SCHAATSEN, GLIJDEN EN SLEEËN OP DE PETTEPLAS SCHAATSPRET ARJAN HENNINK VERSLAAT RONALD DANNIS IISl AANDACHT VOOR TAALONTWIKKELING BIJ NIEUWE PEUTERSPEELZAAL WADDINXVEEN LH Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 januari 2009 /Vacidinxveen - Nederland is in de ban van vrieskou en schaatskoorts. )ok in het Gouwedorp wordt volop genoten van de unieke mogelijkheid >m e op de schaats, met de slee of gewoon glijdend óp sloten en pias- en te begeven. Woensdagmiddag was het op de Petteplas een gezellige gekte'. )ocr Karin Jongkind (Tekstueel) )«Waddinxveense Mathilde was afinen met haar nichtje Inge, bei den negen jaar, en vriendinnetje Marlize, tien jaar en afkomstig uit Moerkapelle, heerlijk aan het schaatsen. "Wij hebben nog niet zo veel op dit soort ijs kunnen schaatsen, want er is bijna nooit meer ijs in Nederland op de sloot," vertelt Mathilde. Inge vult aan dat "het wel heel leuk is, maar soms ook moeilijk als je in een scheur terecht komt". De dertienjarige Vincent vond het 'super op de schaats' en dat geldt ook voor To bias Begeer en Thijs Meijer. Voor die laatste twee is het ook wel logisch: zij zijn beiden fanatieke leden van Schaatsvereniging De Gouwe Streek. pagina 7 khaatsvereniging De Gouwe Streek organiseerde wedstrijdjes voor de eugd. 120 Kinderen deden mee. 'Wedstrijdjes' De schaatsvereniging was volop bij de Petteplas aanwezig. Veel leden maakten van het natuurijs gebruik en de club had in allerijl korte baanwedstrijdjes voor de jeugd georganiseerd. Lenneke Ro- zema van de jeugdcommissie was dolblij met deze kans: "Afgelopen zaterdag reden wij onze onderlin ge wedstrijden nog op de sloot bij het Bedrijventerrein Coenecoop. Het ijs op de Petteplas was toen nog niet betrouwbaar genoeg. Vorig jaar konden we ook op de Coenecoop terecht, maar de Pet teplas is natuurlijk een ideale plek: midden in het dorp en volop ruim te." Aan de wedstrijden deden Schaatsen op natuurlijs is een nieuwe ervaring voor Mathilde, Inge en Marlize. zo'n 120 kinderen mee. Een goede prestatie, als je bedenkt dat pas 's morgens op de scholen een flyer met de aankondiging was rond gedeeld. Rozema: "De Gouwe Streek heeft zo'n zeventig jeugd leden, waarvan een flink aantal hier vanmiddag te vinden was. De middelbare scholen zijn natuurlijk niet vrij op woensdagmiddag, dus er waren ook veel kinderen, die geen lid zijn van onze club, maar schaatsen gewoon heel leuk vin den. Dat enthousiasme geeft een enorme opsteker voor onze ver eniging. De middag is een groot succes. Met dank aan de brand weer en de EHBO-vereniging." Waddinxveen - De leerlingen van de groepen 3 en 4 van de Eben- Haëzerschool togen donderdag 8 januari, uitgerust met schaatsen, sleeën en een bal richting het Ka naal; het bevroren Kanaal; daar werd naar hartelust geschaatst. Voor een aantal kinderen was het de eerste keer dat de ijzers ondergebonden werden. Ook werd er gesleed en er werd zelfs gevoetbald op het ijs. Warme chocolademelk en stroopwafels maakten het ijsfeestje compleet. Met rode wangen en vol verhalen keerden de kinderen aan het eind van de ochtend voldaan terug op school. Waddinxveen - Koploper Arjan Hennink won, in de zestiende ron de van het Waddinxveense Scha akkampioenschap, overtuigend van oud-clubkampioen Ronald Dannis in een messcherpe Scandi navische partij. Hennink kreeg snel de tactische en positionele touwt jes in handen welke hij gedurende de gehele partij niet meer losliet. Met deze overwinning laat Hen nink geen misverstand bestaan over zijn voornemen voor het ko mende jaar: het behalen van het clubkampioenschap. Zijn naaste concurrent, de vooralsnog onges lagen Arjen Zuurmond, deed go ede zaken tegen Jan Kraijesteijn. In een lange positionele strijd wist Zuurmond met geduldig spel een pion