SPORTEN VOOR MENSEN DIE NIET KUNNEN SPORTEN VOLTAGE ELEKTROTECHNIEK BRENGT SFEER IN DORPSSTRAAT November 1?S5 - ZOOS FEESTELIJKE PRIJSUITREIKING SUPERLOTERIJ 00K KLANTEN SCHOONHEIDSSALON GERMA H00GERWAARD JUBILEREN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 december 2008 pagina 21 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Door Joke Heikens Waddinxveen - Deze maand is het alweer zeven jaar geleden dat 'De Salon' haar deuren opende. Eige naresse Cora Schaeffer is trots op haar zonnebank annex sportcen trum. "Vooral mensen die niet kun nen sporten zijn onze doelgroep", vertelt ze raadselachtig. De salon bestaat uittwee gedeeltes. Je hebt er de zonnebanken en er staan banken met bewegende onderdelen. "Dat zijn Slender- You banken", legt Schaeffer uit. "Die zijn speciaal voor mensen die bijvoorbeeld reuma hebben of een hernia of die om andere redenen niet gewoon kunnen sporten." Er zijn alleen vrouwen aanwezig. Is dat altijd zo? "Het is niet echt alleen voor vrouwen, maar er komen hier gewoon weinig mannen. De paar die hier komen, gaan met hun vrouw mee hiernaar toe. Ik wil hier niet van die bodybuilder types hebben, daar moet ik niet aan denken. Daar zijn we ook niet voor. Naast de zonnebanken en de Slender-You banken, zijn er ook een schoonheidsspecialist en een manicure die elk een aparte ruimte bezetten. "Toen ik hier zeven jaar geleden begon dacht ik: 'Wat moet ik met al die ruimte?' en nu kom ik bijna plaats te kort. Er is geen plek meer voor uitbreiding, al zou ik er best een paar zonnebanken bij willen hebben." De salon heeft te weinig personeel. "Ik moet soms mezelf inroosteren omdat er anders te weinig mensen zijn, maar ik doe dat normaal gesproken niet" vertelt de eigenaresse. "Het valt niet mee om goed en betrouwbaar personeel te vinden." Dit is niet de eerste studio van Cora Schaeffer: "Vijftien jaar geleden ben ik in Zoetermeer met mijn eerste zaak gestart. Daarna heb ik samen met twee zwagers een studio in Rotterdam opgezet, waarna ik in 2000 op de Staringlaan hier in Waddinxveen met de Slender- You banken begonnen ben. Het opstarten van een nieuwe zaak vind ik eigenlijk het leukste. Maar ik begin nu niet weer opnieuw, ik zit hier goed!" Zevenhuizen - De afgelopen we ken verscheen er aan verschillen de gevels langs de Dorpsstraat gezellige kerstverlichting. Het aanbrengen van deze sfeervolle versiering is een initiatief van Richard de Wit van Voltage Elek trotechniek. Het idee ontstond toen de Wit de opdracht kreeg kerstverlichting aan te brengen op het pand van C1000. "Geert Wals vroeg of ik daar ideeën voor had. Ik heb een beetje rond gekeken en de ver lichting die ik nu overal ophang, vind ik zelf waanzinnig mooi om te zien. Toen bedacht ik dat we wel eens konden kijken of we de rest van de middenstand in Zevenhuizen ook mee konden krijgen. Ik heb een mooi laag prijsje gemaakt en de Midden standsvereniging levert ook nog een bijdrage. Er was meteen veel enthousiasme voor. Ik vind het echt geweldig zoals het loopt. Er is ineens zoveel saamhorigheid in het dorp." Promotie Natuurlijk is het voor Voltage Elektrotechniek ook een mooie promotiestunt. "Ik doe het bijna tegen kostprijs en we steken er een hoop tijd in. Maar ik hoop hierdoor een beetje bekendheid te krijgen voor mijn bedrijf. De meeste mensen kennen mij per soonlijk wel, maar ik probeer nu ook voet aan de grond te krijgen als de lokale installateur." Richard startte zijn bedrijf in ja nuari. "Ik werk al sinds mijn vijf tiende in de elektrotechniek. Het is een mooi