SPONSORLOOP VOOR IPSE DE BRUGGEN TENNISTOERNOOI VOOR BOOMKWEKERS DEZE WEEK IN HET FILMHUIS TE ZIEN IN MEMORIAM CONCERT SCH00LDAMMEN HENNINK PLAATST ZICH VOOR DE KWARTFINALE BEKER COMPUTERCURSUSSEN VOOR 50PLUSSERS OPEN PODIUM CONCORDIA REGIO BOEKENMARKT PROTESTANTSE GEMEENTE TALENTENDAG ALPHENSE BOYS BINGO ONS BELANG RUILBEURS SCHAKEN pagina 30 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 januari 2009 Waddinxveen - De kinderen van de koningin Beatrixschool deden vori ge week mee aan een sponsorloop waarvan de opbrengst bestemd is voor Ipse de Bruggen. Nadat er voor de kinderen een voorleesont bijt was georganiseerd in het kader van de Nationale Voorleesdagen, stroomde de Graanakker al snel vol met lopers en aanmoedigende familieleden. Na het startsein door algemeen directeur Kees Brugge- man gingen de kinderen op weg om zoveel mogelijk stempels te verzamelen. Na afloop was er limo nade met iets lekkers en konden de kinderen bij schrijfster Brigitte Bosman, die eerder die ochtend had voorgelezen uit eigen werk, een gesigneerd boek afhalen. De voorlopige opbrengst van de actie ligt op 3.800 euro, maar dit bedrag zal zeker nog oplopen. Wanneer het volledige bedrag bekend is, zal een cheque aan Ipse de Bruggen overhandigd worden. Stempelen tijdens de sponsorloop. Boskoop - Honderdvijftig Bos- koopse boomkwekers kwamen vrijdag 23 en zaterdag 24 janu ari bijeen voor het jaarlijkse Fase Boskoop Open, tennistoernooi voor boomkwekers. Het 'nationale kampioenschap tennis voor boomkwekers' werd voor de elfde keer gehouden; ook dit keer in diverse poules voor zo wel dames als heren. De winnaars: Heren dubbel E: 1. Alex Schoemaker en Joost van der Wolf; 2. Arie Ramp en Hans van der Wolf; Gemengd Dubbel D: 1. Ank Zevenhoven en Huug van der Weide; 2. Monique en Marco Droogh; Heren dubbel D: 1. Wim Haveman en Jan van Noppen; 2. Bartho de Bruijn en Teun Niesing; Gemengd dubbel C: 1. Marielle en Gerard Stolwijk; 2 Corrie van 't Wout en Dick de Bruijn; Heren dubbel C: 1. Peter van der Hoven en Jan Laport; 2. Erik en Gerard van Hevelingen; Gemengd dubbel B: 1. Monica van den Nieuwendijk en Ton van Zoest; 2. Marja en Rens van Nierop; Heren dubbel B:1. Col lin en Martin Rijkaart; 2.Ton van Fulpen en Dick van der Zwet; Ge mengd dubbel 6: 1. Martine Groo- tendorst en Aad Nieuwesteeg; 2. Hanny Vredebregt en Ron van der Meer; Dames dubbel 6: 1. Lyda de Jong en Jose Rijnbeek; 2. Yvon van Lint en Monique van Tol; Heren dubbel 6: 1. Michel van der Bas en Ralf van Haastert; 2. Ron van den Bosch en Arjan Stolk; De aanmoedingsbeker werd ge wonnen door Bas van Eyk en Rem- co Nieuwesteeg. Boskoop - De rommelmarktcom missie van de Protestantse Ge meente Boskoop organiseert voor zaterdag 31 januari van 9.00 tot 15.330 uur een boekenmarkt in Ontmoetingscentrum De Brug, gelegen aan het Kerkplein. Naast boeken kunnen belangstellenden op de markt tevens terecht voor cd's en puzzels. Alphen aan den Rijn - Voetbal vereniging Alphense Boys organi seert voor woensdag 18 februari een talentendag voor spelers, F- tot en met A-junioren en geen lid zijnde van Alphense Boys, die ho pen in seizoen 2009-2010 in aan merking te kunnen komen voor het hoogste selectieteam van hun geboortejaar bij Alphense Boys. De Alphense club werd vier jaar geleden bekroond met de 'Rinus Michels Award' voor beste ama teur-jeugdopleiding van Neder land. De vereniging is te vinden aan de Sportlaan. Sportkleding en voetbalschoenen meenemen. Toestemming van de huidige club is een vereiste om mee te kunnen doen. Voor meer informatie en aanmel den: www.alphenseboys.nl, paul. bahlmann@hetnet.nl of via 0172- 494749. Boskoop - De Vereniging voor Ouderen in Boskoop en omstre ken organiseert voor maandag 2 februari om 19.30 uur een bingo avond in de grote recreatiezaal van het Zorgcentrum aan de Boe zemlaan. Er worden zes ronden plus een superronde gespeeld en er zijn diverse prijzen te winnen. De minimuminleg is 4,10 euro; dit is inclucief koffie of thee. Bodegraven - De N.V.P.V., afde ling Bodegraven, organiseert voor zaterdag 31 januari van 9.30 tot 16.30 uur een ruilbeurs voor postzegels, munten en