SCOREN GEBLAZEN BIJ OPEN PAMELA VRIENS IN IUN BASKETBALTOERNOOI TOPSTYLIST HOME EDITION LINE DANCE BIJ VEDJ KERST BIJ PASSAGE NIEUW TAVERNA IN DE STEIGERS VOORDRACHT IN BIBLIOTHEEK IN KADER JAAR VAN RELIGIEUS ERFGOED NIFUWERKERK FEESTELIJKE MAKE-UP KERKDIENSTEN ZONDAG 7 DECEMBER KERSTMARKT IN DAGCENTRUM K0RENAER BUURTBIJEENKOMST ESSE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 december 2008 pagina 27 Ie deel- loerka- llieuwerkerk aan den IJssel - Natte sneeuw, grijze lucht en uitgestorven straten. Het was weer om binnen te blijven zondag 30 november. In de sportzaal van de Parkzoomhal betekende binnen blijven geen bankhan- gen of tv kijken. Ruim zeventig jongeren waren bij elkaar gekomen voor hun gezamenlijke passie: basketbal. Pamela Vriens op de voorste rij, vierde van links. (Foto Roland J. Reinders) Nieuwerkerk aan den IJssel - Sinds 26 november is het programma Topstylist Home Edition te zien op Net 5. Topstylist - home edition is een afvalrace, waarbij twaalf woonstylisten het tegen elkaar opnemen. Aan de hand van uiteenlopende opdrachten moeten de stylisten bewijzen dat ze boordevol creatieve woonideeën zitten en voor elk interieurprobleem een oplossing hebben. Terwijl de zes mannen en zes vrouwen tegen elkaar strijden, moeten ze ook nog eens metelkaar samen zien te leven. Er wordt gestreden om een baan als stylist bij het woonmagazine VT Wonen en een geldbedrag wat de deelnemers door het winnen van opdrachten kunnen verdienen. De Nieuwerkerkse interieurstylist Pamela Vriens kwam zowel door de voorrondes als door de eerste ronde en blijft in het programma. Hoe het haar vergaat is vanavond, woensdag 3 december, te zien vanaf 20.30 uur op Net 5. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na een aantal jaren van voorbereiding, gaat de bouw van het nieuwe jon gerencentrum Taverna van start. De eerste paal wordt op maan dag 8 december om 16.00 uur op ludieke wijze geslagen. Wethou der Welzijn Tamara Venrooy en Wethouder Ruimtelijke Ordening Jan Slagt zijn bij deze feestelijke gebeurtenis aanwezig. De nieuwe locatie voor het gebouw is op de hoek van het IJsermanpad en de Schielandweg. Robuust ontwerp Het huidige jongerencentrum aan de 's-Gravenweg is verouderd en te klein om het brede scala aan activiteiten te huisvesten. Na on derzoek en gesprekken met om wonenden koos de gemeenteraad voor nieuwbouw op de locatie Kleinpolder. Het jongerencentrum is onderdeel van het gemeentelijke Centrumplan. Het gebouw is ont wikkeld en ontworpen door HD Projectrealisatie uit Rotterdam. Het centrum krijgt een natuurlijke uitstraling door de uitvoering in baksteen. Tegelijkertijd wordt het centrum robuust zodat het tegen een stootje kan. Daarom zitten er bijvoorbeeld naar verhouding wei nig glasopeningen in. Voordeten nieuwbouw Het nieuwe gebouw bestaat uit één bouwlaag met twee verschil lende bouwhoogtes. Het centrum bestaat uit een multifunctionele grote zaal, jongerencafé, keuken, activiteitenruimte en kantoor ruimte voor het personeel en de vrijwilligers. Bovendien komen er speciale oefenruimtes voor band jes. De multifunctionele grote zaal is in theateropstelling toegankelijk voor honderd personen en is een aanvulling op het huidige zalen- aanbod voor welzijnsactiviteiten. Het jongerencentrum wordt naar verwachting in de zomer 2009 op geleverd, daarna wordt het door de jongeren zelf afgewerkt en in gericht. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Work-Shop aan het Raadhuis plein 31 kunnen belangstellen den tijdens een drie uur durende workshop advies krijgen over de allernieuwste trends op het gebied van make-up en krijgt men tips en trucs aangereikt voor een optimaal resultaat. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-324842 of www. dework-shop.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert met ingang van zondag 1 maart 2009 voor elke zondag van 14.00 tot 15.00 uur Line Dance lessen, onder lei ding van Peter Swijs van de Red necks Country Line Dancers. De lessen vinden plaats in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. De kosten bedra gen 12,50 euro per vier weken. De lessen zijn niet aan leeftijd gebon den. Voor meer informatie en aanmel den: 06-14606126 of info.vedj@ gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - De christelijk-maatschappelijke vrou wenbeweging Passage organiseert voor 11 december een thema avond die in het teken zal staan van het naderende kerstfeest. De avond, die verzorgd wordt door het bestuur in samenwerking met een aantal leden, heeft als thema 'Antwoord op ons hopen'. De sa menzang zal begeleid en onder steund worden door een zang- en muziekgroep. Ook niet-leden zijn welkom om 19.45 uur in het Her vormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beyerinkstrat 53. Voor infor matie over vervoer: 0180-312664. Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur kand. T.L.J. Bos. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. P. Vermaat en 17.00 uur ds. G. Lustig (themadienst). Prot.Gem. 9.30 uur (2e Advent, doopdienst) mw. ds. M. Verscho or in Ontmoetingscentrum; ds. G.J. Robbemond om 9.30 uur in De Bron. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spree kuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@sti- chtingkwadraad.nl en www.sti- chtingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappeli jk werk, kan terecht bij de Be reikbaarheid Buiten Kantooru ren (BBK) op 0182-594935. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Dagcentrum Korenaer bij koren molen Windlust wordt voor don derdag 11 december van 19.00 tot 21.00 uur een kerstmarkt georga niseerd waar allerlei kerstartike len, zoals kaarsen, kerststukjes en dergelijke, vervaardigd door de cliënten van ASVZ, verkocht worden. Ook zijn er kerstproduc ten uit de eigen bakkerij te koop als koekjes en kerstbrood. Onder het genot van een kopje koffie of thee of een frisdrankje kan men in de theeschenkerij alvast in kerststemming komen. Promotiekraam Molen Windlust in Reigerhof Op zaterdag 20 december staan vrijwilligers van de Stichting Molen Kortenoord van 8.30 tot 17.00 met een promotiekraam in winkelcentrum Reigerhof, waar men nieuwe producten als kaar sen met molenlogo, babbelaars, klederdrachtpoppen, molencol liers, molenpotloden en de Mo len Windlust kalender 2009 kan kopen. Voor mensen die zich ter plaatse als donateur aanmelden ligt een leuk geschenk klaar. Bij de kraam worden lekkernijen uitgedeeld, die door cliënten van het Dagcentrum Korenaer zijn gemaakt. Voor meer informatie: www.kortenoord.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het Thorbecke Voortgezet On derwijs vindt op dinsdag 9 de cember de wijk- en buurtbijeen komst plaats voor de wijk Esse en omstreken. Naast het reguliere onderwerp veiligheid door de politie, gaan de collegeleden in op actualitei ten en de stand van zaken van de verschillende bouwprojecten. Medewerkers van Factor G geven deze avond een presentatie over buurtbemiddeling. Ook is er aan dacht voor de dingen waarover inwoners het zelf willen hebben. De wijk- en buurtbijeenkomst vindt van 20.00 tot 22.00 uur plaats in het gebouw van het Thorbecke Voortgezet Onder wijs, locatie Nieuwerkerk aan den IJssel, Kamerlingh Onnesstraat. deel van de spelers toch zo'n twee meter lang is, zijn het volgens toe schouwer Erwin van Alphen ook de kleinere spelers die het goed doen. "Die kleinere jongens en meisjes zijn echt goed! Die kunnen enorm hoog springen en daarmee hun lengte goedmaken. Basketbal is echt een geweldige sport." Tussen de wedstrijden door, werd een demonstratiewedstrijd gehou den. Een groot deel van de aanwe zige semiprofessionals lieten zich van hun beste kant zien. Hun zeer originele en moeilijke sprongen op de basket, werden met cijfers beoordeeld door een jury. Uitein delijk won een speler die vanwege zijn lengte (2,05 meter) de bijnaam 'de hoogslaper' draagt, de me daille. "Ik ben hard aan het trai nen als basketballer. Ik hoop echt een professioneel speler te kunnen worden."Aan het einde van de dag ging team 7 uit Rotterdam er met de eerste prijs vandoor. Door Lynn Stroo De Parkzoomhal was een waar sportpaleis. Ritmische hip-hop beats, professionele commentaren en jongeren in basketbal tenues. 1/oor de derde keer organiseerde Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk (Taverna) in samenwerking met Itethro (basketbalorganisatie) het Open Run Basketbaltoernooi. Jon geren vanuit heel Nederland kon den zich opgeven voor de sportie ve dag; dat werd massaal gedaan. Organisator Allard van Taverna: 'Via internet waren er 72 inschrij vingen. In de loop van de week zijn er ook nog wat mensen bij geko men. We hebben zo'n tien teams kunnen samenstellen, echt een top opkomst." Bij basketbal gaat het vooral om scoren, zoveel mogelijk. En dat ge beurde regelmatig. Voor wie denkt dat basketbal alleen gespeeld wordt door boomlange jongens, heeft het mis. Hoewel een groot vonden en behouden blijven voor de toekomst. De roman is te koop en kan door de auteur gesigneerd worden. Petra Pijnacker is an- dragoog (gesprekstherapeut) en schrijft en publiceert sinds vijf jaar romans, kinderboeken en korte verhalen. In haar boek 'Gevon den!' komt haar liefde voor kunst en muziek tot uitdrukking. Ook illustrator en organisator El- ganan Jelsma is aanwezig. Zij is directeur van het Huizer Museum en zij zal in het algemeen iets ver tellen over wat religieus erfgoed is en aan de hand van een beamer enkele hedendaagse religieuze kunstobjecten tonen. Voor meer informatie: 0180- 316201, www.petrapijnacker.nl of www.gooiskunstkabinet.nl. actie? is, dan eunt u niging :h dan irofite- euwerkerk aan den IJssel - Het Jaar 2008 is het 'Jaar van het Reli gieus Erfgoed' In het kader hier in wordt dinsdag 9 december om 00 uur in de bibliotheek aan Raadhuisplein een voordracht 9egeven door Petra Pijnacker, die voorlezen uit haar eigen ro- man Gevonden!'. De roman gaat °Ver Michael, die gedurende ze- en maanden op zoek gaat naar 'gieus erfgoed. Er verdwijnt ,f!js meer kunst vanuit verstilde Pekken in onze samenleving. De raag waar die kunst blijft wordt deze roman door hoofdperso- a9e Michael onderzocht. Hij gaat eognito op reis door Europa en o moet mensen met wie hij een weging in gang zet die ervoor diT' beelden en schilderijen e kwijt waren weer worden ge-

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27