LAMPION OPTOCHT POPPENSPEL IN BIBLIOTHEEK MOORDRECHT OP KLASSIEKE TOER VOLOP HERINNERINGEN: VAN THE BL0EBERS TOT D00RZAAG-ACT DIERENCENTRALE NEDERLAND M00RDRECHTERNAAR KAN STRAKS EIGEN STEMLOKAAL KIEZEN MOORDRECHT KERKDIENSTEN ZONDAG 25 JANUARI Reünie Sjaloomschool heel druk bezocht Kart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 januari 2009 pagina 31 Moordrecht Volle Evangelie Gem. n.n.b. Ger. Kerk 10.00 uur en 17.00 uur (leerdienst) drs. T.R. Schep. Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. v.d. Meent en 17.00 uur ds. R. Schep (SoW-leerdienst in Ontmoetings- kerk). Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. M.B. van de Akker en 18.30 uur ds. H. Schipaanboord. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: derde zondag door het jaar Eucharistie- en gezinsviering met Dick van Klaveren. De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Vermist Kater, zwart, witte bef, voelbare knik in staart, heeft speciaal voer nodig, Spoorweglaan Moordrecht; Kater, cypers, witte bef, sokken voor, kousen achter en wit tussen ogen, Mr. Lallemanstraat Moor drecht; Poes, zwart, enkele witte borstha ren, is gechipt, Zijde Boskoop; Poes, cypers, zonder wit, Gerstak ker Waddinxveen; Kater, rood, met veel wit, gat in 1 oor, is blind, Oostringdijk Moor drecht; Kater, wit-beige, witte bef, voeten en staartpunt, hapje uit oor, Ver- zetstraat Nieuwerkerk. Gevonden Kat, cypers, zonder wit, Havikhoek Waddinxveen; Poes, cypers, licht op neus, moge lijk blind, Reijerskoop Boskoop; Poes, schildpad. Zuidelijke Dwarsweg Moordrecht; Kat, cypers, met witte aftekenin gen, Vecht Nieuwerkerk. Voor gratis registratie en informa tie: 0186-601199 of www.dieren- centrale.nl Moordrecht - Op de verjaardag van Koningin Beatrix, op zaterdag 31 januari, organiseert Oranje vereniging Moordrecht een lam pionoptocht. Gestart wordt om 19.00 uur bij de Nederlands Her vormde kerk aan het Kerkplein. De tocht voert door het dorp. Muzikale medewerking wordt verleend door Harmonie 'Kunst na den Arbeid'. In geval van wind en regen zal de tocht worden afgelast. Lampionnen zijn even tueel voorafgaand aan de tocht verkrijgbaar bij de vereniging in het portaal van de kerk. Moordrecht - Het Allegra kwar tet, bestaande uit Rosanne Fi- ''Ppens, Nadia Frissen, Hannah Strijbos en de Nieuwerkerkse tidy Blijdrop, verzorgen op za terdag 31 januari om 20.00 uur een concert in de Raadzaal van het gemeentehuis. Deze avond brengen zij werken van Sjostako- vitsj, Mendelssohn-Bartholdy, Ravel en Borodin. Bezoekers aan het concert kunnen ter plaatse tevens een expositie bezichtigen van werken van kunstenaar Jan Neven. De toegang bedraagt 8,50 euro. Moordrecht - In het kader van de Nationale Voorleesdagen, van woensdag 21 januari tot en met zaterdag 31 januari, treedt op za terdag 24 januari om 13.30 uur in de plaatselijke vestiging van bibli otheek de Groene Venen aan de Sportlaan 3b Annette Dekker op met haar poppenspel 'Anton en Clown Olienoot kunnen toveren'. Deze voorstelling is gebaseerd op het bekroonde boek 'Anton kan toveren' van Ole Könnecke en is bestemd voor peuters en kleuters. De toegang bedraagt 4,- euro in de voorverkoop en 5,- euro op de dag zelf. Reserveren kan aan de balie van de bibliotheek of via www.bi- bliotheekdegroenevenen.nl. Kinderen tot 6 jaar die tijdens de Nationale Voorleesdagen lid wor den van de bibliotheek, krijgen een vingerpopje cadeau. Door Marianne Fortuin Moordrecht-Slechts drie oud-leer lingen van de klas die in 1972 als eerste lichting afscheid nam van de Sjaloomschool waren niet aan wezig tijdens de reünie. De ande ren, waaronder Johan die speciaal uit het buitenland was gekomen, zagen elkaar zaterdag 17 januari - vaak pas na 36 jaar - weer terug. De oud-leerlingen zijn op vijf na allemaal uit Moordrecht wegge gaan. Er werden dan ook volop herinneringen opgehaald. Zoals over de schoolband