ansicht kaarten in Rijngaarde aan de Rijn- gaarde 1. Belanstellenden kun nen terecht bij semi-handelaren en bij ruiltafels en voor de jeugd wordt een aparte hoek ingericht. Tevens is er deze dag gelegen heid allerlei verzamelmateriaal in te leveren voor stichting De Postzegelvriend. Ingezameld ma teriaal wordt door deze stichting verspreid in heel Nederland bij gehandicapte verzamelaars die er zelf niet op uit kunnen. Meer informatie over deze stichting is te krijgen op 0172-615043. Voor meer informatie over de beurs: 06-53260579 of 0182- 394584. Gouda - In het Filmhuis aan de Lethmaetstraat zijn de komende week de volgende films te zien. 'Burn after reading' op donder dag 29 januari, zo 1, maandag 2 en woensdag 4 februari om 20.30 uur. Zaterdag 31 januari om 19.00 uur. Regie: Ethan en Joel Coen; met Ge orge Clooney, Brad Pitt en Frances McDormand. USA 2008, komedie, 96 minuten. 'Waltz with Bashir' op vrijdag 30 januari om 19.00 uur, zaterdag 31 januari om 21.45 uur, zondag 1 fe bruari om 16.00 uur en dinsdag 3 februari om 20.30 uur. Regie Ari Folman; documentaire, ISR 2008, animatie, 87 minuten. 'II y a longtemps que je t'aime' op vrijdag 30 januari om 21.45 uur. Regie Philippe Claudel, met Kris tin Scott Thomas, Elsa Zylberstein en Michel Hazanavicius. Fra 2008, drama, 115 minuten. 'Into the wild' wordt vertoond op dinsdag 3 februari om 14.00 uur. Berkel en Rodenrijs - In De Bron aan de Rodenrijsweg 97 wordt voor vrijdag 20 februari om 20.00 uur een 'In Memoriam Concert' georganiseerd. Verdriet komt soms verwacht, maar kan er ook zomaar zijn. Het overkomt iedereen. Wanneer dit mensen overkomt, hebben zij troost nodig. De één vindt troost in het geloof, de ander bij elkaar. Het is voor iedereen verschillend. Troost kan ook verkregen worden uit een gedicht of door muziek. De bedoeling van het concert is troost en bemoediging te geven, niet alleen aan mensen die ie mand hebben verloren of moeten missen, maar ook voor hen met onzichtbaar verdriet. Muzikale medewerking zal wor- Waddinxveen/Boskoop - In de aula van het Coenecoop College werd voor afgelopen zaterdag voor de 37e keer het schooldam- toernooi georganiseerd door het Damcomité van de Gouwe Dam Combinatie in samenwerking met de Vereniging voor Openbaar On derwijs (VOO). Ruim 70 leerlingen uit de groepen 3 tot en met 8 van basisscholen uit Waddinxveen en Boskoop hadden zich aangemeld om zowel individueel als in team verband mee te doen. Zowel bij de groepen 3 en 4 als 5 en 6 wist de Dick Brunaschool de eerste plaats te behalen. Bij de groepen 7 en 8 ging de kampioens beker naar de Prins Willem Alexan- derschool Oranjelaan. Poulewinnaars Voor PWA School Oranjelaan Rob Goudriaan en Cristo van der Werff; Dick Brunaschool Noah van Dalen, Pepijn de Vos en Hugo Honkoop; Theo Thijssenschool Raoul Daniels; Eben Haezerschool Lennard van den Ende en Francis Bergsma; PWA School Wingerd Nils van Doorn; Immanuelschool Boskoop Hans Harting; Rehobothschool Boskoop Rick de Bruijn en voor de Koningin Beatrixschool Megan Oskam en Rick Groeneweg. Een extra vermel ding verdient de 100 procent score van Noah van Dalen, Hans Harting en Rick de Bruijn. De wedstrijden dienen tevens als voorselectie voor de provinciale schooldamwedstrijden. Het pro vinciaal toernooi vindt plaats in het voorjaar. De eerste twee ge plaatste schoolteams kunnen zich hiervoor aanmelden. De organisa tie zal bij de diverse scholen aan bieden om enkele damlessen te verzorgen. Waddinxveen - Bij de Waddinxveense Schaakvereniging stond donder dag 22 januari de derde ronde van de Schaakbeker op het programma. Het toernooi loopt volgens het knock-out systeem. Als de partij eindigt in remise brengt een snelschaakpartij de beslissing. De reguliere beker partijen tellen ook mee voor de ranglijst van de interne competitie. den verleend door het, 170 le den tellende, Chr. Waddinsveens Mannenkoor De Gouwestem en door The Martin Mans Formation, beiden onder leiding van Mar tin Mans. Tevens zullen er optre dens zijn van de sopraan Lianne Hofman, van Noortje van Mid delkoop op panfluit, van pianist en dirigent Gezinus Veldman en van Gerard van