KOM BIJ DE KLUP RAAD VAN STATE NIET BLIJ MET GEMAKZUCHT NIEUWERKERK DEMONSTRATIE SCRAPBOOKEN TH0RBECKE KRIJGT KEURMERK INVESTORS IN PEOPLE ïn&'iv* ER WERD GEBRIDGED RAAD ONDANKS KRITIEK TOCH AKKOORD MET MER t>W nieuwerkerk Raad van State - zitting Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 februari 2009 pagina 23 Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - Een forse uitbrander aan het adres van het gemeentebestuur kreeg een woordvoerster van de ge meente Nieuwerkerk maandag als boodschap mee tijdens een zitting bij de Raad van State. De voorzitter van de Raad hekelde de gemak zuchtige houding van de gemeente die slechts een externe woordvoer ster stuurde naar een zaak waarin de gemeente veel heeft uit te leg gen. De spoedzitting van de Raad was volgens de woordvoerster te kort dag om meer deskundigen af te vaardigen. De zaak draait om een aange scherpte milieuvergunning van transport- en brandstofonderne ming Van der Eist aan de Eerste Tochtweg. Na jaren van toestaan dat dit bedrijf omschakelde van brandstoffenhandel naar vooral transportbedrijf zonder op de mi lieugevolgen daarvan te letten, besliste de gemeente dat voor Van der Eist een nieuwe milieuvergun ning nodig was. Met de nieuwe vergunning werd meteen een ver bod ingesteld voor het rijden met vrachtwagens in de nachtperiode. Van der Eist heeft de Raad van State gevraagd om dit verbod te schorsen. Volgens zijn woordvoer ders moeten de vrachtwagens wel in de nachtperiode vertrekken, om de files in de vroege ochtend te vermijden. Het verbod beperkt het bedrijf zo sterk dat de onder neming daardoor in gevaar dreigt te komen. Wat de gemeente betreft- kan Van der Eist aan de vereiste geluidsnor men voldoen zonder al te grote investeringen. De vergunning zou daarom wel realistisch zijn. Maar het bedrijf zal toch de werktijden moeten aanpassen. Opmerkelijk echter is dat de ge meente ook heeft toegestaan dat vlak naast het bedrijf een nieuwe woning mag worden gebouwd. Daardoor komt het bedrijf hele maal in de knel. Een procedure van Van der Eist bij de Haagse recht bank bracht voor de onderneming geen resultaat. De rechtbank sloeg geen acht op de milieugevolgen en keurde de bouwvergunning en de vereiste vrijstelling goed. De voorzitter van de Raad van State toonde zich hoogst onge lukkig over die nieuwe situatie. Hij verweet de gemeente dat die ook had moeten kijken naar de gevolgen van het toestaan van die woning. Erger vond hij het dat hij over de nieuwe woning niets mag zeggen, omdat dit zal gebeuren in een aparte procedure die binnen kort bij de Raad van State wordt uitgevochten. Duidelijk bleek dat hij het geen sterk staaltje van ruimtelijke ordening vindt. Van der Eist vindt dat zijn bedrijf langzaam door de gemeente wordt uitgerookt. De omgeving zal namelijk worden veranderd in een woonwijk. Het bedrijf moet op termijn dus verkassen. Het spel over de uitkoopsom is met deze procedure al gestart. De Raad doet over twee weken uitspraak. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Work-Shop aan het Raadhuisplein 33 organiseert voor zaterdag 7 fe bruari van 10.30 tot 14.30 uur een actieve demonstratie 'Scrapbook- en'. Gedemonstreerd wordt onder m?er hoe door middel van kleur gebruik en snijtechnieken details in de foto's geaccentueerd kunnen worden. Ook het ponsen en stem pelen komen aan bod. Belangstel lenden kunnen zelf een mini-album maken met eigen foto's. De kosten bedragen 2,- euro. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-324842 of www.de- work-shop.