STROOMSTORING LEGT REIGERHOF UREN PLAT CURSUSSEN TROMPET EN DJEMBÉ OP MUZIEKSCHOOL KLIKKEN MAG! LITIE BERICHTEN MET DYSLEXIE NAAR VOORTGEZET ONDERWIJS NIEUWERKERS DICTEE BIJ LON RADIO MIHJWERKERK OECUMENISCHE VIERING PARANORMALE AVOND MET SIMON BAKKER WORKSHOP KAARTEN KERKDIENSTEN ZONDAG 18 JANUARI INLOOPSPREEKUUR ALZHEIMER KAMERMUZIEK dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 januari 2009 Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Door een stroomstoring heeft vrijdag ochtend en -middag een groot ge deelte van de Zuidpias een aantal uren zonder stroom gezeten. In het getroffen gebied liggen onder an dere het winkelcentrum Reigerhof en het gemeentehuis. De storing duurde tot ongeveer 14.00 uur. De stroomstoring betekent vooral een strop voor de winkeliers; zij liepen veel omzet mis. Op vrijdag ochtend wordt in Nieuwerkerk de weekmarkt gehouden, waardoor het in de Reigerhof extra druk is. De storing is rond 9.00 uur ont staan, maar niet alle aansluitin gen werden gelijktijdig getroffen. Omdat veel systemen, zoals koe ling en kassa's, op stroom werken, ontstond in veel winkels chaos. Bij C1000 was het voor de klanten nog wel mogelijk af te rekenen, omdat er een noodvoorziening beschik baar was, maar bij het grootste ge deelte van de winkels konden de klanten niet meer geholpen wor den. Bij Albert Heijn moesten bij voorbeeld alle klanten hun winkel wagens laten staan, omdat er niet meer afgerekend kon worden. Om te zorgen dat er geen problemen ontstonden met de diepvriespro ducten in de supermarkten, heb ben de medewerkers de deuren van de koeling afgeplakt en zoveel mogelijk afgedekt. Hierdoor ble ven de producten nog een lange tijd op temperatuur. Naast pro blemen met de kassa's en koeling werkte de diefstalbeveiliging en de rolluiken voor de winkels niet. Om diefstal te voorkomen hadden de winkeliers de ingang van hun winkel zo veel mogelijk versperd en bleven zij de wacht houden tot de problemen waren opgelost. Vissen Als oorzaak van de storing werd een breuk in een van de hoog- "«W, Albert Heijn is genoodzaakt barrières op te werpen. spanningskabels genoemd. Veel winkeliers waren bang dat de stroomuitval grote financiële con sequenties met zich mee zou bren gen. Vrijdagochtend is een van de drukste momenten voor de winke liers en het was nog maar de vraag of de klanten op een later tijdstip zouden terugkomen. De super markten in het Oude Dorp en Dor- restein hadden geen last van de storing en veel klanten besloten daar naartoe te gaan. Bij dieren winkel Discus maakte de eigenaar zich, naast het omzetverlies ook zorgen over de vissen. "Wij heb ben veel tropische vissen die een bepaalde watertemperatuur no dig hebben. De temperatuur be gint nu snel te dalen. Daarnaast kunnen er ook te veel gifstoffen in het water komen, omdat de filters niet meer werken. Of de vissen het redden kunnen we pas zien als de stroom het weer doet, dus het is afwachten." Lieve klanten Ook bij Monique Mode kon tijdens de storing niets verkocht worden. Volgens verkoopster Magda deed niets het meer. "Zowel de kassa als het pinapparaat werken op stroom, dus we kunnen met niemand afre kenen. We hebben de ingang van de winkel een beetje afgesloten en we moeten goed opletten of er niet gestolen wordt, want ook de diefstalbeveiliging en het rolluik werken niet." Volgens collega An neke zit er verder niets anders op dan wachten tot de storing voor bij is. "We hebben geen idee hoe lang het nog gaat duren en moe ten dus maar afwachten. Het win kelcentrum zelf is niet afgesloten en alle deuren staan open, dus we moeten hier blijven en ons maar een beetje warm proberen te hou den. We kunnen eventueel naar het raadhuis om warm te worden, als het hier niet meer gaat. Daar kunnen we ook iets te drinken krijgen." Dat was niet nodig, want een bezorgde klant kwam de da mes een thermoskan met koffie brengen, zodat ze toch een beetje warm konden blijven. Dit werd zeer gewaardeerd. "Wat hebben wij toch lieve klanten." Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Muziekschool start op vrijdag 23 januari een cursus 'trompet' onder leiding van Stephen de Koning. Afhankelijk van het aantal inschrij vingen worden de cursisten met leeftijdsgenoten in kleine groepjes op niveau ingedeeld. Op zaterdag 31 januari start een cursus 'djembé' voor kinderen vanaf 10 jaar en voor volwasse nen. De djembé is een trommel die vooral in West-Afrika veel be speeld wordt. De cursus omvat tien lessen die plaatsvinden van 15.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: www.mu- ziekschoolnieuwerkerk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Leerlingen uit groep 8 moeten binnenkort samen met hun ou ders of verzorgers beslissen wel ke middelbare school zij na de zomervakantie gaan bezoeken. Maar wat kies je als je dyslec tisch bent? Over dit onderwerp wordt voor woensdag 21 januari van 20.00 tot 21.30 uur in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuis plein een lezing georganiseerd onder leiding van dyslexiespe- cialist Jaap Zageman, waar vra gen aan de orde zullen komen als 'Hoe kunnen toekomstige brugklassers voorbereid en ge holpen worden', 'Waar op te letten bij de schoolkeuze' en 'Welke hulpmiddelen zijn er'. Deur open vanaf 19.45 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie en aan melden: activiteiten@biblio- theeknieuwerkerkaandenijssel. nl, b.versluis@bibliotheekaan- denijssel.nl of 0180-316201. Nieuwerkerk aan den IJssel - We reldwijd wordt in de week van zondag 18 tot en met 25 janu ari gebeden voor eenheid van de christenen; deze traditie vindt al meer dan 100 jaar plaats. De werk groep Avondgebeden, met leden van zowel de katholieke St-Joseph- parochie als de protestante kerken in Nieuwerkerk heeft in het kader van deze week een avondgebed voorbereid. Deze vesper, met als thema 'Eén in Gods hand', vindt plaats op woensdag 21 januari om 19.30 uur in de Josephkerk aan de Kerklaan 20. Muzikale medewer king wordt verleend door de can- torij van de Bron. Voor meer informatie: 0180- 321363. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor woens dag 21 januari om 20.00 uur in Con Musica op sportpark Dorrestein een paranormale avond met de Amsterdamse Simon Bakker. De avond is bestemd voor iedereen vanaf 14 jaar. Inschrijven is ver plicht en kan via 06-14606126 of via info.vedj@gmail. De kosten be dragen 5,- euro. Geweld op parkeerterrein Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zaterdagmiddag 10 januari een 46-jarige automobilist uit Nieuwerkerk aangehouden op verdenking van mishandeling van een 44-jarige Rotterdammer. Aanleiding was een ruzie over een parkeerplek op het terrein bij win kelcentrum De Reigerhof. De Rot terdammer zou eerst bij de keel gegrepen zijn en later, toen de Rotterdammer het kentekennum mer van de auto van de verdachte wilde opschrijven, in het gezicht zijn geslagen. Een omstander, een getuige, zou vervolgens bedreigd zijn door de verdachte. De ver dachte meldde zich later aan het politiebureau voor een verklaring waar hij werd aangehouden. Fietsster breekt been bij aanrijding Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 57-jarige fietsster uit Nieuwerkerk heeft dinsdag 6 januari rond 9.35 uur een gebroken been opgelo pen bij een aanrijding die zij had met een 34-jarige automobilist en plaatsgenoot. Deze verleende aan de vrouw geen voorrang op de kruising Zwanendaal met de Zuidplaslaan. De vrouw is overge bracht naar het Hazenziekenhuis in Rotterdam. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het zelf maken van kaarten voor diver se gelegenheden kan op vele ver schillende manieren, als snijden, embossen en borduren. De Work- Shop aan het Raadhuisplein 33 or ganiseert voor iedere dinsdag van 14.00 tot 16.30 uur en voor iedere vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur een workshop 'kaarten maken' waarbij Nieuwerkerk aart den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 18.45 uur ds. K.J. Visser. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 17.00 uur ds. J. Reijm. Prot.Gem. De Bron 10.00 uur ds. A. Admiraal. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw.ds. W. Uijtdewilligen en 12.15 uur Sunday Half Hour di enst met Rob Favier m.m.v. het SHH-combo. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.sticht- ingkwadraad.nl. Wie buiten kan toren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarhe id Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. men aan de hand van diverse tech nieken en voorbeelden een kaart kan maken. De kosten bedragen 6,- euro per keer; dit is inclusief alle materialen voor het maken van één kaart. Wanneer men tien keer geweest is, is de elfde keer gratis. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-324842 of www.de- work-shop.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Neder land telt ongeveer 250.000 mensen met dementie. De belangrijkste en meest bekende oorzaak is de ziek te van Alzheimer. Bij mensen met dementie gaat het functioneren van de hersenen langzaam maar zeker achteruit. Zij worden in hun dagelijks leven steeds afhankelijker van de hulp van anderen. Een zorg die jaren achtereen, soms 24 uur per dag, wordt volgehouden. Alz heimer Nederland komt op voor de gezamenlijke belangen van men sen met dementie en hun familie en wijst de weg in het doolhof van de zorg bij dementie. In de biblio theek aan het Raadhuisplein wordt voor dinsdag 20 januari van 14.00 tot 15.30 uur een inloopspreekuur georganiseerd waar men terecht kan voor informatie. Informatie: 030-6567511 (24 uur per dag be reikbaar) of www.alzheimer-ne- derland.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een aantal fervente amateurmusici organiseert voor zaterdag 24 ja nuari om 20.00 uur in aula van de Muziekschool de jaarlijkse Kamer muziekavond. In het afwisselende programma is een belangrijke rol weggelegd voor de piano in diverse combinaties met cello, klarinet en zang. Er wordt tevens een muzikaal uitstapje gemaakt naar Japan. Zaal open om 19.30 uur. De toegang is vrij, maar men vraagt wel een be scheiden bijdrage voor het drukken van de kosten. Informatie: guusjo- sien@hetnet.nl en 06-20501491. Het Nieuwerkerks Dictee wordt door LONradio 'live' uitgezonden. LONradio biedt haar luisteraars en liefhebbers van de Nederlandse taal de mogelijkheid om mee te doen vanuit de huiskamer. Wie niet in de directe competitie in het Raadhuis zit, maar wel wil mee doen, kan dinsdag 20 januari vanaf 19:00 uur afstemmen op de LON. Voor haar luisteraars stelt de LON daarvoor een boekenbon beschik baar. Om die prijs te winnen moe ten deelnemers die avond, in de pauze van het Nieuwerkerks dictee, het opgeschreven dictee via email versturen naar info@lonradio.nl of bij de medewerkers van LONradio in het Raadhuis van Nieuwerkerk aan den IJssel. Het signaal van de LON is te ont vangen op 107.3 FM in de ether en op 102.4 FM op de kabel. Ook via www.lonradio.nl en de kabelkrant in Nieuwerkerk aan den IJssel zijn de uitzendingen live te beluiste ren.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 23