KLIKKEN MAG! WOONLOCATIE DE ZESLING OFFICIEEL GEOPEND SINTERKLAAS BIJ OSS BE FIT ZEVENHUIZENSE MIDDENSTAND WERPT LICHT OP DE ZAAK PROFESSIONEEL CONCERT VAN AMATEURS EXTRA VERKOOPDAGEN BIJ WERELDWINKEL dus klik snel naar: wvwv.hartvanholland-online.nl EERSTE RONDE RAPIDCOMPETITIE pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 november 2008 zevenhuizen Moerkapelle - Bij schaakvereni ging Moerkapelle werd vrijdag 21 november de eerste ronde van de rapidcompetitie gespeeld. Op deze avond, bestemd voor leden en niet-leden, werden drie partij en geschaakt met een bedenktijd van 25 minuten per persoon per partij. Een ander soort schaak dus dan op normale clubavonden. Door middel van loting werden drie groepen gevormd waarin iedereen een keer tegen elkaar speelde. Jeugdspelers Walter van den Berg en Frits van der Starre troffen het hier niet zo, en moesten helaas al hun punten afstaan. Topscorers daarentegen waren de gebroeders Van EIte- ren, die allebei een 100%-score wisten te behalen. Zij werden op de voet gevolgd door Gerard van Ommeren, met een half punt achterstand. De volgende rapid- avond staat gepland voor vrijdag 19 december. Ook daar is iedere belangstellende schaker weer welkom. Door Marianne Fortuin Moerkapelle-Wethouder Bosman verrichtte vrijdag 21 november in storm en hagel de officiële ope ningshandeling. Hij onthulde het naambordje van de Zesling, een nieuwe woonlocatie van Stichting Siloah Gehandicaptenzorg, voor zes cliënten met een verstande lijke beperking. Aan het afdakje boven de voordeur hingen zes ballonnen. In elke ballon zat een sleutel. Alle bewoners mochten een ballon kapot prikken en met de sleutel proberen de voordeur open te doen. Martine was de gelukkige: zij had de juiste sleu tel. Onder gejuich werd het pand betreden door bewoners, familie en vrienden. Behalve Martine wo nen in de Zesling Hilda, Loes, Aar tje, Tini en Francien. Ze werden gefeliciteerd en kregen behalve bloemen en planten ook cadeaus, zoals een kookboek en een dien blad. De dames hebben allemaal hun eigen zit- slaapkamer met keukenblokje, en op elke etage is een badkamer. Ook is er een geza menlijke woonkamer en keuken. Ze zijn er al op 1 september komen wonen, maar de officiële opening was vrijdag 21 november. Martine, Loes en Hilda hebben hiervoor in de Eersteling gewoond, de woon locatie van Siloah in Moerkapelle die ruim 30 jaar bestaat. Aartje komt uit Bergambacht, zij woonde hiervoor bij haar moeder. In het begin vond ze het wel wennen. Tini komt uit Zoetermeer; ook zij woonde bij haar moeder, en Fran cien komt uit Hazerswoude. Bewoners Francien, Tini en Aartje, blij met De Zesling. Regiomanager Kleppe over het pand: "Dit was eerst een woon huis, met kantoor aan huis. Nadat wij het pand hadden aangekocht, is het aangepast voor onze cliën ten. Samen met Bartiméus is de kamer van Hilda - die een visuele handicap heeft - zo ingericht, dat zij hier zo optimaal mogelijk kan wonen." Voor de cliënten is er 24- uurs zorg en ondersteuning. De stichting biedt deze zorg geba seerd op een reformatorische vi sie. De vraagstelling van de cliënt en de betrokkenheid bij de cliënt staan daarbij centraal. Kleppe: "We houden graag contact met onze cliënten. Daarom zijn we begonnen met ouderavonden, die elke zes weken georganiseerd worden. Ik ben daar ook aanwe zig en leer op die manier alle cli ënten kennen. Voor de Eersteling, waar 26 cliënten wonen, hebben we nieuwbouwplannen. Als die gerealiseerd worden, is ook de wachtlijst weggewerkt." Nadat