SPRINGLEVENDE 70-JARIGE OIP-T ER OP LOS BOUWPLAN OUD VERLAAT ONDER VUUR CURSUS ENGELSE LITERATUUR 1 YOUTH ALPHA V00RJAARSTINTEN BIJ DE WERELDWINKEL "ZLVCMI n ii7É^MnFRKAPELLE Raad van State - zitting KINDERCURSUSSEN ZEVEN MUZEN KERKDIENSTEN ZONDAG 25 JANUARI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 januari 2009 pagina 15 1/1 M i y u m mm ibi^ nnnr Marianne Fortuin Zevenhuizen - In Zorgcentrum de Zevenster kwamen donderdag 15 januari veel vrouwen bij elkaar. Niet alleen voor de jaarvergade ring van de Vrouwen van Nu, maar ook om het 70-jarig bestaan van hun afdeling te vieren. Voorzitter Gerda de Graaff was speciaal daar voor in de archieven gedoken en gaf de volgende informatie: "Op 17 november 1938 werd onder de naam van de Nederlandse Bond van Boerinnen en Plattelands vrouwen de afdeling Zevenhuizen opgericht, door mevrouw Van der Torren uit Waddinxveen. De afde ling telde destijds veertig leden, waaronder mevrouw Klinkha mer, de vrouw van de toenmalige burgemeester, en mevrouw van Bergen. Het bestuur bestond uit mevrouw Gallas (presidente), me vrouw Dogterom (secretaresse), en mejuffrouw Klapwijk (penning meester). De contributie bedroeg destijds f 1.1,85 per jaar. Van dit be drag ging fl.0,50 naar de landelijke bond en fl.0,35 naar de provincie. De avonden werden gehouden in Hotel Hof van Holland. Het is altijd een hele actieve afdeling geweest. In het archief heb ik daar heel veel voorbeelden van gevonden. In 1939 zijn de vrouwen naar de Sun light Fabrieken geweest en zelfs in de Tweede Wereldoorlog heeft Cadeau voor een jarige afdeling. Den Haag/Oud Verlaat - De Raad van State moet ingrijpen in de omzetting van een agrarisch be drijf naar een klein bouwproject voor enkele woningen aan de Rottekade in Oud Verlaat. Buren van het voormalige bedrijf eisten dat dinsdag 13 januari tijdens een spoedzitting bij de Raad in Den Haag. Volgens de buren wordt er gehandeld in strijd met het daar geldende bestemmingsplan. De buren zeggen geen bezwaar te hebben tegen de bouw van drie nieuwe woningen naast de al twee bestaande op het agrarische be drijf van H. Paul. Maar volgens het bestemmingsplan mag de bouw alleen maar plaatsvinden als alle bedrijfsactiviteiten op dat perceel worden beëindigd. En daar zou Paul zich niet aan houden. Er werd door de buren zelfs een detective ingeschakeld, die con stateerde dat er nog een aantal koeien wordt gehouden, dat er koeien worden gefokt, dat er een bed and breakfast is gevestigd en dat er een winkeltje aan huis is waar landbouwproducten wor den verkocht. Ook worden er po ny's verhuurd. Kortom, Paul zou ondanks zijn gevorderde leeftijd nog driftig ondernemen. Het verwijt van de buren aan het adres van de gemeente is dat die genoegen zou nemen met beëin diging van de agrarische activitei ten. Maar in een theoretisch geval kunnen er ook andere bedrijven nog een plek vinden. En dat is naast de woningbouw teveel van het goede, aldus de buren. Ze hechten eraan dat de omgeving nog wel een landelijk karakter blijft houden. Een woordvoerder van de ge meente zegt dat die theoretische vrees onterecht is. Na stopzetting van het agrarische bedrijf is alleen woningbouw nog mogelijk, aldus de woordvoerder. De komst van andere bedrijven is volgens hem uitgesloten. Volgens de advocaat van Paul is de voormalig agrariër een boer zonder land geworden. Hij zou al leen nog maar hobbymatig enkele koeien hebben. De rest van het vee is afgevoerd. De Raad van State doet binnen enkele weken uitspraak. Zevenhuizen - Voor mensen die graag Engelse boeken lezen, wil docente Elly Blom bij haar thuis in Zevenhuizen, in samenwerking met De Zeven Muzen, een cursus Engelse Literatuur gaan verzor gen. Dit voorjaar worden daar toe in overleg met de deelnemers vier maandelijkse bijeenkomsten gepland, waarin twee boeken worden besproken. Het is de be doeling vanaf september een jaar cursus van zes bijeenkomsten te organiseren. Voor meer informatie en aanmelden: 0180 - 634383 of www.dezevenmuzen.nl men zo goed en zo kwaad als het ging activiteiten georganiseerd." Vandaag de dag heeft de afdeling 77 leden, waarvan vijf bestuursle den: Ina de Wolf (penningmeester), Paula Keijzer (secretaresse), Ria Klein (2e secretaresse), Tiny Staal (2e voorzitter) en voorzitter Gerda de Graaff. De contributie bedraagt nu 43,- euro per jaar. De bond is nog springlevend, want landelijk gezien zijn er 55.000 leden. Men organiseert in Zevenhuizen een maal per maand een avond, waar voor iemand uitgenodigd wordt om over een bepaald onderwerp te komen spreken. Dit keer was dat de heer Diersmann uit Moordrecht. Hij liet de aanwezigen via een uit gebreide diapresentatie kennis maken met Indonesië en Australië. Eén keer per jaar is er een dagje Zevenhuizen - De Zeven Muzen start de komende periode diver se cursussen voor kinderen. Diet Alblas begint woensdag 4 febru ari met een nieuwe serie van tien tekenlessen. De cursus wordt ge houden bij peuterspeelzaal De Zeven Dwergen; er zijn nog en kele plaatsen vrij. De cursus 'Lol met Wol' start donderdag 5 februari van 15.30 tot 17.00 uur bij de docent thuis aan de Wielewaal. De cursussen zijn bestemd voor kinderen tot en met 14 jaar. