T NESSELANDE MAAKT IJSKOUDE START ALLROUND DJ IN VIER WEKEN t NESSELANDE Nieuwjaarsduik 2009 REGIO KERKDIENST ZONDAG 11 JANUARI LEZING OVER WERK IN MIJNEN CURSUS VOGELHERKENNING LEZING BIOLOGISCHE ROZENKWEKERIJ Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 januari 2009 Nesselande - Wat vorig jaar no vember als een spontaan initiatief ontstond, is nu uitgegroeid tot een jaarlijks terugkerend evene ment. De nieuwjaarsduik Nesse- lande behoort nu officieel tot de 'serieuze duiken' en staat vermeld op de Unox-website. Zo'n honderd mensen maakten de ijskoude duik in de Zevenhuizerplas. Door Maartje Letzel Hoewel er elders in het land nieuwjaarsduiken moesten wor den afgelast door ijsvorming, kon de Nieuwjaarsduik in Nesselande gewoon doorgaan. Door de grote oppervlakte van de plas, en door de diepte van meer dan dertig me ter, isermindersnel ijsvorming. Dat betekende echter niet dat de duik een makkie was: de watertempe ratuur was maar drie graden en de buitentemperatuur was slechts één graad boven het vriespunt. De lage temperatuur zou best de reden kunnen zijn dat jaar iets minder mensen dan in 2008 de sprong waagden. Ongeveer hon derd mensen schreven zich in, aangemoedigd door enkele hon derden toeschouwers. De paspop "Nessie" met zwempak en muts. Ondanks de kou waagden toch honderd mensen een duik. die in december ter aankondiging van de duik het waterbekken op sierde, heeft haar werk goed ge daan. Het feest begon met een profes sionele warming-up door trainer Cees van Muiden van loopgroep Nesselande, eerst met kleding en daarna in zwemkleding. De war ming-up is nodig om de lichaams temperatuur te laten stijgen voor dat de duikers te water gaan. "Nog tien seconden" schalde het uit de geluidsinstallatie. Maar bij "acht" begonnen de duikers al te rennen naar de Zevenhuizer plas. Onder luid applaus van het toegestroomde publiek en veel gespetter gingen alle honderd deelnemers te water. De meesten kwamen er net zo snel weer uit Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 januari 2009 Door Geertrude Verweij Gouda/Regio - Wie er van droomt een beroemde DJ te worden, kan nu terecht in Gouda. Bart Schin- kelshoek van Timeless Entertain ment start in januari met opleidin gen tot allround DJ. DJ Bart begon zelf als 16-jarige bij La Baraque en werkte in verschil lende cafés en discotheken in Rot terdam. "Dit jaar draai ik al 22 jaar. Ik werkte er wel naast, maar ben al tijd blijven draaien. Tot een jaar of vijf geleden een vriend zei dat ik er meer mee moest gaan doen. Toen heb ik geïnvesteerd in een comple te drive-in show. Dat loopt gewel dig. Timeless Entertainment draait ongeveer tweehonderd shows per jaar. Ik heb nu een opslagruimte voor vier drive-in shows en verhuur ook apparaten." De DJ-school is een nieuwe stap. Boven de opslagruimte aan de James Wattstraat was genoeg plaats voor vijf cabines en een grote oefenruimte. De studio's kunnen ook gehuurd worden door niet-cursisten. "We hebben alles zelf ontwikkeld en eigenhandig opgebouwd. Ook het lesmateriaal ben ik zelf aan het schrijven. In januari start ik met de eerste cursus, daarvoor heb ik al genoeg aanmeldingen." De allround DJ-opleiding duurt vier weken en start in principe ie dere maand. Jongeren van tien tot 25 jaar kunnen zich er voor opge ven. Bij veel belangstelling wordt het aantal groepen uitgebreid. "Het is echt een allround oplei ding. Een les duurt drie uur, met een korte pauze. We doen een uurtje theorie en gaan dan twee uur oefenen. Ik wil ze de basistech nieken leren, zodat ze echt overal kunnen draaien. Dat begint met het aansluiten en kennen van de apparatuur. Er zijn legio merken, maar in principe komt alles op het zelfde neer. Na de opleiding moet het voor de DJ niet uitmaken op welk merk hij moet draaien. Het draaien zelf komt natuurlijk ook ruimschoots aan de orde. Het is