^WWiTfW™ Nieuw algemeen bestuur geïnstalleerd www.hhsk.nl 41 - - f - 4» r- >„.-, s**m ,i v. - gp week 3, nr. 27 Nieuws dijkgraaf en hoogheemraden Spreekuren Waterbeheerplan Kaderrichtlijn Water Baggerwerkzaamheden Middelwatering (Capelle aan den IJssel) Olievlek Bergse Achterpias verwijderd Bekendmaking vergunningen 4 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidolas 14 ianuari 200Q Tijdens een speciale bijeenkomst van de verenigde vergadering (het algemeen bestuur) op donderdag 8 januari zijn negenentwintig van de dertig leden van de nieuwe verenigde vergadering geïnstalleerd. Eén lid was afwezig en zal in maart worden geïnstalleerd. Nadat in december de aftredende verenigde vergadering de geloofsbrieven van de kandidaat-leden had gecontroleerd, werd van deze kandidaten tijdens de bijeen komst de eed of belofte afgenomen. Hiermee is de samenstelling van het nieuwe algemene bestuur, zoals die in WATERWERKEN nr. 26 van week 51 is samengevat, bekrachtigd. 1' In het tweede deel van de speciale vergadering werd, naast het reglement van orde, de afvaardiging van de verenigde vergadering in het dagelijkse bestuur vastgesteld. In de afgelopen weken had de fractie Bedrijven het initiatief genomen om tot formatie van het dagelijkse bestuur (college van dijkgraaf en hoogheemraden) over te gaan. Bij deze formatie was de inzet om de omvang van dit college, omwille van de slagvaardigheid, van zes naar vijf leden terug te brengen. Bovendien was de inzet van deze formatie om in het college tenminste één vertegenwoor diger uit de Krimpenerwaard te benoemen om hiermee de belangen van het agrarisch gebied voldoende tot zij recht te laten komen. Tijdens de formatie, volgend op de informatieronde, zijn vervolgens de inhoudelijke stand punten op een rij gezet. Dit heeft ertoe geleid dat uiteindelijk een coalitie van vier fracties, te weten Bedrijven, Water Natuurlijk, WD en de lijstverbinding SGP/ChristenUnie als passende vertegenwoordiging aan het dagelijkse bestuur is voorgelegd. Een meerderheid van het nieuwe algemeen bestuur stemde in met de vorming van een college van vijf leden. Ook werd met meerderheid van stemmen voor de coalitie gekozen, die door de fractie Bedrijven ge formeerd is. Diezelfde avond lichtte de heer Van der Klugt tien uitgangspunten toe, die de coalitie in nauwe samenwerking met de verenigde vergadering de komende tijd tot een bestuursprogramma wil uitwerken. Deze uitgangspunten zijn gepubliceerd op internet. De komende weken zullen zij zich onder leiding van de heer Oosters (dijkgraaf) buigen over de verdeling van de verschillende taak- en projectportefeuilles. Nieuwe dagelijks bestuur (college van dijkgraaf en hoogheemraden) Hans Oosters, dijkgraaf Toon van der Klugt, Agnes van Zoelen, Ger de Jonge, Bedrijven Water Natuurlijk WD Jaap Slingerland, SGP/ChristenUnie Tijdens de laatste bijeenkomst van het oude college op dinsdag 6 januari werd besloten: - De beleidsregel Emissiewaarden voor zware metalen vast te stellen en te publiceren. - De wateropgave voor het oostelijk deel van de Zuidplas- po'der van 15 ha. op te lossen in de Vredenburghzone en de zone (Boogpark) bij de toekomstige verbinding tussen de A12 en de A20 (Moordechtboog). - De rapportage van de eerste toetsing van de boezem waterkeringen goed te keuren en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voor te leggen. Eind 2008 kondigden wij aan dat het Waterbeheerplan Europese Kaderrichtlijn Water Schieland en de Krimpener waard en het bijbehorende plan-MER van 5 januari tot en met 16 februari ter inzage ligt. Wie 's avonds de stukken wil inzien, vragen wil stellen of mondeling wil reageren, kan langskomen tijdens een van de spreekuren op donderdag 15 en donderdag 29 januari tussen 17.00 en 20.00 uur op Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard ons kantoor, Maasboulevard 123 in Rotterdam. Meer infor matie vindt u op onze website onder projecten - Kader richtlijn Water. In de volgende Waterwerken besteden we meer aandacht aan de Kaderrichtlijn Water. In november 2008 zijn de baggerwerkzaamheden in de watergangen in Middelwatering en een'knelpunt'langs de Capelseweg in Capelle aan den IJssel