felicitaties en cadeaus in ontvangst waren genomen, kon den de kamers van de dames be zichtigd worden. Hapjes en drank jes zorgden voor een feestelijke sfeer. Zevenhuizen - Sinterklaas en zijn Pieten brengen op zaterdag 29 no vember een bezoek aan de gymzaal van Oss Be Fit waar de Sint van 11.00 tot 12.00 uur met de kinderen zal praten over dieren! Kinderen van drie tot en met zeven jaar die op de gym zitten zijn welkom vanaf 10.30 uur. Zevenhuizen- Om Sint ruim gele genheid te geven eerlijk in te kopen is Wereldwinkel Z-M de komende week ook op maandag en dinsdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Sint kan kiezen uit heel veel speel goed voor jonge kinderen: een kasteel, een boerderij, een ark van Noach, puzzels, sommige ook in boekvorm, prentenboeken, knuf fels en nog veel meer. Ook is er een leuk bankje, dat gelijk een op bergplaats is voor spelletjes. Voor oudere kinderen zijn er houten ge zelschapsspelen, zoals mens erger je niet en mikado, maar ook spelle tjes, waar je je alléén mee kan ver maken, zoals een mini tri-dominos, een puzzelkubus of een mandala. Muzikale kinderen komen even- Q eens aan hun trekken, want er zijn diverse muziekinstrumentjes in het assortiment. En er zijn nog enkele slaafvrije Tony's chocolonely let ters. Voor de schoen liggen leuke kleine pakketjes klaar met een speeltje en chocola. Voor volwassenen heeft Sint, met kerst in het vooruitzicht, al ruime keuzemogelijkheid bij kerststallen in allerlei uitvoeringen en groot tes, van recycle-blik tot kristal, van papier tot hout, van piepklein tot groot. Er is kerstversiering voor de boom, van sober tot glitter. En na tuurlijk zijn er kerstkaarten, sfeer lichtjes en kaarsen. Ook de enge len van recycle-blik zijn er weer in diverse kleuren. In de week van 1 december is We reldwinkel Z-M aan de Dorpsstraat 202D geopend van 10.00 tot 16.00 uur en op vrijdag tot 17.00 uur. Zevenhuizen - De Zeven Muzen organiseerde voor zaterdag 15 november in de Ontmoetingskerk voor de 34e keer een muziekavond voor amateur-musici. Op profes sionele wijze werd veel onbe kende, maar interessante muziek gespeeld. Klarinettist Ton van der Steenhoven, begeleid aan de pi ano door Hans Wallin, bracht drie Intermezzi van Charles Stanford. Peter Lelieveld speelde drie korte pianostukken van de Tsjechische componist MartinGezongen werden werden madrigalen voor twee zangstemmen van Monte verdi en was er klassieke zang voor acht stemmen. Een aantal liederen werd vertolkt door een zogenaam de barbershopgroep. Na de pauze speelde Hans Wallin een aantal Preludes voor piano solo van The- odorakis. Het duo Kees Schensema en Ellen Tjepkema speelde be werkingen voor twee gitaren van enkele klassieke stukken alsmede twee Zuid-Amerikaanse volksme lodieën. Corinne van Wijk, zang, met klarinetbegeleiding door Jos Corinne van Wijk en Jos Soullié vertolken drie 'Vocalises' van Vaughan Soullié, vertolkte drie vocalises van Vaughan Williams. Als laatste onderdeel van het programma speelde Jos Soullié, aan de piano begeleid door Erica Schulte Nord- holt een Fantasie voor klarinet en piano van Rossini. Twee toe giften werden verzorgd door de barbershopgroep, bestaande uit Berry Gerritsen, lead, Willem EL sink, tenor, Mario van Egmond, ba riton, en René de Waard, bas. Het publiek waardeerde dit optreden met een daverend applaus. Als het aan de winkeliers in Zevenhuizen ligt, zijn de donkere dagen voor Sinterklaas en Kerst in ieder geval wel sfeervol.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 10