KNAAP fiètsklaar.nl LTO: "HERSTELMAATREGELEN KABINET SCHIETEN TEKORT" HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND GESTART MET REGIONALE DIJKVERSTERKING ESTUURDERS STEUNEN REGIONALE RANDWEERORGANISATIE FAMILIEAGENTEN BIJ DODELIJKE VERKEERSONGEVALLEN deHaij £j7^'van derWcnde advocate n Thuis in de regio. 15 j verbouwen om te wonen zoals dat wilt Dé mobiele fietsenmaker Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 januari 2009 pagina 3 Regio - In 2007 startte het hoogheemraadschap van Rijnland een pro gramma om alle regionale keringen binnen zijn gebied in te meten en daar waar nodig op te hogen en te verbreden. Vóór 2020 moeten alle regionale keringen voldoen aan de nieuwe, door de provincies vastge stelde veiligheidsnormen. Rijnland beschrijft alle achtergronden van het verbeteringsprogramma voor de regionale keringen in de nieuwe bro chure 'Waterkering en veiligheid'. Het ministerie van economische zaken moet meer doen voor de tuinders, vindt LTO Nederland. Regio - De maatregelen die het kabinet bekend heeft gemaakt om de economie te ondersteunen schieten te kort, vindt LTO Nederland. Het is te weinig om de concurrentiekracht te versterken en investeringen te stimuleren. Ook zijn de inspanningen onvoldoende om de reguliere export een duw in de rug te geven zodat deze normaal door kan gaan zegt voorzitter Albert Jan Maat. De LTO-voorzitter is vooral kri tisch richting ministerie van Eco nomische Zaken. „Om de econo mie op gang te houden, moeten bestaande exportstromen in de benen worden gehouden. Dat geldt voor alle export, ook van bijvoorbeeld uien en pootgoed, die wordt belemmerd door kre dietverzekeringen. Ik vind het onthutsend dat EZ niet verder zijn nekt uitsteekt en daar niet veel scherper in zit." Met betrekkelijk weinig geld kan veel worden gedaan voor een be langrijk deel van onze export, al dus Maat. Hij vindt het kwalijk dat bij kredietverzekeringen overwe gend kleine exporteurs nu buiten de boot vallen. Ook de lijst van elf landen die vandaag bekend is gemaakt, noemt voorzitter van LTO Nederland 'te beperkt'. Hij beschouwt het onlangs gepresen- Regio - Het Dagelijks Bestuur van de Regionale Brandweer Hollands Midden adviseert het Algemeen bestuur akkoord et gaan met de oprichting van een nieuwe regi onale brandweerorganisatie per 1 januari 2010. Het Algemeen Be stuur bestaat uit de burgemees ters van de 28 deelnemende ge meenten. Het is de bedoeling dat alle ge meenten in Hollands Midden hun brandweerzorg onderbrengen bij die nieuwe regionale brandweer organisatie, zodat er vanaf 1 janu ari 2010 nog maar één groot regi onaal brandweerkorps in Hollands Midden is. Bij de overdracht gaat al het lokale brandweerpersoneel, zowel de beroeps als de vrijwilli gers, mee over naar de nieuwe or ganisatie. Er vallen dus geen ont slagen. Hoe die nieuwe brandweerorga nisatie er uit moet gaan zien is op hoofdlijnen uitgewerkt door een projectgroep, die bestond uit een aantal burgemeesters en mede werkers van de brandweer en van de gemeenten. De nieuwe brandweerorganisatie krijgt een éénhoofdige leiding. Verder zijn Alle medewerkers in regionale dienst en wordt inkoop en beheer van materieel centraal georganiseerd. Na besluitvorming door het Alge meen Bestuur op 29 januari, zul len alle 28 gemeentebesturen in de maanden februari en maart nog afzonderlijk besluiten of zij de uitvoering van hun lokale brand- r Regionale keringen zijn de dijken langs sloten en kanalen, vaarten, meren en kleine rivieren (bijvoor beeld de Oude Rijn en de Gouwe) waarlangs water uit de polders wordt afgevoerd. Deze keringen zijn minder zwaar dan de rivierdij ken en kustversterking waarover de Deltacommissie de Rijksover heid heeft geadviseerd. Door