VLIEGENDE START VOOR CURVES UITVAARTCENTRUM VAN AED MONUTA VOORZIET NIEUWE SHOWROOM VOOR DROOMVLUCHT SLAAPCOMFORT FAMILIE VAN DE HOEK WINT AUTO Een nieuwe vestiging voor maatwerk in ma trassenboxsprings en com fort-ledikanten in Berkel en Rodenrijs Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 januari 2009 pagina 27 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Waddinxveen - Na twee jaar in Alphen aan den Rijn een Curves-studio gerund te hebben, is Jeanette van der Loo in Waddinxveen opnieuw begonnen. Maandag 19 januari gingen de deuren open en het liep meteen storm. Binnen een week waren er honderd leden. "Dit over treft mijn stoutste verwachtingen", aldus een blijde Van der Loo. Door Joke Heikens Curves is een vorm van fitness. "Het is speciaal voor vrouwen", vertelt Van der Loo. "Mannen houden ervan om te kunnen zeg gen: 'Ik heb vandaag 80 kilo ge lift', vrouwen gaat het meer om de effecten van je werk te zien. En dat gebeurt bij Curves. Het is heel intensief, je bent maar kort bezig op elk apparaat, maar het is wel zwaar. Na een half uur ben je echt wel moe, maar je hebt dan ook weer genoeg energie om thuis eten te koken en de kinde ren in bed te stoppen." Curves zit in een zaal op een indu strieterrein. In het midden staat een cirkel van apparaten, met tussen ieder apparaat een 'mat'. het is een flexibele verhoging die mee veert met de bewegingen die je erop maakt. Met een uptempo muziekje ga je aan de slag. Je be gint ergens in het rondje en een stem op de band vertelt je steeds wanneer je weer naar een ander apparaat moet gaan. Zo'n halve minuut is zo voorbij, dus het gaat snel. Dat hele rondje doe je drie keer en dan is het half uur voor bij. "Wij adviseren om drie keer per week te komen, dat heeft het meeste effect", vertelt Van der Loo. "Je mag iedere dag komen, maar dat kan niet altijd. Vooral vrouwen met kinderen zijn vaak gebonden. We zijn iedere dag open, ook 's avonds. De leden zit ten niet vast aan een tijd, er moet alleen wel plek zijn. Maar met zestien plekken, plus de warming up, kunnen we twintig leden te gelijk aan de slag hebben. We willen wel uitbreiding, in Alphen hebben we twee apparaten meer en dan nog twee matjes erbij, dat betekent vier extra plekken." De leden van Curves variëren in leeftijd van 15 tot 80 jaar. Curves had een kortingsactie voor de eerste honderd leden, maar door de enorme belangstelling, is die wat uitgebreid. "Je kunt niet bin nen een week al tegen mensen zeggen dat ze te laat zijn, dat de eerste honderd al binnen zijn", zei de eigenaresse. "We hadden verwacht dat we een paar weken vooruit konden met die eerste honderd, maar het gaat echt ge weldig! De persoonlijke aandacht en het feit dat we iedereen ken nen en dat iedereen begeleiding krijgt, doet veel goed denk ik. Vrouwen blijven vaak heel lang bij ons." Regio - Uitvaartcentra en crematoria zijn drukbezochte plekken, waar bezoekers vaak te maken hebben met emoties. Monuta heeft daarom honderd vestigingen voorzien van een automatische ex terne defibrillator (AED). Dit geldt bijvoorbeeld voor het uitvaart centrum in Gouda. Directievoorzitter Cors Hage roept andere uit vaartondernemers op dit voorbeeld te volgen. Of je een overledene goed of minder goed kent, een uitvaart is altijd een emotionele aangele genheid. Voor nabestaanden is het vaak een stressvolle periode. Helaas komt het voor dat mensen in een uitvaart centrum of crematorium hart problemen krijgen. Dat kan iedereen overkomen. Zowel tieners en atleten als oudere mensen. Monuta heeft daarom de vestigingen voorzien van een automatische externe defibrillator, een zogenaamde AED. Hage: "Ik vind dat Monuta hierin een maatschappelijke verant woordelijkheid heeft. We hebben niet alleen AED's opgehangen. We leiden onze mensen ook op, zodat zij weten hoe zij moeten reanimeren en hoe zij de AED moeten gebruiken. Ik roep elke uitvaartondernemer op om dezelfde keuze te maken." Met een AED kan een omstander een elektrische schok geven aan een slachtoffer van een hart stilstand. De AED is gemakkelijk te gebruiken: een stem begeleidt de gebruiker stap voor stap. In