ECHTPAAR SCHRADER-CLARIJS 60 JAAR GETROUWD NA TWEE JAAR EINDELIJK WEER LAMPIONNEN- OPTOCHT VOOR NIEUWERKERK HISTORIE IN BIBLIOTHEEK FELLE KRITIEK OP WONINGBOUW OP WIJKBIJEENKOMST DORRESTEIN AUTODIEVEN KUNNEN ZELFS UITGESCHAKELDE LAPTOPS OPSPOREN nieuwerkerk Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 februari 2009 pagina 25 Door Marianne Fortuin Meneer heeft 43 jaar in de elek trotechniek gewerkt en toen hij veertig jaar in dienst was, werd hij Ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau. Meneer Schrader: "Ja, ik heb de zilveren uitvoering. Toen had je Nieuwerkerk aan den IJssel - Burgemeester Bonthuis ging maandag 2 februari op bezoek bij de heer en mevrouw Schrader-Clarijs om hen te feliciteren met hun 60-jarige bruiloft. Namens de gemeente werd een bloemstuk en een boekje over Nieuwerkerk aangeboden. De heer en mevrouw Schrader zijn beiden in 1924 in Rotterdam geboren; hij vlakbij het centrum en zij in Delfshaven. Na hun trouwen konden ze een woning in Delfshaven betrekken van de broer van mevrouw. Mevrouw Schrader: "Mijn broer ging emigreren en stelde voor dat wij in zijn woning trok ken. Omdat we toen met zijn tweeën waren, en er woningnood heerste, moesten we mensen in huis nemen. Toen later de kinderen kwamen, hadden wij het huis voor onszelf." Het echtpaar is 34 jaar geleden in Nieuwerkerk komen wonen. Mevrouw Schrader: "Ik vond het hier leuk, lage huizen met een tuin, en alles lekker ruim. En we wonen hier nog steeds erg naar ons zin." nog goud, zilver en brons." Waarop mevrouw vrolijk reageerde: "Ik ben al zestig jaar in dienst van mijn man, maar een medaille, ho maar!" Ze heeft tot haar trouwen als verkoop ster en pedicure in een winkel voor gemaksschoenen gewerkt. Daarna heeft ze voor het huishouden en de Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de wijk- en buurtbijeenkomst voor Dorrestein en Parkzoom werd maandagavond weer van gedachten ge wisseld over de toekomst van de wijk. De bijeenkomst werd voor het eerst gehouden in de Brede school aan de Beethovenlaan, De nieuwe locatie was voor iedereen even wennen. Zelfs Burgemeester Bonthuis had zich in eerste instantie vergist. "Ik ben naar de oude locatie gegaan, maar toen ik daar aankwam dacht ik: wat is het hier donker." kinderen gezorgd. Ze handwerkte en is twintig jaar vrijwilliger gewe est bij de Welfare. Meneer biljart graag; hij heeft twintig jaar geleden in Zorgcentrum Chrysanthemum een biljartgroepje opgericht. Me neer Schrader: "Er stond daar een biljart, dat nooit gebruikt werd. Omdat er meer vrouwen dan man nen in het zorgcentrum woonden, ben ik mensen uit mijn vrienden- en kennissenkring gaan benaderen. Ik ben in Rotterdam wedstrijdleider geweest, daardoor wist ik hoe ik dingen moest organiseren." Ook was hij tien jaar lang actief voor het Samenwerkingsverband Ouderen in Nieuwerkerk. Samen met hun zoon, hun dochter en de twee kleindochters met aan hang zal de bruiloft later in het jaar gevierd worden, als het beter weer is. Door Marlonneke Willemsen Op de agenda stonden onder meer de ontwikkelingen van het sport park Kleine Vink en de woning bouw op de plekken waar nu nog de sportvelden liggen. Volgens wethouder Jan Slagt is de gemeen te druk bezig met het ontwikkelen van de plannen voor de nieuwe woningen. "We hebben vier ont wikkelaars gevraagd om naar dit project te kijken en we krijgen hun ideeën medio maart te zien. Dat wordt dus heel spannend." Naar aanleiding van een aantal vragen in de zaal ontstond hierna een felle discussie over de soort woningen dat er gebouwd moet worden. Slagt stelde dat dit, bin nen een aantal door de gemeente te bepalen prijsklassen, door de markt wordt bepaald. Een groot aantal aanwezigen was het hier niet mee eens. "Er is veel behoefte aan seniorenwoningen. Op dit mo ment zijn die bijna niet te koop in Nieuwerkerk. Hoe kan dan via ver koop- en vraagcijfers bepaald wor den of hier behoefte aan is? Als het er niet is, wordt het toch ook niet verkocht." Hierop beloofde de wethouder toch nog eens naar de vraag naar seniorenwoningen te kijken. Wethouder Siem van Loon kon meedelen dat er eindelijk begon nen wordt met de aanleg van de buitenruimte rondom het winkel centrum Nieuw Dorrestein. "We gaan beginnen met het aanleg gen van parkeerplaatsen aan de achterzijde en als het goed is, is het hele project half of eind mei klaar." Daarnaast is de gemeente volgens van Loon hard bezig met een verkeersonderzoek voor de si tuatie in het oude dorp en worden er de komende tijd een groot aan tal nieuwe parkeerplaatsen in Dor restein aangelegd. Tamara Venrooy gaf een update van de ontwikkeling van zorgcom- plex de Meander. "Het project is behoorlijk in ontwikkeling. Eind 2009 