t m I -| jj "zevenhHIzen-mofrkapelle KIJK VOOR FOTO'S, FILMPJES EN MEER OP: WWW.HARTVANHOLLAND-ONLINE.NL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 november 2008 pagina 7 GESLAAGDE PR-STÜMT TREKT VOLLE ZAAL BIJ DE MOND VOL Zevenhuizen - Na twee geslaagde try-outs in het voorjaar was het even stil rond de regionale talkshow 'De Mond Vol', maar op zondag 23 november was het weer gezellig en informatief als altijd in de pub van dorpshuis Swanla. Vaste presentator Geert van der Burg werd deze keer bijgestaan door Wendy Hoad, bekend van LON- radio en nieuw lid van het redactieteam. Door Geertrude Verweij Als opwarmertje werd gestart met het spelletje 'Neuzen tellen' onder leiding van Hans Sytsema. Op vragen over geld en Sinterklaas, beide actuele onderwer pen, kon geantwoord worden door een rode clownsneus op of af te zetten. Omlaag, maar altijd weer omhoog Na deze gezellige introductie installeer den presentator en sidekick zich samen met hun drie gasten aan tafel. De eer ste gast was professor doctor Casper de Vries, die zich gespecialiseerd heeft in financieel risico. Een onderwerp dat mensen op dit moment sterk bezig houdt. De Vries legde uit dat een financiële cri sis een normale ontwikkeling is. "Dit is niet de eerste en zeker niet de laatste crisis. Het gebeurt met een zeke re regelmaat. Ongeveer om de 10 tot 15 jaar stort de beurs in en ongeveer elke dertig jaar hebben we een grote crisis. We kunnen ons dus afvragen of het wel zo erg is, maar het is een feit dat men sen er in ieder geval tijdelijk toch een hoop last van krijgen. Het gaat deze keer waarschijnlijk wel even duren voor alles weer hersteld is." Op de publieksvraag, die blind werd ge trokken uit een grote kom, antwoordde hij dat hij liever wilde bungeejumpen dan in een bad met kakkerlakken lig gen. "Bungeejumpen is net zo iets als de economie. Je gaat omlaag, maar je gaat altijd weer omhoog." Nep-burgemeester In zijn vaste column 'Goed gebekt' vertelde Gerard Baaij over zijn Marok kaanse kleermaker, die hij van drie oude leren jassen één nieuwe wilde laten ma ken. Dat bleek niet te kunnen. Want, aldus Abib, deze drie jassen zijn te veel verschillend. Baaij vond dat Abib maar burgemeester van Zevenhuizen moest worden want "de man heeft gelijk: je kunt van deze drie niet één maken, ze zijn veel te verschillend." Hiermee was meteen de link gelegd, naar het onderwerp dat de bewoners van Zevenhuizen-Moerkapelle, maar ook van Nieuwerkerk aan den IJssel en Moordrecht al zo'n twee weken be zig houdt. Via Hart van Holland was de naam van de nieuwe burgemeester van de fusiegemeente uitgelekt. Die zou nu al, ruim een jaar voor de fusie, benoemd zijn. Deze meneer Van Sluijs hield er bovendien een paar intrige rende ideeën op na. Zo zag hij de naam van de gemeente liever veranderd in Rottebommel, wilde hij kunstgras in de plantsoenen en had hij een woning langs de Rottedijk op het oog. In Hart van Holland was aangekondigd dat Van Sluis bij De Mond Vol te gast zou zijn. Na een gesprekje met Geert van der Burg werd duidelijk dat dit hele verhaal een PR stunt was geweest, om publiek te lokken. Of er veel mensen dachten dat het een serieus verhaal was, is niet dui delijk, maar de zaal was in ieder geval goed gevuld. Van Sluijs heet overigens in het echte leven Krijn Poppe en heeft geen enkele ambitie om burgemeester van de fusiegemeente te worden. Zevenspoor Na deze onthulling hervatte de talk show met de tweede gast aan tafel, Peter Schoonhoven. Hij maakte van zijn hobby zijn beroep en is eigenaar van modelbouw en -spoor winkel 'Zeven- spoor'. Schoonhoven: "Ik was als kind altijd al bezig met modelbouw. Het is leuk om iets te hebben waar je je hele leven al als hobby mee bezig bent. We zijn be gonnen met modelspoortreinen, maar hebben nu ook Playmobil en Lego in ons assortiment." Het muzikaal intermezzo werd verzorgd door Maartje Borgdorff, die in het dorp beter bekend is onder haar meisjesnaam Groenweg. Zij is inmiddels afgestudeerd Casper de Vries: "Dit is niet de eerste en zeker niet de laatste crisis Gert en Geert over slakken, vissen en meer. Pr-stunt: de nep-burgemeester. aan het conservatorium in Rotterdam en geeft zangles op een middelbare school in Utrecht. Het lied dat zij ten gehore bracht - At the schoolyard - heeft ze zelf geschreven. Een geliefd vast onderdeel uit de try-outs was het Regi-ootje. Deze keer werd mensen gevraagd wat zij van een nieuwe uitvinding vonden: het 'no dog walking' waarbij alleen de halsband mee uit wandelen genomen wordt. Na tuurlijk moest men dat voor het extra komische effect ook even uitproberen. Mexico-meiden De derde gast aan tafel was Esmée Kohier, die samen met Rachel Ketting en Kim Melkert van het Nieuwerkerkse Thorbecke college als de 'Mexico mei den' ambassadrice is voor het Mexico project van deze school. "Wij proberen geld in te zamelen om leraren te beta len voor de kinderen die daar in wees huizen wonen." Om goed te begrijpen hoe hoog de nood is in een land dat bij velen toch meer bekend staat om felle kleuren en vrolijke muziek is het drietal naar Mexi co geweest om de situatie te bekijken. Ze hebben goede herinneringen aan deze reis. "We hebben veel geleerd. We hebben nu meer waardering voor het onderwijs dat we hier krijgen." Slakken en vissen Tijdens de gesprekken dreven heerlijke geuren door de pub. Gert Westerik ver zorgde wederom het meest letterlijke gedeelte van De Mond Vol en bereidde een aantal smakelijke hapjes. Inmiddels heeft Westerik het eerste jaar in Swanla achter de rug. "Dat is mij prima beval len, Ik vind dit echt een leuk dorp." Over de hapjes die hij aan het bereiden was, wilde Gert niet alle details kwijt. "Het eerste hapje is toast met rauwe vis, zalm en tonijn. Van het tweede ver tel ik niet wat het is, want anders eten de mensen het niet." Dat prikkelde de nieuwsgierigheid voldoende om de meeste mensen na afloop van de show zonder aarzelen de met knoflook op smaak gebrachte slakken in hun mond te steken en het nog lekker te vinden ook. De Mond Vol bracht zoals we dat van de try-outs gewend zijn een afwisselende show met interessante gesprekken, grappige intermezzo's, goede muziek en lekkere hapjes. De volgende show wordt gehouden op 21 december. Kaar ten zijn te reserveren via demondvol@ planet.nl. Neusje op of neusje af. Te veel verschillen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 7