MAG! EEN COMPUTER VOOR VIJFTIG EURO DIKKE PRET MET BASSIE AMBULANCE OP BEZOEK BIJ ICHTHUSSCH00L NIEUWE SERIE CONCERTEN IN ZORGCENTRUM WONINGEN AAN HET TORENPAD ll boskoop dus klik snel naar: vvww.hartvanholland-online.nl KERKDIENSTEN ZONDAG 25 JANUARI Echtpaar van Sprang bouwt computers voor mensen met een kleine beurs BASISCURSUS TAROT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 januari 2009 pagina 33 Éflkt Boskoop Chr.Geref.kerk 9.30 en 17.00 uur ds. H. van Eeken en 17.00 uur ds. M.B. Visser. De Stek 9.30 uur ds. E. Westrik. Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Baljet en 18.30 uur ds.mw. Stark (ca techese zondag). Dorpskerk 9.30 uur ds. D.E. van Dorsten. Chr.gem.Bethel n.n.b. Ger.Gem. donderdag 22 januari 19.30 uur ds. L. Blok; zondag 25 januari 9.30 (HA) en 17.00 uur (nabetr. HA) ds. G. Clements Evang. Gem. Parousia Ruud van de Toorn. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl HII9938I Door Johanna van Waardenberq Boskoop - "Een tijdje geleden stond de hele woonkamer vol met monitors en andere compu teronderdelen", zegt de 59-jarige initiatiefnemer van de Computer- bank Teunis van Sprang. Samen met zijn 54-jarige vsafaw Karin verzamelt en repareert hij compu ters voor mensen met een kleine beurs en voor scholen in Oost-Eu ropa. "Toen we op een gegeven moment tussen de computeron derdelen sliepen, wisten we dat het snel anders moest", zegt Teu nis. Boskoop - Bassie, de bekendste clown van Nederland, komt zaterdag 31 januari om 14.00 uur met zijn 'lachspektakelshow' naar Partycentrum Rozenburcht. Maar Bassie komt niet alleen. Ook Evert van den Bos, te zien in de tv- serie 'Bassie en de reis van zwarte Piet en de nieuwe spannende avonturenserie 'Bassie en de Speurtocht naar Charly' is present en heeft de taak om Bassie in het gareel te houden als hij het weer eens te bont maakt. De show, doorspekt met veel leuke liedjes en doldwaze sketches staat garant voor twee uur lachen, schateren en dikke pret. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Van Dam Speelgoed en op de dag zelf aan de zaal. Voor meer informatie: www.downbassie.nl. Lachen, gieren, brullen met Bassie. Ruim drie jaar zijn de Van Sprangs actief met hun Computerbank. Het idee is ooit begonnen met de wil om mensen met weinig geld een handje te helpen. "Niet iedereen kan zomaar een paar honderd euro neertellen voor een computer. Mensen die bijvoor beeld in een reïntegratietraject zitten hebben een computer no dig, maar hebben daar het geld niet voor. Bij ons kunnen ze dan vanaf vijftig euro een complete computer met software krijgen. We vragen wel de klanten om hun afschriften mee te nemen, om aan te tonen dat ze aan het minimum zitten", zegt Teunis. Als systeem beheerder heeft hij veel ervaring met computers. Door middel van schenkingen krijgt Teunis allerlei spullen binnen die hij kan gebrui ken. Hij is een halve dag bezig om een computer startklaar te maken, maar dan hebben klanten wel wat. "Soms gebruik ik onder delen van verschillende apparaten om één goede computer te ma ken. Ik lever geen afval, alles moet honderd procent goed zijn." Na een korte periode besloot het Van Sprang doet alles vanuit huis. Een goede werkplek zou welkom zijn. echtpaar om ook computers in het buitenland te leveren. "In Neder land liep het niet zo'n vaart. De mensen waren veeleisend, terwijl in Oost-Europa de vraag naar com puters erg groot was. Moldavië, Bulgarije en Roemenie zijn landen die van ons een zending hebben gehad. Niet alle scholen hebben daar een computer. Spullen die in Nederland al snel afgeschreven worden kunnen daar goed ge bruikt worden", zegt Karin. Het koppel heeft een drukke peri ode achter de rug. Na een uitzen ding op TV-West kregen zij van particulieren en bedrijven in to