"ALS MENSEN WETEN DAT JE BETROKKEN BENT, NEMEN ZE VEEL VAN JE AAN" DUIZENDPOOT 30 JAAR BIJ RODE KRUIS ACTIVITEITEN @M0ER MARCEL DROST VERLIEST FINALEPARTIJ mpezo/u/e/i /frit JAARVERGADERING RODE KRUIS BILJARTEN iMyjNHUIZEN-MO FPtéadem [FJ Wim Vroegindeweij doktert veertig jaar in Moerkapelle W.Yroegindewe ARTS pagina 18 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 januari 2009 Moerkapelle - "Veertig jaar is een hele mijlpaal. Dat halen de jonge art sen van nu nauwelijks meer", zegt dokter Wim Vroegindeweij. Op 1 januari was hij veertig jaar als huisarts gevestigd in Moerkapelle. "Vroeger was je na zeven jaar afgestudeerd als huisarts. Nu moeten ze na een zesjarige medicijnenstudie nog een huisartsenopleiding van drie jaar volgen." Door Geertrude Verweij Wim Vroegindeweij studeerde af als arts in 1966. "Dat ik huisarts wilde worden stond altijd al vast. De eerste twee jaar heb ik in het Van Iterson Ziekenhuis in Gouda gewerkt en waargenomen voor diverse huisartsen om ervaring op te doen. Via via hoorde ik dat er in Moerkapelle een huisarts werd gezocht. Het was niet een geheel vrije vestiging, ik heb een aantal patiënten overgenomen van huis artsen in Zevenhuizen en Waddinx- veen. Destijds hadden we ook nog de apotheek erbij én de verloskun de én het consultatiebureau. De praktijk groeide erg snel. Ik moest kiezen: een arts erbij nemen, of taken afstoten. Ik koos voor het laatste en ben gestopt met de be vallingen. Dat gaf voor een aan tal jaren lucht, maar uiteindelijk moest er toch een arts bijkomen. Vanaf 2003 heb ik geen apotheek meer in de praktijk en sinds 2004 werk ik voor vijftig procent." Hoewel hij inmiddels de pensioen gerechtigde leeftijd bereikt heeft, zijn er nog geen concrete plannen om helemaal te stoppen. "Mijn verstand zegt dat het eraan zit te komen, maar gevoelsmatig ben ik er nog niet aan toe. Als je boven de 65 bent, is het natuurlijk wel nodig dat je er over nadenkt. Maar je bent toch met het dorp verbonden, je wilt zorgen voor de mensen. Om te kunnen stoppen, moet je jezelf eerst overbodig zien te maken. Het dorp heeft mij toch al die jaren vertrouwd." De jubilaris kijkt terug op veertig jaar waarin het vak van huisarts erg veranderd is. "Een praktijk aan huis, dat begint echt uit de tijd te raken. Sommige huisartsen wonen niet eens meer in de plaats waar ze werken. Vroe ger was je vierentwintig uur per dag, zeven dagen per week arts. Toen kwamen eerst de weekend diensten in samenwerking met an dere artsen en later kreeg je ook de avonden vrij. Nu wordt dat al lemaal via de huisartsenpost gere geld. Mijn streven is nog steeds om de ernstig zieken ook in het week end zelf te behandelen. Voor ter minaal zieken zijn we natuurlijk al tijd bereikbaar. Dat hoort gewoon bij de huisartsenzorg." Ook in de geneeskunde zelf heb ben veel ontwikkelingen plaats gevonden. "Een paar ziekten zijn min of meer verdwenen en er zijn ook ziekten bijgekomen. Mazelen, bof en rode hond kom je door de inentingen bijna niet meer tegen. Van AIDS hadden we vroeger nooit gehoord. Bovendien merk je door het weg vallen van de maatschappelijke functie van de kerk een verschui ving van fysieke naar psychische problemen. Het is tegenwoordig vaak meer praten dan doen. Ik merk de laatste jaren ook dat men sen geen tijd meer hebben om ziek Moerkapelle - Ada Visser werd on langs gehuldigd ter gelegenheid van haar 30 jarig jubileum bij het Rode Kruis. In deze periode heeft zij diverse functies bekleed. Zo heeft zij in 1991 het reanimatieon- derwijs opgezet voor Moerkapelle en omstreken en organiseerde zij de bloeddonoravonden van de bloedbank, eveneens in Moer kapelle. Momenteel is Ada druk doende met het brengen van huis bezoeken aan chronisch zieken en ouderen, helpt zij mee tijdens de maandelijkse soosmiddagen voor ouderen in het Rode Kruis Gebouw en heeft zij een uitgebreid archief aangelegd van publicaties over het Rode