NIEUWJAARSRECEPTIE BOSKOOP: B0SK00PSE JONGEREN WAAR DE SCHOONSTE ROZEN BLOEIEN VOETBALLEN VOOR MAROKKO TIEN PROCENT BOSKOPERS IS ACTIEF VOOR ANDEREN BOSKOOP KERKDIENSTEN ZONDAG 11 JANUARI WINTER TALENTENTUIN DIGITALE PROJECTIEAVOND GROEI EN BLOEI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 januari 2009 pagina 23 Boskoop Chr.Geref.kerk 9.30 uur ds. M.B. Visser en 17.00 uur ds. A.P. van Langevelde (voorbereiding H.A.). De Stek 9.30 uur dr. M. den Duik. Zijdekerk 9.30 uur ds. C. van der Linden en 18.30 uur ds. W.J. Bak ker (jeugddienst). Dorpskerk 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Chr.gem.Bethel n.n.b. Ger.Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. R. Boogaard. Evang. Gem. Parousia Jan Paul Rullmann. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Boskoop - Boskoopse jongeren hebben 470 euro bijeengevoet- bald voor medische hulpmiddelen voor het Marokkaanse Tazaghine. Het toernooi, georganiseerd door de stichting Gouwe InterActie, werd op 28 december gespeeld in de Plataan. Om half tien in de ochtend gingen de jongeren van start. Met mooie acties en goed samenspel wisten veel jongens met de bal het net te vinden. De kunst is allang niet meer om alleen doelpunten te maken. Er gaat tegenwoordig een artistiek schouwspel aan vooraf waarbij de bal niet meer met de wreef wordt aangeraakt. De onderkant van de schoen in combinatie met de hak laten afwisselend flitsende en razendsnelle acties van de pirouettes, aka's en pana's zien. De winnaars van het ochtend toernooi waren de teams PSV en BVP In de middag was er een druk programma waarbij acht teams zich in de strijd gooiden om in de finale te komen en uiteindelijk te winnen. Het team Kintifitilez werd als favoriet aangemerkt, niettemin wisten de Zaalmensen het hun zeer moeilijk te maken met mooie combinaties en effectief voetbal. De finale werd beslist door penalty's die door Kintifitilez beter genomen werden waardoor zij met de beker huiswaarts keerden. Het benefiettoernooi bleek een geslaagde missie. Een bedrag van 470 euro werd ingezameld. Met het geld zullen hulpmiddelen als brancards, krukken en rolstoelen worden aangeschaft voor gehandicapten en ouderen in Marokko. "Mensen hebben erg enthousiast en positief gereageerd op dit project, het doet me goed dat men openstaat voor medewerking aan dit initiatief. Het is een topdag geweest," aldus organisator Fouad Sakka. Door Rien Lindhout Boskoop - Het gemeentebestuur begroette tijdens de nieuwsjaars- receptie maandagavond 5 janu ari in de Rozenburcht als eerste de nieuwe inwoners. En er was een muzikale verrassing: De Gouwe Sangers zongen de nieuwjaarsre ceptie open met het Boskoopse volkslied 'Waar de schoonste rozen bloeien Na de speech van burge meester Coos Rijsdijk presenteer den leerlingen van het Coenecoop College maquettes voor moderne hangplekken. Door Rien Lindhout Boskoop - In de recreatiezaal van net zorgcentrum aan de Boezem laan was het vrijdag 2 januari druk vanwege de nieuwjaarsreceptie. Om 15.00 uur arriveerde burge meester Coos Rijsdijk om een ge meentelijke oorkonde uit te reiken aan twee ouderen: mevrouw A.H. Schreuder-van den Brink en de heer J. Moen. Een beker voor het winnende team en 470 euro voor gehandicapten in Marokko. Boskoop - De winter-talententuin opent op 10 januari het speciale 'winterhuis' zijn deuren voor een avond met muziek en 'winterse sfe ren' met een tewetal bands. The weak and the strong is een sin- ger-songwriter die muziek maakt geïnspireerd door Michael Gira, Joy Division en Velvet Underground. So The Meters is een groep muzikanten die de New Orleans funk van The Meters zo goed mogelijk probeert te coveren en te imiteren. The Me ters was een band die vooral in de jaren '60 en '70 actief was. De mu zikanten speelden als sessiemuzi kanten bij verschillende artiesten en namen hun eigen songs tussendoor op. Tegenwoordig staan ze bekend als de grondleggers van de funk- muziek. Aanvang 20.30 aan het Re- ijerskoop 305, waar dan de borden 'Grassenerf' gevolgd moeten wor den. In een houten huisje met hout kachel vindt dan het programma plaats. Parkeren is mogelijk. Voor meer informatie is in de avonduren: 06-48735970 bereikbaar. Boskoop - Een aantal leden van KMTP Groei en Bloei verzorgt op maandag 