M00RDRECHTSE KINDEREN DICHTEN EN TEKENEN OVER HET VERLEDEN VAN HUN DORP FOSSIELENVERZAMELING LEX BEUSINK IN BIBLIOTHEEK WINTERS MOORDRECHT KERSTBOMEN LEVEREN ZAKCENTJE OP ■T-möördrEht m KERKDIENSTEN ZONDAG 18 JANUARI Prijsuitreiking Het verleden herleeft Mi Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 januari 2009 pagina 25 Moordrecht Volle Evangelie Gem. n.n.b. Ger. Kerk 10.00 uur Vier voorgan gers Oecumenische viering in de Dorpskerk, Beraad van Kerken. Herv. Gem. 10.00 uur Beraad van Kerken Moordrecht (Oecumeni sche dienst). Herv. Bethelgem. 10.00 en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 10.00 uur Dick Vrij burg. Tweede zondag doorhet jaar. Oecumenische viering, in N.H. kerk. De kerk is elke don derdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 1$a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 01&2- 594935. De winnaars op een rij (tekenen en dichten meisjes beter?) een eind moest maken aan arbeid door kinderen jonger dan 12 jaar. De verhalen hierover van de heer Vink maakte grote indruk op de kinderen. "Ze waren tijdens het vertellen muisstil", aldus Vink. Naar aanleiding van dit verhaal zijn de kinderen onder begeleiding van kunstenares Deborah Asuni en kin derboekenschrijver Brigitte Bosman aan het werk gegaan. De kinderen konden kiezen of zij een verhaal of gedicht gingen schrijven of een te kening gingen maken. Na een paar weken werden de tekeningen en verhalen ingeleverd, waarna een deskundige jury de resultaten be oordeelden. Boekje De winnaars Silvana Alsem, Julia Kuijper, Celeste de Blieck, Merlijn Tak, Sanne Vermeulen, Emma Liem en Annique de Haas hebben de mooiste tekeningen en gedichten gemaakt. Zij kregen uit de handen van Brigitte Bosman en Pane Vink een oorkonde en een lekkernij uit gereikt. De mooiste prijs is echter dat van deze winnende tekeningen en gedichten samen met die van winnaars uit Zevenhuizen-Moerka- pelle, Boskoop, Bodegraven, Wad- dinxveen en Reeuwijk een boekje zal worden gemaakt dat in het voor jaar verschijnt. Het boekje zal bij de bibliotheken worden verkocht. Alle scholen krijgen een exemplaar. Hoewel hij niet gewonnen heeft zal de tekening van Mika Reym op de voorkant van het boekje prijken. De jury vond dat zijn tekening de emo tie van de kinderen uit die tijd goed weergaf. Moordrecht - De geschiedenis van Moordrecht is weer gaan leven bij de groepen zes van de Sjaloomschool, de Sint Jozefschool en de Achtbaan. Dat bleek tijdens de prijsuitreiking van 'Het Verleden van Moordrecht' woensdag 7 januari in bibliotheek De Groene Venen. Daar werden prij zen uitgereikt aan de kinderen die de mooiste verhalen en tekeningen hadden gemaakt over de touwindustrie van Moordrecht. Uit de winnen de verhalen en tekening werd duidelijk dat dit stuk geschiedenis indruk heeft gemaakt bij de leerlingen. Door Natasha Qualm Muisstil De prijsuitreiking was een afronding van workshops die in het kader van het landelijke project 'Het Verle den van Nederland' zijn gehouden. De basisschoolleerlingen van de groepen zes hadden vorig jaar no vember samen met de plaatselijke historicus Pane Vink zich verdiept in de geschiedenis van Moordrecht en dan met name in de touwindu strie. In de negentiende eeuw was touw een belangrijk product voor de zeilvaart. In Moordrecht draai den de lijnbanen vooral dankzij de goedkope kinderarbeid. Hoofdon derwijzer Lalleman stelde deze mis verstanden aan de kaak. Zijn plei dooien vormden een aanzet tot de Wet op de Kinderarbeid (1874) die Bosman toont de tekening van Mika, die straks op de voorkant van het boekje prijkt. Politie onderzoekt diefstal na bedreiging Moordrecht - De politie doet on derzoek naar een diefstal die werd gepleegd na het bedreigen van een 51 jarige bewoner van een ca ravan aan het Oosteinde. De man meldde de politie dat woensdag 7 januari rond 22.00 uur twee jongens in zijn caravan stonden. Ze bedreigden hem met een mes en stalen een portemonnee, te lefoons en een laptop. Daarna verdwenen ze in het donker. De politie startte onmiddellijk na de melding een uitgebreide zoek actie waarbij ook een helikopter werd ingezet. De zoekactie bleef zonder resultaat. Moordrecht - De kerstbomen van de inwoners van Moordrecht zijn verleden tijd. Vooral schoolkin deren waren woensdag 7 januari druk met het transporteren van af gedankte kerstbomen naar de in zamelpunten aan de Leliestraat, Prinses Beatrixstraat, Land voor water en op de parkeerplaats bij de Zuidpias. Iedere boom bracht daar 50 eurocent op. Zo leverde een intensieve vrijetijdsbesteding een aardig zakcentje op. De bomen zijn versnipperd. Dat is alvast één euro. I Lex Beusink rangschikt zijn stenen en schelpen Moordrecht - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groe ne Venen is, tijdens openingsuren, momenteel de verzameling stenen met fossielen en andere vondsten van Les Beusink te bezichtigen. De bijna 11-jarige Lex verzamelt al sinds zijn zesde schelpen, stenen met fossielen, mineralen en andere mooie dingen die hij vindt. Zo be vat zijn verzameling onder andere de schedel van een reiger en een vogelkop die hij gevonden heeft in Zweden. Gedurende (buitenland se) vakanties probeert hij steeds zijn verzameling uit te breiden. Voor meer informatie over ope ningstijden: www.bibliotheekde- groenevenen.nl. Moordrecht vrijdag 9 januari in afwachting van schaatsfanaten. Kom maar op, het kan!

Hart van Holland | 2009 | | pagina 25