Kruis. Voorts werd nog een aantal men sen gehuldigd voor hun jarenlange inzet op het gebied van 'Orde en Veiligheid'; deze mensen zijn in zetbaar tijdens rampen en calami teiten voor het geven van hulp en opvang aan gewonden en andere slachtoffers. Het betreft hier Piet Boogerman voor 30 jaar. Jan Mey ers 25 jaar, Cobi van der Zwan 20 jaar, Trudie van der Beek 15 jaar en Ank van der Blink en Ruud Olsder 10 jaar. Moerkapelle - Het nieuwe jeugd honk @Moer is iedere dinsdag- en donderdagavond geopend voor jongeren uit Moerkapelle. Donderdagavond 15 januari werd de nieuwe plek, die helemaal in stijl is opgeknapt door de jonge ren, feestelijk geopend. Elke dins dag en donderdag kunnen jonge ren hier naar toe, de deuren zijn geopend van 19.00 tot 21.30 uur. Jongerenwerker Brian van Aagten, van Stichting Jeugdwerk Nieuwer- kerk aan den IJssel, is op deze avon den aanwezig. Ook staat een aan tal activiteiten op het programma. Donderdagavond 22 januari kun nen jongeren komen meespelen met het Fifa 2009 toernooi op de Xbox 360. Donderdagavond 29 ja nuari wordt een darttoernooi ge houden. ledereen is welkom in het jeugdhonk in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40. Mijne heren, Hierbij willen wij reageren op uw artikel "roep om repressie mis standen nieuwjaarsnacht" in Hart van Holland van 14 januari. Met name de aantijgingen, 'ge pleegde misdaden tijdens de nieuwjaarsnacht', uitgesproken door de heer Gert-Jan Freeke zijn bij ons in het verkeerde keelgat geschoten. Temeer daar deze heer niet de moeite heeft genomen e.e.a. fatsoenlijk te verifiëren laat staan met ondergetekenden gesproken te hebben, maar zich hoogstwaarschijnlijk heeft laten leiden door een ingezonden brief van één gefrustreerde buurtbe woner aan de gemeente. De waarheid zal uiteraard in het midden liggen, echter ons ver haal is als volgt: Al drie jaar vie ren wij met een aantal vrienden, bekenden en de kinderen het eindejaarsfeest en wordt op ou dejaarsdag een partytent op de oprit geplaatst. Gezellig met een hapje, drankje en een brandton om de uitwendige mens warm te houden wordt vanaf 22.00 uur feest gevierd. Na het afsteken van het, voor het overgrote deel sier vuurwerk wordt er een vreugde vuur aangelegd, waarna het feest tot in de kleine uurtjes doorgaat. Gebruikelijk bij ons is dat wij 's nachts al de meeste rommel op ruimen (opvegen) en de volgende dag volgt nog een extra veegses- sie om de straat er weer spie en span uit te laten zien. Hiervoor hebben wij van de politie alsmede van meerdere buurtbewoners di verse keren complimenten mogen ontvangen. Zeer tot onze spijt is er een buurt bewoner die zich niet kan vereni gen met het feit dat er mensen zijn die op een dergelijke, weliswaar enigszins rumoerige, maar verder correcte wijze het eindejaarsfeest willen vieren. En hier wringt dan ook de bekende schoen. Vorig jaar heeft hij zowel de poli tie als de brandweer gebeld, bei den zijn een kijkje komen nemen, hebben geconstateerd dat alles prima voor elkaar was (er zijn zelfs meerdere brandblussers op het terrein aanwezig) en hebben ons zonder restricties nog een pret tige voortzetting gewenst. Wij kunnen ons voorstellen dat de gefrustreerde beller niet op een dergelijke afloop had gerekend. 2009, meer van hetzelfde alleen frequenter bezoek van de politie en al vlug bleek dat zij deze be zoeken n.a.v. meerdere telefoon tjes hebben (moeten) afleggen, wetende dat de gang van zaken eigenlijk in orde was. Wederom van de politie complimenten ge kregen, gezelligheid, brandblus sers, opruimen e.d. Om twaalf uur hebben zelfs twee agenten bij ons de jaarwisseling kortstondig doorgebracht met de bekende gelukwensen en al, prima sfeer dus. Het vreugdevuurtje op hoek He renweg Van Swaanswijkstraat (op aanwijzing van de politie zelfs iets uit het midden van de Heren weg gehouden) was kortstondig, de brandweer moest op last van blussen, hetgeen de rom