19 januari om 20.00 uur in De Loods achter de Zijdekerk een di gitale projectieavond. Presentaties zijn er van Herman Schoemaker met 'Mooi bos, mooi Boskoop'; Riet Stol wijk met 'Winter in eigen tuin'; Rien Lindhout met 'Curasao en Bonaire'; John Lammerts van Bueren met 'Vlinders aan de Vliet en Tulipland'; Hennie Moerman met 'Rein Bulk, 50 jaar boomkweker' en Helma van der Louw met 'Boomkwekerijen in Nederland'. De avond wordt gepre senteerd door Nico Uittenbroek in samenwerking met Helma van der Louw. Deur open om 19.45 uur. De toegang voor leden is vrij. Introdu cés betalen 2,50 euro. Voor meer in formatie: www.boskoop.groei.nl. Kredietcrisis Rijsdijk gaf aan dat de kredietcri sis ook de gemeente raakt, want er zal minder financiële ruimte zijn de komende jaren. Toch zegt Rijsdijk: "Wij streven ernaar grote bouwprojecten, de herstructure ring van de sierteelt, nieuwe huis vesting voor onderwijs verder te brengen en uit te voeren." Toekomstvisie "Wij blijven er op gericht dat ieder een mee doet in onze samenleving, dat vergt de komende tijd meer in spanningen, zeker ten aanzien van hen die onder of tegen de armoe degrens aanzitten." De helft van de periode van de toe komstvisie Boskoop 2015 zit erop. "Er is ongelooflijk veel in beweging gezet. De omslag van stilstand naar groei en ontwikkeling is gemaakt. Zilveren conifeer voor Piet van den Broek. Boskoop sterker maken. Econo misch en sociaal." Vruchtbare periode "We hebben met overtuiging en succes een beroep gedaan op extra financiële steun van het rijk op basis van artikel 12. Dat leverde een be drag van ruim veertig miljoen euro op. Vernieuwend beleid, gekoppeld aan de Greenport status vormde de basis voor nog zeventien miljoen euro aan subsidies. Kortom een tur bulente, maar vruchtbare periode," zo zei Rijsdijk. "Dat neemt niet weg dat andere waarden die in het le ven niet te koop zijn alle aandacht verdienen: gezondheid, veiligheid, vrijheid, kameraadschap en integri teit. Elkaar een handje toesteken, dat telt", vindt Rijsdijk. Zilveren Conifeer Aan het eind van het officiële deel van de avond werd de Zilveren Co nifeer uitgereikt aan een persoon of stichting die uiterst verdienste lijk geweest is en is voor de totale gemeenschap. Dit jaar gaat die naar de Stichting Boomkwekerij Museum, vanwege de uitbreiding van het museum vooral gereali seerd door vrijwilligersinzet. Aan vrijwilliger Piet van den Broek de eer om de Zilveren Conifeer te mo gen ontvangen. Steuntje Rijsdijk uitte na het uitspreken van een nieuwjaarswens zijn vreugde over het voordragen van de vrijwil ligers vanwege speciale verdien sten: "Het is belangrijk zelfstandig te kunnen blijven wonen zolang dat mogelijk is. Lukt dat niet meer dan is een steuntje in de rug krijgen van een ander heel waardevol." Rijsdijk is er trots op dat in zijn ge meente zeker 10% van de inwon ers (twee keer zoveel als landelijk) op een of andere manier actief is voor de ander. Bijzonder is dat de oorkondes werden toegekend aan mensen die in principe horen bij de doelgroep aan wie de hulp nor- Mevrouw Schreuder: belangrijk voor een groot aantal mensen. De 90-jarige Moen werkt voor het zorgcentrum en voor Ons Belang. Rijsdijk: "U doet al der tig jaar ontzettend veel voor an deren." Hij rijdt enkele keren per week met een busje met ouderen naar de supermarkt, zodat ze zelf boodschappen kunnen doen. En hij dekt tafels, assisteert bijna dagelijks bij het eten geven van bewoners op de verpleegafdel- ing en waar nodig is wil hij altijd een handje toesteken. Ook voor hem de oorkonde en het boek. Rijsdijk: "Het Zorgcentrum mag zich gelukkig prijzen met zulke actieve helpers." Waar nodig steekt de heer Moen graag een handje toe. maal wordt verleend. "Niet steun krijgen maar steun geven wordt door deze twee mensen gewoon gevonden." Ouderen helpen jongeren Mevrouw Schreuder-van den Brink werd als eerste toegespro ken. Ze is 85 jaar en sinds 45 jaar bezoekt ze mensen in en buiten het zorgcentrum, is betrokken bij ouderen en mindervaliden. Ri jsdijk: "U bent sociaal heel sterk en daarmee bent u belangrijk voor een groot aantal mensen. Voor zo n royale inzet kent de gemeente u de oorkonde toe vergezeld van het fotoboek Bij zonder Boskoop."

Hart van Holland | 2009 | | pagina 23