MONIQUE VAN DER VORST TIJDENS HAGELBUI IN HET ZONNETJE GEZET GEMEENTE PAST AFVALKALENDER AAN EINDELIJK ARRESTATIES NIEUWERKERKSE FIETSENDIEFSTALLEN EHBO BIJ KINDEREN PSALMEN OP POPMUZIEK ARNOLD HEERTJE "KREDIETCRISIS IS EEN GODSGESCHENK" pagina 25 Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 november 2008 ■Door Lynn Stroo Nieuwerkerk aan den IJssel - Wat is er nou leuker dan door niemand minder dan Sinterklaas in het zon netje gezet te worden? Het ge beurde Monique van der Vorst (24) afgelopen zaterdag, tijdens de in tocht van de Sint. Zij won op Pa ralympics in Peking twee zilveren medailles met handbiken. Ze werd door burgemeester Bonthuis, wet houder sport Jan Verbeek én de Sint gehuldigd voor haar goede prestaties. [Van der Vost letterlijk in het zon- Inetje zetten was er niet bij: Op het [moment van d e huldiging kwam ler net een grote hagelbui naar be- Ineden. Topsporter Monique van der Vorst is wel wat podia gewend. iVanaf haar zeventiende reist ze heel de wereld over en wint prijs na prijs. Zo werd ze al meerdere keren wereld- en Europees kampi oene. Op de Paralympics in augus tus greep ze met dertien-honderd ste verschil op haar voorganger j nét naast het goud, maar kwam wel thuis met twee zilveren plak ken. En dat terwijl ze tijdens de wedstrijd der wedstrijden nog her- I stellende was van een zwaar onge- I luk. Tijdens de trainingen voor de ISpelen werd Monique aangereden Jdoor een auto, waarna ze zelfs nog leen uur in coma heeft gelegen. I "Het had eigenlijk goud moeten I zijn" zegt Van der Vorst met de [twee medailles om haar nek. "Ik [was zo dichtbij en ik weet dat ik 1 had kunnen winnen. Maar nu is I de uitdaging nog groter, ik ga in 12012 in Londen voor goud!" Dat [doorzettingsvermogen dat Van I der Vorst typeert, was wat de ge- Imeente zo in haar bewondert. [Burgemeester Bonthuis: "Moni- I que belandde toen ze jong was in 1 een rolstoel. In plaats van dat ze [verdrietig deed, heeft ze gekeken Nieuwerkerk aan den IJssel - Econoom Arnold Heertje Hij ziet de kre dietcrisis als een godsgeschenk. Dit zei hij op donderdag 20 november tijdens een lezing in de openbare bibliotheek in Nieuwerkerk. "De ma nier waarop we bezig waren, was helemaal niet goed. Het zou sowieso een keer zijn misgegaan en dat had nog veel grotere gevolgen kunnen hebben dan nu het geval is. Ik ben blij dat door de crisis een hoop dingen gaan veranderen." Het plein bij de Montessorischool zal voortaan het 'Monique van der Vorstplein' heten. naar wat ze wel kan en heeft zich volledig voor haar sport ingezet." Als blijk van waardering kreeg Van der Vorst afgelopen zaterdag een straatboord met haar naam erop. Het plein van haar voorma lige Montessorischool zal voortaan het 'Monique van der Vorstplein' heten. Van der Vorst: "Dit had ik nooit verwacht, wat een gewel dige eer!" Ook kreeg ze van de gemeente Nieuwerkerk een kunst werk met daarin onder meer het woord 'daadkracht' gegraveerd. Door Marlonneke Willemsen Volgens Heertje is het bedrijfsleven alleen maar bezig met financiële winsten en verliest men daardoor het menselijke aspect compleet uit het oog. "Er zijn allerlei leningen verschaft aan mensen die deze helemaal niet kunnen terugbeta len. Deze leningen zijn vervolgens doorverkocht om nog meer winst temaken. Hierdoor bestaat er geen relatie meer tussen de schuldeiser en de schuldenaar. Ik vind dit een voorbeeld van dehumanisering." Heertje denkt dat de crisis ervoor zorgt dat deze praktijken in de toekomst verdwijnen. "Naar aan leiding van de crisis zijn de mensen meer met dit soort zaken bezig en zal er Europese en Wereldwijde sa menwerking ontstaan, om de pro blemen op te lossen." Heertje vindt de afnemende eco nomische groei ook niet een van de grootste