Dominicus KLIKKEN ^Weld WEGAFSLUITING MEEHELPEN BIJ BESCHERMING WEIDEVOGELS DIER RETOUR TRAINING STOPPEN MET ROKEN JrfrnxiLicbrCviclxt DIERENCENTRALE NEDERLAND REQUIEM r. V' v I Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 90 UITVAARTVERZORGING dacInTmcRT H.E. van der Hammen ^Hülbaar MM MP JW'JKÜH Als het om vertrouwen en eerbied gaat! SPECIALIST IN GEDENKTEKENS GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Natuursteen, brons, roestvriistaal of glas. Voor ieder budget en van klassiek tot modern 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Pakje kans Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 januari 2009 pagina 25 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle UITVAARTZORG Met eerbied en respect Rouwcentrum "Westhage" Kantoor: Boekweitakker 1 2743 DL Waddinxveen Akkerweg 84, Moerkapelle dag en nacht directe hulp na overlijden Bouwcentrum "Zevenhuizen" TEL. 0180-328094 Zuidplasweg 3, Zevenhuizen T— Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd-Kind Uitvaartverzorging van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Ireneweg 17 - 2665 AN Bleiswijk www.hevanderhammen.nl Wij verzorgen: Wilsbeschikking Uitvaarten in de gehele regio Voordelige uitvaartverzekeringen Vakkundigheid in thuis opbaren Nazorg Heemskerkstraat 16 2665 AK Bleiswijk 0800 - 337 24 33 Dichtsbijzijnde toonzaal In de regio: Zeawaartsewea 4a. 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 I: www.dominicusgedenktekens.nl E: zoetermeer@dominicus.nl 23 vestigingen in Nederland Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Regio - In verband met werkzaam heden aan het nieuw te realiseren viaduct dient de afrit Bleiswijk (8) van de A12 (rechts) richting Utrecht tijdelijk voor alle verkeer te worden afgesloten. De afslui ting vindt plaats van donderdag 12 februari 21.30 uur tot vrijdag 13 februari 5.00 uur, vrijdag 13 februari 21.30 uur tot zaterdag 14 februari 8.00 uur; maandag 16 februari 21:30 uur tot dinsdag 17 februari 5.00 uur; dinsdag 17 fe bruari 21.30 uur tot woensdag 18 februari 5.00 uur; woensdag 18 fe bruari 21.30 uur tot donderdag 19 februari 5.00 uur; donderdag 19 februari 21.30 uur tot vrijdag 20 februari 5.00 uur en van vrijdag 20 februari 21.30 uur tot zaterdag 21 februari 8.00 uur. Het verkeer komende uit Den Haag en gaande in de richting van Bleiswijk wordt omgeleid via de A12, af- en toerit Zevenhuizen (9). Bij slechte weersomstandigheden kan het werk uitgesteld worden. Regio - Landschapsbeheer Zuid-Holland organiseert twee cursussen 'vrijwillige weidevogelbescherming'. De cursussen bestaan uit drie avon den en een excursie en zijn be doeld voor zowel, aankomende, vrijwilligers als agrariërs uit Zuid- Holland die geïnteresseerd zijn in weidevogels en mee willen hel pen deze vogels te beschermen. In Bodegraven vindt de cursus plaats op dinsdag 13 en 27 janu ari en op 3 februari; in Leidschen- dam-Voorburg op donderdag 15 en 29 januari en op 5 februari. In de cursus wordt ingegaan op de verschil lende soorten weidevo gels, hun gedrag en de nesten en wordt aandacht besteed aan de agrarische werkzaamheden die van invloed zijn op de weidevo gelstand. Ook de maatregelen die boeren kunnen nemen om nesten van weidevogels te sparen en het werk van vrijwillige weide- vogelwachten komt aan de orde. Op de excursie in april kunnen de Watersnip op paal. deelnemers 'de praktijk' van de weidevogelbescherming zien. In het voorjaar kunnen de deelne mers, eventueel samen met erva ren weidevogelbeschermers, zelf aan de slag via de 22 lokale wei devogelgroepen. Het bescher- mingswerk vraagt circa vier uur per week aan tijd in de periode van eind maart tot half juni. Voor meer informatie en aanmel den: www.landschapsbeheer- zuidholland.nl of 0182-683666. Vermist: Witte poes met cyperse vlekken en cyperse staart, gechipt, 3 jaar oud, Centauri Waddinxveen; Kruising