a Gemeente Ze ven h u i ze n - M oe r temreililrei inzameling kerstbomen opnieuw een succes GEMEENTELIJK GROEN EN OPENBARE RUIMTE T? APV HONDENPOEP Meedenken over kunst? Vul de enquête in! Kijk op www.zevenhuizenkunst.nl NOSTALGIE OF SCIENCEFICTION? OPENBARE VERGADERING BESTUURLIJKE KLANKBORDGROEP FUSIE Moordrecht vEr RAAD EN COMMISSIES RUIMTELIJKE ORDENING NIEUWE PLANSCHADEVERORDENING UITWEGVERGUNNING AFSLUITING OP- EN AFRIT ZEVENHUIZEN 16 EN 17 JANUARI WEDSTRIJD GEMEENTEGIDS Dit gaan wij doen met uw suggesties! Aanvragen bouwvergunning 1 pagina 4 Hart van Holland 14 januari 2009 Postbus 30. 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 3 Vorig jaar vroegen we u wat u wilt veranderen aan de openbare ruimte en het gemeentelijk groen in onze gemeente. Al uw suggesties zijn toen verwerkt in een raadsvoorstel aan de gemeenteraad. Tijdens de raadsvergadering van 16 december 2008 bleken de suggesties vanuit de raad en de inwoners in grote mate overeen te komen. In de vergadering heeft de raad besloten met vijf suggesties aan de slag te gaan. Deze suggesties zijn: 1. Groenonderhoud Om het aanzicht van het groen in de gemeente te verbeteren worden delen van de bestaande beplanting vervangen door nieuwe beplanting. Deze verbetering van het aanzicht vindt op diverse locaties plaats, verspreid over de gehele gemeente. Hierbij zal in de Vogelbuurt het grootste aantal vakken worden vervangen. De uitvoering van de maatregel zal meerdere jaren in beslag nemen, omdat het niet mogeüjk is de beplanting binnen de gehele gemeente in één keer te vervangen. In het eerste kwartaal van 2009 zal een planning worden gemaakt welke vakken wanneer worden aangepakt. De bedoeling is om in het najaar van 2009 in Moerkapelle met de vervanging van beplan ting te starten. De directe omwonenden van de te vervangen beplantingsvakken worden te zijner tijd geïnformeerd. 2. Hondenpoepbakken De BOA's zullen scherper toezien op het naleven van de bepalingen die in de APV zijn opgenomen (zie deze pagina). Daarnaast worden 24 bakken geplaatst voor hondenbe zitters, zodat zij zelf de uitwerpselen van hun hond kunnen verwijderen. 3. Speelvoorziening Rehobothplantsoen De speelvoorziening bij het Rehobothplant soen wordt grondig aangepakt. 4. Hekwerk bij speelvoorzieningen Bij diversen speelvoorzieningen zullen hekwerken worden geplaatst om onverwacht 'uitlopen' tegen te gaan. 5.Vissteiger Om recreatieve mogelijkheden voor minder valide inwoners te vergroten wordt een visstei- ger gemaakt in de buurt van Hotel Vosburg en de Hollevoeterfietsbrug. 1. Op basis van de APV artikel 2:58, lid 1, is een eigenaar of houder van een hond verplicht er voor te zoigen dat een hond zich niet ontdoet van uitwerpselen op: a. een gedeelte van de weg dat bestemd is of mede bestemd is voor het ver keer van voetgangers; b. een voor het publiek toegankelijke en kennelijk als zodanig ingerichte kinderspeelplaats, zandbak of speel weide; c. een andere door het college aange wezen plaats (er is niets aangewezen binnen de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle) 2. Het college kan plaatsen aanwijzen waar het verbod genoemd in het eerste lid onder a niet geldt. 3. De strafbaarheid wegens overtreding van het in het eerste lid gestelde gebod wordt opgeheven als de eigenaar of houder van de hond er voor zorgt dat de uitwerpselen onmiddellijk worden verwijderd. De BOA's zullen regelmatig een ronde doen om te proberen de hondeneigena ren op heterdaad te betrappen en een PV (boete) uit te schrijven. Voor het poepen op plaatsen waar dat niet mag bedraagt de boete 60,00 en voor het laten loslopen van honden op speelvelden en dergelijke bedraagt de boete 90,00. Meedenken over beeldende kunst in uw gemeente? Lijkt dat u wat? Ga dan naar de enquêtewebsite van Jos Hachmang, beeldend kunstenaar. In opdracht van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle werkt hij aan een schetsontwerp voor een kunstwerk dat de samenhang tussen de kernen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat gedenkt. Uw mening is daarbij van belang! Kennis van kunst is niet noodzakelijk, uw ideeën en/of afkeuringen wel. Laat het weten en surf naar www.zevenhuizenkunstnl. De eerstvolgende openbare vergadering van de Bestuurlijke Klankbordgroep Fusie vindt plaats op woensdag 21 januari. De vergadering wordt dit keer gehouden in het raadhuis van Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1. De vergadering start om 19.30 uur. McuwrriuTk xj* <Vn IJ**4 Agenda: 1. Opening/vaststelling agenda 2. Verslag van de vergadering van 10 december 2008 3. Rondvraag 4. Ingekomen stukken 5. Stand van zaken werkgroepen 7. Informatie