problemen. "Het echte probleem is dat we in de toekomst zullen moeten overleven op onze planeet. We krijgen te maken met problemen met betrekking tot het klimaat, de watervoorziening en de luchtkwaliteit. We zullen dus onder anderen moeten zorgen voor alternatieve en duurzame manieren om energie op te wek ken, zodat we de aarde netjes achterlaten voor de generaties die na ons komen." Heertje ziet de kredietcrisis dan ook als een soort repetitie waarbij de wereld leiders kunnen oefenen om in de toekomst ook deze problemen op te lossen. Hij vindt dat we dan ook niet alleen naar de waarde van iets in geld moeten kijken. "Elementen als luchtkwaliteit zijn niet in geld uit te drukken, maar ze zullen wel in een vroeg stadium in de besluit vorming van bijvoorbeeld de aan leg van nieuwe snelwegen meege nomen moeten worden, zodat ook hier rekening mee gehouden kan worden." Heertje is dan ook van mening dat een minder grote eco nomische groei niet slecht hoeft te zijn. "Een sterke economische groei brengt ook negatieve effec ten met zich mee, zoals een groter fileprobleem, een slechtere lucht kwaliteit en meer druk op arbeid. Daarom is het helemaal niet erg als de economie iets minder hard groeit." Heertje is dus van mening dat de situatie helemaal niet zo slecht is als in de kranten en op de televisie wordt voorgesteld. "Binnen een korte tijd zal de beurs zich weer herstellen en ook de voorzichtig heid van banken om krediet te ver lenen, zal snel weer verbeteren. Daarnaast zullen een aantal zaken, zoals de wereldwijde samenwer king en het toezicht op bepaalde financiële producten zijn verbe terd. Uiteindelijk zullen we sterker uit de crisis komen." I Nieuwerkerk aan den IJssel - Met ingang van 1 januari 2009 zal in de gemeente Nieuwerkerk het huisafval nog maar op twee dagen in de I week, dinsdag en woensdag, worden opgehaald. Dit heeft wethouder van Loon vorige week bekend gemaakt. Door deze maatregel kan op de vrijgekomen dagen extra aandacht worden besteed aan het ophalen van het plastic afval, zodat de inwoners dit niet zo lang hoeven op te slaan. Door Marlonneke Willemsen Het ophalen van huisvuil gebeurt op dit moment op vier dagen in de week, maandag, woensdag, don- I derdag en vrijdag. Hiervoor wordt I één vuilniswagen gebruikt. De ge meente heeft uitgerekend dat het efficiënter is om het huisvuil op twee dagen in de week op te ha len, maar hiervoor is een tweede vuilniswagen nodig. Daarom is be sloten om de wagen, die nu nog op het gemeentewerf gebruikt wordt, over te spuiten, zodat deze kan dienen als vuilniswagen. Enige tijd geleden heeft de ge meente vuilniszakken voor flessen en ander plastic afval ingevoerd. Een groot succes; er wordt steeds meer gebruik van gemaakt. Op dit moment wordt het plastic een keer in de maand opgehaald. Wet houder van Loon wil de ophaalfre- quentie graag verhogen, zodat de volle zakken niet lang opgeslagen hoeven te worden. Bij een lezing hoort een signeersessie. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft bij het station in Nieu- werkerk afgelopen woensdag drie jongens opgepakt, in verband met de fietsendiefstallen van de afgelopen maanden. De jongens zijn veertien en vijftien jaar oud en komen uit Capelle Schollevaar en Rotterdam. De I politie is gewaarschuwd door een getuige, die zag dat de jongens zich verdacht gedroegen. Enige tijd later werden de jongens gearresteerd. Teamchef Raoul Verwey is erg blij met de aanhouding. 