Jack Russel, reu, bruin met wit, al wat ouder, is waarschijnlijk meegenomen, Vlietkade Zeven huizen. Gevonden: Gecastreerde cyperse kater, witte teen linksvoor, sokjes achter, bef, kin, snorharen. Boezemlaan Bos koop; Lapjespoes, rechterkant kop zwart, witte buik, poten, masker, rechter oor, linkerkant kop en linkeroor rood, Wilhelminalaan Boskoop; Gecastreerde cyperse kater, cyper se vlek op borst, witte zigzagstreep op buik, vlek op beide dijen, links en rechts zwarte vlek boven voet zolen, Middelweg Moordrecht; Geheel witte kat, mager en nog erg wild; Schaardijk Capelle; Cyperse poes, geen wit, Poldertuin Moordrecht; Zwarte poes, witte sok rechtsvoor, kous linksvoor, laarzen achter, bef, naast en onder neus, zwarte kin, band lege koker, circa 5 maanden oud, Kerklaan Nieuwerkerk; Zwart-witte poes, oud en mager, gevonden in Boskoop; Rode poes, witte poten, bef, op kop, wit bij neus, in het wit rode vlekjes, rode staartpunt, Wilhelmi nalaan Boskoop. Voor meer informatie en aanmel dingen: 0184-661509 of www.dier- retour.nl Vermist Kater, cypers, Abr. Kroesweg Waddinxveen; Poes, cypers, gevlekt met veel wit, is gechipt, Centauri Wad dinxveen; Poes, cypers, witte snuit, sok ken, borst en wit onder kin, kalende hangbuik, Hogeland Zevenhuizen; Poes, cypers, witte buik, sokken en bef, halsband zilverkleurig met naam in steentjes, is ge chipt, Burg. van Heugtenlaan, Nieuwerkerk. Gevonden Poes, zwart, met witte afteke ningen, mager, oude kat. Bos koop; Poes, lapje/schildpad, met veel wit, Station Boskoop; Kater, cypers, witte kin, bef en sokken, Boezemlaan Boskoop; Poes, lapje, witte snuit, buik en poten, Julianastraat Boskoop; Kater, cypers, met witte afte keningen, Middelweg Moor drecht; Kater, zwart, witte buik, sokken voor en kousen achter, Reiger hof Nieuwerkerk; Kat, zwart, met witte afteke ningen, halsband en bel en lege koker, jong, Kerklaan Nieuwer kerk. Voor meer informatie en gra tis registratie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesseiande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesseiande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. OnnP MAG! Gouda - GGD Hollands Midden organiseert in samenwerking met ZorgBrug vanaf donderdag 8 janu ari een training stoppen met roken onder de noemer 'Pakje Kans'. De training bestaat uit negen groeps bijeenkomsten. Na een goede voorbereiding stoppen de deelne mers op de derde bijeenkomst met hulp van een ervaren trainer en collega-deelnemers. De training houdt de motivatie op peil en men leert er technieken aan om met moeilijke momenten om te gaan. De groep bestaat gemiddeld uit 12 personen. Grote kans op succes De training 'Pakje Kans' is één van de hoogst scorende ondersteu ningsmethoden en maakt de kans op succes ruim driemaal groter dan stoppen-met-roken enkel en alleen op eigen kracht. Uit onderzoek blijkt dat na de training 70-80% van de deelnemers gestopt is met roken. Na een jaar laat nog steeds 20-30% het tabak links liggen. Deelnemers van voorgaande trai ningen raden de training aan met de volgende uitspraken: 'Je staat er niet alleen voor, in groepsverband kun je elkaar stimuleren!', 'Gemo tiveerde docenten geven goede adviezen en verzorgen een duide lijke stoppen-met-roken planning.' en 'Ik ben door deze training geen roker meer, gelukkig.' Deelnemen Op donderdagavond 8 januari om 19:30 uur vindt een gratis en vrij blijvende informatiebijeenkomst over detraining 'Pakje Kans' plaats bij Stichting de Vierstroom in ver gaderzaal 7 aan de Antwerpseweg 7 te Gouda. Een bezoek aan deze informatieavond verplicht niet tot het volgen van de training. De cursus zelf start op donderdag 22 januari. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-545646, via AGZ_Secre- tariaat_Gouda@ggdhm.nl of via www.ggdhm.nl/gezond leven/ cursusaanbod/Pakje Kans.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 25