buit te maken en af te wik kelen naar een voordelig eindspel. Zuurmond gaf zijn voordeel niet uit handen en won de partij. Teun van der Linden versloeg in een aantrekkelijke partij zijn oude schaakleraar Wim van der Hoek. Wim Mulder boekte een over winning op Jan van der Bom. Ton Kuiper versloeg de in grote vorm verkerende Chris de Kogel. Nico Dannis won van Jaap van der Hei den. Ton van Nieukerke en Peter de Louw kwamen remise overeen. Hans van Woudenberg boekte een comfortabele overwinning op de tactisch sterke Randy Girdhari. Patrick Groenendijk won van Luit Bloem en Henk Stam van Henk Erkelens. Kees van Beest wist in mooie stijl van de positioneel ster ke Jaap Smit te winnen. Van Beest voerde de aanval over het hele bord en wist langzaam maar zeker de zwarte koning in onoverkome lijke problemen te brengen. Ger hard Torenbeek begon het nieuwe jaar goed door een overtuigende overwinning op Piet de Kraker. Pepijn Eymaal won zijn partij te gen Jaap van Sandijk dankzij sterk spel in het toreneindspel. lj|#or meer dan alleen spelletjes en plak- en knipwerk. JÖl Karin Jongkind (Tekstueel) Dorenda Gerts en Pim van der Tas gestrikt voor het lint. achterstand al vroeg te signaleren én te voorkomen. De gemeente Waddinxveen heeft in haar Nota Jeugdbeleid bepaald dat er diverse acties moesten worden uitgevoerd in dit kader. Daarvoor is ook geld beschikbaar en dat gaat voor een groot deel naar de Stichting Wad dinxveense Peuterspeelzalen. Onze leidsters zijn goed opgeleid en doen veel meer met de kinde ren dan alléén spelletjes en knip- en plakwerkjes. Taal- en ontwikke lingsoefeningen maken ook deel uit van het programma. Hiervoor zijn diverse methoden beschikbaar en daarnaast hebben wij korte lijnen met de basisscholen. De sa menwerking tussen de leidsters van Olleke Bolleke en de leerkrach ten van de Prins Willem Alexander- school is veelbelovend." Olleke Bolleke is vijf ochtenden per week geopend van 8.45 tot 11.45 uur. Hoofdleidster Simone van Wijk: "Olleke Bolleke ligt op een prachtige locatie in de wijk en naast de basisschool. Wij hebben een fraaie, grote ruimte die hele maal nieuw is ingericht en op de peuters afgestemd. Via openslaan de deuren kunnen de kinderen bo vendien op een afgesloten speel plein heerlijk buiten spelen. Samen met mijn collega's Joyce Westphal en Cora Droog heb ik er veel zin in om voor alle peuters van Waddinx- veen-Noord van Olleke Bolleke een groot succes te maken." JVaddinxveen - De Stichting Wad dinxveense Peuterspeelzalen heeft ereen nieuwe vestiging bij, Olleke Bol eke. De peuterspeelzaal is ge huisvest in de Prins Willem Alexan- derschool aan de Wingerd en is sinds maandag 5 januari dagelijks itwde ochtenduren geopend. De feestelijke openingsbijeenkomst op zaterdag 10 januari werd zeer di^jk bezocht. Bijna alle kinderen die de peuterspeelzaal bezoeken, ■ren samen met hun ouders geftuige van het officiële start- fnément. Dat werd verricht door wethouder Dorenda Gerts en Pim /ar der Tas (voorzitter a.i. en pen ningmeester van het Stichtingsbe- i>t|jr). Samen knipten ze een lint dëor, waarna onder luid applaus d| deuren symbolisch werden ge iend. De peuterspeelzaal bleef n|g de hele ochtend open voor de ciideren en hun ouders en opa's oma's. Ook waren er opvallend _Bl belangstellenden uit de wijk. Mper dan spelletjes alléén der Tas: "In Waddinxveen- Niord was lange tijd geen peuter speelzaal van onze stichting actief. Bt had voor een groot deel te mfeken met het wegvallen van ge meentelijke subsidies. Inmiddels is er veel veranderd. Vanuit de lan- del; ke politiek wordt de nadruk gelegd op het belang van voor- en vrcegschoolse educatie (WE) voor kijideren tussen 2 en 5 jaar. Het dot is om taal- en ontwikkelings-

Hart van Holland | 2009 | | pagina 7