CURSUS BARCODE OPGESCHOVEN i&sxszpsz ISTREETDANCELESSEN TAVERNA akes ON TOIIR BASKETBALT0ERN00I OPEN RUN III IK ZIT MET EEN PROBLEEM! ACTIVITEITEN IN LOOSE END peptalk S'P Taverno op sportieve toer 1 llOitt belli «ant i»nU Uhc pagina 21 vorige week stond vermeld dat Door omstandigheden wordt land in de gaten voor meer dè cursus 'Barcode' voor van- deze cursus verschoven naar into. Nieuwerkerk aan den IJssel Het Fabia Dance Cen ter, ook wel bekend als het Taverna Dance Team, verzorgt al weer bijna zeven jaar danslessen in Ta verna. Er wordt les gegeven in hiphop/streetdan- ce, poppin' lockin' en techniek. De lessen wor den verzorgd door Fabia, eindejaars studente op de dansacademie Rotterdam, Codarts Hogeschool voor de Kunsten. Dit seizoen zijn de lessen, inge deeld naar niveau, op maandag van 19.00 uur tot 21.00 uur en op donderdag van 16.00 uur tot 21.15 uur. Lessen zijn mogelijk voor kinderen vanaf vijf jaar. Fabia maakt ieder seizoen danschoreografie- en, met de nieuwste technieken en studeert deze met de dansgroepen in. De dansgroepen verzor gen regelmatig optredens in Nieuwerkerk en om geving en zelfs in het buitenland! Voor meer informatie en aanmelden: www.jeugd- werknwk.nl en www.fabdance.hyves.nl. Reeuwijk - In Jongerencentrum Loose End aan de Buitenornweg 5 wor den de komende weken allerlei activiteiten georganiseerd, zoals een zelfverdedigingscursus op donderdag 27 november en 4 december van 19.15 tot 20.30 uur. Naar de Soos kunnen jongeren tot 16 jaar op vrij- daqmiddag 28 november en 5 december van 13.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag 30 november is er van 20.00 tot 23.30 uur Tienerdisco voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar met als thema 'Apres Ski Voor vrij dag 5 december wordt er van 20.00 tot 01.00 uur_een Alternatieve Roc_ kavond' georganiseerd voor jongeren vanaf 12 jaar en op zaterdag b december kunnen diezelfde jongeren van 20.00 tot 23.00 uur local chil- len' in Loose End. j ,vi c Voor meer informatie: 06-12839280 of www.loose-end.nl onder Y.L.E.. Boskoop - De show van de bekende Rotterdamse Après Skihut komt, samen met partydrink Flugel, op zaterdag 29 november naar de Ro- zenburcht. De bedenkers van het skihut concept slaan hun vleugels uit en gaan regelmatig het land in om de mensen op hun geheel eigenzinnige 'skihut' manier te vermaken. Het idee is simpel maar zeer doeltreffend: feestmuziek, afgewisseld met zangers en zange ressen, die op hun beurt weer de grootste meezingers ten gehore brengen met daarnaast een pret tig gestoorde dj en echte tiroler danseressen. Dat alles verpakt in de entourage van een 'bierstubbe'. Zaal open om 21.30 uur open. De toegang bedraagt 9,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Taverna organiseert voor zaterdag 29 november vanaf 21.00 uur een live-muziek avond met optredens van DTX en Defeat Lies Ahead (DLA) die langskomen in het kader van hun korte toer 'Final Conflict'. DLA speelt metal/hardcore, met invloeden van andere muziekstijlen. DTX is een hardcore/metalcore bancI uit re gio Rotterdam. Sinds 2004 zijn zij bezig met het maken van hardcore met wat grindcore en death metal invloeden. De toegang bedraagt 4,- euro. Naam: Djoeke Gerding Leeftijd: 17 jaar Woonplaats: Zevenhuizen School: Oranje Nassau College, Zoetermeer Klas: 6 VWO Mijn toekomst: Ik wil een studie aan de Roosevelt Academy gaan volgen Vraag: Afgelopen week hebben veel leraren in het voortgezet onderwijs gestaakt, omdat ze vinden dat de CAO door de werkgevers verkeerd wordt uitgelegdOok vinden ze de werkdruk in het onderwijs te hoog. Heb jij iets van deze stakingen gemerkt en wat vind je ervan dat de leraren staken? "Zelf heb ik weinig van de staking gemerkt. Ik heb begrepen dat er bij ons op school alleen 's ochtend door een aantal gymnastiekleraren gestaakt is. Mijn lessen vielen dus niet uit. Bij vriendinnen van mij, die op het Coenecoop College zitten, zijn wel lessen uitgevallen. Ik snap wel dat de leraren de werkdruk te hoog vinden, maar ik weet niet of een paar uur minder werken de oplossing is. Bij ons op school zijn erg grote klassen en ik denk dat het voor de leraren prettiger is als de klassen kleiner zouden zijn. Ik denk ook dat het lerarentekort de werkdruk hoger maakt. Er zijn weinig docenten, dus moeten de leraren die er zijn meer werken. Als bij ons een leraar uitvalt, door bijvoorbeeld zwangerschapsverlof, is het erg moeilijk om een vervanger te vinden. Vaak moeten leraren, die normaal een ander vak geven, invallen." Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Jeugdwerk orga niseert in samenwerking met I Rethro voor zondag 30 no vember in de Parkzoomhal een 'Open run' Basketbaltoer- nooi. De teams worden inge deeld op een gelijkwaardige manier, zodat het een eerlijke strijd wordt. Inschrijven kan op allard@jeugdwerknwk.nl of 06-48102366. De inschrijf kosten bedragen 5,- euro. Het oernooi begint om 14.30 en net duurt tot 18.30 uur. Als je meespeelt word je om 14.00 iur verwacht vanwege het nschrijven en indelen van earns. Zaalvoetbaltoernooi Voor dinsdag 23 en woensdag 24 december wordt in de Park zoomhal het jaarlijkse grote zaalvoetbaltoernooi georga niseerd door Stichting Jeugd werk Nieuwerkerk. Op deze dagen wordt er van 11.00 uur tot 17.00 uur een stevig potje gevoetbald. De teams worden ingedeeld in twee leeftijdsca tegorieën: 'tot 14 jaar' en '14 jaar en ouder'. Inschrijven kan met teams van vijf personen; de kosten bedragen 0,50 per persoon. Inschrijven kan op al- lard@jeugdwerknwk.nl of 06- 48102366. Toeschouwers zijn ook welkom. euwerkerk aan den IJssel - Van- het JIP van Stichting Jeugd- erk Nieuwerkerk, heeft stagi- re Chantal Roijackers een map itwikkeld speciaal voor tieners e af en toe tegen een probleem inlopen. In deze map wordt uit- lebreid aandacht besteed aan Heenlopende problemen, waar ingeren tegen aan kunnen lo in, zoals pesten, verslavingen, igsten, boulimia nervosa, au tomutilatie, faalangst en derge lijke. Binnenkort ligt de map ter inzage in de bibliotheek, op het Thorbecke VO, op het Comenius College, bij het Schoolmaatschap- pelijk werk, in jongerencentrum Taverna en in de Batavier. Per onderwerp worden oorzaken, gevolgen en verschijnselen be schreven. Ook staat er in wat je zelf kunt doen en hoe en waar je hulp kunt zoeken.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 21