QUILTS, IKONEN EN MARIABEELDEN IN BIBLIOTHEEK WEEKPROGRAMMA FILMHUIS ZORGCENTRUM M0ERDREGT IN KERSTSFEER INL00PMARKT AMB0NWIJK 4 //en /fr, mei MOORDRECHT oco LOTH 4KOO IS KAP VAN BOMEN OGK WEGONDERHOUD? WILDE DIERENTEMMER GETEMD LITIE BERICHTEN KERSTMARKT HULP R0EMENIË-M00RDRECHT KERKDIENSTEN ZONDAG 7 DECEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 december 2008 pagina 31 Moordrecht - Van 2 december tot 6 januari exposeert Diny Geels in de bibliotheekvestiging in Moor drecht met haar quilts. Er zijn twaalf quilts te zien, waaronder twee kinderquilts. Diny Geels is in 1998 begonnen met quilten. "Ik werd aangestoken door mijn dochter, die eigenlijk vanuit het niets ineens met lapjes in de weer ging. Toen ik zag wat voor leuke dingen je daarmee kunt doen, ben ik zelf aan het quil ten geslagen. Als basis gebruik ik meestal traditionele patronen waar ik vervolgens mijn eigen draai aan geef. Een patroon alleen namaken ligt mij niet; er moet altijd iets net even anders." Jelly de Boer en Sandra van Elfe ren exposeren ikonen die op tra ditionele Russisch orthodoxe wijze geschilderd zijn. Eeuwen geleden toen de meeste mensen niet kon den lezen en schrijven, vertelden de ikonen met hun voorstellingen de verhalen uit de Bijbel. De af beelding van een ikoon zit vol sym boliek. Eerst wordt de donkere on dergrond geschilderd, die daarna opgelicht wordt. "Het duister van de aarde wordt verlicht door de hemel." "Ikonen schilderen is heerlijk om te doen, het is eigenlijk een manier van mediteren. Het geeft rust en ontspanning en nieuwe energie". Naast het schilderen van ikonen verzamelt Sandra Van Elferen sinds tien jaar Mariabeelden. Enkele van Ikonen op traditionele Russisch orthodoxe wijze geschilderd. deze beelden zal zij tentoonstellen in de vitrinekasten. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl Gouda - In het Filmhuis aan de Lethmaetstraat worden de ko mende weken de volgende films vertoond. 'Bienvenue chez les Ch'tis' op donderdag 4, maandag 8, dinsdag 9 en woensdag 10 de cember om 20.30 uur; op vrijdag 5 december om 21.45 uur, op zaterdag 6 december om 19.00 uur en op zondag 7 december om 16.00 uur. Regie: Dany Boon; met Kad Merad, Dany Boon en Zoé Félix. Fra 2008, komedie, 106 minuten. 'Brideshead Revisited' op vrijdag 5 december om 19.00 uur, zon dag 7 december om 20.30 uur en dinsdag 9 december om 14.00 uur. Regie: Julian Jarrold; met Matthew Goode, Thomas Mor rison en Emma Thompson. USA 2008, drama, 133 minuten. 'La Vie en Rose' op zaterdag 6 december om 21.45 uur. Regie: Olivier Dahan; met Marion Cotil- lard en Sylvie Testud. Fra/Gbr/Tsj 2007, biopic, drama, 140 minu ten. Eind oktober en 6 november werden wij door de provincie Zuid Holland op de hoogte gesteld van de werkzaamheden die gaan plaatsvinden aan de N456. Wij wonen langs die weg. In de brief wordt gesproken aan werkzaamheden aan het traject, asfaltering van sommige stuk ken, verbredingen, weghalen van zogenaamde 'rechtsaffen' (mooi ambtenarenwoord) etc. Deze info is ook te vinden op www.n456.nl. E>e afgelopen nachten hebben we inderdaad gezien dat de weg werd afgezet, maar toen werd ons ook duidelijk wat de werkzaam heden waren: Aan onze kant van de weg werden over een lengte van twee kilometer alle bomen gekapt. Daar werd in de brief met geen woord over gerept! Men spreekt over beperking van over last voor weggebruikers, maar er wordt niets gezegd over overlast door het geluid van kettingzagen en hakselaars, die te horen zijn van tien uur 's