Woon- en tuinwereld WONINGMARKT BIEDT NOG KANS GENOEG De Woonplant van de maand januari... Begin het nieuwe jaar spectaculair met Dracaena -0aa©jtrQ»aa3iiE5e[p?- I Hoogendoorn Meijer 1 Hoveniers ontwerp en advies aanieg onderhoud DAKKAPELLEN ISO-GLAS DIV TIMMERWERKEN KOZIJNEN SCHUIFPUIEN IN HOUT ALUMINIUM pagina 26 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 7 januari 2009 "Als u echt wilt, kunt u nog best redelijk snel van uw huis af. Koopbereidheid is er namelijk nog steeds. Mensen willen en moeten nog steeds verhuizen. De kijkers zoeken echter zekerheid. Betaal ik niet te veel? Gaan de prijzen verder dalen? Wat is het juiste moment? Bij huizen die al wat langer te koop staan, is de vraagprijs veelal nog afgestemd op de realiteit van toen. Met andere woorden, te hoog. Er werd vaak van uit gegaan dat er toch wel een koper kwam. Dat is achterhaald." Aan het woord is Marcel Meijer, makelaar bij ERA Makelaardij Waddinxveen. De woning markt verkeert toch in een crisis? "Nee, dat is niet zo," pareert Meijer. "Hoewel daar in de media telkens wel van wordt uitgegaan, is dat toch niet zo. De woningmarkt bestaat uit allemaal kleine markten met verschillen in woningtypes en behoeften. Je kunt daarom niet van een landelijke trend spreken. Onlangs werd dit onderwerp door diverse wetenschap pers ook nog specifiek toegelicht op radio en tv. Er is pas werkelijk sprake van een crisis bij prijsdalingen van zo'n 30% en bij een enorm overschot aan aanbod. Dat is echt bij lange niet het geval. De prijzen stabiliseren zich nu, maar van een grote prijsdaling is geen sprake. En er is nog steeds een groot tekort aan pas sende huizen. Vraag is er dus nog genoeg." Waarom komen die wetenschappers met zo'n ander verhaal dan wat ik in de krant lees? Meijer: "Omdat de wetenschap pers hun visie op feitelijke lange ter mijntrends baseren en de media vooral het sentiment van de dag beschrijven. Het zou de woningmarkt goed doen als de media een genuanceerder beeld gaven. De huidige situatie is niet zomaar ontstaan of sinds de kredietcrisis, maar is een logisch gevolg van jarenlange groei. Dat moest wel een keer tot stilstand komen." Maar wat zijn mijn kansen op de woningmarkt als verkoper? Advies van Meijer: "Oriënteer u goed op de ontwikkelingen bij u in de buurt. Als u niet echt nu hoeft te verkopen, wacht dan even, zeker als er veel aanbod bij u in de buurt is. Hoe meer vergelijkbare huizen er op de markt zijn, des te kleiner de kans op een koper en dat kan voor al die verkopers nadelig werken. Moet u wel snel verkopen, overweeg dan een internetverkoop. Sinds kort werkt ERA Makelaardij Waddinxveen samen met Bieden en Wonen® Daardoor kan ERA Makelaardij Waddinxveen nu uw huis via internetverkopen. Een nieuwe manier om veel aandacht voor uw huis te trekken Transparantie voor kopers, want op deze manier kunnen zij voor een verantwoorde en marktconforme prijs een huis kopen. Meer informatie vindt u op www.biedenenwonen. nl. Informeer bij Marcel Meijer van ERA Makelaardij Waddinxveen naar de spelregels. Alle ERA-makelaars zijn aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Waddinxveen, 05 januari 2009 ■HggBEM sa© <r:bbé*¥g42 - 276!i brnrJar--T«L06-ST2S7144of 06-27994771 Met uw wensen en [j S üH onze ervaring, creëren wij samen de tuin I* I die bij u past Bij de start van een nieuw jaar horen mooie kamerplanten! Een interieurtip voor januari is natuurlijk de Woonplant van de maand: Dra caena, het draakjesplantje. Een mini- monstertje dat je huis een uitzinnige styling geeft. Want waar Dracaena verschijnt of zich stiekem schuil houdt, gebeurt er iets spannends met de looks van je huis. Bovendien is de ene Dracaena de andere niet. Opvallende optimist De naam Dracaena is afkomstig van het Griekse woord 'drakaina', wat vrouw tjesdraak betekent. Dit verleidelijke won der komt van oorsprong uit het westen van tropisch Afrika en als kamerplant doet zij het onder vrijwel alle omstandig heden perfect in de Nederlandse huis kamer. Ze heeft weinig specifieke eisen, groeit goed door, is oersterk, kan tegen zon, donkere plaatsen en de warmte Ambachtweg 47 - 2841 MB Moordrecht Tel.: 0182-374608 - Fax: 01 82-375460 Tel.: b.g.g. 0180-631002/0180-312093 van radiatoren. Kortom, overal optimisme in huis. Precies wat de lange maand januari een oppepper kan geven. men hoe dan ook van de vensterbank. Ideaal om een explosieve plantshow van te maken bij het afscheid van de decemberdecoraties. Dracaena-design Als je goed kijkt, blijf je je verbazen over Dracaena. Het meest trendy zijn de seventy kleurstellingen en bladstreepjes - lekker groen in de mode en onmisbaar in de living van nu. Dracaena is er in verschillende vormen en maten. Je kunt vallen voor een boompje, een bos of op stam. En of je groene vingers hebt of niet... Dracaena pakt je. Met onder meer knallende olijfgroene, mosgroene en fijn witte bladlengte lijnen. Dracaena design, Dracaena dessins. De Dracaena, verkozen tot Woonplant van januari, is een spektakeitje in huis en werkt luchtzuiverend. Ze is makkelijk te verzorgen: voldoende water geven, niet laten uitdrogen en de kamertemperatuur boven de 15°C houden. Verkrijgbaar bij de Dracaena-dealers zoals tuincentra en bloemisten. Vensterbank wordt catwalk De meest actuele Dracaena-trends zijn natuurlijk de nieuwe creaties van de kwekers. Zoals Dracaena fragrans White Jewel of de Dracaena Lucky Bamboo voor een oosters tintje. Dracaena's vlam-

Hart van Holland | 2009 | | pagina 26