EEN HOLLANDS BAKKIE IN MAROKKAANSE THEE CURSUS REANIMATIE EN AED GOUDEN W0KKEL VOOR CARE FOR FAMILY LEZING OVER DE NATUUR WADDINXVEENL Christenen en moslims proeven van eikaars cultuur tijdens ontmoetingsdag P^LITI E BERICHTEN KINDERBINGO KORTE WANDELTOCHT PREKEN OP AREOPAGUS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 februari 2009 pagina 15 nnnr Lvnn Stroo Waddinxveen - In het ontmoe tingscentrum 't Kruispunt van de Kruiskerk in Waddinxveen stond afgelopen zaterdag de deur open voor zowel christenen als moslims. Samenkomen en kennismaken met eikaars cultuur, daar ging het alle maal om. De belangstellende die naar de ontmoetingsdag kwamen, werden verwelkomd met een kopje echte Marokkaanse thee, op traditionele wijze gemaakt van groene thee, verse munt en bijna een hele zak suiker. Maar hoe zoet de thee ook was, het viel bij iedereen in de smaak. Wim de Bruijn, initiatiefne mer van de dag: "De thee is heel typisch voor moslims, ze drinken het heel de dag door. Nederlands zijn veel stipter. s Morgens thee, om tien uur koffie met een koek je. Het is leuk om te zien hoe die gebruiken een beetje door elkaar heenlopen vandaag." De dag werd georganiseerd door de Kruiskerk en de moslims van de Waddinxveense Moskee. De Bruijn: "Het idee is ontstaan toen Geert Wilders vorig jaar aankondigde dat hij zijn campagnetour in Wad dinxveen wilde beginnen. Wij heb ben toen een tegenavond geor ganiseerd waar iedereen welkom was, van elke nationaliteit. Wilders heeft uiteindelijk niet gesproken in Waddinxveen. Onze avond ging door en werd een groot succes. We Verdachten aangehouden voor mishandeling Waddinxveen - Het door de poli tie ingestelde onderzoek naar de mishandeling van drie mannen op 13 december vorig jaar, heeft twee verdachten opgeleverd. De twee mannen uit Waddinxveen van 21 en 25 jaar zijn maandag 2 februari aangehouden. Zij zit ten voor het verdere onderzoek in deze zaak nog vast. De mishandeling vond zaterdag 13 december plaats rond 3.00 uur. Drie vrienden, twee van 20 jaar uit Waddinxveen en één van 22 jaar uit Utrecht, liepen onder de hefbrug in de richting van de Zuidkade waar ze werden aan gevallen door twee mannen. Ze wisten van hun twee aanvallers weg te komen. Op het Raadhuis plein kwam het echter weer tot een handgemeen. De vrienden deden aangifte en de politie startte een onderzoek. Dit leidde tot de aanhouding van de verdachten. Moslims en christenen konden op de ontmoetingsdag hun ideeën en gebruiken met elkaar delen. KLAVERJASSEN zijn heel blij met deze tweede ont moetingsdag." Een van de speciale genodigden was de Soedanese Sylvador Abdil- rahman, een Bijbel- en Korange- leerde uit Den Haag. Hij gaf een lezing over beide religies en verge leek in zijn presentatie Bijbeltek- -fti Marokkaans bakkie met veel heel suiker. sten met die van de Koran. Beide geschriften zeggen dat re ligies elkaar moeten opzoeken in plaats van ontwijken. Zo staat er in de Koran een oproep om het dialoog aan te gaan met de 'volke ren van het boek', waarmee chris tenen, joden en moslims bedoeld, die allen Abraham als stamvader hebben. "Ik had nooit verwacht dat er zoveel overeenkomende teksten in de Bij bel en de Koran staan, ik vond het verrassend om dat te ontdekken" aldus Klaas Stelpstra,een van de bezoekers en lid van de Kruiskerk. Sylvador Abdilrahman: "Dat is het mooie van zo'n dag, mensen ont dekken dat de geloven helemaal niet ver uit elkaar hoeven te staan. Het grootste probleem is de angst die mensen hebben. Vandaag kun nen de moslims en de christenen hun denken en gebruiken met el kaar delen. Ze zullen dan zien dat hun angst niet nodig is. We zijn in oorsprong allemaal broeders en zuster van elkaar." Lahri, een van de medeorgani satoren en Moslim in de moskee van Waddinxveen benadrukte de woorden van Abdilrahman. "Ik kom uit Marokko en woon al sinds 1967 in Nederland. Ik voel mij hier geen buitenlander, maar één van de mensen in deze gemeenschap. Wij moeten onze kinderen alle maal leren dat er geen verschil is." En zoals in het christendom als bij de moslims, is het gezamenlijk eten van een maaltijd heel belang rijk. Buiten op de barbecue werd er een islamitische maaltijd van (Halal)schaap- en kalfsvlees klaar gemaakt, die bij iedereen goed in de smaak viel. De organisatie was tevreden met de dag, ondanks dat er niet zoveel moslims aanwezig waren vanwege een trouwerij in de moskee. "Lahri Abdellaazk: Dit is een eerste stap om dichter bij elkaar te komen." Abdilrahman: "Na vandaag zullen er veel positieve reacties en erva ringen zijn. Ik hoop dat zoveel mo gelijk mensen dat doorvertellen zodat er steeds meer angst voor eikaars geloof zal verdwijnen." Voor meer foto's zie: www.hartvanholland-online.nl Waddinxveen- Bij Stichting Wijk- werk de Zuidpias wordt vrijdag 6 februari een klaverjasavond ge houden in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: 0182- 611171. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt woensdag 11 februari een kinderbingo gehouden. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.45 uur. Er worden vier ronden gespeeld en er wordt een loterij gehouden. De bingo is bedoeld voor kinde ren van 4 tot 10 jaar. Waddinxveen - Stichting Vonk organiseert voor maandag 9 fe bruari een wandeltocht voor se nioren. De afstand bedraagt 6 ki lometer; de start is om 10.00 uur. Inschrijven kan vanaf 9.30uur in het Anne Frank-centrum. Voor meer informatie: 0182-631932. Waddinxveen - De Stichting Reani matie Waddinxveen organiseert voor woensdag 25 februari en 4 maart én voor woensdag 6 en 13 mei een cursus 'Reanimeren/AED (defibrilleren)'. De cursussen wor den gegeven volgens de Reanima- tierichtlijnen en zijn erkend door de Nederlandse Reanimatie Raad. Aan het einde van de cursus wordt na gebleken geschiktheid een ge combineerd diploma Reanimatie/ AED verstrekt. Het is de bedoeling, dat de cursist(e) na het behalen van het diploma minimaal éénmaal per jaar een herhalingsles volgt om de vaardigheid én de geldigheid van het diploma te behouden. Voor meer informatie en inschrij ven: 0182-619561, 06-28566028, info@reanimatiewaddinxveen.nl of www.reanimatiewaddinxveen. nl/cursus.htm. Gouda - De Koninklijke Nederland ss Natuurhistorische Vereniging (KNNV), Vereniging voor Veldbio- 'ogie in Gouda en omgeving houdt Woensdag 11 februari een lezing over de natuur in de regio. De le zing vindt plaats in het natuurcen- trum aan het Heempad in Gouda sn begint om 20.00 uur. De lezing wordt gegeven door Huig Bouter, die het jaar rond foto's heeft gemaakt van vlinders, vogels en bloemen. Het natuurcentrum is Qelegen achter de Prinses Sophie- flat aan de Ridder van Catsweg ter hoogte van de bloemenkiosk. Be langstellenden zijn welkom en de toegang is vrij. Voor meer informa tie: 0182-618 037. Waddinxveen/Boskoop - De afde ling Waddinxveen, waaronder ook Boskoop valt, van de Confessio nele Vereniging en het Confessio neel Gereformeerd Beraad binnen de Protestantse Kerk in Nederland, organiseren voor donderdag 5 fe bruari om 20.00 uur, een thema avond in één van de zalen van de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan 2. W. Dekker te Oos- terwolde, predikant in de PKN en als hoofd vorming en educatie van de IZB (Vereniging voor zending in Nederland) belast met de vor ming en training van predikanten, spreekt deze avond over 'Preken op de Areopagus', waarbij vragen als 'Hoe pakte Paulus het aan toen hij op de Areopagus het evange lie verkondigde?' en 'Wat kunnen wij daar vandaag van leren?' aan de orde zullen komen, ledereen is welkom. Door Joke Heikens Waddinxveen - Carnavalsvereni ging De Wadde Wokkels gaf dit jaar de Gouden Wokkei aan Care for Family, een stichting die zorgt dat financieel minder bedeelde fami lies één keer in de veertien dagen een tas vol boodschappen krijgen. Bij de Gouden Wokkei hoort en cheque van 1000,- euro. "Met dat geld kunnen we 167 gezinnen een maand lang van eten voorzien. We zijn er erg blij mee, het is erg leuk dat jullie aan ons gedacht hebben", zei Suzanne Hetyey van Care for Fa mily. In het Zuidhonk vierden de leden van De Wadde Wokkels een feest avond met medewerking van de vaste zanger Arie Heerbeek, de jonge talenten Johan Boogaart en Jeffrey Hendriks en de boerenkapel 'De Maretoeters' uit Leiden. "We geven ieder jaar de Gouden Wok kei en een cheque aan een vrijwil- ligersinstelling die iets betekent en iets doet voor Waddinxveen. Zo hebben we de lokale omroep in het zadel kunnen houden en vorig jaar was hij voor 'De Dag van zieken en ouderen'. Vooraf verwachtten we zo'n 150 bezoekers en dat valt tot nu toe niet tegen. We hebben twee keer per jaar een gala en we willen graag iets doen voor organisaties die echt een verschil maken in Wad dinxveen." Care for Family geeft boodschap pen aan gezinnen die te weinig Suzanne Hetyey met prinses Carnaval. geld hebben rond te kunnen ko men. "Gelukkig is er wel een groot verloop in deze gezinnen", vertelt Hetyey. "Het zijn vaak gezinnen die tijdelijk van deze kans gebruik maken. Wij krijgen namen en adres sen van gezinnen van de gemeente en de sociale dienst. Eén keer in de twee weken brengen wij een tas vol boodschappen langs. Daarnaast hebben we twee verwendagen voor vrouwen per jaar, in de zomer en in de winter. De vrouwen wor den die dag in de watten gelegd en ze krijgen nieuwe kleren. Dat is heel dankbaar werk. Wij zijn allemaal vrijwilligers en volkomen afhanke lijk van giften. Zo'n cheque is gewel dig, maar we moeten ook realistisch zijn: na twee keer boodschappen doen voor alle gezinnen is het op. Het is geweldig en we hopen dat velen dit voorbeeld volgen." Wie Care for Family financieel wil steunen kan een gift storten op re kening: 110235118.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 15