KNUFFELS VAN KIND TOT KIND SOOTJEVISCH BIJ DAVEONSTAGE GENIAAL MUZIKALE LAMPI0NNEN0PT0CHT VOOR JARIGE KONINGIN AFSLUITING TOE- EN AFRIT Al 2 TRAMURALE ZORG SUCCES- FORMULE VOOR ZEVENSTER zen, geniaal muzikaal!' TEKENEN EN SCHILDEREN SURSUM C0RDA ZOEKT VERSTERKING AUTO-ONGELUK KOST TWEE JONGE MENSEN HET LEVEN TrvFMHi II7FKUMQERKAPELLE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 januari 2009 pagina 23 Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - Kinderen van ba sisscholen in het hele land vullen jaarlijks duizenden schoenendozen met cadeautjes voor kinderen in de derde wereld. Deze dozen worden bij het inleverpunt van stichting Edukans door tientallen vrijwilli gers gecontroleerd en waar nodig aangevuld. Er is echter een groot tekort aan knuffelbeesten. Wendy Hoad van LON Radio besloot daar iets aan te doen. Vorig jaar le verde een oproep onder luisteraars meer dan 3000 knuffels op. Toen ze hoorde dat er ook dit jaar te weinig knuffelbeesten waren, besloot ze de actie te herhalen. Hoad overhandigde donderdag 15 januari de totale berg speelgoed beesten aan de vrijwilligers van Edukans. Vier vrijwilligers mochten een ballon doorprikken, waar een briefje met een nummer inzat. Sa men vormden die het totale aantal knuffels. "Ik had eigenlijk niet verwacht dat er heel veel binnen zou komen. Ik Goede oogst. Zevenhuizen-Moerkapelle - In verband met de reconstructie van de A12 wordt de toe- en afrit Ze venhuizen (9) van de A12 (links) richting Den Haag tijdelijk voor f ile verkeer te worden afgeslo ten. De afsluiting vindt plaats in week 4 van vrijdag 23 januari 21.30 uur tot zaterdag 24 janu ari 08.00 uur en van zaterdag 24 januari 22.30 uur tot zondag 25 januari 09.00 uur. Het verkeer komende uit Zeven- dacht dat iedereen die speelgoed beesten over had, die vorig jaar al ingeleverd had. Maar er zijn weer opmerkelijk veel knuffels binnen gekomen. Soms geven kinderen zelf hun knuffels weg, maar het huizen en gaande in de richting van Den Haag wordt omgeleid via de toe- en afrit Waddinxveen (10). Het verkeer komende uit Utrecht en gaande in de richting van Zevenhuizen wordt omgeleid via de toe- en afrit Bleiswijk (8). Bij slechte weersomstandigheden kan het werk uitgesteld worden. Voor meer informatie: 070-3378643 of dzh-verkeers- lokethaaglanden@rws.nl. Voor 2602 blije gezichtjes. komt ook voor dat mensen waarvan de kinderen allang het huis uit zijn, ons zakken vol komen brengen. Zoiets wil je niet weggooien, maar wel aan een goed doel geven." Elk kind is belangrijk Het eindtotaal was 2602 knuffels. Vrijwilligers Peter en Bertha van Nieuwenhuizen, Annie Los en Ria Westerhof waren blij verrast met het resultaat. "We zitten vooral te springen om de wat kleinere knuffels, die in de schoenendozen passen, maar voor alles wordt een goede bestemming gezocht. Grote knuffels worden zoveel mogelijk met de dozen meegestuurd en aan weeshuizen gegeven." Hoad: "Het is heel mooi als je be denkt dat iedere knuffel iets heeft betekend voor iemand. Voor een kind, dat iets heeft gegeven aan een ander kind in een ander land. Er zijn miljoenen arme kinderen in arme landen, we denken zo gauw aan de massa. Maar elk kind is be langrijk." Zevenhuizen - Bij de cursus 'tekenen en schilderen voor volwassenen', onder leiding van docent Piet Kou- wenhoven kunnen nieuwe deelne mers geplaatst worden. De cursus Zevenhuizen - Hare majesteit Ko ningin Beatrix viert zaterdag 31 ja nuari haar 71e verjaardag. Om dat te vieren organiseert de Stichting Oranje Zevenhuizen op diezelfde avond voor alle kinderen een lam- Zevenhuizen-Moerkapelle - Viswij- venkoor Sootjevisch trad zondag 18 januari op in het tv-programma 'DaveOnStage on Tour' van TV Rijnmond. Tijdens deze uitzending kregen de dames van het koor de kans hun grote wens uit te spre ken. Wanneer het koor naar een optreden gaat, is men voor het vervoer aangewezen op de eigen Moerkapelle - Christelijk Gemengd koor Sursum Corda repeteert elke woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur onder leiding van Leo Blankers in de Rehoboth school aan de Raad huisstraat. Belangstellenden zijn welkom om vrijblijvend een repeti tie bij te wonen om sfeer te proeven en voor het verkrijgen van informa tie. Het koor werkt regelmatig mee aan concerten en is onlangs nog op tv geweest tijdens een kerstuitzen ding van de EO. Info: 079-5931119. bestaat uit tien wekelijkse bijeen komsten en wordt 's avonds gege ven in twee groepen: dinsdag (van af 27 januari) en donderdag (vanaf 22 janiari). Info: 0180 - 631912 of www.dezevenmuzen.nl auto's. Hierin moeten dan ook alle instrumenten en de geluidsinstal latie vervoerd worden. De grote wens van het koor is dan ook een aanhangwagen. Die wens werd 'OnStage' vervuld. De dames kre gen uit handen van cabaretier Bert Visscher een cheque aangeboden, om tien keer een 'Pak een Bak'- aanhanger te gebruiken. Zevenhuizen-Moerkapelle-Twee inwoners van Zevenhuizen-Moer kapelle zijn op zaterdagmorgen in Duitsland om het leven geko men bij een auto-ongeluk. De slachtoffers waren met drie anderen na een wintersport vakantie in Oostenrijk op weg naar huis toen hun auto door een Duitse automobilist werd aangereden. Een van hen, een 27-jarige Zeven- huizenaar was op slag dood, een 26-jarige vrouw uit Moerkapelle overleed later in het ziekenhuis aan haar verwondingen. De drie overige inzittenden raakten licht gewond. Sootjevisch met in hun midden cabaretier Bert Visscher en presentator Dave van der Wal. irmw* m mmumw. ma m .