The Bloebers, waarin alle vijf de jongens uit deze klas meespeelden. Danny Fluit: "Ik speelde destijds op een gitaar, die maar twee snaren had." Of over het afscheidsfeest waarbij verschil lende acts werden opgevoerd. Ma rijke, zelf al jaren in het onderwijs werkzaam: "Ik zat in een karton nen doos op het podium en werd doorgezaagd." Harry verbaasde zich over de afmetingen van de lo kalen en de aula: "Ik wist niet dat het zo klein was.' Ook werd geïn formeerd naar de tijd na de lagere school, een gezin of de kinderen. Boekje Organisatoren van de reünie Alber- dina van Schuppen en Danny Fluit hebben er heel wat werk in gesto ken. Aan de oud-klasgenoten werd gevraagd een 100-woordenver- haaltje in te leveren, en een cryp tische omschrijving van zichzelf. Aan de hand van de omschrijving moest men raden om wie het ging. De 100-woordenverhaaltjes zullen met de foto's van de reünie in een boekje gebundeld worden. Meester Reijngoudt Voormalig hoofd van de school Anton Reijngoudt was ook uitge- Nog eenmaal les van meester Reijngoudt. nodigd. Hij nam de gelegenheid te baat om zijn oud-leerlingen nog één keer les te geven. Reijngoudt: "Omdat ik jullie drieëneenhalf jaar in de klas heb gehad, zijn jullie mij het meeste bijgebleven. En ik moet zeggen, jullie zijn toch goed te rechtgekomen." Omdat hij na zijn V.U.T. geschiedenis ging studeren, gaf hij de klas geschiedenisles. Aan de hand van een door hem zelf ge schreven boekje schetste hij een tijdsbeeld, met ernst maar ook hu mor, uit de Eerste Wereldoorlog. In het boekje heeft hij fragmenten verwerkt uit de dagboeken van een Belg, die in Harderwijk geïn terneerd is geweest. Speciaal voor deze les had hij een klaproos in zijn knoopsgat gedaan, omdat deze bloem in verband wordt gebracht met de gesneuvelden op de slag velden, met name van leper. Nog elk jaar worden gesneuvelden her dacht op Poppy Day. Na de les ging men ergens een hapje eten en nog meer herinneringen ophalen. De Sjaloomschool bestaat sinds 1969. In die tijd werden er veel nieuwe huizen in de omgeving gebouwd. De Christelijke Ambon- school uit de Molukse wijk ging in de jaren zeventig deel uitmaken van de Sjaloomschool. In 1985, bij de invoering van de basisschool, werd er gefuseerd met de Johan Friso kleuterschool. Het school gebouw aan de Vierde Tochtweg zal op termijn gesloopt worden. De nieuwbouw zou in juni dit jaar klaar moeten zijn, maar dit wordt niet gehaald. Op verzoek van an dere oud-leerlingen zal nog een reünie georganiseerd worden, mo gelijk nog in het huidige gebouw. Aanmelden kan via Alberdina: sja- loomschool@live.nl Zo was het toen. Dezelfde bekkies: herkent u deze nog? Door Natasha Qualm Moordrecht - Als het aan de com missie Algemene Bestuurlijke Zaken ligt mogen inwoners van de ge meente tijdens de komende Euro pese Verkiezingen die in juni wor den gehouden zelf beslissen in welk stembureau in de gemeente zij hun stem willen uitbrengen. De be handeling van dit onderwerp nam slechts enkele minuten in beslag en geen van de aanwezige commissie leden had bezwaar tegen het voor stel 'Stemmen in een Willekeurig Stemlokaal'. Om deze reden zal het voorstel als hamerstuk naar de raad van 27 januari gaan. Voor de gemeente Moordrecht zal dit de eerste keer worden dat zij mee doet aan het project 'Stemmen in een Willekeurig Stemlokaal'. De gemeente Nieuwerkerk aan den IJs- sel heeft al eerder aan het project mee gedaan en daar is het goed ontvangen. Voor de burger is het stemmen in een stembureau naar keuze gemakkelijker dan gebonden zijn aan een vast stembureau. Dit zou de opkomst van de kiezers bij een stemming kunnen verhogen. Omdat de gemeente Moordrecht nog nooit op deze wijze haar bur gers heeft laten stemmen zullen de Europese Verkiezingen gelijktijdig als proef dienen voor de gemeente raadsverkiezingen later dit jaar.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 31