Wie helpt direct als je door een overstroming op de vlucht slaat? KLIKKEN MAG! DE NESSEVUET SWINGT CURZUS&ZO IN NESSELANDE SPANNING EN HUMOR IN KERST SPROOKJE DE WINTERKONINGIN NESSELANDE SANTORINIHOF Het Nederlandse Rode Kruis Helpt Direct +c A pari of the international Red Cross and Red Crescent Movement Giro 881 MUZIEK UIT MESSIAH dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl KERKDIENST ZONDAG 7 DECEMBER ROTTERDAMMERS VERTELLEN CURSUS VOGELHERKENNING Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 december 2008 pagina 23 Rotterdam - De nieuwe kerstproductie De Winterkoningin van Jeugdthe ater Hofplein gaat op 19 december in première in het Hofpleintheater. Koos Meinderts en Harrie Jekkers nemen na de succesvolle producties De club van lelijke kinderen en De snoepwinkel van Zevensloten dit jaar de kerstvoorstelling voor hun rekening. De familiemusical is gevuld met humor en spanning en toont op muzikale wijze de droom - en nachtmer rie - van een poëtisch winterwonderland. Oud Verlaat - Sinds dit school jaar swingt het elke vrijdagmor gen op de christelijke basisschool De Nesseviiet. Op deze morgen geeft juf Madeleine Brok-Boertje muziekles. Juf Madeleine is geen onbekende in de regio. Zij geeft naast haar werk op De Nesseviiet les aan de Nieuwerkerkse Muziek school en is docent bij de Kleine Trompetter in Zevenhuizen. Muz iek is volgens Brok erg belangrijk voor de ontwikkeling van kin deren. Op deze manier zijn ze op een andere manier bezig met hun talenten. Niet alleen met muziek Zingen en swingen. maar ook met drama. Muziek is wat haar betreft een totaalp laatje. Tijdens de maand novem ber en december zijn de kinderen natuurlijk bezig met Sint. In de lessen van juf Madeleine experi menteren de kinderen met allerlei muziekinstrumenten, met liedjes en met dans. De docenten van De Nesseviiet zijn benieuwd wat de Sint er van vindt als hij op 5 de cember komt luisteren naar het resultaat. Volgens juf Madeleine zal hij er enorm van genieten "De muziek komt namelijk uit het hart van de kinderen." 'Lang geleden, ver van de bewoon de wereld leefde er in het Hoge Noorden, in een schitterend paleis, een vorstin van sneeuw en ijs: de winterkoningin. Zij was geboren uit één enkele sneeuwvlok, geval len uit de hemel...' Zo begint het kerstsprookje over de eenzame winterkoningin die een kinderwens heeft. Haar droom wordt werkelijkheid wanneer een sneeuwgeest langskomt en het door haar gebouwde sneeuw popmeisje tot leven blaast. Na jaren van familiegeluk staat deze sneeuwgeest ineens weer op de stoep, maar besluit het meisje te kidnappen. Uit boosheid en verdriet om het verlies van haar dochter, maakt de winterkoningin met behulp van een ijzige Italiaan de meest koude en lange winter ooit. Het zal, als het aan haar ligt, nooit meer lente worden. Want als de winterkoningin moet lijden, dan moet iedereen lijden! Won derbaarlijk genoeg ontsnapt het sneeuwmeisje en als sneeuwvlok komt ze al dwarrelend terecht in de bewoonde wereld. Liefdevol wordt ze opgevangen door de ver schoppeling Limp en zijn vriend, de gans Zilver. Samen gaan ze op reis en beleven ze de meest spannende avonturen. Maar of het ooit weer lente zal worden...? De winterkoningin wordt ge speeld, gedanst en gezongen door Roos Drenth en leerlingen van Jeugdtheater Hofplein. Het is een familievoorstelling voor iedereen vanaf 4 jaar. De musical wordt gespeeld van 19 december tot en met 15 december. De entree bedraagt 11,- voor vol wassenen, kinderen tot en met 14 jaar betalen 8,50 euro. Voor meer informatie en reserveren: 010- 2435050 of jeugdtheaterhofplein, nl Nieuwjaarsborrel Nesselande - In de garage van het appartementencomplex aan de Santorinihof wordt voor zaterdag 17 januari om middernacht een Nieuwjaarsborrel georganiseerd. Voor hapjes wordt gezorgd, wel eigen drankjes meenemen. Kerstknutselen Nesselande - De organisatie van Opzomeren heeft ervoorgezorgd dat er rond dinsdag 9 december een zes meter hoge kerstboom op het pleintje vóór het apparte mentencomplex aan de Santorini hof wordt afgeleverd. Die boom moet nog wel versierd worden. Daarom wordt er op zaterdag 13 december een grote witte party tent op de Santorinihof