VESTIA BOUWT TOCH BREDE SCHOOL HfTLANDFESTIVAL 2009 ZOEKT ARTIESTEN EN VRIJWILLIGERS "DE SPEELZALEN ZULLEN HUN EIGEN IDENTITEIT BEHOUDEN" BREICAFÉ ZUIDPLAS IN BATAVIER NIEUWERKERK Peuterspeelzalen tekenen intentieverklaring LAMPI0NNEN0PT0CHT OP VERJAARDAG KONINGIN P^LITI E BERICHTEN KERKDIENSTEN ZONDAG 1 FEBRUARI Jfartj/anJ-jollanthjé krant voor de Zuidpias 28 januari 2009 pagina 21 Nieuwerkerk aan den IJssel - Vestia is teruggekomen op haar stand punt met betrekking tot de realisatie van de Brede School in Esse. In december 2008 gaf Vestia aan het onderdeel van de scholen en de gymzaal niet te kunnen realiseren onder de afgesproken condities. Wel wilde Vestia proberen het andere deel, de vestigingen voor Humanitas en Gemiva en de 52 starterwoningen te realiseren. Gesprekken daarover leidden in 2008 vooralsnog niet tot con crete resultaten. Op initiatief van het gemeentebestuur is me dio december 2008 een ultieme poging gedaan dit deel van het project alsnog "los te trekken". Daarbij leek bij Vestia bereidheid en "ruimte" om over het totale project te praten zonder de eer der gestelde financiële kaders ter discussie te stellen. Na overleg tussen de gemeente en Vestia is gebleken dat Ves tia inderdaad alsnog het gehele project kan gaan realiseren. Uit gangspunt voor de scholen daar bij is het in 2008 overeengeko men budget van 5,2 miljoen euro. De gemeente en de schoolbestu ren stemmen met het akkoord in onder de voorwaarde dat de bouw van de scholen en de gym zaal in april 2009 van start gaat en de gebouwen in juli 2010 voor ingebruikname worden opgele verd. De bouwvergunning voor dit deel van het project is reeds verleend. De overige onderdelen van het project, de huisvesting voor kin deropvang van Humanitas, de dagopvang van Gemiva voor kin- Nieuwerkerk aan den IJssel - De voorbereidingen voor de tweede editie van het Hitlandfestival zijn "i volle gang. Voor dit festival, dat Sehouden zal worden van vrijdag 28 tot en met zondag 30 augustus, ls het organiserende duo Patricia van Schaik en Jeroen Wijtman op zQek naar artiesten, zowel ama teurs als professionals, op het ge- In de schoolbanken om te tekenen. bied van theater, muziek en dans. Om het festival, evenals vorig jaar, in goede banen te leiden, is het duo tevens op zoek naar vrijwil ligers. Aanmelden, indien moge lijk vóór zondag 1 maart, kan via info@stichtingdreamworks.nl. Voor meer informatie: www.hitlandfestival.nl. deren met een beperking en de 52 starters woningen zullen zo kort mogelijk daarna, maar nog in 2010 worden opgeleverd. De gemeente en de schoolbestu ren hebben steeds vastgehouden aan de overeenkomst zoals die in het voorjaar van 2008 met Ves tia werd gesloten. Er was toen sprake van een tekort van 8 ton voor de bouw van de scholen/ gymzaal. De gemeente nam hier van de helft voor haar rekening, de schoolbesturen twee ton en Vestia twee ton. Vestia zou een eventueel verder risico voor haar rekening nemen. Het overleg van de afgelopen weken heeft ertoe geleid dat de overeenkomst uit begin 2008 weer de basis is van de overeen stemming. Vestia geeft aan met de beoogde aannemer een lage re aanneemsom te kunnen vast leggen door de gedaalde prijzen in de bouwwereld. De gemeente en de besturen van de Gideonschool en de Prins Willem Alexanderschool zijn, on danks de vertraging die is ont staan, verheugd dat het project in zijn geheel alsnog gerealiseerd lijkt te kunnen worden. Het con cept van deze Brede School werd en wordt door alle partners breed gedragen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Over ruim elf maanden is de fusiegemeente Zuidpias een feit. Een verandering waaraan veel stichtingen en organi saties gehoor (moeten) geven. Dinsdag 20 januari tekende de bestuur leden van de vier peuterspeelzalen van Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel een intentieverklaring voor een eventuele fusie. Door Lynn Strop Er zijn redenen voor de