mel op de straat alleen maar ver ergerde en lastiger opruimen was (wat wij overigens ook hebben opge ruimd). Het vreem de van deze actie van de brandweer was dat een fors brandende boom (vandalisme) op de hoek Herenweg Beatrixlaan NIET werd geblust. Op vragen onzerzijds kregen wij te horen dat zij hier GEEN opdracht voor hadden. Wonderlijk, de brand weer is er toch om te blussen en in onze optiek zeker als er bomen in brand staan. De volgende dag was de Herenweg, ter hoogte van onze woningen weer als nieuw, geveegd en opgeruimd. Zoals het hoort. Nu krijgt het verhaal nog een staartje, wellicht door een inge zonden brief worden er opmer kingen tijdens de nabeschouwin gen geplaatst. Opmerkingen in de trend van misdadigers, dit riekt naar laster en een rectificatie vin den wij dan ook op zijn plaats aan gezien veel bewoners uit Moerka pelle weten wie hier mee bedoeld worden. Dus de namen en toena men hoeven niet gepubliceerd te worden, deze zijn bij een groot deel van de lezers van uw krant wel bekend. Verder zijn wij bereid e.e.a. nader toe te lichten indien wij in de gelegenheid worden ge steld de inhoud van de brief aan de gemeente te mogen verne men. Wel zo prettig om te weten waar wij achter onze rug om van beticht worden, nietwaar? Marcel van Vliet Anneke Ruitenberg Hans Jacqueline van der Spek Moerkapelle - De afdeling Ze- venhuizen-Moerkapelle van het Nederlandse Rode Kruis houdt haar jaarvergadering op dins dag 10 februari in het gebouw aan het adres Moerveen 1, aan vang 20.00 uur. Wim Vroegindeweij: "Mensen hebben geen tijd meer om ziek te zijn." te zijn. Alles moet snel, ook beter worden. Vroeger waren mensen er meer op ingesteld dat het even duurde voor ze beter waren. De maatschappij is gehaast, maar het kan niet altijd snel. Sommige ziek tebeelden hebben tijd nodig. Som mige klachten gaan vanzelf over, als je maar even wacht." Toch vindt hij dat mensen niet bang moeten zijn om met hun klachten naar de huisarts te gaan. "Mensen komen omdat ze bang zijn dat zij, of hun kind, iets heb ben. Het wegnemen van die angst is één van de functies van de huis arts. Het is soms lastig in te schat ten hoe ziek iemand is, maar als een moeder vindt dat haar kind ziek is, moet je dat als dokter seri eus nemen. Ook als er niets aan de hand blijkt te zijn, moet je duide lijk maken dat ze niet voor niets is geweest. Een arts moet de patiënt nooit het idee geven dat hij of zij een zeur is, anders durven ze niet te bellen als het wél nodig is. Als mensen weten dat je betrokken bent, nemen ze veel van je aan. Je moet wederzijds vertrouwen heb ben. Ik probeer het gezellig en leuk te houden met de patiënten, zodat ze graag bij me terug komen." Ameide/Moerkapelle - In Het Wapen van Ameide is het Marcel Drost afgelopen vrijdag net niet gelukt om regiokampioen van Zuid-Holland te worden. Na op vrijdag twee partijen te hebben gewonnen, verloor hij op zaterdag in de vierde en vijfde ronde, waar door hij de koppositie verspeelde. Op zondag pakte hij deze positie echter weer terug door winst op koploper Schroder. Na de zesde ronde stonden vijf biljarters op acht punten. Marcel had tot dan het beste gemiddelde maar in de finalepartij haperde er teveel aan zijn spel om het kampioenschap op te eisen. Schroder wist wel te winnen, maar deed hier vier beur ten langer over dan Jan Huis. Uit eindelijk werd Schroder kampioen met een verschil in moyenne van 0,001. Nico van Roon werd derde en twee punten achter dit trio leg de Marcel, met een beter moyen ne dan Hans van Capel, beslag op de vierde plaats. De kortste partij werd gespeeld door Roel Feenstra, 100 caramboles in 16 beurten. De hoogste serie kwam op naam van Marcel Drost; in de eerste partij op vrijdag kwam hij tot een score van 55, net één te weinig om de partij te beëindigen. Iets wat hij één beurt later wel kon bewerk stelligen.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 18