of hooguit begin 2010 ho pen we klaar te zijn met de eerste fase van het project, dat ongeveer tweederde van het totaal is. De tweede fase moet dan medio 2011 gereed komen. De Meander zal een centrum in de wijk worden, waar iedereen terecht kan. En mo gelijk wordt het dan ook een echte ontmoetingsplek voor de bewo ners van Dorrestein." Nieuwerkerk aan den IJssel - In de maand februari prijkt de wisselex positie 'Sporen van Nieuwerkerks verleden' in de Openbare Biblio theek. Uit de oudheidkamer van de Historische vereniging Nieuwer kerk aan den IJssel (HVN) zijn pane len overgebracht met objectfoto's van Wim Schuurs. Daarnaast zijn de twee vitrines in de bibliotheek gevuld met originele voorwerpen uit de collectie, voornamelijk Nieu- werkerkse bedrijfsreclame-asbak ken. Deze deelcollectie geeft een gevarieerd beeld van sporen van bedrijvigheid. Dinsdag 24 februari houdt his toricus en HVN-voorzitter Johan Knoester in de bibliotheek een le zing over 'Ontginning, vervening, droogmaking', aanvang 20.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ondanks de kou en de wind waren er za terdagavond zo'n vijftig kinderen die een lampion hadden gemaakt of ter plekke kochten en meeliepen in de lampionnenoptocht. Elders in Nederland worden de lampionnen met Sint Maarten in november uit de kast getrokken, maar de verjaardag van koningin Beatrix is ook een prima gelegenheid. Groot en klein droegen een lampion, er waren zelfs honden van de partij. Door Joke Heikens Om 19.00 uur werd er verzameld op het Raadhuisplein en vertrok de groep onder begeleiding van verkeersregelaars voor een rondje Nieuwerkerk. De plaatselijke fan fare zorgde voor een muzikale begeleiding die vooral bij de ou ders erg in de smaak viel. Door de muziek trok de optocht veel aan dacht. "We hebben dit twee jaar niet kunnen doen", vertelt Ria Kemp van de organisatie. "Twee jaar geleden stormde het zo erg dat onze stand de lucht in vloog voordat we konden beginnen aan de optocht. Het is erg leuk om nu weer te kunnen lopen met die kin deren, we doen het vooral voor hen." Een klein uur later waren de kin deren terug bij het beginpunt waar voor iedereen nog iets te drinken was. Nu maar hopen dat het volgend jaar weer doorgaat. Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie roept dingend op om geen waar devolle spullen in de auto achter te laten, omdat is gebleken dat de die ven met behulp van moderne technologie aan de buitenkant kunnen zien in welke auto iets te vinden is. Door Marlonneke Willemsen Sinds een aantal maanden heeft de politie Nieuwerkerk te maken met een stijgend aantal auto-inbraken, waar men weinig vat op krijgt. Vol gens teamchef Raoul Verwey heeft dit onder andere te maken met een verplaatsing van de activiteiten van de grote steden naar kleinere ge meentes. Op andere terreinen zijn de misdaadcijfers wel positief. Zo is er een daling te zien bij het aantal inbraken, geweldsincidenten en vernielingen. Ook de maatregelen rondom te fietsendiefstallen van de afgelopen maanden, lijken een positief effect te hebben. Bij de auto-inbraken wordt vooral elektronische apparatuur, zoals navigatie systemen en laptops buit gemaakt. Verwey vraagt dan ook iedereen om dit soort appa ratuur niet in de auto te laten lig gen. "Mensen denken vaak dat de spullen niet te vinden zijn als ze uit staan, maar dat blijkt niet waar te zijn. Op dit moment maken de dieven gebruik van Bluetooth, waarbij ze aan de buitenkant pre cies kunnen zien waar en in welke auto zich elektronische apparatuur bevindt." De politie doet er op dit moment alles aan om een eind aan de inbraken te maken. Zo is er een plan om hondenbezitters aan te schrijven en te vragen of zij ver dachte situaties willen melden en wil men ook collega's van andere corpsen, die wel in Nieuwerkerk, wonen, om hun medewerking vra gen. Een ander punt van aandacht voor Verwey is de bereikbaarheid van de politie. "Ik weet dat er veel proble men zijn met de bereikbaarheid, doordat er gekozen is voor één centraal telefoonnummer. Ik ben hier ook niet altijd blij mee, maar dat is nu eenmaal van hogerhand beslist. Vooral bij ernstige situaties' duurt het te lang voordat mensen ons kunnen bereiken. Daarom zou ik iedereen willen oproepen om bij inbraken of andere misdrijven, waarbij de dader op heterdaad betrapt kan worden, 112 te bellen in plaats van het nummer van de politie. Het is hierbij wel belangrijk dat er zoveel mogelijk informatie wordt doorgegeven. Op die ma nier kan sneller gereageerd wor den. Mensen die liever anoniem willen bellen, kunnen terecht op 0800-7000." Lampion kapot, toch een lichtje Achter de muziek aan. Zelfgemaakt.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 25