vanuit de stuuigroep 8. Sluiting Vergaderschema Raad 20 januari 2009 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heerH. Sterken, telefoon 0180A37713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betreffende agendapunt Op de agenda van de raad onder andere: 1 Vragenuur 2 Spreekrecht burgers 3 Voorstel tot invulling op hoofdlijnen van het budget activiteiten rond de fusiedatum 4 Nota bijzondere bijstand 2008 en het advies van de Cliëntenraad 5 Voorstel inzake de Milieueffectenrapportage Regionale Infrastructuur, Zuidpias Noord en Zuidpias West 6 Voorstel inzake Evaluatie Grondbank RZG Zuidpias 2009 en de toekomst van de Grond bank na 1 januari 2010 7 Voorstel tot het vaststellen van de Beleids notitie permanente bewoning recreatiever blijven 8 Voorstel tot het wijzigen van de Tarieventa- bel behorende bij de Legesverordening 2009 De complete agen da's inzien? fn het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluiten lijsten en voorstellen van respectievelijk de raad en commissies I en n inzien. Ook in de dorpshuizen 'Op Moer' te Moerkapelle, 'Swanla' te Zeven huizen, 'De Vierkap' te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeentelijke informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. Ook dit jaar leverden er weer veel inwoners hun kerstboom in bij de gemeente. In totaal werden 745 bomen ingezameld. Voor elke ingeleverde boom ontving men een muntstuk van 0,50. De bomen zijn per vrachtauto afgevoerd naar de compostering, waar ze versnin- perd werden. K Per kern werden de volgende aantallen verzameld' Moerkapelle 182 bomen Oud Verlaat 33 bomen Zevenhuizen 550 bomen In de periode van 31/12/2008 t/m 8/01/2009 zijn de volgende aan vragen om vergunningen binnengekomen: Beatrvdaan 83,2751XX Moerkapelle, plaatsen blokhut (BL/2009/0001) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. In verband met de inwerkingtreding van de nieuwe Wet op de Ruimtelijke Ordening moest ook de planschadeverordening wor den aangepast. De gemeenteraad heeft op 16 december 2008 een nieuwe verordening vastgesteld. In deze verordening is geregeld hoe de planschade moet worden aangevraagd en op welke wijze de gemeente daar mee om gaat. Uitgangspunt is dat er vooraf 500,- aan leges moeten worden betaald; dit wordt verrekend als de planschade wordt toegekend. De advisering over een dergelijk verzoek wordt opgedragen aan een deskundig, onafhankelijk bureau. In de nieuwe wetgeving is overigens wel geregeld dat de eerste 2 procent van mogelijk toe te kennen planschade voor rekening is van de aanvrager. De nieuwe verordening ligt vanaf donderdag 15 januari 2009 tijdens openingsuren ter inzage op het gemeentehuis, afdeling VROM. De verordening is ook worden geplaatst op de gemeente lijke website: www.zevenhuizen-moerkapelle.nl. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat een uitwegvergun- ning wordt verleend aan: Aanvraagdatum 15-10-2008 onder no. 3871M1.J. Duineveld, De Beuk2,2761 TX Zevenhuizen, voor een uitweg op de openbare weg van perceel met kadasternummer Zevenhuizen 02 sectie C3135 3726, plaatselijk bekend als De Beuk 2 te Zevenhuizen. Tegen dit besluit kan een ieder die rechtstreeks in zijn of haar be lang is getroffen, op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht, binnen zes weken na datum van bekendmaking van de beschikking aan betrokkene een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. In verband met de reconstructie van de A12 moet de op- en aftit Zevenhuizen (nr. 9) van de A12 (links) richting Den Haag tijdelijk voor al het verkeer worden afgesloten. De afsluiting vindt plaats van vrijdag 16 januari 2009 2130 uur tot zaterdag 17 januari 08 OO uur en van zaterdag 17 januari 2009 2230 uur tot zondag 18 januari 0900 uur. Het verkeer komende uit Zevenhuizen en gaande in de richting van Den Haag wordt omgeleid via de op- en afrit Wad- dmxveen (nr. 10). Het verkeer komende uit Utrecht en gaande in de richting van Zevenhuizen wordt omgeleid via de op- en afrit Bleiswijk (nr. 8). Let op! De wedstrijd Tk ben trots op Zevenhuizen- Moerkapelle, omdat...' loopt nog tot aanstaande vrijdag 16 januari. Tot die tijd kun je je foto/tekening met gedicht/toelichting inleve ren. Kijk voor de voorwaarden in het Hart van Holland van 31 december 2008, of op Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraai 89 - Iedere werkHan usn aarrnm uur uD ieKszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14 00-18 00 iiur en iedere eerste woensdag van de wndL 17SUUr Alarm Alarm 112 Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepaqina Telefoon 0180-6377/17 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4