Slooijer DE GR 'AA U F Ed Plaizier ErikVerhulst Mostert Transport Leiden b.v. BOUWBEDRIJF Noroc! KANDT BV Postbus 175 - 2350 AD Leiderdorp T.071-541 24 21 - F. 071-541 43 18 www.mostert-leiden.nl Een bijlage van Stichting Kinderhulp Roemenië - Moerkapelle. december 2008 - pagina 2 COMPLETE TUINAANLEC T.06-20 59 71 36 E complete@tuinaanleg-vertiulst.nl i www.tuinaanleg-verhulstnl Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle steunt van harte het werk voor de allerarmsten in Roemenië! Tuin en terreininrichting richting Deva was afgesloten i.v.m. wegwerkzaamheden. Om zeker te zijn gelijk even gebeld met onze medewerk ster Angela en haar gevraagd om een en ander te control eren. Na een kwartiertje belde ze terug. Inderdaad is deze weg afgesloten, maar... i.v.m. de viering van St. Gabrielsdag op zaterdag 8 november wordt er niet aan deze weg gewerkt en kunnen we er dus gewoon gebruik van maken. Zo, een probleem minder, want anders had den we via de grensovergang Bors (Oradea) moeten rijden en dat betekent sowieso extra kilometers en bovendien ruim 120 km 2-baans in Hongarije. Zaterdag 8 november. Rond 04.00 u. reveille en tijd voor een ontbijtje in de buitenlucht. De catering-ploeg had inmid dels de lunchpakketten klaargemaakt en 40 kannen met koffie gevuld. Tijd is tijd! Even na vijf uur vertrokken we richting Roemeense grens waar we rond 09.30 u. arriveer den. Hier gaan we tanken. En na zo'n 1700 km hebben de wagens best wel dorst. Misschien wel eens goed om te weten wat alleen al de brandstof kost om een transport als het onze uit te voeren. Heen en terug rijden we ca. 4100 km. en dat komt neer op ongeveer 1300 liter diesel en dat betekent ca. 1500 euro per auto! Vermenigvuldig dat met 15 (vrachtwagens) dan kom je op een bedrag van ca. 22.000 euro! En dan hebben we het nog niet over de tolkosten in Tsjechie, Slowakije, Hongarije en Roemenie! Duitsland is overigens het enige land dat ons ontheffing verleent voor de tolkosten. Het tanken van de vrachtwa gens heeft uiteindelijk 1,5 uur geduurd. Rond 11.00 u reden we Roemenie in. Zo nu even de klok een uur vooruit want in Roemenie is het een uur later dan bij ons. Net buiten Deva hebben we nog een stop gehouden. Daar vandaan zijn Rien Bregman en Cor Bakker alvast vooruit gegaan naar Loman om de goederen voor ons vakantieproject 2009 te lossen en het aggregaat dat niet goed meer werk te op te halen. Het konvooi vervolgde haar weg en om 18.00 u. Roemeense tijd arriveerden we op het parkeer terrein van de douane in Sibiu. Een mooi bewaakt terrein waar we de avond en nacht zullen doorbrengen. Vrij vlot verlieten we het parkeerterrein en gingen richting Rosia. Vlak voor het dorp Rosia kreeg wagen 2 een pro bleempje. Maarten en zijn zoon Ronald probeerden alles maar rijden ho maar! Gelukkig waren een paar Roemenen bereid om met 2 stukken touw en hun paarden de wagen naar Rosia te brengen. Onder een stralende zon arriveerden we rond 11.30 u. in Rosia. Over het weer hebben we nog niet gesproken, maar vanaf de dag van vertrek hebben we droog en prima weer gehad. In Roemenie hebben we van zaterdag t/m woensdag een strakke blauwe lucht gehad met een vrolijk schijnende zon. De maaitijd: Bami goreng, 4 stokjes sate, kroepoek en natuur lijk een toetje. Behalve een vrachtwagen besturen kunnen de mannen ook aardig bakken. Zondag 9 november. Om 09.00 u. stond het ontbijt klaar. De konvooileiding heeft om 08.00 u. al ontbeten. Zij zijn even poolshoogte gaan nemen in de drie dorpen waar we maandag en dinsdag de hulpgoederen uitdelen. Het meest belangrijke bij dit snelbezoekje was de locatie waar de vrachtwagens uiteindelijk gaan staan. In Cornatel 2 wagens, in Casolt 3 en in Rosia 7. Rosia is trouwens ook de basis van waar de gehele operatie plaatsvindt. Rond 10.30 u. was de verkenningsploeg weer terug en konden we vertrekken naar onze basis Rosia. Vanaf de parkeerplaats waar we nu staan ongeveer 18 km. We reden niet weg op nummervolgorde maar op volgorde van de distributieplaat sen. Even een kleine uitleg: de gezinnen hebben inmiddels hun leverbonnen gekregen. Zoals de goederen op deze bonnen staan zo moeten ook de wagens staan. Dus als op de eerste regel b.v. staat: "conserven 1 doos' dan moet de wagen met conserven ook als eerste in de rij staan., enz. De bevolking was uitgelopen.De burgemeester en z'n vrouw ontvingen ons met een hartelijk weikomswoord. Hierna natuurlijk het traditionele stukje brood met wat zout en een glaasje palinka. Daarna een optreden van een aantal school kinderen. Vrolijke zang en dans. Een welkom om niet te vergeten! Piet Hoogerdijk had voor de gelegenheid een paard geleend... Zo kon hij van een hoger standpunt alles goed overzien! (proost!) AANNEMINGS- EN FUNDERINGSBEDRIJF Hoogeveenenweg 21 2931 LV Nieuwerkerk a/d IJssel Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 3 december 2008 pagina 33 BOUWBEDRIJF VOFB 079-5931689 MOERICAPELLE j£ h Bredeweg 15 Waddinxveen 0180-638183

Hart van Holland | 2008 | | pagina 33