meer dan een cd-tje opzetten. Je moet bijvoorbeeld weten hoe je de muziek naadloos kunt laten aansluiten en hoe je kunt zorgen dat het geheel goed klinkt, zonder verschil in volume." Na het afsluiten van de opleiding ontvangen de cursisten een certifi caat en mogen ze zich DJ noemen. "Ik wil met dat certificaat laten zien dat wij een bepaalde kwali teit leveren. Ik neem degenen die de cursus volbracht hebben ook op in een database, zodat wij kunnen bemiddelen tussen opdrachtgevers en DJ's. Ik weet gewoon zeker dat ik iemand in die vier weken de ba sistechnieken van het draaien in de vingers kan laten krijgen." Voor meer informatie en inschrij ven: www.djschoolgouda.nl Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ev. G. van de Bos. HUISARTSENPRAKTIJK gezond heidscentrum Nesselande in Mul tifunctioneel Centrum De Kristal, Cypruslaan 402. Tel. 010-2229750, www.gcnesselande.nl. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zie kenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl Koud, man! Wat is het koud, man! als dat ze erin gingen, anderen namen het er echt van. "Vooral je voeten worden enorm koud", riep een van de duikers. WSV Buurman had de nodige voor zorgsmaatregelen genomen, om ongelukken door de kou te voor komen. Zo waren er EHBO mede werkers aanwezig, tientallen alu minium dekens en een verwarmde kleedruimte. WVS Buurman steunt dit jaar met de nieuwjaarsduik 'Masakhane', een projecthulp groep voor kansarme kinderen in Zuid-Afrika. Voor het publiek en de deelnemers waren er de nodige hoeveelheden erwtensoep, warme chocolade melk, oliebollen en warme oranje mutsen. Zo kon iedereen weer een beetje op temperatuur komen. Nesselande - In gebouw De Knoop van de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 14 komt de heer Aeltmans op woensdag 14 januari een lezing geven over het werk in de kolen mijnen. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 2,50 euro. Voor meer informatie: 010- 4216252. Nesselande/Bleiswijk - Natuur- en Vogelwacht Rotta organiseert een cursus Vogelherkenning voor beginners in V.T.V. De Boerde rij aan de Max Heimanstraat 93. De zes theorieavonden beginnen om 20.00 uur en vinden plaats op donderdag 22 januari, 5 februari, 26 maart, 9 en 23 april en 7 mei. Excursies vinden plaats op zater dag 7 februari, 28 maart, 11 april en 2 en 9 mei. De kosten bedra gen 40,-, inclusief cursusmateri aal. Inschrijven kan door storting van het cursusgeld op giroreke ning 4473961 t.n.v. Natuur-en Vogelwacht Rotta, postbus 111, 2665 ZJ Bleiswijk. Betalingsdatum is inschrijfdatum. Bij overschrij ving krijgt men bericht en wordt het cursusgeld geretourneerd. De cursuslocatie is goed bereik baar per auto en fiets en is gele gen nabij het metrostation. Voor meer informatie: 06-41043562 of f2ha.j.deurloo@hetnet.nl. Gouda - Tuinvereniging Groei Bloei organiseert voor donderdag 15 januari om 20.00 uur een le zing over rozen. Spreker Hans van Hage zal deze avond uitleg geven over zijn eigen rozenkwekerij, de enige in Nederland die biologisch kweekt. De rozen krijgen natuur lijke mest in plaats van kunst mest. Ziekten en plagen worden niet bestreden met chemische middelen, maar worden zoveel mogelijk voorkomen. Voor elke ziekte of plaag probeert de kwe ker de natuurlijke vijand in huis te halen. Ongeveer een derde van de oppervlakte van het bedrijf bestaat daarom uit natuur. Hier mee worden de lieveheersbeest jes, de zweefvliegen, maar ook roofvogels en vleermuizen een plek geboden. Van Hage zal ver tellen waarom zijn rozen over het algemeen sterker zijn dan gang bare rozen en hoe men ze in de gewone tuin kan toepassen. De kwekerij heeft een assortiment van circa 1400 soorten. De lezing vindt plaats in kerkgebouw De Brug aan de Willem de Zwijger singel 1-3. De toegang is vrij.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 19