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-631897 of www.deze- venmuzen.nl (Bestuurs)vrouwen van Nu. uit, van mei tot september wordt er elke woensdagavond een fiets tocht gemaakt en tussendoor zijn er workshops en excursies. Inktpotten Het financieel jaarverslag werd ook behandeld, waarbij werd ge vraagd waarom er inktpotten wa ren aangeschaft. De Graaff: "Oh, dat is een grapje van Ina, dat is Zevenhuizens voor cartridges!" Aansluitend kreeg de penning meester uit handen van Erica Gun- zel, contactvrouw van Kring 3, een envelop met 100,- euro, aange boden door het landelijk bestuur, voor het 70-jarig bestaan. Gunzel wenste de dames, dat zij hiermee maar veel zouden gaan OIP-en: Ontmoeten, Inspiratie opdoen en Plezier hebben. Moerkapelle - Voor jongeren in de leeftijd van 15 tot 25 jaar die meer willen weten over het christelijk geloof en die leven met vragen als 'Wat is de zin van het leven?' en 'Wat heeft Jezus met ons le ven vandaag te maken', wordt een Youth Alpha cursus georganiseerd. De cursus bestaat uit tien avonden en een weekend en start op vrij dag 30 januari om 18.30 uur. Een cursusavond start met samen eten, gevolgd door een presentatie door één van de teamleden. Hierna wordt in groepjes over het betrok ken onderwerp nagepraat. Voor vrijdag 23 januari om 20.00 uur wordt aan de Bredeweg 16a een informatieavond georganiseerd over het verloop en de inhoud van de cursus. Deze avond kan vrijblij vend bezocht worden.Voor meer informatie: youth-alpha-moerka- pelle.blogspot.com. Zevenhuizen - In Wereldwinkel Z-M is het al een beetje voorjaar dank zij het nieuwe assortiment in frisse groene, witte en blauwe tinten. Diverse producten zijn van hout gemaakt en wit geverfd, maar zó, dat de houtnerf nog zichtbaar is. Op de showtafel zijn een paar voorbeelden te zien: een snijplank in bladvorm, een langwerpig dien blad en wat verder naar achteren een massageapparaatje en een rugkrabbertje. De producten ko men uit Thailand en zijn geïmpor teerd door Kanika Import Handi crafts. Dit importbedrijf is gesticht door Gieneke Dun-Wijnhorst, woonachtig in Lelystad. Zij heeft zeven jaar in Thailand gewoond en daar diverse 'self-help' projecten gesteund door in Bangkok hun producten te verkopen. Nu brengt ze die in Nederland op de wereld winkelbeurzen. De naam Gieneke is in Thailand niet uit te spreken. Daarom noemde men Dun 'Kani ka', wat de naam is van een Thaise bloem en nu dus ook van haar im portbedrijf. De groene schalen en de pot, waarin drie fakkels staan, komen van Sarana, een stichting die veel producten uit Sri Lanka maar ook uit Thailand op de markt brengt. Voor deze schalen en de pot is bamboe gebruikt en ze zijn ge verfd in de groene modekleur van het komende voorjaar. Boven de tafel hangen vogelhuis jes, waarin straks vogeltjes nes telen kunnen: een klein huisje van hout en een grotere in ronde vorm, waarvoor onder andere ba nanenblad is gebruikt. De ketting uit India, een zijden sjaal uit Cam bodja en een kaars uit Swaziland geven aan de showtafel de blauwe accenten. Zowel Kanika als Sarana houden zich aan de eerlijke handelsvoor- waarden: gegarandeerde prijs, langdurige handelsrelaties, een goede werkplek, géén kinderar beid en milieuvriendelijke produc tie. De opruimingsactie van producten uit het vorige assortiment duurt nog tot het eind van de maand. Ook de kleding is afgeprijsd. We reldwinkel Z-M, Dorpsstraat 202D is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. L.C. de Borst en 19.00 uur ds. C. Haas-1 noot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. G.J. van Beek. Geref. Kerk 9.30 uur mw.ds. M.S. Meiring-Snijder. Ver.v.Vrijz.Protest, geen dienst. R.K. Gem. Moerkapelle/Zeven- huizen n.n.b. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur en 18.30 uur ds. M. Joosse. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. A.J. Schalkoort en 18.30 uur dr. P. Buitelaar. Herv. Gem. 9.30 uur prof.dr. A. de Reuver en 18.30 uur ds. C. Boele. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gou-1 I da, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol- I land (DAM), Bleulandweg 101 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol- I land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen I over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maat-1 schappelijk werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Dorpsstraat 75, Zevenhui zen; elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. Inloop- en telefonisch spreekuur: Weideplantsoen 20, Moerkapel le; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of via www.stichtingkwadraad.nl of info@stichtingkwadraad.nl. |wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- I plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Iwie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Floris- weg 77-79, 2805 AH Gouda (in-1 gang van Jan Beaumontstraat). GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor| inlichtingen tel: 0182-505050. Bezoektijden voor beide loca ties: algemene verpleegafdelin- gen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00-20.00 uur.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 15