avonds tot vier uur 's morgens. Waarom heeft men niets gezegd over het kappen van de bomen 7 Is ven bang voor milieuactivisten? Waarom doet men het 's nachts? Als ik een boom wil omzagen in wijn eigen tuin moet ik eerst drie loketten langs voor vergunningen. hoe is dat hier dan gegaan? Heb ben omwonenden daar dan niets over te zeggen? Het landschaps beeld is ernstig verstoord, laat staan mijn eigen uitzicht. Daar waar het lint van auto's tot nu toe redelijk uit het zicht bleef door de bomen, zien we nu een file! Bovendien komen de lichten van het tegemoetkomende verkeer nu vrij de woonkamer binnen, daar waar ze voorheen redelijk tegengehouden werden door de bomen. Waarom wordt daar geen reken ing mee gehouden? Heeft de ge meente daar nog iets in de melk te brokkelen? Waarom vraagt men de bewon ers niet wat men vindt van de voorgenomen maatregelen? Er wordt geschermd met de term "Duurzaam Veilig" http://www. crow.nl/duurzaamveilig/ Hoezo? Als ik nu rechtsaf wil op mijn oprit, heb ik een mooie uit- loopstrook aan de rechterkant van de weg, en kan het overige verkeer, dat heus niet netjes tachtig rijdt, gewoon links passeren. Straks ben ik verplicht om te remmen op de rijbaan, en dan in een smalle oprit te rijden. Ik zal gedwongen zijn bijna tot stilstand te komen, wat heeft dat voor gevolgen voor het achteropkomende verkeer? Hoe veilig is dat Volgens mij heet dat 'het kind met het bad water weggooien.' Duurzaam veilig? voor wie? Ook is niet duidelijk wat er nu pre cies met de weg gebeurt. Wordt hij breder gemaakt? Komt het verkeer dan nog dichter bij mijn huis langs? Zijn er dan geluids metingen gedaan? Wat betekent dat voor onze dagelijkse overlast? Wie compenseert de daling van de waarde van mijn huis door die ver breding en het verpesten van het uitzicht? Gelukkig hebben we zelf nog wat bomen op het erf staan, dat is dan nog het enige groen in de buurt. Vorig jaar is op een informatieav ond van Rijkswaterstaat verteld dat er een nieuwe ontsluiting- sweg komt van Moordrecht naar de afslag Waddinxveen, dit om de n456 te ontlasten. Waarom gaat men nu dan de weg verbreden en mooier maken? De brief van de provincie bevat een passage met de werkzaam heden in 2009. Vager kan het bijna niet. Hoe lang duurt dat? Wat mij betreft heeft de provincie weinig kaas gegeten van communicatie. Fulco de Vente Moordrecht Moordrecht - In zorgcentrum Moerdregt wordt vrijdag 12 de cember van 14.00 tot 17.00 uur een kerstmarkt gehouden. Hier slagen bewoners van het centrum en mensen van buitenaf voor onder meer leuke kerstcadeautjes, prach tig handwerk en lekkernijen als poffertjes en Molukse hapjes. De toegang is vrij. De opbrengst van de markt is bestemd voor Stichting De Vrienden van Moerdregt. Het is de derde keer dat de kerst marktcommissie van zorgcentrum Moerdregt de markt organiseert. Een beginnende traditie van een nu al niet meer weg te denken ac tiviteit waaraan veel vrijwilligers meewerken en zoveel anderen plezier beleven. Ook op 12 decem ber verandert het zorgcentrum in een feestelijke marktplaats. In de marktkramen worden niet alleen kerstartikelen als bloemstukjes, boomversieringen en speciale ca deautjes verkocht. Bezoekers kun nen hier ook terecht voor boe ken, 'kitch kitchen'-artikelen en de door bewoners gemaakte kerstkaarten, poppenkleertjes en geborduurde babyslabbetjes en handdoeken. Ook aan de inwen dige mens is gedacht. Behalve pof fertjes en Molukse hapjes, worden er fruit, kerstchocolade, oliebollen en natuurlijk koffie, thee