begonnen. Deze werkzaamheden duren tot april 2009. Het uitvoeren van baggerwerkzaamheden maakt onderdeel uit van het Ste delijk Waterplan Capelle aan den IJssel waarvoor in maart 2007 in samenwerking met de gemeente Capelle aan den IJssel de visienota is opgesteld. De baggerwerkzaamheden zijn nodig om een goede water aan- en afvoer in het gebied te kunnen garanderen, de waterkwaliteit te verbeteren en eventuele stankoverlast te verminderen. Het baggeren is ook van belang voor de planten en dieren in het water. Op 18 december zonk er een stalen motorboot in de Bergse Achterpias. Hierbij kwam dieselolie vrij, die zich snel verspreidde en het watermilieu bedreigde. Mede dankzij de alerte reactie van de omwonenden en het wa terschap kon ernstige milieuschade worden voorkomen. Daags na het voorval en net voor het aanbreken van de vorstperiode was het overgrote deel van de olie van het wateroppervlak verwijderd. Met olie besmeurde vogels zijn niet waargenomen noch trad er vissterfte op. Hierbij is het jaargetijde, waarin de natuur zijn winter slaap houdt, vooral ook van belang. Zodra dit na de vorst mogelijk is, zal de plas aan een laatste inspectie worden onderworpen. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoog heemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens (RVV). Capelle aan den IJssel (K.08.573) Gemeente Capelle aan den IJssel, kappen van bomen en aanleggen van een weg, Groenedijk 12. Gouda - (K.08.005) Heer Pieters, maken van een steiger, Sluisdijk. Moordrecht - (K.08.006) S.T. Smid, maken van een aanlegsteiger, Westringdijk25; - (K.08.291) J.M.G. Steenbergen-Kleiweg, aanleggen van verharding, West Ringdijk 43; - (K.08.342) Bedrijvenschap Regio Gouda, aanleggen van mantelbuizen en leidingen ondereen hoofdwatergang, kavel Al4, bedrijvenpark Gouwe Park; - (K.08.344 Bedrijvenschap Regio Gouda, aanbrengen van een verankerde damwandconstructie, kavel A14, bedrijvenpark Gouwe Park; - (K.08.446) KPN BVW&O Infrastructuur, leggen van kabels, Westeinde; - (K.08.717) P. Vink, aanbrengen van verharding, West Ringdijk 44. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.07.232) G. Hoogendoorn, verbreden en verleggen van een rijdam met duiker, TweedeTochtweg 49. Waddinxveen - (K.08.582) De Langen van den Berg Vastgoed B.V., aanleggen van een beschoeiing, Mercuriusweg 18. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.08.098) SO Group B.V., dempen en graven en het aanleggen van een duiker, Bredeweg 56; - (K.08.112) M.P.M. Fransen, hebben van een dam met duiker, Knibbelweg 37b; - (K.07.421) Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, uitvoeren van diverse werkzaamheden ter plaatse van het Nijverheidscentrum; - (K.08.452) N.V. Duinwaterbedrijf Zuid-Holland, vernieuwen van diverse aansluitleidingen, Rottekade 3a, 4 en 21 b en Tweemanspolder 27; - (K.08.676) Handelsonderneming F. Doornenbal B.V., verbreden van een dam met duiker en graven van water, Knibbelweg 45. Beleidsregel Toepassing ontzilt zeezand 2009 Het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpenerwaard maakt bekend dat een nieuwe be leidsregel voor het toepassen van ontzilt zeezand klasse 3 nabij oppervlaktewateren is vastgesteld. De beleidsregel omschrijft de maatwerkvoorschriften voor grootschalige toepassingen van ontzilt zeezand die voldoen aan het Besluit bodemkwaliteit. De ingangsdatum van deze be leidsregel is 1 januari 2009 en vervangt de Beleidsregel toe passing ontzilt zeezand van 29 november 2006. Beleidsregel Emissiegrenswaarden voor zware metalen Wij maken tevens bekend dat een nieuwe beleidsregel is vastgesteld voor het lozen van hemelwater dat mogelijk verontreinigd is met zware metalen, minerale olie en/of onopgeloste bestanddelen. De ingangsdatum van deze beleidsregel is 6 januari 2009. De vergunningen en de beleidsregels liggen t/m 25 februari 2009 ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie over de vergunningen en de beleidsregels kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335. Tegen de keur- vergunningen kunt u schriftelijk t/m 25 februari 2009 bezwaar maken bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam

Hart van Holland | 2009 | | pagina 24