2009 IN TEKEN VAN FUSIE EN AFSCHEID MEER ZIEKENHUISBEDDEN OUDERE PATIËNT WIE WEET OVERLEEFT DE BEGEERTE ME KERKDIENSTEN ZONDAG 11 JANUARI GASTREATMENT SERVICES WINT ONDERNEMERSPRIJS ALPHA-CURSUS pagina 21 Moordrecht Volle Evangelie Gem. n.n.b. Ger. Kerk 10.00 uur drs. Joost Schelling. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schipper (bevestiging ambts dragers). Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. E.F. Vergunst en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. R.K. parochie St. Johannes Onthoofding: Eucharis tieviering met Dick van Klaveren en Dick Vrijburg (1e zondag door het jaar). De kerk is elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www. stichtingkwadraad.nl en info@ stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kan tooruren (BBK) op 0182-594935. Regio - Mathieu de Bas, directeur en mede-eigenaar van Gastreat- ment Services uit Bergambacht, is met zijn bedrijf uitgeroepen tot winnaar van de Ondernemers prijs Midden-Holland 2008. Uit handen van Jan Willem van der Wolf, voorzitter van de Kamer kring Midden-Holland, ontving hij een trofee en oorkonde. De uitreiking vond plaats tijdens de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie van de Kamer van Koophandel Rot terdam in Gouda op maandag 5 januari 2009. Gastreatment Ser vices (GtS) heeft zich als ingeni eursbureau gespecialiseerd in gasreinigingstechnieken en biedt innovatieve, duurzame en ener gie-efficiënte oplossingen op het gebied van gasreiniging en gasopwaardering. Het Waddinx- veense bedijf Doedijns Interna tional Holding, dat ook genomi neerd was viste achter het net. Moordrecht - In de Stee aan de Boerderijlaan 2 wordt voor maan dag 19 januari om 19.30 uur een kennismakingsavond over de Al- phacursus georganiseerd. Met het Kerstfeest is bij velen de naam van Jezus weer genoemd, maar som migen weten echt niet (meer) wie Hij was en is. Mensen die zoeken naar hoop en troost kunnen met hun vragen, zorgen en problemen terecht bij de Alphacursus. Voor meer informatie: 0182-374176 of 0182-378685. In de rij voor handenschudden. Gouda/Regio - De verpleegafde- ling Klinische Geriatrie van het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) breidt per januari 2009 haar capa citeit uit van acht naar veertien tot zestien bedden. Hiermee voorziet het GHZ in de toenemende vraag naar opnamecapaciteit voor ou dere patiënten. Het specialisme Klinische Geriatrie is er voor ouderen met meerdere aandoeningen tegelijkertijd. Een klinisch geriater heeft deskundig heid op het gebied van ouder domsziekten en richt zich bij de behandeling niet alleen op de li chamelijke aandoening maar op de hele mens en thuissituatie. Het GHZ heeft twee klinisch geriaters in dienst, medio 2009 start een derde. De klinisch geriaters van het GHZ zien door de demografische ont wikkeling steeds meer oudere pa tiënten. Het ziekenhuis voorziet dat deze groei zich de komende jaren doorzet. Moordrecht - Veel mensen trotseerden maandagavond 5 januari de kou en de gladheid voor een bezoek aan het gemeentehuis voor de aller laatste nieuwjaarsreceptie van de gemeente. In een onafgebroken rij stonden inwoners klaar om de burgemeester en de wethouders een ge lukkig nieuwjaar toe te wensen. Na een uur werd het handen schudden onderbroken voor een nieuwjaarsspeech van burgemeester Huub van der Meer die vooral in het teken stond van de aankomende fusie. de veiligheid in het dorp. "Ik wil u vragen om overlastgevend en crimineel gedrag te blijven mel den bij de politie. Dit kan ook anoniem." In de nieuwjaarspeech werd ook even stil gestaan bij de musical Touw die in juni zal wor den opgevoerd op het Kerkplein. "De musical geeft een beeld van Moordrecht rond 1850. Een peri ode van hard werken, kinderar beid en grote verschillen tussen werkende klasse en de notabelen in het dorp. Alle basisscholen wer ken mee aan dit gigantische pro ject." Nadat de burgemeester een Allemaal de kou getrotseerd. ieder een voorspoedig en gezond 2009 had toegewenst werden de aanwezigen getrakteerd op een voorproefje van deze musical. Op imponerende wijze werd een lied uit de musical door een dertig koppen tellend koor ten gehore gebracht. Van der Meer: "In 2010 zijn we klaar voor de fusie. plaatsvinden voor alle inwoners van Moordrecht. Het huidige ge meentehuis zou hiervoor een ge schikte locatie zijn waarmee dit prachtige statige pand behouden blijft voor de inwoners van Moor drecht en bestemd blijft in de geest zoals door de familie Drost- IJzerman ooit bedoeld is." Touw Er werd ook teruggeblikt op de successen die afgelopen jaar zijn behaald zoals de levensloopbe- stendige appartementen en een zorgvoorziening in de Burgemees ter Brandtstraat die het afgelopen jaar succesvol zijn afgerond. Ook het winkelcentrum De Smidse is een groot succes. Een ander punt van aandacht was het verhogen van de veiligheid en leefbaarheid in Moordrecht dat in 2008 hoog op de agenda stond en waarbij diverse maatregelen zijn geno men om de overlast en inbraken te beperken. Dit ondermeer door de inzet van bikers en een Buiten gewoon Opsporingsambtenaar. De burgemeester greep de gele genheid aan om de inwoners te betrekken bij het vergroten van Touw-voorproefje. Capelle aan den IJssel - Lilou en Lotte zijn 16 jaar. Hun kinderlijke onschuld heeft plaats gemaakt voor jeugdige schoonheid. Zij ver langen naar een leven als actrice. Een leven waarin ze het verschil zullen maken en waarin ze be geerd zullen worden. Zij worden samen op het toneel geplaatst met hét icoon van de begeerte; Sylvia Kristel. In 1974 werd zij als Emmanuelle, in de gelijknamige films, een fenomeen en maakte zij het verschil. Een ontmoeting en een confrontatie tussen twee generaties. De voorstelling vindt plaats op donderdag 8 januari om 20.30 uur in het Isalatheater. Voor meer informatie en reserveren: www. isalatheater.nl of 010-4586400. Door Natasha Qualm "Het afgelopen jaar is een jaar geweest waarin verder is gewerkt aan de voorbereidingen voor de samenvoeging van onze gemeen te met Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk. Met elkaar moe ten we er nu voor zorgen dat we in 2010 klaar zijn voor de fusie", sprak burgemeester van der Meer de aanwezigen toe. "De grootste opgave voor de komende periode tot aan de fusie zal zijn, om naast het bouwen van de nieuwe orga nisatie, ook de inwoners op een kwalitatief verantwoord niveau te kunnen blijven bedienen. Daar bovenop willen we een aantal in gang gezette grote projecten voor 2010 afronden of in een onom keerbaar stadium van besluitvor ming brengen." Als voorbeelden noemde Van der Meer ondermeer de projecten Restveen en Groene Waterparel, Rode Waterparel, de Gouweknoop en de Ambonwijk. De burgemeester blikte ook voor uit op een nieuwe functie van het huidige gemeentehuis. "Wij on derzoeken de mogelijkheid van een dorpshuis, waar activiteiten

Hart van Holland | 2009 | | pagina 21