*9LKHmu.mmmsnMmr mmwiawnsmsm iNZ&WT&KMUH WRJT£ NCW V£t~ëN6iP Vatentynsfeest in Taverna KMIEFISH, Sulpit UEE'S m LOTA\ IK TAVEm ANNE EN ZEF DARTEN EN DANSEN BIJ @Hoer JONGEREN EN CHRISTELIJK GELOOF fm PEPTALK Radio 3FM weerjongen Lucas Tak laniilm wrmjAAiL wam**! ïfr 10 Sti^L AU M °S-A\)TD VAN -•&> - .V' BACK TO THE 90'S PARTY Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 januari 2009 pagina 19 Door Marlonneke Willemsen Moordrecht - Tot een aantal we ken geleden vroegen de luiste raars zich af of de weerjongen uit de ochtendshow van Giel Beelen wel werkelijk zijn neefje was en geen volwassen man of vrouw, maar sinds de Serious Request actie weet iedereen wie Lucas is. Sinds hij zijn opa heeft vervangen en daarna een vaste rubriek in de ochtendshow heeft gekregen, weet Lucas het zeker; hij wil later ook zijn eigen radioshow op 3FM. WRITE NOW! V Schrijf jij ook? Stuur je tekst »oor 15 fehruori 2009 naar Write Now! [info@writenow.nu] en maak kans op een laptop van €1.500,- of een unieke publicatie in Dagblad 0e Pers! Kijk op www.writenow.nu voor alle informatie. Gouda - In het jeugdtheaterhuis aan de Turfsinget 34 speelt Huis aan de Amstel zondag 1 februari de voorstelling Anne en Zef. Aan vang 14.30 uur. Sj iiet begon als een ruzie over iéts onnozels tussen twee oude jenden. Maar omdat ze had den gedronken, is er bloed ge- woeid. Vanaf die dag, nu drie jjjar geleden, is alles veranderd én zitten Zef en zijn vader op gesloten in hun eigen huis. Als zij zich buiten wagen, zijn ze hjjn leven niet zeker. Zef heeft ttfet veel om voor te leven tot hjj bezoek krijgt van een meisje. 5en boos meisje met een moe der die haar niet begrijpt maar fttet de liefste vader die er is. Haar naam is Anne Frank. En de kastanjeboom die ze vanuit haar raampje kan zien, is haar wereld. 'Anne en Zefis mede gebaseerd op het dagboek van Anne Frank en laat twee kinderen zien die, ondanks extreme omstandighe den, weigeren op te geven. Voor iedereen vanaf 10 jaai Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Bruincafé van Taverna aan de 's- Gravenweg is geopend vandaag, woensdag 28 januari, en woens dag 4 februari. Kom blijkletsen, naar muziek luisteren of een pot je schaken of darten. Op zondag 1 februari is de kroeg geopend van 14.00 tot 18.00 uur. Je kan dan zelf muziek komen maken en wie weet, ontstaat er een gewel dige jamsessie! Nieuwerkerk aan den IJssel - In Taverna wordt voor zaterdag 14 februari vanaf 21.00 uur een Va- lentijnsfeest georganiseerd met lekkere muziek van locale dj's en met onder meer een 'Partners quiz' waarin 'doordringende' vra gen over je relatie te verwachten zijn! De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ta verna staat vrijdag 30 januari bol van de muziek met optredens van BluefisH, Sugar lee's en LOTM. Punk/Metal wordt afgewisseld met Punk Rock 'n Roll en tevens ontbreekt de Catchy Chickrock niet. BluefisH is een rocktrio uit Zuid-Holland, bestaande uit drie broers. Hun punkrock'nroll heeft een eigenwijze sound met uit bla zende drums, scheurende gitaren en harmonieuze driestemmige Bodegraven - KPJ Bodegraven or ganiseert voor zaterdag 31 janu ari een feest waarbij dj's Frank en Dennis de partygangers meene men naar de jaren '90. Deur open samenzang. De broers waren in 2008 te zien op Greppelpop. LOTM speelt geheel naar eigen recept een extreme mix van Punk, Hardcore en Metal en last but not least: de Sugar Lee's: van deze drie dames kun je een rockende show verwachten vol energie, waarin ze op hun eigen wijze catchy chick- rock liedjes ten gehore brengen. Deur open om 21.00 uur; de toegang bedraagt 4,- euro. van 21.30 tot 23.00 uur (achter ingang Evertshuis). De toegang bedraagt 6,- euro; leden betalen 3,- euro op vertoon van pasje. De muntprijs bedraagt 1,25 euro. Mi nimum leeftijd 16 jaar, legitimatie verplicht. Moerkapelle - Jongerenwerker Brian van Aagten opent iedere dins dag- en donderdagavond van 19.00 tot 21.30 uur de deuren van het nieuwe jeugdhonk @Moer. Voor deze avonden wordt meestal een activiteit georganiseerd. Zo kunnen jongeren op donderdagavond 29 januari darten en op donderdagavond 12 februari is het 'disconight' in @Moer, dat te vinden is in gebouw Op Moer aan de Raadhuisstraat 40. Lucas' radiocarrière is eigenlijk toevallig begonnen, toen hij voor school een werkstuk over een be kend persoon moest maken. "Eerst wilde ik een werkstuk maken over iemand uit het verleden, maar het leek me leuker om iemand te kie zen die ik