'Het zat me hele maal niet lekker dat we geen grip op de diefstallen kregen". Door Marlonneke Willemsen De afgelopen zes weken kwam bi jna elke dag wel iemand aangifte doen, omdat zijn of haar fiets ges tolen was. Volgens Verwey was het erg frustrerend voor de poli tie dat de diefstallen niet werden opgelost. "Voor de eerste keer in mijn loopbaan was het moeilijk om mijn werk niet mee naar huis te ne men. Ondanks dat er bijna continu mee bezig waren, kregen we geen 9np op de zaak. We hebben van alles geprobeerd, surveillance door collega's in burger, camerabewak ing enzovoorts, maar dat werkte allemaal niet." Zelfs beelden van ene fietsendiefstal, opgenomen door beveiligingscamera's leidde niet tot een arrestatie. Verwey: "Er kwamen twee jongens op een fiets aan, die naar een andere fiets toe liepen. Ze stopten iets, waarschijn lijk een soort loper, in het slot en fietsten met de fiets weg alsof er niets aan de hand was. Ogenschi jnlijk waren ze niet eens nerveus en was het voor hen de gewoon ste zaak van de wereld. Van de beelden hebben we fotoafdrukken laten maken en naar onze collega's van korpsen in de omgeving gestu urd, maar we konden niet achter de identiteit van deze jongens ko men." Op woensdag 19 november kwam eindelijk schot in deze zaak met de arrestatie van de drie jongens. Uit de verhoren na de arrestatie is gebleken dat groepen jongeren uit Capelle Schollevaar waarschijn lijk verantwoordelijk zijn voor de diefstallen. Volgens Verwey zijn er waarschijnlijk nog meer daders. "Bij sommige groepen jongeren in Schollevaar schijnt de opvat ting te heersen dat als je een fi ets nodig hebt, je deze het beste in Nieuwerkerk kan gaan stelen." De jongens die woensdag zijn ge arresteerd zijn dan ook niet de jongens die gefilmd zijn tijdens de diefstal. De veertienjarige verdachte uit Rotterdam zit nog steeds vast en zal binnenkort wor den voorgeleid. De andere twee verdachten, een veertienjarige en een vijftienjarige jongen, beide uit Schollevaar, zijn inmiddels weer vrijgelaten, maar zij worden nog steeds als verdachten aangemerkt. De komende tijd zal de politie hard blijven werken om ook de andere daders te kunnen arresteren. Zo zal er door worden gegaan met de surveillance en het cameratoezicht en onderzoekt de politie of het filmpje van de diefstal op YouTube geplaatst kan worden, of worden uitgezonden op TV-west. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgsiseenkeuze.nl aan het Raad huisplein 5 gaat dinsdag 2 decem ber een training voor Eerste Hulp aan Kinderen van start, onder leiding van een bevoegd EHBO- instructeur van het Oranje Kruis. Omdat professionele hulp niet al tijd snel ter plaatse is, is het van belang voor ouders om te weten hoe zij moeten handelen als hun kind iets overkomt. De cursisten leren zoal over levensreddend handelen bij verstikking en ver drinking en krijgen een reanima- tietraining. Hierbij wordt gebruik gemaakt van speciale oefenpop pen in verschillende leeftijdsca tegorieën. Opgeven voor deze training van drie avonden kan via 0180-310180 of info@zorgiseen- keuze.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Eeu wenoude ssalmen zijn versche nen in een eigentijds jasje. Don derdag 27 november vanaf 20.00 uur brengt een combo er enkele ten gehore in het Ontmoetings centrum aan de Bospolderstraat 10. Tekst en uitleg geven dichter Liesbeth Goedbloed en compo nist Niels Dolieslager, Beiden zijn betrokken bij 'Psalmen voor Nu', een project dat gericht is op liefhebbers van gospel, pop en praise- liederen. Dichters, componisten en theologen werken aan het opnieuw berijmen van alle (150) Psalmen en op melodie zetten in popstijl. Op 27 november worden enkele producten besproken én geoefend. Na de presentaties volgt het instuderen, samen met het SHH-combo van de Protes tantse Gemeente Nieuwerkerk. Inmiddels zijn 58 Psalmen verschenen: met bladmuziek en op cd. Voor meer informatie: 0180-399012, sinke@box.nl en www.psalmenvoornu.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 25