en fris drank verkocht. Kinderen kunnen tijdens de kerst markt grabbelen in de ton en zelf kerststukjes maken. Aan de derde kerstmarkt werkt ook activiteitencentrum De Schakel mee. Ondernemers uit het Moor- drechtse bedrijfsleven stelden be langeloos prijzen voor de loterij ter beschikking of deden een gift voor het goede doel. Van de opbrengst betaalt de Stichting diverse extra activiteiten voor de bewoners van het zorgcentrum. Voor meer informatie: 0182-373844. Moordrecht - Bewoners van de Ambonwijk en andere belang stellenden kunnen op 10 decem ber tussen 16.00 en 20.00 uur de plannen voor de toekomst van de buurt inzien. Verdeeld over drie werkgroepen hebben buurtbewoners zich de af gelopen maanden samen met de gemeente Moordrecht en Advies bureau Vannimwegen ingespan nen om plannen te maken voor de renovatie van de woningen en buitenruimte en de bouw van het nieuwe wijkgebouw. De inloopmarkt vindt plaats in het JWF-gebouw. Moodrecht - Cees Schrage was ge durende 23 jaar wilde dierentem mer. Of het nu leeuwen, tijgers of orka's waren, voor de geboren en getogen Amsterdammer konden ze niet wild genoeg zijn. Tegelijk was en is hij een bevlogen en humo ristische evangelist met een groot hart voor jonge mensen die verlo ren dreigen te gaan. Zo brengt hij allerlei actuele thema's ter sprake als pesten, omgaan met verschil len, elkaar accepteren, verdraag zaamheid en omgaan met angst. Schrage is zondag 21 december om 15.00 uur te gast in gebouw De Schakel aan het Oosteinde 27. Minderjarige met drank op met auto uit de bocht Moordrecht - Een 15-jarige jon gen uit Moordrecht raakte zater dag 30 november rond 1.10 uur met een auto van de Ambacht- weg. Hij had vermoedelijk met een te hoge snelheid een bocht gemaakt en de auto niet ge houden. Het bleef bij materiële schade. De jongen bleek te heb ben gedronken. De politie nam van hem een ademanalyse af en stelde 135 ug/l. vast. Moordrecht - De Stichting Hulp aan Roemenië-Moordrecht orga niseert voor vrijdag 12 december van 14.00 tot 20.00 uur en zaterdag 13 december van 9.00 tot 13.00 uur een kerstmarkt in de Hervormde Kerk. Op deze kerstmarkt kan men diverse eigengemaakte lekkernijen vin den als erwtensoep, boeren meisjes (likeur), advocaat, rook worst, ambachtelijk gemaakte boerenkaasjes, kerst- en kerst staven. Voortszijn er kerststukken, thee- en wijnpakketten te koop. Op het terras kan men genieten van glühwein, warme chocoaldemelk, koffie of thee met een stuk warme apfelstrudel. Deopbrengsten komenten goede van de Stichting en zullen worden gebruikt voor de renovatie van een Cultureel Centrum in de kerkelijke zustergemeente Baratos te Roemenie. Op de kerstmarkt worden tevens mandarijnen en noten verkocht, waarvan de opbrengst bestemd is voor het hospice te Nieuwerkerk aan den IJssel. Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur mevr. T. v.d. Boogaart. Ger. Kerk 10.00 uur ds. G.T. Vol- lebregt (2e Advent). Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schip per. Herv. Gem. Bethel 10.00 uur ds. G.C. de Jong en 18.30 uur ds. B. Oosterom. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 9.00 uur 2e zondag van de Advent Woord- en Com munieviering Dick Vrijburg. De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aan wezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreek uur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lo kaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182 594935.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 31