geplaatst waar kinderen en ouders welkom zijn om kerstversieringen voor de boom te maken. Alle soorten ver sieringen, inclusief verlichting, zijn welkom, maar wei graag 'wind- en waterproof'. Voor meer informatie en aanmel den: youssei@hotmail.com. Theater&Zo Nesselande - CurZus&Zo organi seert vanaf januari 2009 in ge bouw De Kristal diverse cursussen. Opgeven kan bijvoorbeeld voor de cursus Theater&Zo waar men in 15 lessen op een creatieve manier theater leert maken. Aan de orde komen onder meer improvisatie, elementair spel, fysiek spel, kle ding, tekstbehandeling en de ver schillende stijlen van het acteren. Er is plek voor 20 deelnemers van 18 jaar en ouder. De lessen starten op 11 februari. Voor hen die twij felen of de cursus iets voor hen is, is er een speciale Kennismakings workshop op woensdag 21 januari van 20.00 tot 21.30 uur. Levensverhalen schrijven Het leven zit vol gebeurtenissen en ieder mens heeft wel een boeiend, spannend, verdrietig, geweldig, blij of mooi verhaal. Om te voorko men dat deze verhalen in de ver getelheid raken kan men voor het opschrijven hiervan tijdens deze cursus tips krijgen over opbouw en indeling van een goed verhaal, ledereen is welkom. De acht lessen vinden plaats van woensdag 28 ja nuari tot en met 25 maart van 9.30 tot 12.00 uur. Cubaanse Percussie Percussie is een verzamelnaam voor een groot aantal instrumenten waarop men kan slaan of waarmee men kan rammelen en/of ritselen. De cursus, bestaande uit 14 lessen, is bestemd voor zowel beginners als gevorderden. De lessen vinden plaats op de donderdag van 18.00 tot 19.00 uur voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar en van 19.00 tot 20.00 uur voor cursisten vanaf 16 jaar. Pilates CurZus&Zo organiseert voor vol wassenen een cursus Pilates. Deze vindt plaats in de Brede School aan de Robert van 't Hoffstraat 14 op de woensdag van 19.45 tot 20.45 uur en van 20.45 tot 21.45 uur. Voor meer informatie en inschrij ven: 010-2518988 of www.curzus- enzo.nl. Nesselande - In gebouw De Knoop van de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 14 wordt voor woensdag 10december om 20.00 uur een muziekavond ge organiseerd voor de NBvP - Vrou wen van Nu, waar muziek uit de Messiah van Bach ten gehore ge bracht zal worden. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 2,50 euro. Voor meer informatie: 010-4216252. Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ev. G. v.d. Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse- lande Noord, Robert van 't Hof fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkda gen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl Nesselande - Rotterdammers vertellen, in navolging van het succes van vorig jaar, op zondag 7 december in Cultureel Cen trum Orion aan de Wollefop- penweg 91a vanaf 15.00 uur hun verhaal over 'de stad van toen' en over de wederopbouw ervan. Persoonlijke verhalen over de geuren en geluiden van de stad, over de oorlog en de bevrijding, hun eerste baantje, hun eer ste verkering en over hun stad in wederopbouw. De verhalen worden afgewisseld met liedjes en gedichten van auteurs die over Rotterdam schreven. Een feest der herkenning! De toe gang bedraagt 3,- euro. Voor meer informatie en reser veren: 010-4204480 (alleen dins dag en donderdag), via info@ ccorion.nl of op www.ccorion.nl. Nesselande - Natuur- en Vogel wacht Rotta organiseert voor 2009 een cursus 'Vogelherken ning voor beginners'. De cursus vindt plaats in V.T.V. De Boerde rij aan de Max Heimansstraat 93 (op loopafstand van de metro). De theorieavonden staan ge pland voor donderdag 22 janu ari, 5 februari, 26 maart, 9 en 23 april en 7 mei om 20.00 uur en de excursies vinden plaats op zaterdagochtend 7 februari, 28 maart, 11 april en 2 en 9 mei. Inschrijven kan door overma king van 40,- euro op rekening nummer 4473961 ten name van Natuur- en Vogelwacht Rotta, Postbus 111, 2665 ZJ Bleiswijk. De betalingsdatum geldt als in- schrijfdatum. Er is plaats voor 30 personen. Bij overschrijving ontvangt men hiervan bericht en wordt het bedrag terugge stort. Voor meer informatie: 06- 41043562 of via f2ha.j.deurloo@ hetnet.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23