taal 1100 computers binnen. "Het hele huis stond propvol", lacht Karin. Sindsdien doen ze het wat rustiger aan. "Momenteel heb ben we te weinig ruimte om onze werkzaamheden voort te zetten. We zijn haastig op zoek naar een opslagplaats, een goede werkplek en extra vrijwilligers. We doen al les op eigen initiatief en hierdoor redden we het niet", vertelt Teu nis. Financieel is het een last op hun schouder. "Meestal kost het ons meer, dan dat we ervoor krij gen", zegt Karin. De geestelijke belasting is ook een reden dat Teunis en Karin op zoek zijn naar ondersteuning. "Mensen die bij ons terechtkomen zitten vaak in de schuldsanering en hebben al lerlei problemen. Op één of ande re manier neem je het mee naar huis", vertelt Karin. Toch willen ze zich blijven inzetten. "We hopen dat er mensen zijn die ons kunnen helpen. We willen namelijk graag door gaan met het verrichten van dit goede werk", aldus Teunis. Kinderen van de Ichtusschool mochten in kijkje nemen in een ambulance onder leiding van ambulanceverpleegkundige Cor Boer. Boskoop - In spiritueel centrum Dicht-er-bij aan de Gouwestraat 3 zal op 3 februari een basiscur sus Tarot van start gaan. Belang stellenden kunnen op 27 januari vanaf 19.30 uur een demonstra tieavond bijwonen. Aanmelden voor deze avond op 06-21257507 of via marianne@goldenspirit.nl. Informatie: www.goldenspirit.nl of www.dicht-er-bij.nl. I Boskoop - In de toekomst - de eer ste paal kan begin 2012 de grond in - zullen zo'n honderd wonin gen verrijzen in het plan Toren- pad-Oost. De gemeente tekende daartoe dinsdag 13 januari een overeenkomst met een ontwikke- lings- en een bouwbedrijf. Bij het plan Torenpad-Oost gaat het om de kavel waar voorheen de noodwinkel van Hoogvliet stond en waar nog deels een kwekerij geves tigd is. Eerste stap in de realisatie is het opstellen van een stedenbouw kundig plan voor de indeling van het gebied. Daarna zal dat plan voorgelegd worden aan omwonen den en overige belanghebbenden. Van links naar rechts J. Looren de Jong (Verweij Ontwikkeling B.V.), wethouder De Jager (gemeente Boskoop), W.J.M. Noldus (bestuurder Pepping Bontenbalgroep B.V.), H.A. Reedijk (directeur Pepping Bontenbalgroep B.V.) Boskoop - De leerlingen van de groepen 5 en 6 van de Ichthus- school hebben onlangs kennis kun nen maken met de ambulancezorg in de regio Midden-Holland door middel van een lesbrief, een dvd én een gastles van ambulancever pleegkundige, de heer Cor Boer. De kinderen kregen uitleg over wanneer men 112 moet bellen en wat er vervolgens met deze mel ding wordt gedaan. Door het na spelen van een ongeluk met een leerling in de klas werd duidelijk hoe er gereageerd moet worden, wat er verteld moet worden aan de centralist van 112 en hoe de ver binding met politie, brandweer of ambulance tot stand komt. Na de gastles konden de kinderen een ambulance van binnen bekijken. Boskoop - Zorgcentrum Boskoop start woensdag 28 januari, in sa menwerking met Stichting Muziek in Huis, een nieuwe serie klassieke concerten. Het eerste concert in 2009 wordt verzorgd door Duo l-icarbe. Lisette Emmink (sopraan) en Carla Bos (harp) brengen een gevarieerd klassiek programma met werken van Giordani, Fauré, Rodrigo en Calthorpe. Het concert is toegankelijk voor alle senioren uit Boskoop en omgeving. Het concert wordt gehouden in het zorgcentrum aan de Boezemlaan 4 en begint om 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. De entree bedraagt 5,- euro voor leden comfort a la carte, niet-leden betalen 7,- euro. In samenwerking met de Stichting Boskoops Ouderenvervoer kan het vervoer van en naar het klassieke concert aangeboden worden voor 1,- euro per rit. Voor meer informatie en reserve ren: 0172-235555.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 33