TWINTIG SOLLICITANTEN VOOR BURGEMEESTERSCHAP WADDINXVEEN DIJKSTERHUIS BLIJ MET NERGIEBESPARING JV00NPARTNERS OPEN PODIUM CONCORDIA 1 WINST VOOR OUD KAMPIOEN KERSBERGEN GEMEENTE ONDERZOEKT HOUTROT NA MELDING INWONER SJOELEN WADD1NXVEEN. S00SMIDDAG IN TEKEN OUD WADDINXVEEN KLEDINGINZAMELING POLITIE BERICHTEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 januari 2009 pagina 11 Waddinxveen - Voor het burgemeesterschap van Waddinxveen hebben twintig kandidaten hun belangstelling kenbaar gemaakt bij de Commis saris van de Koningin. De nieuwe burgemeester zal naar verwachting op 1 mei 2009 in functie treden. In december 2008 heeft de Mi nister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties op advies van de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, de heer J. Frans- sen, de procedure afgebroken vanwege een te beperkt aantal geschikte kandidaten. Daarna is de procedure op 19 december 2008 heropend. De sollicitanten - zeventien man nen en drie vrouwen - variëren in leeftijd van 36 tot 60 jaar. Zeven van hen zijn lid van de PvdA, zes van het CDA, vijf van de VVD, één van de Christenunie en één is geen lid van een politieke partij. Vier sol licitanten zijn (oud-)burgemeester, zes sollicitanten zijn wethouder, of hebben deze functie eerder ver- vuld. De Commissaris van de Koningin voert in de komende weken ge sprekken met de sollicitanten. Ver volgens legt hij een selectie van de meest geschikte kandidaten voor aan de vertrouwenscommissie van de gemeenteraad van Waddinx veen. Deze commissie doet een aanbeveling op basis van de door de gemeenteraad vastgestelde profielschets. De gemeenteraad zal naar verwachting in maart twee kandidaten voordragen aan de Minister, waarbij de raad een voorkeur aangeeft voor één van beide kandidaten. In beginsel volgt de Minister de aanbeveling van de gemeente, tenzij zich bijzondere omstandigheden voordoen. De vacature van de eerste burger van Waddinxveen ontstond nadat waarnemend burgemeester H.C.J. Roijers in 2008 zijn vertrek aan kondigde. Hij maakt begin 2009 gebruik van de regeling voor ver vroegde uitdiensttreding (FPU). Waddinxveen - De gemeente Wad dinxveen is ingenomen met de plannen van woningcorporatie Woonpartners Midden-Holland om twintig miljoen extra te in vesteren in energiebesparing. Wethouder Wiebrand Dijkster- huis: "Deze plannen passen in de ambities van de gemeente om de komende jaren energie te bespa ren in met name de bestaande wo ningvoorraad. Waddinxveen wil hier graag concrete afspraken over maken met eigenaren van de huur- woningvoorraad in de gemeente, waaronder Woonpartners." Uitgangspunt is dat de energiebe sparende maatregelen tot lagere woonlasten voor de huurders lei den. Daarnaast moeten de maat regelen bijdragen aan minder C02 uitstoot en minder gebruik van fossiele brandstoffen. René Mascini: "Het beperken van Co2 uitstoot en lagere energiel- asten voor onze huurders zijn be langrijke uitgangspunten in ons meerjarenbeleid. Minister van der Laan moet dan wel dit jaar de toe zegging uit het landelijke energie convenant nakomen en volgens afspraak uitwerken in het huurbe leid. Dit houdt in dat de huren van de aangepaste woningen mogen stijgen, maar dat de totale woon lasten van de bewoners zullen da len." Waddinxveen - Halverwege de competitie van 2008/2009 heeft Jan Kersbergen vorige week woensdag met 1309 punten de hoogste score behaald bij de Waddinxveense sjoelers. Pascal van Gils eindigde op de tweede plaats met 1255 punten en Teunie Roos legde beslag op de derde plaats met 1169 punten. In de la gere klassen behaalde Johan Gar- lich 1210 punten, scoorde Simon den Oude 1137 punten en kwam Coby Hornes op een totaal van 1029 punten. Het algemeen klassement wordt aangevoerd door Kees Kuipers met een gemiddelde van 136.080 punten, gevolgd door Jan Kers bergen met 133.500 punten. Frans Bouwmeester bezet de derde plaats met 132.440 pun ten. Aanvoerders in de B tot en met E klas zijn achtereenvolgens Pascal van Gils, Corrie Treffers, Jan Olie en Kors de Blois. De prijzen zijn gegaan naar Coby Hornes, Cor van Gils, Jannie den Hertog, Pascal van Gils en Jan Kersbergen. Het gemiddelde van de avond was 114.772 punten. De volgende sjoelavond vindt plaats op woensdag 28 januari om 19.00 uur gebouw 't Suyt. Waddinxveen - In het Anne Frank- activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad organiseert Senio- renwerk van Stichting Vonk voor dinsdag 27 januari om 14.45 uur een soos-filmmiddag waar door het Historisch Genootschap de film 'Oud Waddinxveen' vertoond zal worden. Zaal open om 14.30 uur. De toegang bedraagt 1,- euro. Vooraf opgeven is niet nodig. Voor meer informatie: 0182-631932. Een burgemeester moet een licht zijn, maar het ook kunnen brengen. Henk Roijers ontsteekt de lampjes in de kerstboom. Waddinxveen - Muziekvereni ging Concordia Waddinxveen start in februari