combinatie met snelle alarmering van 112 en directe reanimatie kunnen levens worden gered. Volgens de Nederlandse Hart stichting worden elke week driehonderd Nederlanders getroffen door een plotselinge hartstilstand, waarvan minder dan 10% overleeft. Als binnen zes minuten 112 wordt gebeld, gereanimeerd en de AED wordt toegepast, kan deze overlevings kans oplopen tot 50 70%. De aanwezigheid van mensen die kunnen reanimeren en defibrilleren én de aanwezigheid van AED's in de centra van Monuta, zorgen ervoor dat de overlevingskans van een slacht offer groter is. Meer informatie over de 6 minuten campagne van de Hartstichting via www.6minuten.nl. Berkel en Rodenrijs/Regio - Aan de Noordeindseweg 116 in Ber kel en Rodenrijs in het voorma lig pand van Óisterwijk Meubel komt een showroom van Droom vlucht Slaapcomfort. Deze show room van ruim 1000 vierkante meter wordt sfeervol ingericht met complete slaapkamers, box springs, schuifdeurkasten, maar vooral een uitgebalanceerde col lectie slaapcomfort. Alles wordt gepresenteerd in een teststudio met matrassen, lattenbodems, spiralen en inzet- boxprings. Men vindt hier top merken zoals Pullman, Eastborn, Avek, M-Line Medical, aangevuld met een sterke huiscollectie 'sleep sense' welke scherp geprijsd en altijd snel en uit voorraad lever baar. In een apart ingerichte studio zijn comfort/senior-ledikanten te vinden en, altijd belangrijk, de 1 persoons-comfort ledikanten met bodems en matrassen. Een ruim assortiment hoofdkus sens, medisch, ondersteund, tot algemeen comfortabel. Dekbed den en bedtextiel maken het ge heel compleet. Maatwerk De vraag naar maatwerk voor boot en caravan is de laatste jaren bij Droomvlucht niet meer weg te denken. "De klant weet ons van uit de verre omtrek inmiddels te vinden in de reeds bestaande ves tigingen." Ruim tien jaar geleden is Droom vlucht Slaapcomfort met een eerste winkel in Zevenhuizen van start gegaan. "Tot op heden geven wij met groot succes invul ling aan ons specialisme voor de regio", aldus de eigenaren Mar cel Kok en Marco Korstanje. "Vijf jaar later hebben wij een tweede winkel geopend in de Krimpe- nerwaard." Nu staan zij aan de vooravond van een opening van een nieuwe vestiging in Lansin- gerland. Kok en Korstanje sluiten af met: "Vakkundig advies, persoonlijke benadering, optimale service, daar mag het nooit aan ontbre ken, en daar gaan we voor in de regio rond Berkel en Rodenrijs." De feestelijke opening vindt plaats op 31 januari, ledereen is welkom om vrijblijvend een kijk je te komen nemen. "Wij geven graag advies, én een kopje koffie natuurlijk!" Droomvlucht Slaapcomfort Noordeindseweg 116 - Berkel en Rodenrijs-010-5114213. Waddinxveen - Familie Van de Hoek uit Waddinxveen is de win naar geworden van de super hoofdprijs uit de jubileumloterij van de 90-jarige Ondernemers- Vereniging Waddinxveen (OVW). Afgelopen week bezorgden voorzitter Henk de Bas en pen ningmeester Thon Bostelaar de familie alvast een schaalmodel van de door hen gewonnen Peu geot 107. Op 31 januari krijgt zij tijdens de feestelijke afsluiting van het jubileumjaar de auto uit gereikt. Kort voor het bezoek dat de bestuursleden aan de winnaar brachten, trok notaris mr. Jaap van der Hammen het winnende lot. Hij deed dat onder toezicht van een aantal getuigen uit de tot aan het plafond toe met deelnameformulieren gevulde Jeanette van der Loo. Peugeot. Het eerste formulier dat de notaris trok, bleek ongel dig omdat het totaalbedrag van de aangehechte kassabonnen minder dan 90 euro was. Op het tweede ontbrak de geboorteda tum. Driemaal bleek scheepsre cht. Het bestuur en de leden van de OVW kijken met voldoening op deze bijzondere jubileumactie terug. Henk de Bas: "Wanneer er tienduizenden deelnamefor- mulieren zijn ingeleverd, mag je gerust van een succes spreken. De actie trok veel aandacht door onder meer de opvallende auto her en der in de winkelcentra te parkeren, de etalage van autobe drijf Boonstoppel en de trekkin gen van de weekprijzen die door onze enthousiaste leden werden Notaris controleert het lot. verzorgd.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 27