fóLOCHT: SIIKAK LEË'S m LOTM IkV TAVËItNA 9nm sokt JMCMniara SUPER8DAG 0NC NIEUW IN PEPTALK! Het Hart van Holland Scholierenpanel IW ROAD TO GREPPEIPOP "PLEZIER IN DANSEN IS HET ALLERBELANGRIJKSTE" peptalk nen kran som Regio Acadc dam schoo met T derwi de 'm Creati ceum ving li zich a schoo op ei kunst Thorb en he Vormi steun specif pagina 16 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 januari 2009 Door Marlonneke Willemsen Vanaf de volgende editie van de jongerenpagina's Peptalk! vind je op deze plek het Hart van Holland Scholierenpanel. In deze rubriek zullen middelbare scholieren hun menig geven over een actueel onderwerp. Het panel bestaat uit zes vaste leden die woonach tig zijn in Moordrecht, Nieuwer- kerk aan den IJssel, Zevenhuizen, Moerkapelle, Waddinxveen en Boskoop. In elke editie van Pep talk! zal een aantal panelleden op een stelling reageren, om zo de mening van jongeren over een onderwerp weer te geven. Het is natuurlijk belangrijk dat jullie weten wie de leden zijn en waarom ze deel van het panel willen uitmaken. Daarom zullen de panelleden in de volgende drie edities van Peptalk! aan jul lie worden voorgesteld. Als het panel helemaal geïnstalleerd is, starten we met de stellingen. Wil je meer over het panel te weten komen, houdt dan de komende weken Peptalk! in de gaten. Leden voor het scholierenpanel uit Zevenhuizen, Moerkapelle, Waddinxveen en Boskoop. Voor een aantal gemeenten is Hart van Holland nog op zoek naar jongeren voor het scholierenpanel. Woon je in Zevenhuizen, Moer kapelle, Waddinxveen of Boskoop, zit je op de middelbare school en wil je graag meepraten over actuele onderwerpen, meld je dan nu aan via: redactie@hart-van-holland.nl. Vermeld hierbij hoe je heet, waar je woont, hoe oud je bent, op welke school en in welke klas je zit en wie weet ben jij de nieuwe vertegenwoordiger van je gemeente in het panel. Linda Cramer zou het liefst niets anders doen dan dansen Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Toen Linda Cramer (18) zes jaar geleden begon met streetdance, had ze nooit kunnen dromen dat ze een aantal jaar later lessen zou geven in plaats van ze zelf te vol gen. Ze wil graag verder gaan met lesgeven en een beroemd choreograaf worden, maar weet dat dit heel moeilijk is. "Het danswereldje is heel com petitief en omdat ik een probleem met mijn rug heb, heb ik geen dansopleiding kunnen volgen. Maar hopelijk ben ik goed genoeg om toch wat met dansen te kunnen blijven doen". Op dit moment geeft Linda les aan twee groepen bij Stichting VEDJ en een groep bij de kerkgemeen te Het Kruispunt. Daarnaast heeft ze lesgegeven bij de hiphop, rap en streetdance groep Last Gene ration, maar dit ligt door omstandigheden tijdelijk stil. "Ik geef nu bijna twee jaar streetdanceles en zelf dans ik al meer dan zes jaar. Het is eigenlijk allemaal begonnen met Last Generation, waarvan ik lid was. De groep had niemand die leiding gaf aan het dansen en toen hebben ze mij gevraagd. Toen ze dit bij de Het Kruispunt hoorden, ben ik benaderd om daar les te gaan geven en via de kerk ben ik weer in contact gekomen met de VEDJ." De leeftijd van de leerlingen van Linda loopt sterk uiteen en het zijn zowel jongens als meisjes. "Ik geef op dit moment les aan mensen van onge veer 8 tot en met 25 jaar, maar bij de VEDJ kan in principe iedereen van 0 tot 99 meedoen. Ik vind het leuk dat ook jongens aan de lessen meedoen, maar dat mogen er best nog wel een paar meer worden, want ze zijn nog steeds zwaar in de min derheid." Het maakt Linda niet uit aan welke leef tijdsgroep ze les moet geven. "Bij de volwassenen kan ik moeilijkere pasjes bedenken en bij de kin deren moet ik juist meer herhalen, maar ze zijn allemaal enthousiast en dat is het belangrijkste." Linda vind het plezier in dansen het allerbelang rijkste, voor zowel haarzelf als de leerlingen. "Ik ben gek op dansen en zou het liefste de hele dag niets anders doen. Ik vind het leuk om dit aan mijn leerlingen door te geven en het is super om te zien dat ze er plezier in hebben." Voor meer informatie: www.vedj.info/ en www.kruispunt.org/ Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste van de in totaal vier ronden van de'Kleine Prijs van Nieuwerkerk: Road to Greppelpop '09' vindt plaats in februari. De winnende band mag optreden tijdens Greppel pop. Inschrijven voor deze eerste voorronde kan op 0180-315381 of via anton@ jeugdwerknwk.nl. Sugar Lee's. Regio - Jongerentheater Quint zoekt 40 jongeren in de leeftijd van 13 tot 23 jaar, die willen spe len, zingen en dansen in de spec taculaire Ierse musical 'De Piraten- koningin'. De bekendste Ierse zeerover was een vrouw! Met haar woeste rode krullen en haar prachtig felle ogen deed Grace O'Malley menig man nenhart sneller kloppen... van angst! We gaan terug naar 1580, naar het arme Ierland dat door de Engelsen veroverd wordt en waar Grace de enige is, die de droom van vrijheid levend houdt. De repetities starten in mei en in september zal de musical, met mu ziek van Robin van Hilten, choreo grafie van Renate de Jong en onder regie van Marnix Keeven, opge voerd worden in het Isala Theater in Capelle aan den IJssel en in de Tuyter in Krimpen. Aanmelden kan tot zondag 1 maart op www.jon- gerentheaterquint.nl. Capel band uit ac van d brenc kendi Hierb sectie gen a Cand] Nieuwerkerk aan den IJssel - Taverna staat vrijdag 30 januari bol van de muziek met optredens van BluefisH, Sugar lee's en LOTM. Punk/Metal wordt afgewisseld met Punk Rock 'n Roll en tevens ontbreekt de Cat chy Chickrock niet. BluefisH is een rocktrio uit Zuid-Holland, bestaande uit drie broers. Hun punkrock'nroll heeft een eigenwijze sound met uit blazende drums, scheurende gitaren en harmonieuze driestemmige sa menzang. De broers waren in 2008 te zien op Greppelpop. LOTM speelt geheel naar eigen recept een extreme mix van Punk, Hardcore en Metal en last but not least: de Sugar Lee's: van deze drie dames kun je een rockende show verwachten vol energie, waarin ze op hun eigen wijze catchy chickrock liedjes ten gehore brengen. Deur open om 21 00 uur- de toegang bedraagt 4,- euro. Praktijkles op de Super8dag van het 0 Zoetermeer - Het Oranje Nassau College organiseerde voor 8 januari de zogenaamde 'Super8dag'. Bijna 1300 leerlingen uit de groepen 8 van diverse Zoetermeerse en regionale basisscholen brachten een kennisma kingsbezoek aan beide vestigingen van het ONC. De leerlingen namen deel aan een uitgebreid introduc tieprogramma met onder meer een presentatie in aula, films en rondleidingen en ze konden zelf diverse lessen volgen. De kinderen werden begel door leerlingen van het ONC. Voor meer informatie: www.onc.nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 16