«na mmammmm pionnenoptocht door het nieuwe Zevenhuizen - De Zevenster centrum voor senioren startte in januari 2008, onder leiding van Marian de Brabander, een team voor extramu rale zorg, dat gespecialiseerd is in persoonlijke verzorging, huishoude lijke zorg en verpleging in de thuissituatie. Den Babander kijt terug op een succesvol jaar. "Het project is bijzonder goed ver lopen", concludeert Marian de Bra bander. "In de loop van het jaar zijn we gegroeid van tien zorgcliënten naar twintig en van elf huishoude lijke cliënten naar 27. Dit hield in dat we ook meer personeel moes ten aannemen. Voor 2009 is onze verwachting dat deze behoefte zich verder zal uitbreiden." "Op het gebied van zorg aan huis is De Zevenster sterk in ontwikke ling", vult Wim Ansen, directeur van De Zevenster, aan. "In het afgelopen jaar bood De Zevenster zorg aan huis in haar directe om geving, maar nu wordt zorg aan huis aangeboden aan alle senio ren in de woonkern Zevenhuizen. Ook voor de huishoudelijke zorg kan men, via het vouchersysteem en Persoons Gebonden Budget, terecht." "De Zevenster vindt het van belang dat cliënten hun zelfstandigheid zo lang mogelijk kunnen behou den en dat iedereen - samen met zijn omgeving - voor zichzelf kan zorgen", aldus De Brabander. "De Zevenster biedt hulp op momen ten dat men om wat voor reden dan ook, niet meer in staat is om voor zichzelf te zorgen. Ons team kent momenteel geen wachtlijsten. Dit komt mede door de personele uitbreiding. Het streven is dat elke cliënt na een intakegesprek een vaste medewerker krijgt toegewe zen. We zijn er helemaal klaar voor om ook in 2009 weer kwalitatief hoogstaande extramurale zorg te bieden". De zorg aan huis wordt vergoed bij een positief indicatiebesluit van het CIZ. Hiervoor kan men contact opnemen met de zorggids van het Zorgwelzijnskruispunt, Marja Krans. Zij is bereikbaar via de re ceptie, telefoon nr. (0180) 63 71 11 of mobiel: 06- 213 97 391. Het thema staat centraal op Ko ninginnedag, maar ook tijdens de lampionnenoptocht. De keuze voor dit thema heeft te maken met het feit dat er zoveel muziek gezelschappen, koren en toneel groepen in Zevenhuizen zijn en er bovendien heel veel andere genie- en wonen, zoals goede sporters, wetenschappers en uitvinders. Het was dan ook niet gek dat de ou derwetse dirigent Dirk de Zwaaier en de prachtige ballerina Josefina besloten om in Zevenhuizen op zoek te gaan naar muzikaal talent. Dirk de Zwaaier, die zo ouderwets is, dat hij muzicaal nog met een C schrijft, en ballerina Josefina weten namelijk heel goed dat de Koningin dol is op muziek en zij hebben besloten de Koningin een handje te helpen door op zoek te gaan naar het talent in Nederland. Daarbij komen zij ook in Zeven huizen. Op 23 januari zullen zij de beide basisscholen in Zevenhuizen bezoeken en de kinderen vragen mee te lopen in de lampionnen- optocht op 31 januari. Ook zullen zij de kinderen uitnodigen om zelf muziekinstrumenten te maken, die zij tijdens de optocht kunnen laten zien. Dirk en Josefina zullen op 31 januari zelf meelopen, zodat zij vol trots aan Zevenhuizen kunnen laten zien hoeveel talenten daar wonen. Tenslotte is ieder kind op zijn eigen manier een talent, dus iedereen kan meedoen en het kan een mooie, grote stoet worden. Tocht vol verrassingen De Stichting Oranje Zevenhuizen doet er alles aan om ervoor de kin deren een tocht vol verrassingen van te maken. Daar wordt Oranje Zevenhuizen goed bij geholpen door de plaatselijke middenstand. Dirk en Josefina: ouderwets muzicaal. Medewerking bewoners De grootste verrassing wordt ho- j pelijk verzargd door de bewoners i langs de route, die dit jaar door het nieuwste gedeelte van Zeven- huizen voert. De Stichting Oranje Zevenhuizen vraagt de bewoners i langs de route om de route zoveel mogelijk feestelijk te versieren met lichtslingers en kaarsjes, zodat de lampionnen langs de lampjes kun- nen lopen. Dat kan heel mooi wor den. Misschien maakt een enkele i bewoner zelfs wel een stukje mu- ziek voor de kinderen in de geni- i aal muzikale optocht. Informatie: www.oranjezevenhuizen.nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 23