vak. Ik heb altijd de ambitie gehad om voor mezelf te beginnen en op een bepaald moment is het er de juiste tijd voor." Snoertje Het werkterrein van Voltage Elek trotechniek is heel breed. "Ik doe alles op het gebied van elektrici teit en bedrading. Van deurbellen tot inbraakbeveiliging, en van de meterkast tot netwerkbekabe ling. Als er een snoertje aan zit, kan ik ermee werken Je kunt het zo gek niet bedenken of ik maak het wel. Ik verzin voor iedereen een passende oplossing, of het nu gaat om gebruiksgemak voor ou deren of om hippe toepassingen in een hypermoderne omgeving. Mensen op dit gebied adviseren vind ik het mooiste wat er is." Over de kerstverlichting is De Wit erg tevreden. "Het brengt sfeer, mensen zijn er blij mee. Ik rijd iedere avond door het dorp om er even naar te kijken. Ik vind de actie echt geslaagd. Mijn eerste jaar sluit ik af met een echt gezel lige kerst." Voor meer informatie: www.vetechniek.nl De Salon: niet voor bodybuilder-types. i Door Geertrude Verweij De winnaars van de vierde trekking van de Superloterij. Waddinxveen - In de showroom van Boonstoppel vond afgelopen zaterdag de vierde trekking van de OVW-Superloterij plaats. Dit keer was het de beurt aan de op het Koningin Wilhelminaplein ge vestigde leden van Ondernemers- Vereniging Waddinxveen (OVW) om de trekking te verzorgen. Al len stelden één of meer prijzen ter waarde van minimaal 25 euro ter beschikking. Bij BlitsKikkers werden de 18 weekprijzen uit gereikt aan M.J. van Loon, A.J. Hordijk, C.A. Houweling-Boon, H. van Bourgonje, I. van Soest, L. Re- horst, D. Nonkes-Cammeraat, Rita Boesveld, K. Evers, H. Oosterom, Helma Kemper, familie Vermulm, J. Verhaaf, Thea van Dijken, R. Verkerk, A.J. Voshol, W. Hoogen- doorn en de familie Tito. Alle win naars van de weekprijzen doen ook mee aan de slottrekking voor de Superprijs. Om kans te maken op één van de weekprijzen én op een Peugeot 107, moet men een deelname formulier met één of meerdere kassabonnen van OVW-leden, ter waarde van minimaal 90,-euro, bij een inzamelpunt inleveren. Leden van de OVW zijn duidelijk herken baar aan de OVW-raamsticker of het affiche van de OVW-Superlo terij. Op dat affiche staan ook de inzamelpunten vermeld. Voor meer informatie (ook voor downloaden deelnameformulier): www.ovw.nu. Schoonheidssalon Germa Hooger- waard is dit jaar 25 jaar in bedrijf. In 1979 begon Hoogerwaard de opleiding schoonheidsverzorging bij Adry Hermans in Rotterdam, een gerenommeerd instituut. Te vens deed zij bij een dermatoloog ervaring op als doktersassistente en schoonheidsspecialiste. In 1983 maakte Hoogerwaard de stap naar zelfstandig ondernemers schap. Als een van de eersten in de regio maakte zij kunstnagels en werkte zij met met proefdier- vrije cosmetica. "De meeste klanten komen voor een klassieke standaard behan deling of voor een korte schoon heidsbehandeling van drie kwartier, zelf door de klant in te vullen", vertelt zij. Sinds een aan tal jaar behoren ook de 'hot sto ne' massage en behandelingen met gletsjerwater producten, vol met minerale werkstoffen tot de mogelijkheden. Hoogerwaard: "Ik heb nooit ge brek gehad aan werk, en heb wei nig verloop in mijn klantenkring. Voor de meeste is het nu ook een jubileum. Daarom geef ik voor de gelegenheid een borrel. Het was absoluut geen opgave om 25 jaar zelfstandig te werken. Als iets leuk is dan vliegt de tijd vanzelf voorbij. Ik heb een enig beroep, makkelijk te combineren met mijn drie kinderen en ben lekker eigen baas."

Hart van Holland | 2008 | | pagina 21