DRIE LEERLINGEN NIEUWERKERKSE VESTIA TREKT ZICH TERUG MUZIEKSCHOOL WINNEN KWARTENFESTIVAL UIT BOUW BREDE SCHOOL MEER AUTO-INBRAKEN, MAAR MINDER IN DORRESTEIN BAMBOEFLUIT IN SPOTLIGHTS RENS WINT NK BLOCK IT! WETHOUDER VAN LOON WERKT HARD AAN OPLOSSING PARKEERPROBLEEM ZUIDPLAS NIEUWERKERK Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 november 2008 Bodegraven/Nieuwerkerk aan den IJssel - Culturele instellingen uit de vier gemeenten in de Gou- I westreek hebben de handen in- I een geslagen om een muziekfes- I tival te organiseren. Het festival heeft de naam het Kwartenfesti val meegekregen. De deelnemende instellingen zijn Stichting Vonk in Waddinxveen, i Het Evertshuis in Bodegraven, De Zeven Muzen in Zevenhuizen- Moerkapelle en de Stichting Nieu- werkerkse Muziekschool.De finale vond aterdag 22 november plaats in het Evertshuis in Bodegraven. Van de vijf te winnen bekers zijn er drie gewonnen door leerlingen van de Nieuwerkerkse Muziek school. De winnaars zijn gewor den: 1e categorie tot en met 10 jaar: Bas Vogel (gitaar); 2e catego rie 11 tot en met 14 jaar - Ramon Daci (piano); 3e categorie 15 tot en met 18 jaar - Martine Hordijk (zang) De winnaars ontvingen een beker en alle finalisten gaan op excursie naar Codarts (conservatorium en dansacademie) in Rotterdam. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na uitgebreid overleg met de gemeente en de schoolbesturen, heeft Vestia besloten om zich met meer actief bezig te houden met de realisatie van de brede school in de nieuw te bouwen wijk Esse Zoom. De afgelopen weken is duidelijk geworden dat, door de stijgende bouwkosten, de bouw van de school 1,2 mil joen duurder wordt dan verwacht. Vestia wil dit verlies niet dragen. Ramon Daci. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ruim tachtig bewoners van de wijk Dor restein bezochten op maandag 17 november de wijk- en buurtbijeen komst in het Thorbecke Voortgezet Onderwijs, locatie Nieuwerkerk aan den IJssel. Naast de veiligheid en de actualiteiten in de wijk stonden het bomenrooiplan, een presentatie van medewerkers van Factor G over buurtbemiddeling op het programma. Teamchef van de politie Raoul Verwey stelde aan het begin van zijn presentatie, zeer verheugd, de nieuwe wijkagent Tom Oost endorp voor. De wijkagent zorgt voor de nodige verbinding tussen de wijk en de politie. Inwoners van de wijk Dorrestein kunnen dan ook te allen tijde hun vra gen en bevindingen kwijt bij Tom Oostendorp. Auto-inbraken De getoonde veiligheidscijfers gingen over de periode van 1 januari tot en met 1 november 2008 en werden vergeleken met de cijfers van dezelfde periode in 2007. In de wijk Dorrestein is een grote stijging van het aantal inbraken in auto's van 51 naar 74. Deze spitsten zich vooral toe op dief stal van ingebouwde navigatie- apparatuur. Verwey kon echter meedelen dat zijn team een verdachte aan heeft gehouden. Een proces tegen deze persoon loopt en sindsdien is er sprake van een daling het aantal auto-inbraken. De overlast door hangjongeren in de wijk nam af van 135 naar 127 meldingen. Bomenrooiplan Door Ad van den Luytgaarden, beleidsmedewerker wegen en groen, is uitleg gegeven over het voornemen om zieke en dode bomen in de gehele gemeente te rooien naar aanleiding van de uitkomst van de boomveiligheids controle. In de wijk Dorrestein gaat het om 37 bomen die in het najaar verwijderd worden en waarvoor, nadat de groenstruc tuur is bekeken, nieuwe bomen terug zullen komen. Het bomen- herplantplan is begin volgend jaar klaar en wordt in de wijk- en buurtavonden gepresenteerd. Stand van zaken afwegings kader parkeren Dorrestein Wethouder Siem van Loon gaf een presentatie over de stand van zaken van het Afwegingskader Parkeren. In maart 2008 startte de gemeente met een onderzoek naar de parkeerdruk in de wijk. Inmiddels zijn de uitkomsten hiervan bekendgemaakt en de in woners geraadpleegd over moge lijke oplossingen in probleemge bieden. Gezien de veie reacties op deze voorstellen vergt het meer tijd om deze te verwerken als is gepland. De nieuw aangedragen voorstellen zullen nader worden bekeken en aan de betrokken in woners voorgelegd tijdens een informatieavond. Door Marlonneke Willemsen In gesprekken met de gemeente heeft Vestia extra eisen gesteld, zoals heteigendom van hetschool- gebouw. Hier is de gemeente niet op ingegaan, waarna beide par tijen besloten hebben dat het be ter is om een nieuwe partner voor de bouw van de school te vinden. Vestia blijft nog wel betrokken bij de rest van het project. Volgens Hans van der Horst, direc teur van Vestia Nieuwerkerk, kon er na maanden overleg toch niet tot overeenstemming gekomen worden. "Vestia wil geen verlies lijden in een complex waar we geen eigenaar van worden. Door de explosief gestegen bouwkos ten is er een groot tekort ontstaan. Zo zijn bijvoorbeeld de kosten van staal sterk gestegen en we heb ben afspraken met de aannemer moeten maken op het moment dat de bouwmarkt op zijn hoog tepunt was. Het eerste overschot hebben we nog kunnen oplossen, maar dit was te veel." Volgens