OHGEDWONGEN MATCHEN MET PERSONEELSRECHT STAAN WERKNEMERS BIJ EEN ARBEIDSCONFLICT NIET LANGER ALLEEN ONLINE BIEDEN OP WONINGEN IN DE REGIO BIJ ERA MAKELAARS immwBhk Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 februari Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Boskoop - Nog geen jaar geleden startten Climmy Vakkers en Patricia van Egmond een datingbureau onder de naam CliPa-dating. Inmiddels is hun bedrijf flink gegroeid. Vakkers: "We zijn gestart met de gedachte dat we mensen wilden hel pen en wel zouden zien wat er gebeurde. Maar we kregen enorm veel reacties. We hebben nu een behoorlijk groot klantenbestand opge bouwd." Door Geertrude Verweij Natuurlijk is het niet mogelijk om voor iedereen in korte tijd de ware te vinden. Toch hebben Vak kers en Van Egmond geen onte vreden klanten. "Sommige mensen zijn al vanaf het begin ingeschreven, maar wil len graag verlengen. Ook al heb ben ze de ware niet gevonden, dan hebben ze toch een leuke tijd gehad en de meesten hebben er goede vrienden aan over gehou den. Ook als een match op niets uitloopt, is het dus zeker niet nut teloos geweest. Inmiddels zijn er aardig wat mensen die het dank zij CliPa leuk hebben met elkaar." Niet zo zakelijk De manier waarop CliPa werkt, is een succes. "We proberen de sfeer heel ongedwongen te hou den. Vooral vrouwen hebben er in het begin een beetje moeite mee, maar meestal zijn ze na afloop van het intakegesprek erg opge lucht. Het is geen kruisverhoor, we laten de mensen gewoon ver tellen. Hoe meer we over hen we ten, hoe beter we ons werk kun nen doen." Die aanpak wordt door de leden zeer gewaardeerd. "We hebben met iedereen een goed contact. Mensen bellen soms ook gewoon voor een praatje, of omdat ze even hun verhaal kwijt willen na een date. Het is niet al leen maar inschrijven, betalen en afwachten. Bij ons is het allemaal niet zo zakelijk." Valentijnsactie Voor Valentijnsdag hebben Clim my en Patricia een speciale actie opgezet. "Wie zich voor de veertiende in schrijft krijgt in ieder geval een cadeautje. Bovendien proberen we dan op kortere termijn dan normaal een date te organiseren, zodat mensen nog voor Valen tijnsdag kunnen afspreken. We merken dat Valentijn echt leeft onder de mensen, vooral onder vrouwen van 25 tot 45 jaar. Zij verzuchten dan tegen ons dat ze ook zo graag eens verrast willen worden met een kaart of een ca deautje." CliPa kijkt terug op een goed startjaar. "Het is heel dankbaar werk. We maken heel leuke din gen mee. Maar er is nog een hoop te doen, er zijn nog veel singles. Voorlopig gaan we zeker door met mensen gelukkig maken!" Waddinxveen - "In arbeidsconflicten tussen werkgever en werknemer heb ik gemerkt dat de werknemer vaak erg alleen staat en dat er maar weinig organisaties zijn die in zo'n geval kunnen helpen." Naar aan leiding van deze constatering heeft Caroline van Beem besloten om haar bedrijf Personeelsrecht op de zetten. "Vanuit mijn ervaring als personeelsadviseur kan ik mensen adviseren en bijstaan, zodat ze er niet meer alleen voor staan. vers een uitstekende manier om snel hun huis te verkopen. Het verkopen bij opbod via internet is een vernieuwende aanpak die de toekomst heeft. In de huidige markt biedt het voor verkopers de gelegenheid veel meer geïn teresseerden te trekken." "Verkopers zien vrijwel direct hoeveel er is geboden voor hun huis", zegt Marcel Meijer van ERA Waddinxveen. Dit is in het bijzonder een goed systeem voor mensen die een ander huis op het oog hebben, maar huiverig zijn om een bod uit te brengen omdat ze bang zijn hun oude huis niet kwijt te raken. Als je in de buurt om je heen kijkt hoe lang woningen tegenwoordig te koop staan, is