samen werking tussen de stichtingen. Het grootste argument is de fusie van de gemeenten Zevenhuizen-Moer kapelle en Nieuwerkerk. De nieu we gemeente Zuidpias wil graag samenwerken met één partij. Ben den Deugd, bestuurslid van Stich ting Peuterspeelgroep Nieuwer kerk: "Als het tot een fusie komt, betekent het dat er één bestuur komt voor alle peuterzalen. Dat sluit ook aan op de nieuwe eisen die vanuit Den Haag in 2010 in werking treden. De Staatssecreta ris heeft nieuwe normen gesteld aan de inrichting van de zalen, de leiding en de samenstelling van de peutergroepen. Als één organisa tie kunnen wij veel beter gehoor geven aan de nieuwe plannen." De Peuterspeelzalen Dikkie Dik (Oud-Verlaat), Het Hobbelpaard (Moerkapelle), De Zeven Dwergen (Zevenhuizen), leniemienie, Pip- peloentje en Wollewietje (Nieu- Nieuwerkerk aan den IJssel - Breien is weer helemaal in. Met het oog hierop gaat maandag 2 februari 'Breicafé Zuidpias' van start in het Trefpunt van de Batavier aan de Ba tavierlaan 6. Om de week kan men op de maandag, in de even weken, tussen 13.00 en 15.30 uur terecht om te breien, een kopje koffie te drinken, ideeën en patronen uit te wisselen en elkaarte helpen bij het oplossen van breivraagstukken. De middag, bestemd voor zowel be ginners en gevorderden, heeft een inloopkarakter en is bedoeld voor volwassenen. Er is geen kinderop vang aanwezig. In de schoolvakan ties is het Breicafé gesloten. Voor meer informatie: www.brei- cafezuidplas.hyves.nl of via breica- fezuidplas@hotmail.com. Telefonisch is Het Breicafé op de maandag tijdens openingsuren be reikbaar op 06-30694821. 'impressie van het Hitlandfestival in 2008. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Evenement organi seert voor zaterdag 31 januari, op de 71e verjaardag van Ko ningin Beatrix, om 19.00 uur een lampionnenoptocht. Start en finish vinden plaats op het Raadhuisplein, waar vanaf 18.30 uur lampionnen verkrijg baar zijn. De tocht voert via de Oranjebuurt, het Veldewater en de Kleinpolderlaan en wordt muzikaal begeleid door D.K.V. Verkeersregelaars van Stichting Evenement begeleiden de op tocht. Bij sterke vorst of bij een windkracht 5 of meer wordt de tocht afgelast. Groenten- en vleeskratten gestolen Nieuwerkerk aan den IJssel - On bekenden hebben dinsdag 20 januari rond 10.25 uur een nog onbekend aantal plastic krat ten gestolen bij een supermarkt in Dorrestein. De lege blauwe en zwarte kratten werden weg gehaald bij de leveranciersin gang aan de achterkant van de supermarkt. Een medewerkster van het bedrijf zag nog net een witte bestelbus met hoge snel heid wegrijden in de richting van de Reigerhof. De politie zocht na de 112 melding tevergeefs in de omgeving naar de daders. Het onderzoek daarnaar gaat door. In de schoolbanken om te tekenen. werkerk aan den IJssel) zullen hun locatie en eigen identiteit behou den. Jolanda van der Spek van het Hobbelpaard: "Het is ons streven om ondanks de veranderingen de speelzalen te behouden zoals ze zijn. De kinderen en de ouders zul len er weinig van merken." De eerste stap naar een fusie is ge zet met de intentieverklaring die in schoolbankjes van peuterspeel zaal Pippeloentje werd getekend. Dat ging gepaard met een hoop handtekeningen van de bestuurs leden en na afloop natuurlijk met een geheven glas. Den Deugd: "Het aankomende jaar gaan we gebrui ken om te proberen tot een fusie te komen en alvast toe te werken naar het nieuwe stelsel. Daarna kunnen we kijken hoe we verder gaan." Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur ds. H.C. Marchand. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. C.C.J. van der Dussen en 17.00 uur ds. G. Lustig. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor. Prot.Gem. De Bron 9.30 uur ds. G.J. Robbemond. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.sticht- ingkwadraad.nl. Wie buiten kan toren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 21