met het organise ren van open podium concerten. Het eerste concert vindt plaats op zondag 1 februari om 13.00 uur in clubgebouw de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1a. De toegang is vrij. Muzikale medewerking wordt verleend door het jeugd orkest van muziekverereniging Crescendo uit Nieuwveen onder leiding van Joop Nijholt en door opleidingsorkest C-Akkoord van muziekverereniging Excelsior uit Boskoop én Concordia uit Wad dinxveen onder leiding van Je roen Wentel. C-Akkoord speelt onder meer de muziekwerken die zij op zaterdag 7 februari tijdens een festival in Schoonhoven voor een jury ten gehore zal brengen. De volgende concerten staan gepland voor zondag 1 maart met een optreden van het Syrinx kwintet en voor zondag 5 april met optredens van harmonie orkest de Pionier uit Gouda en jongerenkoor Anthem uit Nieu- werkerk aan den IJssel. Het Open Podium is bestemd optredens van en door leden en/of niet-leden van Concordia, die alleen, in en- semblevorm, als orkest of als koor eens een concert willen geven. Voor meer informatie: 0182-613839. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia zamelt kleding in, be stemd voor het Leger des Heils. Deze organisatie haalt de kleding bij Concordia op en zorgt er vervol gens voor dat de kleding, schoenen en dergelijke terecht komt in lan den in het Oostblok en in de Derde Wereld. De opbrengst, berekend aan de hand van het aantal ingele verde kilogrammen, komt ten bate van Concordia. De spullen kunnen, in vuilniszakken en schoenen per paar geknoopt, op de donderdag avond van 18.00 tot 22.00 uur wor den ingeleverd in clubgebouw de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1a. In geval men meer dan zes zak ken met spullen heeft kunnen deze worden opgehaald. Een afspraak hiervoor kan gemaakt worden op 0182-616297. KERKDIENSTEN nuari Waddinxveen zondag 25 ja- De Bruggen-vieringen- 11.00 uur ds. Frans Bos in Ontmoetings kerk. Ontmoetingskerk Groensvoorde 9.30 uur ds. H.G. van Viegen (uit voering van delen uit Solomon van Handel). Immanuelkerk 10.00 uur en ds M.M.M. Leijdens (RTW) en 17.00 uur gezamenlijke vesperviering met ds. M.M.M. Leijdens. Rank Coenecoopcollege 10.00 uur ds. C. van der Berg en 18.30 uur ds. M. Zandbergen. Ger.Kerk 9.30 uur ds. C. Bijl en 16.30 uur ds. H. Hidding. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart- senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - De heer Cras uit Waddinxveen maakt zich zorgen over de onderhoudstoestand van de houten steunpalen van de brug nabij sport hal De Duikelaar bij de Gerstakker die aan houtrot onderhevig lijken te zijn. De gemeente belooft snel te inspecteren. "Bij een bepaalde stand van de zon, mede door het bevroren wa teroppervlak, is te zien dat de rot midden in de paal c.q. palen door en door is of kan zijn. Ik moet mij niet voorstellen dat bij een onver hoopte brandmelding een zwaar beladen brandweervoertuig bij het rijden over deze brug er door zakt of dat de peilers het begeven." Een gemeentewoordvoerder laat weten dat de brug grondig is ge ïnspecteerd in 2006, waarbij geen gebreken, zoals de heer Cras ze schetst, zijn gevonden. Volgens de planning zal in 2011 een tussentijd se inspectie plaatsvinden en zal de draagconstructie in 2022 worden vervangen. Naar aanleiding van de tip van de heer Cras zal deze echter nog dit jaar uitgevoerd worden. Mocht uit de inspectie blijken dat er meer aan de hand is, zal herstel plaats vinden. Automobiliste raakt te water Moordrecht - Een 41-jarige vrouw uit Krimpen aan den IJs sel is donderdag 15 januari met haar auto te water geraakt aan de Drost IJsermansingel. Door toegeschoten omstanders werd zij uit haar auto gehaald. Met onderkoelingsverschijnselen is zij overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. Het ongeval ontstond omdat de vrouw zich bij het wegrijden ver giste. Haar automaat stond per abuis in reverse. Bij het gas ge ven schoot de auto achteruit te gen een daar geparkeerde auto aan. Zij zette onmiddellijk de automaat in drive en gaf door de schrik bevangen te veel gas. De auto schoot vooruit waarna zij de controle over haar auto verloor. Na nog een auto geschampt te hebben reed ze via de berm het water in. Hulpverlening kwam snel op gang. Twee motorduivels leveren rijbewijs in Rotterdam/Zevenhuizen/Wad dinxveen - Een onherkenbare motorrijder van de verkeerspoli tie Rotterdam constateerde don derdagavond om ongeveer tien uur dat twee motorrijders met veel te hoge snelheid over de A16 reden. De snelheid bedroeg 158 km/uur waar 100 is toege staan. Zij konden ter plekke hun rijbewijs inleveren. De twee, af komstig uit Waddinxveen en Ze venhuizen zijn beiden beginnend bestuurder. Extra zuur voor hen is dat zij zaterdag met de auto op wintersport zouden gaan en dat is lastig zonder rijbewijs.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 11