dat niet verwon derlijk. Met Bieden en Wonen werken we in maximaal twee maanden toe naar de veiling van het huis." Bieden en Wonen is snel, maar kopers lopen niet het gevaar vlug en ondoordacht tot koop over te gaan, wat bij sommige andere internetaankopen wel eens het geval is. "De ontbin dende voorwaarden blijven net als bij directe verkoop gewoon van kracht evenals de drie dagen bedenktijd," zegt Perdijk. Voor meer informatie: www.era.nl/biedenenwonen. Door Marlonneke Willemsen Vanuit haar jarenlange ervaring als personeelsadviseur heeft Van Beem veel ervaring met arbeids conflicten. Daarnaast heeft ze zelf ook een dergelijke situatie meegemaakt. "Ik heb vijf jaar als personeelsfunctionaris voor een organisatie gewerkt, waar ik mede verantwoordelijk was voor het opzetten van een nieuwe P&O-structuur. Toen ik zelf in een arbeidsconflictterecht kwam, ben ik op zoek gegaan naar iemand die me hiermee kon helpen en die bleek er niet of nauwelijks te zijn. Daarom ben ik in april begonnen met Personeelsrecht. De werk gever staat vaak sterk, omdat de bedrijfsarts en de personeelsaf deling achter de werkgever gaan staan, terwijl de werknemer er al leen voor staat. Ik vind dat deze verhouding niet klopt. Daarom wil ik mensen, die in een derge lijk conflict terecht zijn gekomen, helpen door ze advies te geven en bij te staan." Nieuw is dat mensen bij Perso neelsrecht geadviseerd worden door een ervaren personeelsadvi seur, die desgewenst ook corres pondentie opstelt, meegaat naar gesprekken met de werkgever en - als dat nodig is - de onderhande lingen van het ontslag voert. "Ik heb situaties behandeld waarbij de cliënt al met één been buiten de deur stond, maar waar we uit eindelijk toch overeenstemming met de werkgever bereikt heb ben. In andere situaties word ik al in een eerder stadium bij het conflict betrokken, waardoor het voor de klant wat makkelijker is om een eigen koers te bepalen. Ik vind het belangrijk om eerst in kaart te brengen wat de mensen zelf willen en waar ze zich het prettigst bij voelen. Dan sta je ook sterker in je schoenen." Naast ondersteuning bij conflict situaties zijn werknemers bij Per soneelsrecht ook aan het goede adres voor andere arbeidsgerela- teerde zaken zoals re-integratie na ziekte, CAO-zaken, arbeids overeenkomsten of het opstellen van een sollicitatiebrief en Cur riculum Vitae. Geïnteresseerden kunnen een afspraak maken voor een gratis en vrijblijvend gesprek. Voor meer informatie: www.per- soneelsrecht.nl of 06-20774494. ERA Makelaardij Waddinxveen en Perdijk ERA Makelaardij uit Ze venhuizen zijn gecertificeerd voor de nieuwe verkoopmethode ERA Bieden en Wonen®. ERA/Bieden en Wonen is een uitstekende aanvulling op de ERA dienstverlening. Met deze innovatieve dienst kunnen zij binnen dertig dagen een woning verkopen tegen de hoogst haalbare marktprijs. Er zijn aardig wat mensen die het dankzij CliPa leuk hebben met elkaar. bepalen de bieders de hoogst haalbare prijs van het huis op dat moment. Deze methode is niet alleen transparant voor alle bieders, de verkoop van het huis verloopt een stuk sneller. Perdijk: "ERA/Bieden en Wonen is in andere plaatsen al succesvol gebleken en een geweldig alter natief in de huidige markt. Deze dienst is voor mijn opdrachtge- Met deze methode wordt een huis bij opbod verkocht op in ternet. Het huis wordt aangebo den met een "vanaf-prijs", die dient als het vertrekpunt voor prijsonderhandelingen. Geïnte resseerden bezichtigen het huis en schrijven zich bij de ERA ver koper in als bieder. Op het mo ment van de internetverkoop loggen zij in op een afgescherm de website. Tijdens het proces

Hart van Holland | 2009 | | pagina 11