"OP MUZIEK RAAK IK NOOIT UITGEKEKEN" "WIJ DOEN EEN WENS: KOOP ONZE KRUIDNOTEN!" KERSTMARKT ZEVENSTER VERZAMELINGEN KIJKEN IN ONS VERLEDEN ZEVENHUIZEN, Meester/muzikant/sportman Harry Hack ■rM KERKDIENSTEN ZONDAG 30 NOVEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 november 2008 pagina 9 Zevenhuizen - Bij veel mensen in Zevenhuizen en omgeving zal de naam Harry Hack een belletje doen rinkelen. Bekend als 'meester Harry' van basisschool 't Reigerbos of als actief lid van de volleybalclub en de ten nisvereniging. Ook heeft hij meegewerkt aan de muzikale begeleiding van de musicals 'De Polderromance' en 'Heerlijk duurt het langst'. Door Geertrude Verweij Minder bekend is dat Hack als trombonist en vocalist betrokken is bij één van de meest toonaan gevende jazzorkesten van Neder land, Jazzterix. Liever voetballen De liefde voor jazz- en dixieland- muziek dateert bij Hack uit zijn vroege jeugd. "De eerste elpee die ik kocht, was van het Dutch Swing College. Ik was toen twaalf jaar." Zelf muziek maken begon pas la ter. "Ik heb als kind ongeveer 9 maanden pianoles gehad, maar ik ging veel liever voetballen, dus ben ik ermee gestopt. Toen heb ik een hele tijd niets aan muziek gedaan, maar zo rond mijn acht tiende ben ik de muziek weer in gerold. Een oom van mij had een oude gitaar staan. Daar was ik wel in geïnteresseerd en ik heb hem van mijn schamele zakgeld mogen kopen. Daarna ben ik ook weer pi ano gaan spelen." Banjoïst Na zijn diensttijd begon Hack een bandje met een groepje vrienden: "We hielden allemaal van dixie- landmuziek en daar wilden we wel ets mee gaan doen. We hadden alleen geen banjoïst. Ik speelde al gitaar, dus het leek me niet zo moeilijk. Ik heb een banjo gekocht en het mezelf geleerd. Na een tijd ie kwam er een veel betere banjo ïst bij, maar hadden we eigenlijk nog een trombone nodig. Ik kocht een tweedehands trombone en ging het uitproberen. Als ik er een goede toon uithaalde, ging ik op de piano uitproberen welke het was. Zo heb ik mezelf er op leren spelen. Na een tijdje liep ik toch vast, ik had te weinig techniek. Toen heb ik wat lessen genomen bij de trombonist van het Delfts Dixieland Orkest. Die heeft me weer op weg geholpen en daarna heb ik mezelf verder ontwikkeld." Naast zijn werk als leraar basison derwijs is Hack altijd in jazzorkes ten blijven spelen. Reigerbos 'Meester Harry' begon zijn loop baan in het onderwijs in 1970 op het Reigerbos. In 1977 verhuisde hij met zijn gezin naar Jakarta om daar les te geven aan een Neder landse school, maar na een jaar keerden ze noodgedwongen te rug, omdat een van de kinderen niet tegen de zon bleek te kun nen. "Daarna ben ik in het speci aal onderwijs terecht gekomen en in 2000 ben ik weer op het Reiger bos gaan werken. Met ingang van dit schooljaar ben ik met de VUT. Op school heb ik ook heel veel met muziek gedaan. De kinderen vonden dat altijd erg leuk. Ik was laatst op een reünie van de lom school waar ik tien jaar lesgege ven heb. De meeste van mijn leer lingen waren allang vergeten wat ik ze allemaal geleerd had, maar ze wisten nog wel alles van 'toen met die gitaar'. Jazzterix in theater Swanla Nu hij met de VUT is, wijdt Hack al zijn tijd aan de muziek. "Zes van de zeven muzikanten van Jazz terix zijn met de VUT. We spelen allemaal ook in andere orkesten. Dat bijt elkaar niet echt, we tre den niet zo heel veel op. Voor mij is Jazzterix wel het eerste orkest. Dat weten ze bij de andere groe- Concerten geven is de slagroom op de taart. pen, Jazzterix gaat altijd voor. De trombone is nu mijn hoofdin strument, maar ik werk thuis ook met het keyboard en op de com puter. Verder ben ik bezig met het schrijven van mijn eigen ar rangementen. Dat is wel leuk om te doen. Ik kom al die vrije tijd ge makkelijk door. Op muziek raak ik nooit uitgekeken." Jazzterix werd in 1981 opgericht door Jan Molegraaf, de klarinet tist. "In 1982 ben ik erbij gekomen en ik ben nooit meer weggegaan. In de eerste twintig jaar hebben we heel veel opgetreden, in Neder land, maar ook in jazzclubs en op festivals in het buitenland. We hebben twee elpees en twee cd's uitgebracht. Daarnaast is er een aantal cd's onder eigen beheer uitgegeven en wat opnames van optredens. We hebben ook op de radio gespeeld." Na acht relatief rustige jaren vond Jazzterix het tijd om weer eens naar buiten toe te treden. "Onze nieuwste cd heet "Singin' and Swinging Together. Ons re pertoire is altijd al afwijkend ge weest van dat van anderen, maar op deze cd is dat nog sterker. We hebben bewust gekozen voor nummers die niet vaak door ande re orkesten gespeeld worden. Wij neigen steeds meer naar de kant van prettige luistermuziek. We spelen dus niet alleen pure dixie land. Er zijn vrij veel nummers met zang en we hebben een aantal rustpunten ingebouwd." Om de cd te promoten is een serie concerten gepland. Na try-outs in Den Haag en Utrecht zal het eer ste concert in Zevenhuizen gehou den worden. "Wij hebben daar heel veel plezier mee. Het geven van concerten is de slagroom op de taart, omdat je daarmee echt kunt laten zien wat je in je mars hebt. Jazzterix is met 'Singin'and Swin ging Together' te zien in Theater Swanla op zaterdag 13 december. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Reis bureau de Zwaluw. Zevenhuizen - In het centrum voorsenioren DeZevensterwordt 11 december van 18.00 tot 20.00 uur een kerstmarkt gehouden. 'De Harmonie' is versierd in kerst sfeer. Bezoekers kunnen genie ten van erwtensoep, poffertjes en warme chocolademelk. Bij de kraampjes zijn kerstsnuisterijen verkrijgbaar. De opbrengst hier van komt ten goede aan de be woners van De Zevenster. PR-mannen Bas en Mathijs met de winnende posters van Twan en Maaike. Zevenhuizen - In de periode van maandag 24 tot en met don derdag 27 november zijn de leer lingen van de groepen 8 van ba sisschool 't Reigerbos zeer zakelijk bezig. Zij hebben een kleding- en textielbedrijf bereid gevonden hen 440 zakken kruidnoten te schenken. Niet om allemaal zelf op te eten of om de jaarlijkse sin terklaasviering in verband met de kredietcrisis iets voordeliger te laten uitkomen, nee ze gaan de straat op om het sinterklaas goedje voor 1,50 euro per zak aan de man te brengen. Ook staat er een kraam op het kleuterplein op woensdagmiddag 26 november. De PR draait op volle toeren, er zijn posters gemaakt en Bas van Amerongen en Mathijs Tas - de mocratisch aangesteld als de man nen van de reclame - kwijten zich goed van hun taak. Zij promo ten de actie waar het maar kan. "Koop onze kruidnoten, maak ons 'los'. Als wij alle zakken verkopen kunnen wij 660 euro schenken aan de stichting Doe Een Wens." Want daar gaat het de leerlingen uiteindelijk om: een kleine bij drage leveren aan een fijne sin terklaasavond voor ernstig zieke kinderen. Zevenhuizen-Moerkapelle - In het Historisch Centrum 'Ons Verleden' wordt zaterdag 29 november om 14.00 uur een expositie geopend van verzamelingen van plaatse lijke verzamelaars. De permanente expositie in het historisch centrum omvat een gro te verscheidenheid aan objecten uit (groot)moederstijd of zelfs nog ouder. Maar vanaf de 29e komt daar verandering, met de komst van verzamelingen die minder dan 50 jaar oud zijn en sommige zelfs zeer recent. Geen sigarenbandjes of suikerzakjes, maar wel bier- doppen, 'Diddl' blaadjes, heksen. halskettingen, hoeden, klompjes, oogglaasjes, poststukken, sinter klaaspapier, speldjes en 'zwarte beertjes' boeken. Op de bovenverdieping is veel te leren over de geschiedenis van de molens in het stroomgebied van de Rotte en is de thematentoon stelling te bezoeken over het wa terschap Rijnland. In de filmzaal wordt een film vertoond die be trekking heeft op de eigen omge ving. Het museum aan de Tweemans polder 15 (bordjes oudheidkamer volgen) is zaterdag 29 november geopend van 13.30 tot 16.00 uur. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. C. Haas-1 noot (HA) en 19.00 uur ds. J. van Walsum (HA); 1e Advent. Kapel Oud Verlaat 10.00 ds. J. Voordouw (HA); 1e Advent. Geref. Kerk 9.30 uur drs. A.D. Noordam; 1e Advent. Ver.v.Vrijz.Protest. - R.K. Gem. Moerkapelle/Zeven- huizen - Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul en I 19.00 uur student J. IJsselstein. Herst. Herv. Gem. 11.00 uur ds. C. Oorschot en 16.00 uur ds. L. Groenenberg. Herv. Gem. 9.30 uur kand. K.M. Teeuw en 18.30 uur ds. M.M. van Campen. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis-1 ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gou da, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol-1 land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorgmw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's I nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maat-1 schappelijk werk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Dorpsstraat 75, Zevenhuizen; elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. I Inloop- en telefonisch spreekuur: Weideplantsoen 20, Moerkapel le; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of via www.stichtingkwadraad.nl of I info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te-1 recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182-1 594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht I bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Floris-1 weg 77-79, 2805 AH Gouda (in gang van Jan Beaumontstraat). GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050. Bezoektijden voor beide loca ties: algemene verpleegafdelin- gen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00 - 20.00 uur. Een verzameling van miniatuur klompjes.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9