der Zijden, orga nist van de Oude Kerk te Delfs- haven. Ook ds. C. van Andel zal medewerking verlenen aan deze avond. De toegang bedraagt 5,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Teeuw Uitvaartverzorging aan de Hoekeindseweg 61 te Bleiswijk of zijn te reserveren via 010-5216016, 079-3426070 of teeuw.uitvaart- verzorging@hetnet.nl. Deur open om 19.30 uur. Koploper en oud-bekerwinnaar Ar jan Hennink plaatste zich voor de kwartfinale ten koste van de posi tioneel en tactisch sterke Wim van Os. Met deze overwinning plaatste Hennink zich niet alleen voor de kwartfinales maar consolideerde tevens zijn koppositie in de interne competitie. Zijn grootste concurrent in de inter ne competitie, nummer twee Wim Mulder, hield Arjan Hennink in het vizier door een overwinning op de dit jaar sterk debuterende Patrick Groenendijk. Jan Muit plaatste zich voor de kwartfinales door een sterke overwinning op het jeugdi getalent Tjarda Boekholt. Barthold Jansen kwam ten koste van Wim Hennink een ronde verder. Nadat de reguliere partij eindigde in een puntendeling, slaagde Jansen erin het beslissende snelschaakduel naar zich toe te trekken. Ook in de ontmoeting tussen Arjen Zuur mond en Rene Roelofs moest een snelschaakduel de beslissing bren gen. Roelofs bereikte een toren eindspel met een pion meer wat hij vakkundig in een overwinning wist om te zetten. Jaap van der Heiden leek tegen Peter de Louw goede kansen te krijgen om zich te plaatsen voor de kwartfinales. Van der Heiden bracht de Louw in het eindspel naar het randje van de af grond, maar laatstgenoemde wist met secuur verdedigen de psrtij remise te houden en vervolgens de snelschaakpartij naar zich toe te trekken. Chris de Kogel wist zich voor de derde ronde van de beker te plaatsen dankzij een aanvals- overwinning op Cees Asscheman. Waddinxveen - In het Computer leercentrum aan de Mauritslaan 55 kunnen 55-plussers diverse computercursussen en -workshops volgen. Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor een cursus 'Kennismaken met de computer met Windows Vista' op de woens dagmorgen van 25 februari tot en met 1 april; voor een cursus 'Ken nismaken met de computer met Windows XP' op dinsdag- of vrij dagmorgen van 24 februari tot en met 3 april; voor een vervolgcursus 'Internet en e-mail met Windows Vista' op de woensdagavond van 25 februari tot en met 2 april of voor een vervolgcursus 'Internet en e-mail met Windows XP' op de woensdagmiddag van 25 februari tot en met 1 april. Workshops zijn te volgen voor 'Word' tekstver werking op de vrijdagmiddag van 6 tot en met 27 maart; voor het rekenprogramma 'Excel' op de vrij dagmiddag van 10 april tot en met 1 mei; voor 'fotoalbum maken'op dinsdagmiddag 17 maart of don derdagmiddag 6 mei of voor 'digi tale fotobewerking' van 14 tot en met 28 april. Aanmelden kan bij de Helpdesk aan de Mauritslaan 55op de maandag- en donderdagmid dag van 13.30 tot 16.00 uur of op 0182 631932. Voor meer informa tie: waddinxveen@seniorweb.ni Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia Waddinxveen start in februari met het organiseren van open podium concerten. Het eer ste concert vindt plaats op zondag 1 februari om 13.00 uur in clubge bouw de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1a. De toegang is vrij. Mu zikale medewerking wordt verleend door opleidingsorkest C-Akkoord van muziekverereniging Excelsior uit Boskoop én Concordia uit Wad dinxveen onder leiding van Jeroen Wentel. C-Akkoord speelt onder meer de muziekwerken die zij op zaterdag 7 februari tijdens een fes tival in Schoonhoven voor een jury ten gehore zal brengen. De volgende concerten staan ge pland voor zondag 1 maart met een optreden van het Syrinx kwintet en voor zondag 5 april met optredens van harmonieorkest de Pionier uit Gouda en jongerenkoor Anthem uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Het Open Podium is bestemd optredens van en door leden en/of niet-leden van Concordia, die alleen, in ensem- blevorm, als orkest of als koor eens een concert willen geven. Voor meer informatie: 0182-613839.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 30