toe nemende neerslag en door bo demdaling zullen ook de regionale keringen zwaarder worden belast. Doorbraak van een regionale ke ring veroorzaakt een plaatselijke overstroming en grootschalige ver zakkingen in de ondergrond. Om ook in de toekomst de bebouwing en economische belangen in de omringende polders veilig te stel len is verbetering van delen van regionale keringen nodig. Voor de inwoners van Rijnland betekent dit dat zij de komende jaren regelmatig inspecteurs van het hoogheemraadschap en me dewerkers van ingenieursbureaus op de dijken en kaden zullen zien werken. Omwonenden zullen door middel van brieven op de hoogte worden gebracht van de onder zoeken en de verbeterwerkzaam heden die daaruit mogelijk volgen. Van februari tot en met april zullen de gebruikelijke jaarlijkse visuele inspecties van alle regionale ke ringen worden uitgevoerd. In het voorjaar wijst Rijnland vervolgens de meest dringende stukken aan voor verbreding en/of ophoging. Voor meer informatie: www.rijnland.net. teerde pakket maatregelen van het kabinet slechts als een eerste stap. Volgens hem zijn binnen af zienbare tijd nieuwe stappen no dig om het herstelbeleid breder, krachtiger en meer doelgericht te maken. Samen met andere onder nemersorganisaties zal op korte termijn LTO bekijken, welke aan vullende maatregelen en extra fa ciliteiten het bedrijfsleven nood zakelijk acht om investeringen aan te jagen. Maat pleit ook voor gerichte investeringsmaatregelen met een dubbel doel, namelijk de concurrentiekracht van het agra risch bedrijfsleven te versterken en de tegelijkertijd de productie duurzamer te maken. weerzorg per 1 januari 2010 wil len onderbrengen bij de nieuw te BOUWBEDRIJF (oio) 222 io io www.knaapbouwbedrijf.nl Regio - Politie Hollands Midden gaat familieagenten inschakelen bij dodelijke (verkeers)ongevallen. Zeventien agenten uit de regio zijn opgeleid en aangesteld voor deze functie. De familieagenten zullen bij (verkeers)ongevallen met dodelijke afloop aanspreekpunt zijn voor nabestaanden. Nabestaanden hebben vaak veel vragen over bijvoorbeeld de toe dracht van het (verkeers)ongeval en de afhandeling, over de even tuele rechtzitting of over prakti sche zaken zoals het terugkrijgen van eigendommen van het slacht offer. Hiervoor kunnen zij terecht bij de familieagent. In 2008 hebben er 24 dodelijke verkeersongevallen plaatsgevon den. Daarnaast waren er enkele andersoortige incidenten met dodelijke slachtoffers. Dergelijke gevallen hebben een grote im pact op directe nabestaanden. Een deskundig aanspreekpunt voor de familie houdt de lijnen met de nabestaanden kort en voorkomt onnodig rondbellen en zoeken naar de juiste informatie. De familieagenten hebben tij dens hun opleiding meer inzicht gekregen in de werkwijze van de afdeling verkeersondersteuning, de verkeersofficier, slachtoffer hulp en de familierechercheurs (aanspreekpunt bij moorden en doodslagen). Ook kregen de agenten een workshop van een uitvaartondernemer. De rol van de familieagent moet niet worden verward met de rol van bureau Slachtofferhulp. Dit bureau houdt zich bezig met na zorg en begeleiding rond de ver werking en praktische zaken. De familieagent gaat wel samenwer ken met bureau Slachtofferhulp. Samen blus je beter. Burgemeesters Jo Fijen en André Bonthuis aan de spuit bij de opening van de nieuwe brandweerkazerne. vormen regionale brandweerorga nisatie. Het juiste adres voor; Reparatie en onderhoud van fietsen, ATB én Race Verkoop nieuwe fietsen - volwassen en kinder In- en verkoop tweedehands fietsen Voorbij u thuis of op hei werk: 06-30 72 72 12 www.fietsktoar.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 «fax 010-2204499

Hart van Holland | 2009 | | pagina 3