PINNEN LEVERT DAGJE UIT OP PASSAGE SFEERVOL DECOR VAN DRIEDAAGSE KERSTMARKT SPELLETJESPIET DEELT PRIJZEN UIT JÜBILEUMMAAND HEALTH CEHTER FEESTELIJK AFGESLOTEH brengst voor IJsselthuis Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 december 2008 BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. Niet'werkerk aan den IJssel - De jubileummaand van Achmea Health Center werd zaterdag 29 novemer feestelijk afgesloten in de sportclub, 'sOchtends deden 25 personen mee aan de kennismakingslessen. "We hadden op 100 man gehoopt, dus dit was wel een tegenvaller voor ons en jammer voor het IJsselthuis", vertelde Vivian van Velzen. Door Joke Heikens Met hapjes en drankjes werd de sportschool omgedoopt tot feestgelegenheid. Een tiental leden dat twaalf jaar of langer lid is van het Health Center, werden in het zonnetje gezet en ze kre gen ieder een plant genaamd 'Achmea'. Tessa Roos was namens IJsselthuis aanwezig. "Het is wel erg leuk dat het Health Center een goed doel koppelt aan hun 1216 jarig bestaan, dat hoeven ze natuurlijk helemaal niet te doen, het is hun feestje! En dan kiezen ze ook nog voor een plaatselijk goed doel, dat maakt het nog leuker. Wij hebben meerdere keren overleg gevoerd met het Health Center, maar de organisatie lag echt he lemaal bij hen. Wij hebben wat foldermateriaal geleverd voor in de sportschool zodat de mensen konden zien wat het IJsselthuis is. De vrijwilligers van IJsselthuis werden uitgenodigd voor de proeflessen van vanochtend, daar mochten ze gratis aan mee doen." Na de huldiging van de mensen die al lang lid zijn, ging het verder met de loterij. Via het doen van bepaalde sportactiviteiten, kon den de leden lootjes 'verdienen'. Die activiteiten hadden allemaal met het 1216 jarig bestaan te maken, zoals 1216 kilometer fiet sen op de hometrainer. Tussend oor ging een pot rond voor een donatie aan IJsselthuis. De uitein delijk opbrengst bedraagt ruim 300 euro. En straks met net gezin naar uisneyianu ranj* Zevenhuizen - De laatste tijd is het aantal overvallen op supermarkten schrikbarend toegenomen. Waren het er in de eerste vier maanden van 2007 nog 47, in dezelfde periode in 2008 waren het er al 78. Van wege de veiligheid van werknemers en het winkelend publiek zouden de supermarkten het liefst helemaal geen contant geld in de kassa's willen hebben. Door Geertrude Verweij Om klanten te stimuleren ook kleine bedragen te pinnen, werd op 1 september de promotie campagne 'Klein bedrag? Pinnen mag!' gestart. De bijbehorende 'Pin en Win'-actie werd landelijk in verschillende supermarktke tens gehouden, ledereen die in de maand september zijn bood schappen met pin betaalde, kon via de website met de kassabon meedingen naar een van de prij zen. De hoofdprijs van de actie voor C1000 viel bij C1000 Wals in Ze venhuizen. Uit handen van be drijfsleider R. Groenendijk ont ving de winnaar, mevrouw Y. Groenendijk, een cheque voor een dagje uit met de familie ter waarde van 1.500 euro. Groenendijk: "Ik pin meestal wel en ik heb dan ook een aantal ke ren meegedaan aan de actie. Ik ben heel blij met deze prijs. We willen met het hele gezin naar Disneyland Parijs." C-1000 Wals is op dit moment ook bezig de klanten te vragen na zessen niet meer contant te beta len. Bedrijfsleider R. Groenendijk: "Sommige winkels accepteren geen contant geld meer na zes uur. Zo ver willen wij niet gaan. Maar we hopen wel de klant er bewust van te maken dat het zo wel voor de veiligheid van onze medewerkers als voor hun eigen veiligheid belangrijk is om zo min mogelijk contant geld te gebrui ken." Een Achmea voor wie 72 jaar of langer lid is. Waddinxveen - Wie op 11, 12 en 13 december nietsvermoedend win kelcentrum Passage in Waddinxveen bezoekt om boodschappen te doen, wacht een verrassing. Marktkramen, partytenten, kerstbomen en feestverlichting vormen daar het sfeervolle decor van de Passage Kerst Sfeer Dagen; de gezellige driedaagse kerst- en goededoelen- markt met voor elk wat wils. Waddinxveen - De makers van de mooiste Pietenmaskers krijgen vrij dag 5 december hun prijs uit handen van de Spel- letjesPiet. De kleurplaten van de maskers werden begin novemberdoorOnderne- mersVereniging Waddinxveen (OVW) als uitnodiging voor de Sinterklaasin tocht huis-aan-huis in Waddinxveen verspreid. Onder de honderden in geleverde maskers bevonden zich prachtige kunstwerkjes. Voor de jury, bestaande uit Coby Cuvelier en Conny van Dijk, was het moeilijk kiezen. Inmiddels zijn de winnaars benaderd en kunnen de prijzen op vrijdag 5 december door OVW-voorzitter Henk de Bas worden uitgereikt. Hij wordt daarbij geassi steerd door de Spelletjes- Piet die al vanaf 13.00 uur het Koningin Wilhelmin- aplein op stelten zal zetten. Zowel op het plein bij de kerk als in de versierde en deels met kunstsneeuw bedekte Passage staat een aantal kramen waarin winkeliers en marktkooplui hun Kerst- en cadeauartikelen en spe ciale aanbiedingen hebben uit gestald. In de partytent op het plein bij de Kruiskerk is het gezel lig 'apres shoppen'. Hier krijgen klanten van de Passagewinke liers tijdens de Kerst Sfeer Dagen gratis een kop warme koffie of chocolademelk. De Gouwebloem doet dit jaar ook weer mee. Van uit een grote partytent op dit Pas sageplein verkopen vrijwilligers van deze stichting allerlei hand gemaakte cadeaus, kerstkaarten, -sterren en -stukjes plus kerstbo men voor het goede doel. De kerstman arriveert donder dag 11 december om 18.00 uur op de Passage. Dezelfde avond om 19.00 uur ontsteekt burge meester H.C.J. Roijers bij het parkeerterrein aan de Kerkweg Oost de verlichting van de grote kerstboom. Naast een korte toe spraak staat de samenzang met muzikale begeleiding op het half uur durende programma. Aan sluitend begeleidt een Kerstman- nenorkest de bezoekers naar de Passage waar koffie en chocola demelk wordt geserveerd. Even als de winkels, sluit de kerstmarkt om 21.00 uur. Op vrijdag is de kerstmarkt geopend van 11.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Die dag tus sen 11.00 en 17.00 uur verrast de Kerstman klanten en geeft Con cordia een openluchtconcert. Voor meer informatie: www.passage.waddinxveen.net (foto archief Hart van Holland)

Hart van Holland | 2008 | | pagina 37