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Klup organiseert vrijetijdsactivi teiten voor mensen met een ver standelijke beperking. Bij de Klup Nieuwerkerk kunnen enthousiaste vrijwilligers zich aanmelden om sa men met collega-vrijwilligers elke donderdag van 19.00 tot 21.00 uur 'n AC IJsselhage, in samenwerking met een beroepskracht, een pro gramma samen te stellen, dat zo veel mogelijk is afgestemd op mo gelijkheden en interesses van de Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Lo catie directeur Selma Klinkhamer, van de Nieuwerkerkse vestiging van Thorbecke Voortgezet Onder wijs, heeft vrijdag 30 januari het keurmerk Investors in People in ontvangst mogen nemen. Hiermee is de vestiging in Nieuwerkerk de tweede Thorbecke-locatie met dit keurmerk, dat wordt uitgegeven aan organisaties die hun perso neelsbeleid systematisch aanpak ken, waardoor de effectiviteit van de bedrijfsvoering positief wordt beïnvloed. Het uitgangspunt van Investors in People is om de ontwikkeling en doelen van de medewerkers, teams en de organisatie als geheel met elkaar af te stemmen. Dit moet leiden tot een continue verbeter proces met als resultaat een suc cesvolle organisatie met betrokken en beter inzetbare mensen. Ais dit systeem volledig in de organisatie is ingevoerd, wordt het door een medewerker van de organisatie In vestors in People beoordeeld en als deze positief is krijgt de organisa tie het keurmerk uitgereikt. Dit is voor een bepaalde periode geldig, waarna de organisatie opnieuw beoordeeld wordt. Volgens Klinkhamer is het daarom belangrijk om ook in de toekomst aan het project te blijven werken. Van links naar rechts Selma Klinkhamer, Christa Thoolen en Carolien van der Linde. "Het is leuk om een keurmerk te krijgen, maar we moeten het sy steem ook goed onderhouden.Ik denk dat dit niet zo'n groot pro bleem zal zijn, want veel dingen die we in de organisatie hebben neergezet zijn eigenlijk heel lo gisch en normaal." Toch was het volgens Klinkhamer niet altijd even gemakkelijk. "Het was geen eenvoudige klus en ik reageer dan ook met gepaste trots. Het heeft veel van het team gevergd en ik ben heel blij dat het gelukt is om het samen voor elkaar te krijgen." Volgens Klinkhamer is het project een groot succes en dat is vooral te merken in de koffiekamer. "Drie a vier jaar geleden hoorde ik regel matig gemopper in de koffieka mer, maar dat is nu verleden tijd. ledereen komt vroeg naar school en zit dan gezellig met elkaar te kletsen. De gesprekken gaan te genwoordig over onderwijs en de leerlingen en niet meer over alles wat er niet klopt. Dit komt de kwa liteit van de school ten goede en zorgt ervoor dat ook de leerlingen het meer naar hun zin hebben." Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd maandag 26 januari de zes de en laatste ronde van de derde competitie gehouden. De eerste vijf in iedere poule: A: I.Gerda Vissers - Cor Lageman, 58.33; 2. Freddy van Leeuwen - Rob van Leeuwen, 55.00; 3. Rena- te Tournier - Lucy Wijnen, 54.86; 4. Martha Boers - Joke van 't Hoen, 52.78; 5. Irene den Hol lander - Joan Sipman, 52.50. B: 1. Selma van den Berg - Thea Michels, 69.10; 2. Anneke Jansen - Marianne Verhoeff, 59.38; 3.Guus Ham - Karen Schuddeboom, 54.86; 4. Rina Koolhaas - Riet Overgaag, 52.78; 5. Irma Sonneveldt - Ab Sonneveldt, 52.43. De uiteindelijk winnaars van pou le A zijn Michiel de Korver en Rita Krouwel, Gerda Vissers en Cor Lageman eindigden op de twee de plaats. Bij poule B zijn Thea Michels en Selma van den Berg eerste geworden, Guus Ham en Henny Hense werden tweede. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ondanks grote kritiek op de inhoud en de totstandkoming van de Milieu Effect Rapportage (MER) voor de infra structuur en het plan Zuidpias West heeft de Nieuwerkerkse raad deze tijdens de afgelopen vergadering toch beiden aangenomen. Maar mét de eis dat de hiaten op korte termijn worden. Hiermee lijkt een gevrees de vertraging in de planning afgewend. bezoekers. Dit kan variëren van cre atieve activiteiten tot het houden van disco-en thema-avonden. De seizoenen. Sinterklaas, Kerstmis, buiten spelen, dia's kijken, knutse len, sjoelen, dansen en bingo, het komt allemaal aan bod, met als belangrijkste doel het geven van plezier en ontspanning. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-527566 of www.mijn- klup.nl. Door Marlonneke Willemsen Begin januari leidde de MER al tot veel discussie vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting. Daarom werd geëist dat het stuk voor de raads vergadering zou worden herzien en opnieuw gecontroleerd door de Milieudienst, die de tekortko mingen in het stuk had geconsta teerd. Om ervoor te zorgen dat de beide MER's toch konden worden aangenomen en zo verdere vertra ging van het project kon worden voorkomen, hebben de fracties van ChristenUnie/SGP, CDA en VVD gezamenlijk een amendement in gediend waarin werd aangegeven dat de MER werd aangenomen onder de voorwaarde dat het col lege het rapport moet aanvullen met een aantal toelichtingen en onderzoeken, voordat het plan ter inzage wordt gelegd en wordt toe gezonden aan de commissie MER. Gerth Westmaas (Christenunie/ SGP) gaf aan het vervelend te vin den dat externe partijen de proble men met de MER hebben veroor zaakt. "Het is vervelend als door de gemeente ingehuurde instel lingen elkaar in de haren vliegen. Dat is geen goede zaak. Hopelijk gebeurt dit eens en nooit meer. Met het amendement willen we het college, dat verantwoordelijk is voor de aanpassingen, een hand je helpen. Het is dan ook geen stok achter de deur, maar meer een steun in de rug." Harm Lamberts (GBN) vroeg zich vooral af waarom het probleem pas zo laat naar vo ren is gekomen. "Waarom wisten we dit niet eerder? We zijn nu gedwongen om een soort nood sprong te maken, want we moeten een plan aanvaarden waarvan de puntjes nog op de i gezet moeten worden." Volgens Govard Slooters (PvdA) waren zijn collega's veel te vriendelijk. "Het college is verant woordelijk voor het managen van het proces rond de vaststelling van de MER. We kunnen nu wel conclu deren dat er matig gemanaged is. Ik vraag me af wie eigenlijk de re gie in handen heeft." De huisdich ter van de VVD had nog een mooie slogan voor het probleem bedacht al is de MER nog zo snel, de mi lieudienst vertraagd hem wel. Volgens de verantwoordelijke wet houders, Siem van Loon en Jan Slagt, was het probleem niet zo groot als het door de fracties werd voorgesteld. Volgens van Loon vol doen de rapporten wel globaal aan de richtlijnen. "Het hoofdrapport is inmiddels geactualiseerd, maar op detailniveau zijn nog wel aanpas singen nodig. Dit gebeurt bij het vaststellen van de kleine MER, een meer gedetailleerd rapport. Dit proces loopt nog en hier hebben we ook nog voldoende tijd voor." Dit werd onderstreept door Slagt. "We hebben onze verantwoording genomen bij het opstellen van de rapporten en ons optreden kan, naar mijn mening, de toets en kri tiek doorstaan. Doordat we geko zen hebben voor de huidige con structie hebben we eerst een grote MER vastgesteld, waarin de hoofd structuur aan bod komt. De details worden vervolgens vastgesteld in de kleine MER." Sommige raadsleden waren niet tevreden met deze uitleg. Slooters: "Ik ben teleurgesteld over deze beantwoording. Hoe kunnen we iets aanvaarden dat we niet goed genoeg vinden?" Ondanks deze kritiek werd toch besloten om de rapporten met het ingediende amendement aan te nemen. Naast het aannemen van de MER werd ook nog overeenstemming bereikt over het feit dat de ge meente Nieuwerkerk voet bij stuk moet houoen ever het verplaatsen van de N219. Rineke Valk (VVD) stelde dat dit erg belangrijk is. "We hebben nu de kans op de in frastructuur goed neer te leggen. We moeten niet gaan draaien, maar op onze strepen gaan staan." Van Loon was het hier helemaal mee eens. "Ik heb de bestuurlijke opdracht gekregen om er voor te zorgen dat de N219 verlegd wordt en ik zal er dan ook alles aan doen om te zorgen dat dit ook daadwer kelijk gebeurt."

Hart van Holland | 2009 | | pagina 23