Dijkgraaf ontvangt ambtsketen www.hhsk.nl EES' L\ Nieuws van dijkgraaf en hoogheemraden Bekendmakingen Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 3 december 2008 week 49, nr. 25 0 Dijkgraaf ontvangt ambtsketen Laatste vergadering van het algemeen bestuur in de bestuursperiode 2005 tot en met 2008 Verrast Blij verrast en enigszins sprakeloos bedankte de dijkgraaf de vergadering, waarbij hij benadrukte dat hij deze ambtsketen als symbool van de voorzitter van het bestuur graag aanvaard. Hij beschouwt de ambtsketen als teken van het gezag van het hoogheemraadschap op en is vereerd de keten te mogen ontvangen en dragen. In de vergadering van 25 november is besloten om: - Het verzoek van de gemeente Bergambacht aan Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland voor de aanleg van een rotonde op de kruising N210/ Capellelaan te Ammerstol te ondersteunen en dit zowel bij de gemeente als provincie onder de aandacht te brengen. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard In te stemmen met het Gemeentelijke Rioleringsplan van de gemeente Lansingerland. De directeur en/of haar plaatsvervanger te mandateren voor de aankoop en/of het tijdelijk in gebruik nemen van gronden t.b.v. de dijkversterking Bergambacht- Ammerstol-Schoonhoven. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheem raadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens (RW). Water werken Op woensdag 26 november in de middag werd de laatste reguliere bijeenkomst van de verenigde vergadering (het algemene bestuur) van het hoogheemraadschap van de bestuursperiode 2005-2008 gehouden. Voorafgaand aan deze vergadering nam de nestor, het langstzittende lid van de verenigde vergadering, dhr. Gé Derksen het woord. In zijn toespraak ging hij in op de daden van het algemeen en het dagelijkse bestuur van het hoogheemraadschap. Zo memoreerde hij dat, "het bestuur bij aantreden voor de opgave stond om twee verschillende culturen samen te voegen en als nieuw bestuur eenduidig te handelen. Een nieuw waterschap dat zich opnieuw moest positioneren in de buitenwereld waar het bestaansrecht van de waterschappen steeds openlijker en met meer politieke kracht werd betwijfeld. Maar een geschiedenis van zo'n kleine 750jaar waterschap is niet zo maar weg te poetsen. Aan dit lange bestaan moet wel een flexibel opererend bestuur ten grondslag liggen: luisteren naar de signalen uit de omgeving en op tijd de steven wenden. Ook dat is voor nu onze opdracht, ons richten op zorgvuldig en transparant bestuurlijk handelen. Zichtbaarheid is een bestaansvoorwaarde geworden. De eerste persoon die daarvoor in aanmerking komt is de voorzitter, de dijkgraaf. In de vele contacten buiten het waterschap om neemt de dijkgraaf een belangrijke positie in." Ambtsketen De Verenigde Vergadering heeft dit onderkend en zich daarom voorgenomen om de herkenbaarheid van de dijkgraaf als bestuurlijke vertegenwoordiger te vergroten. Daartoe is opdracht gegeven aan de kunstenaars/zilversmeden Pauline Barendse en Jan Matthesius te Schoonhoven om een ambts keten te ontwerpen en te vervaardigen. De ambtsketen is opgebouwd uit ronde druppels. De druppels zijn vervaardigd uit zilver, het metaal van het water. De druppels zijn door 18 karaats geelgouden elementen aan elkaar verbonden. De textuur van de druppels benadrukt de zachtheid van water. In de druppels is het logo van het Hoogheemraadschap verweven. Heden en verleden zijn herkenbaar in de historische wapens en het nieuwe wapen van het Hoogheemraadschap. In deze wa pens zijn de heraldische kleuren door met de hand gegraveerde codes kenbaar gemaakt. De ambtsketen werd door de loco dijkgraaf mw. M.J. van Ravesteyn-Kramer bij de dijkgraaf omgehangen. De volgende vergunningen liggen t/m 14 januari 2009 ter inzage: Capelle aan den IJssel - (K.08.550) Stichting J.A. Beijerinckgemaal, uitvoeren var diverse werkzaamheden t.b.v. de renovatie van gemaal Jan Anne Beijerinck, Bermweg 13-15; - (K.08.608) COM Wonen, aanleggen van een steiger, brui en twee natuurvriendelijke oevers en het verbreden var de waterpartij, Valeriusrondeel. Gouda -(K.08.331) Oasen N.V., leggen van een aansluitleiding, Sluisdijk 7. Wvo intrekkingsbesluit - (L.05.868) A.N. Wijnen, intrekken van Wvo-vergunning die destijds is afgegeven voor het lozen van bedrijfs- afvalwater in het oppervlaktewater, afkomstig van een pot- en containerteeltbedrijf, Broekweg 3. Moordrecht - (K.08.104) Gemeente Moordrecht, aanleggen van een leiding, Oostbuurtstraat. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.08.540) Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, aanbrengen van een houten damwand, parkeerplaats en een grondlichaam, Bermweg. Waddinxveen - (K.07.592) Loonbedrijf van der Spek V.O.F., het dempen en graven van water en het aanleggen van een dam met duiker, Zuidelijke Dwarsweg 13bis; - (K.08.063) Gemeente Waddinxveen, vervangen van drie bruggen over een hoofdwatergang, Lede 7 en 13 en Heemraadweg 52; - (K.08.592) Baas Onroerend Goed Exploitatie VOF, tijdelijk plaatsen van bouwborden in een boezemkade bij de Kouwe Hoek 18; - (K.08.234) Gemeente Waddinxveen, dempen en graven van water en het aanleggen van duikers, Dreef en Kanaaldijk; - (K.08.678) EJ. van der Spek, aanbrengen van een beschoeiing, Bredeweg 17. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.08.289) Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, verwijderen ven een beschoeiing, gedeeltelijk verbreden van hoofdwatergang de Vierde Tocht, graven van een verbinding tussen twee hoofd watergangen, aanbrengen van een brug en dam met duiker, kruising Noordelijke Dwarsweg met de spoor weg Den Haag - Utrecht; - (K.08.596) Firma A. en W. Tas, verbreden van een dam met duiker en graven van water, Knibbelweg 56; -(K.08.601) L.J. Hordijk, maken van een vlonder, Wilgenlaan 42; - (K.08.664) NV Nuon Infra West, aanleggen van een kabel, Tweemanspolder. Veenweidegebied Krimpernerw De vergunningen en het Wvo-intrekkingsbesluit hggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie over de vergunningen kun, u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335.Tegen c keurvergunningen en het intrekkingsbesluit kunt u schriftelijk t/m 14 januari 2009 bezwaar maken t ,et hoogheemraadschap. Het Wvo-intrekkingsbeslu 9 ook ter inzage bij de secretarie van de betreffende gemeenten. Voor meer informatie over één van de bovenstaand artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie telefoonnummer 010 45 s of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam

Hart van Holland | 2008 | | pagina 38