ook kon spreken, dus heb ik gekozen voor mijn oom Giel Beelen. Voor het werkstuk ben ik veel over hem en zijn werk te we ten gekomen en hij heeft me de studio enzo laten zien. Dat vond ik heel erg leuk. Een maand later werd mijn opa, die het weerbe richt deed in de show van Giel, ziek Opa heeft toen gezegd dat ik hem maar moest vervangen en dat bleek een succes. Toen opa weer bete was hebben we besloten dat we het samen gingen doen; opa op maandag, woensdag en later ook nog vrijdag en ik op dinsdag en donderdag." In het begin deed Lucas, net als opa weerspreuken, maar later heeft hij zijn eigen rubriek gekregen 'Het dier van de dag'. "We hebben thuis een hobbyboerderij en ik ben gek op dieren. Dus hebben we bedacht dat ik het dier van de dag mocht Lucas in gezelschap van Meneer Tos Maori. doen, waarin ik iets grappigs vertel over onze dieren en andere dieren die ik tegenkom, zoals kikkers en spinnen." De teksten voor de ra dio schrijft Lucas zelf met de hulp van zijn ouders. "Ik kies zelf een dier en ga dan films kijken of din gen opzoeken die ik daarover kan vertellen. Bij het weerbericht zoek ik een aantal weerberichten op, waar ik dan in mijn eigen woorden een weerbericht voor de radio van maak. Mijn ouders kijken dat dan na." Via de telefoon leest Lucas vervol gens het weerbericht voor. "Op dinsdag heb ik het eerste uur vrij, dus dan kan ik het nog thuis doen. Op donderdag heb ik een plekje in de kamer van de brugklascoördi nator waar ik even rustig kan gaan zitten. Ik mis dan wel een deel van de les, maar dat is het begin, dus dat is niet erg. Verder hoeft de school me niet te helpen. Ze moe ten me alleen tijd geven." Later wil Lucas graag presentator worden op 3FM. "Ik vind presente ren heel erg leuk. Ik kan goed met mensen praten en weet ook altijd wel wat te zeggen. Het voorberei den vind ik ook wel leuk, vooral bij het dier van de dag, maar pre senteren is toch nog veel leuker." Lucas zou ook graag bij 3FM willen werken. "Ik vind dat het beste ra diostation en luister nooit naar iets anders. Ik vind de muziek op 3FM super leuk en de mensen zijn heel erg aardig. Ik ben al een beetje lid van de familie." Met zijn oom kan Lucas goed opschieten. "Ik lijkt best wel veel op Giel. Ik ben net als hij dol op varkens. Hij is ook heel erg open en dat ben ik ook. Ik ben misschien alleen een beetje beter opgevoed." Rotterdam - Voor de schrijfwed strijd 'Write Now!', de belangrijk ste schrijfwedstrijd voor jongeren in het Nederlandse taalgebied, kunnen nog tot en met 15 februari teksten worden ingestuurd. Write Now! wordt voor de negende maal georganiseerd en bestaat uit 18 voorronden in Nederland en Vlaan deren, alsmede een finaleweekend in Rotterdam. De teksten worden beoordeeld door een vakjury. De publieksprijs, waarvoor tot aan de finale gestemd kan worden, komt dit jaar tot stand in samenwerking met Dagblad De Pers en de prijsuit reiking van deze voorronde vindt plaats op zondag 5 april in Watt. Van de in totaal ruim 1.250 ver wachte deelnemers kunnen zich er 21 plaatsen voor de finale, op 21 juni in Off_Corso. Dit zijn de win naars van de voorronden, aange vuld met drie wildcards. De finalis ten schrijven een nieuwe bijdrage die beoordeeld wordt door een uit het Nederlandse taalgebied samengestelde jury. Wie de finale wint, mag zich het grootste Neder landstalige schrijftalent noemen. Daarnaast is er voor de winnaar onder meer een laptop ter waarde van 1.500,- euro en een masterclass van een uitgeverij. De voorwaarden om mee te doen: leeftijd 15 tot en met 24 jaar; de in zending is in de Nederlandse taal en bedraagt maximaal 2.000 woor den. Inzenden via info@writenow. nu. Voor meer informatie: www.writenow.nu. Moerkapelle - Youth Alpha organiseert een cursus, bedoeld voor jongeren van 15 tot 25 jaar, die worstelen met vragen over het christelijk geloof, pas christen geworden zijn of nog eens goed na willen denken over hun geloof. De eerste cursusavond vindt plaats op vrijdag 30 januari om 18.30 uur aan de Bredeweg 16a. pok degenen die de informatieavond op vrijdag 23 januari heb ben gemist, zijn welkom. Een doorsnee cursusavond begint met sen gezamenlijke maaltijd, waarna een van de teamleden een presentatie over een bepaald onderwerp verzorgt. Hierna wordt in groepjes over het onderwerp verder gepraat. De cursus omvat tien avonden alsmede een weekend. Voor meer informatie: youth-alpha-moerkapelle.blogspot.com.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 19