USA OUDIJK EXPOSEERT IN BIBLIOTHEEK Sa POKERNIGHT IN BIEB V: w«mh™ ROGER» ®ÖQ0ffi8B mmm hmmmm bod im Hill SINTERKLAASKROEG- AVOND TAVERNA LITIE BERICHTEN PEPTALK Nieuwe regels fietsverlichting G G G pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 november 2008 Boskoop - De Waddinxveense Lisa Oudijk exposeert tot 12 december schilderijen in de bibliotheek. Lisa, een tiener met het syndroom van down is 17 jaar en schildert en tekent inmiddels vele jaren. Sinds vier jaar is Lisa zich steeds meer gaan ontwikkelen in het schilderen en heeft ze haar eigen stijl ontwikkeld. Er zijn twee moties ingediend die belangrijk zijn voor jongeren. Vooral kleurspeelteen belangrijke rol inhaarschilderijenenderustdie Lisa vindt tijdens het schilderen en tekenen. In de bibliotheek komen vele culturen en achtergronden samen en voor Lisa is dit een kans om de inwoners van Boskoop te bereiken en mee te laten kijken naar haar schilderijen, die soms 'net iets anders' zijn. Nieuwerkerk aan den IJssel - Taverna organiseert voor woensdag 10 december om 20.00 uur voor het eerst een pokertoernooi. Het toernooi zal plaatsvinden in de bibliotheek aan het Raadhuisplein en duurt van 20.00 tot middernacht. Tijdens deze avond, alleen toegankelijk voor jongeren, wordt er met kaarten geschoven, met fiches gespeeld en worden er (alcoholvrije) cocktails gedronken. Er mag niet gerookt worden. Beginners kunnen uitleg krijgen en degenen die zichzelf als goed genoeg zien kunnen mee doen aan de wedstrijd. Vanaf 20.00 uur mag je jezelf komen bewijzen in de inspeelrondes. Om 20.45 uur be gint 'the real deal': this is your tourna ment to join, to play, to poker. Win die poker-champ trofee! De Pokernight wordt georganiseerd door een groep jongeren onder begeleiding van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel. Door Marlonneke Willemsen Moerkapelle - Voor voetballer Roderik Gielisse (18) is een droom in vervulling gegaan; na tien jaar in de jeugd van ADO Den Haag gespeeld te hebben, heeft de club hem een profcontract aan geboden. ADO speelt sinds dit seizoen in de ere divisie en dat maakt het voor Roderik extra inte ressant. "Ik train nu met spelers als Knopper en Rankovic en het is in het begin wel een beetje raar als je daar gewoon tussen loopt." Roderik speelt vanaf zijn achtste jaar bij ADO. "Samen met mijn vader ben ik naar een open dag gegaan. De eerste keer ging het best goed, maar werd ik niet uitgekozen. De tweede keer hebben ze me na twee trainingen voor de jeugdopleiding uitgenodigd. De eerste jaren ging het vooral om plezier in het voetbal, maar rond m'n elfde werd het serieuzer. Vanaf dat moment wilde ik graag profvoetballer worden, maar dat was meer een droom. Ik was er niet echt mee bezig." Een aantal weken geleden werd Roderik door ADO benaderd, omdat ze hem wilden contracteren. "Ze hebben contact met mijn zaakwaarnemer opgenomen en die heeft alles verder geregeld. Ik ben ook door een aantal andere clubs benaderd, maar de keuze voor ADO was eigenlijk al gemaakt. ADO is altijd mijn club geweest en daarnaast hebben ze me ook opgeleid, waar ik graag iets voor terug wil doen. Ik moet nog officieel tekenen, maar sinds kort train ik met het eerste mee." Volgens Roderik is tijdens de trainingen goed merkbaar dat ADO een eredivisieclub is. "Het tempo is veel hoger dan in de jeugd. Het is in het begin best spannend om te trainen met mannen die je normaal alleen op tv ziet, maar ze zijn allemaal heel aardig. Ze pakken me niet harder aan dan andere spelers en helpen me om beter te worden." Ondanks dat Roderik met het eerste meetraint, is hij nog steeds aanvoerder van A1. "Het gaat op dit moment niet helemaal zoals we willen, dus wil ik graag bij het team blijven om er alles aan te doen zodat we niet degraderen. Zolang ik nog niet vast in het eerste speel, kan ik nog in de A blijven. Met de A1 train ik vier keer in de week. Daarnaast moet ik op zaterdag spelen en train ik dus ook nog één keer in de week met het eerste." Naast voetballen, volgt Roderik een opleiding op de HALO. "Mijn school houdt gelukkig rekening met bijvoorbeeld trainingen, zodat het goed te combineren is. Ik heb ook nog redelijk veel vrije tijd. Ik kan natuurlijk niet uitgaan als ik moet spelen of trainen, maar als je iets wil bereiken in het voetbal, moet je er ook vol voor gaan." Vanaf 1 november zijn er nieuwe regels voor fiets verlichting. Naast vast licht op je fiets mogen losse lampjes nu ook. Losse lampjes mag je op het boven lichaam bevestigen of aan kleding of tas en moe ten goed zichtbaar zijn. Het licht mag bijvoorbeeld niet op de armen of benen. Verlichting is voor wit of geel en achter rood. Verder moet het licht recht vooruit en recht achteruit schijnen en mag het niet knipperen. Dat betekent ook dat het niet mag wor den afgeschermd door bijvoorbeeld verschuivende kleding. Het licht moet branden als het donker is en bij slecht zicht overdag, bijvoorbeeld bij mist. Bekeuring De politie Hollands Midden let op het voeren van de juiste verlichting. Niet alleen in het belang van de verkeersveiligheid in het algemeen, maar ook die van de fietser zelf. Het zorgt ervoor dat obsta kels op de weg beter te zien zijn, anderen je beter kunnen zien en je veilig thuis komt. Bij goede ver lichting is er nu eenmaal minder kans om slachtof fer te worden van een verkeersongeval. Geen verlichting of niet de juiste verlichting kan een bekeuring opleveren van minimaal 20 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - De deur van Taverna staat op woensdagavond 26 november en 3 decem ber vanaf 21.00 uur open; kom gezellig langs om hal verwege de week even met je vrienden bij te kletsen in het Bruin café van Taverna. Sinterklaaskroeg Voor vrijdagavond 5 december vanaf 21.00 uur wordt een speciale Sinterklaaskroeg georganiseerd waarop het 'Sinterklaasdobbel spel' gespeeld zal worden. Als je mee wilt spelen moet je wel drie of vier ka- dootjes meebrengen ter waarde van 10,- a 15,- euro. Chocomel, peperno ten, marsepein en taai-taai aanwezig. Nieuw uit h{ werk aire C ontw die a1 aanlo gebre uitee jonge pen, angst

Hart van Holland | 2008 | | pagina 20