennifer Gebraad, werkzaam bij Expertisecentrum voor Jeugd, Samenleving en Opvoeding. De themabijeenkomst trok een der tigtal moeders. Gebraad hield een presentatie waarin ze inging op de verschil lende wijzen om het zelfbeeld en zelfvertrouwen van het kind te helpen bevorderen. Vanuit dit theoretisch kader werden de moeders aangemoedigd om tijdens het tweede deel van de bijeenkomst in gespreksgroepen zelf een mening te vormen over ditonderwerp. De gespreksgroe pen werden hierin bijgestaan door de deskundige inleider. Na afloop van deze bijeenkomst gaven de moeders aan de infor matie die ze tijdens de bijeen komst hadden ontvangen als zeer bruikbaar en waardevol te beschouwen. "Het is goed om hier over na te denken en je een mening te vormen", merkte één van de ouders na afloop op. "Ongemerkt heb je als ouder toch heel veel invloed op het zelfbeeld en zelfvertrouwen van je kind." De organisatoren zijn ook tevre den: "Een tijdje geleden bleek uit een enquête onder ouders dat er behoefte bestond aan dit soort activiteiten. Het lijkt er op dat we in deze behoefte hebben kunnen voorzien", lichtte Ro nald Remmers, adjunct directeur van de Moerkapelse basisschool, toe. Vrijdag 21 november volgt het tweede deel van de bijeen komst. Moerrkapelle - De A1 van Moerkapelle verloor uit met 1-4 van Soccer Boys A2 Bleis- wijk. Moerkapelle B1, dat het de eerste wedstrijd na over plaatsing naar een hogere klasse zwaar had, won met 0-1 van SEV. De C1 blijft sco ren: 5-0 winst tegen Floreant C3 5-0. D1 blijft verbazen, weer winst: 0-8tegenTOGB hetteam staat ongeslagen aan kop. Richard Hertog was zaterdag de grote man met vier goals. E1 trok in een spannende wedstrijd in en tegen Berkel net aan het korste eind: 4-3. E2 speelde thuis tegen Flore ant E6: 4-6. F1 nestelt zich ste viger in de top 3 door met 3-5 te winnen van Floreant F6. F2 won met 2-5 van Berkel F6. Moerkapelle - 'Hart Voor Moer kapelle' houdt 12 december een filmavond in dorpshuis Op Moer. Om 20.00 uur wordt de film 'The Nativity Story' vertoond, voor iedereen die (n)iets met kerst heeft. The Nativity Story is een 'dramatische en fascinerende verfilming van de geboorte van Jezus'. Een verhaal over liefde en lotsbestemming, over onheil en onderdrukking en over een kind dat de geschiedenis van de wereld veranderde. Het verhaal komt tot leven in verfilming met hoofdrollen voor Keisha Castle- Hughes als Maria, Oscar Isaac als Jozef en Shohreh Aghdashloo als Elizabeth, de moeder van Johan nes de Doper. De zaal is open vanaf 19.45 uur, de toegang is vrij. Moerkapelle - In dorpshuis Op Moer wordt vrijdag 21 novem ber het Rapidkampioenschap van schaakvereniging Moerkapelle ge start. Per avond worden drie par tijen van 25 minuten bedenktijd gespeeld. Ook niet-leden zijn wel kom, deelname is gratis. De overige speeldata zijn op 19 de cember, 23 januari en 20 februari. Vanaf 20.00 uur is de schaakzaal in dorpshuis Op Moer geopend. Voor meer informatie: 079-5932338 of 06-20861426. Moerkapelle - Groot drama af gelopen week voor de schakers van Moerkapelle. Woensdag speelde het eerste schaakteam uit tegen SO Rotterdam 3. Boudewijn Weijermars was de enige speler die won en nu een persoonlijke score van twee uit twee heeft. Remises waren er voor Gerard van Ommeren, Dick Bac en Arno Luinenburg. Verlo ren werd er door de gebroed ers van Elteren en de gebroed ers Vroegindeweij; eindstand: 5,5 - 2,5. Twee dagen later trad het bekerteam aan tegen HZP Schiedam. Gerard van Ommeren, Jesse van Elteren en Boudewi jn Weijermars verloren allen. Maarten Vroegindeweij wist de eer te redden door remise te houden. Die avond speelde Moerkapelle 3 de derby tegen het vierde team van Waddinx- veen. Lange tijd ging het aan vele borden gelijk op maar naar mate de avond vorderde bleek dat er toch een groot niveau verschil was. Henk Doornhein en Pieter Perdijk wonnen en Ger rit van Meeteren kon nog een halfje binnen halen. Verliespar- tijen waren er voor Teun Kooij, Freek Hofman, Wim Westerman, Sander Marijt en Jan Noorland; eindstand: 2,5 - 5,5. 0180-633077 of famvdzalm@het- net.nl Van iedere gepubliceerde klas senfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs ver meerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer- kapelle. Van oude klassenfoto's van vóór 1970 maakt Van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Moerkapelle - De provincie Zuid- Holland is in het weekend van 8 november gestart met het groot schalig onderhoud aan de N 456 tussen het spoor en de N 207, op het traject Moerkapelle-Gouda. Naar verwachting zijn deze werk zaamheden eind december dit jaar gereed. De werkzaamheden vinden in de regel plaats van maandag tot en met vrijdag. Er wordt grotendeels 's avonds en 's nachts gewerkt tussen 20.00 en 6.00 uur. De werkzaamheden ein digen steeds vrijdagochtend om 6.00 uur. In verband met de koop avond in Gouda starten de werk zaamheden op de donderdagen pas om 22.00 uur. In de periodes dat er niet wordt gewerkt, is de weg gewoon open voor verkeer. Meestal is dat overdag. Geduren de de (nachtelijke) werkzaamhe den is de weg afgesloten. Tijdens de afsluiting blijft de weg voor bestemmingsverkeer begaanbaar, zij het met enige hinder. Bewo ners en bedrijven blijven dus be reikbaar. Voor doorgaand verkeer zijn omleidingen ingesteld tijdens de afsluiting. Deze worden aange geven met gele borden. Zevenhuizen - EHBO-vereniging Zevenhuizen start op 6 januari 2009 een nieuwe cursus. Tijdens deze cursus zal, naast theorie en praktijk, met name ook de reanimatie van een slachtoffer ruim aan bod komen. Opgeleide EHBO'ers kunnen ade quate hulp verlenen bij stoornissen in het bewustzijn, de ademhaling en ze weten wat te doen bij onder andere een shock. Daarnaast kun nen ze plaatselijk letsels (wonden), warmte- en koudeletsels, vergif tigingen, elektriciteitsletsels bij slachtoffers behandelen. Eerste hulp is de noodzakelijke hulp die - al of niet in afwachting van de georganiseerde professionele hulp naar het oordeel van de eer- ste-hulpverlener aan een slachtof fer moet worden verleend op een wijze die aansluit bij de professio nele hulpverlening. Om dit verant woord te doen, is het noodzakelijk te weten wat wel en wat niet moet worden gedaan, hoe moet worden gehandeld en deze handelingen ook goed uit voeren. De daarvoor noodzakelijke kennis en vaardig heden moet worden geleerd op de EHBO-cursussen. ledereen die 16 jaar of ouder is, kan daar worden opgeleid voor het diploma eerste- hulpverlener (EHBO'er). Voor meer informatie: Liesbeth Vente, 079 - 593 11 95 (niet op zon dag).

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9