de wethouder van Ruim telijke ordening, Jan Slagt, wil de gemeente nog wel vasthouden aan het originele ontwerp. "De ontwikkeling van Esse Zoom is ons dierbaar en het project ont leent zijn bestaansrecht aan de bouw van de brede school en de bijbehorende gymaal. We vinden het jammer dat de brede samen werking met Vestia niet is gelukt, maar we streven er nog steeds naar om alle bouwplannen gere aliseerd te krijgen." Volgens Jan Verbeek, wethouder van Onderwijs, is er doelbewust niet voor gekozen om op de eis van Vestia, om eigenaar van het schoolgebouw te worden, in te gaan. "Dit is in het onderwijs niet gebruikelijk. Volgens de regelge ving zijn de schoolbesturen en de gemeente de bouwheer van respectievelijk de school en de gymzaal en daarmee zijn zij ook de eigenaar. Het is mogelijk om een uitzondering op deze regels te maken, maar wij hebben er be wust voor gekozen om dit niet te doen." Volgens Slagt zijn de gemeente en Vestia niet op een onprettige manier uit elkaar gegaan. "We zijn twee verdrietige, maar geen boze, partijen. We gaan nu eerst om de tafel zitten om ervoor te zorgen dat de gemeente de be voegdheid krijgt om het ontwerp van het plan verder te gebruiken. We hopen dit aan het eind van dit jaar rond te krijgen. Daarna kun nen we de bouw van de school op nieuw gaan uitbesteden." Nieuwerkerk aan den IJssel - Rens Brakshoofden van de Gideonschool is winnaar geworden van het Ne derlands Kampioenschap Block It! Vorige week woensdag streden circa 30 kinderen in de bibliotheek om het kampioenschap. Er werd in poules van drie gespeeld. In zijn poule eindigde Rens nog alstweede evenals de kampioen van vorig jaar, Martijn Holleman. In de halve finale werden, naast Martijn, ook de laat ste meisjes uitgeschakeld waardoor er drie jongens in de finale ston den: Rens, Stefan van de Jagt en Rick Offermeyer. Dat het tactische bordspel Block It! niet alleen met zijn tweeën te spelen is, maar ook met zijn drieën, bleek uit de bloed stollende finale waarbij Rens eerste werd, Stefan op een tweede plaats eindigde en Rick derde werd. De finalisten mochten als prijs om de beurt een spel van The Game Mas ter uitzoeken. Voor meer informa tie: www.thegamemaster.nl. Amsterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Muziekgebouw aan 't IJ te Amsterdam wordt voor dinsdag 30 december van 12.00 tot 17.00 uur de 'dag van de Bamboe fluit' georganiseerd. Veel inwo ners van Nieuwerkerk, waaronder ouders en (oud)leerlingen van ba sisschool de Terp, hebben ooit, on der leiding van Corry de Klepper, zelf een bamboefluit gemaakt. Corry verzorgde deze lessen als gezel van Bamboefluitvereniging Het Nederlandse Pijpersgilde, een vereniging die binnenkort 70 jaar bestaat. Dag van de Bamboefluit Op deze dag is van alles te bele ven. Men kan een bamboefluit maken; bezoekers kunnen mee spelen in het groot bamboefluit orkest of luisteren naar optredens van bijvoorbeeld het Young Urban Bamboopipe ensemble, de swin gende Wimboe band of een 60- koppig orkest dat op lage fluiten speelt (van tenor tot contrabas). Leerkrachten kunnen hun licht opsteken over de bamboefluit als methode voor muziekonderwijs Tijdens demonstratielessen en de spectaculaire Bambuso Sonoro van Hans van Koolwijk is te vinden in het Atrium. Kinderen en Jongeren Tijdens speciale workshops kunnen kinderen leren een bamboefluit te bouwen en ze kunnen zich uitleven in de Klankspeeltuin. Jongeren, die als kind meededen aan een uitvoering van de musical 'Kikker koning Kwekkelaer' kunnen nog eens meespelen met deze muziek of kunnen oud-kampgenootjes ontmoeten van zomercursussen op Terschelling of in Wilhelmina- oord. Indien men reserveert vóór 15 december is de toegang vrij; na deze datum bedraagt de toegang aan de zaal 5,- euro. Reserveren kan via www.bamboefluiten.nl. Vrijwillige bijdragen zijn welkom. Rens Brakshoofden Nederlands kampioen Block It! Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - De gemeente Nieuwerkerk heeft de afgelopen maanden hard gewerkt aan een oplossing voor het par keerprobleem in de wijk Zuidpias. Een eerste onderzoek heeft 111 nieuwe parkeerplaatsen opgele verd, die op dit moment worden aangelegd. De afgelopen maan den is een tweede onderzoek uit gevoerd en hieruit is gebleken dat er plaats is voor nog eens veertig nieuwe parkeerplaatsen. Op veel plaatsen in de Zuidpias is veel te weinig parkeerruimte. Hier door kunnen gevaarlijke situaties ontstaan en wordt ook regelma tig de bereikbaarheid van wonin gen voor hulpdiensten, zoals de brandweer en ambulance, ernstig belemmerd. Om gevaarlijke situa ties in de toekomst te voorkomen heeft de gemeente veel energie in dit probleem gestoken. Dit heeft geleid tot de ruim nieuwe parkeer plaatsen. Daarnaast zal er extra aandacht worden besteed aan het parkeren op eigen terrein. Inwo ners die hier de mogelijkheid toe hebben, zullen deze plaatsen ook moeten gebruiken om zo de open bare parkeerruimte vrij te laten voor bezoekers en bewoners die geen eigen parkeerplaats hebben.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23