FUSIE B0SK00P-RIJNW0UDE NIET DIRECT KOSTENBESPAREND TOPVERKOPERS WORDEN IN ZONNETJE GEZET AFSCHEID PASTOR MARIJKE AMELING WINNAARS BOSKOOP CREATIEF HOSANNA EINDIGT MET BACHCANTATE halye raak in BOSKOOP COLLECTE AMNESTY INTERNATIONAL OPERETTEKLANKEN IN ZORGCENTRUM BOSKOOP PROVINCIALE HANDEN KERKDIENSTEN ZONDAG 8 FEBRUARI BRABANTSE BLUES IN BARG Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 februari 2009 pagina 29 Rijnwoude - Een eventuele fusie van Biskoop en Rijnwoude zal de eerste jaren meer kosten dan opleveren. De verwachte besparingen zijn pas op langere termijn haalbaar. Dat werd duidelijk toen twee onderzoekers van de ministerie van Binnenlandse Zaken tekst en uitleg gaven aan de raadsleden van beide gemeenten. Door Johanna van Waardenberq Op het verzoek van de beide col leges van b en w is een onderzoek uitgevoerd naar het kostenplaatje van een eventuele fusie. Besparing is op korte termijn niet haalbaar. "Door een herstructurering van twee complete gemeenten kan Waddinxveen /Boskoop - Men senrechtenorganisatie Amnesty International houdt van 9 tot en met 14 februari een landelijke collecte. Ook de Boskoopse Am- nestygroep doet hieraan met zo'n vijftig collectanten mee. Amnesty International zet zich in voor de vrijlating van gewetens gevangenen, eerlijke processen voor alle politieke gevangenen, afschaffing van de doodstraf en beëindiging van martelingen, politieke moorden en 'verdwij ningen'. Ook vrij zijn van discri minatie is een mensenrecht waar Amnesty voor strijdt. Amnesty International is een onafhankelijke en onpartijdige organisatie. Zij is financieel aan gewezen op contributies van leden en giften, zoals tijdens de collecte. Voor meer informatie: www.bos- koop.amnesty.nl of 0172-217143. Boskoop - Het vocalistenensem ble Servus brengt woensdag 11 februari operette melodieën en andere klassieke liederen ten ge hore in Zorgcentrum Boskoop. Dit optreden is toegankelijk voor alle senioren uit Boskoop en om geving. Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. Het vocalisten ensemble Servus heeft een rijk repertoire aan ope retteliederen. De operette is een luchtiger, soms satirische versie ran de opera, waarbij de teksten tussen de zangnummers gespro ken worden. beden Comfort a la carte betalen «oor deze voorstelling 3,- euro, tiet-leden betalen 4,50 euro. Voor meer informatie en reserve- 'en: 0172-235555. h samenwerking met de Stich ting Boskoops Ouderenvervoer kan het vervoer van en naar deze muzikale avond aangeboden Worden voor 1,- euro per rit. Boskoop - Rotonde de 'Halve Baak' wordt in februari overge dragen aan de Provincie Zuid- Holland. De rotonde is in op dracht van de provincie door de Semeente aangelegd en komt nu met de overdracht in onderhoud bij de provincie. De gemeente toet nog wel een aantal zaken bonden, zoals het plaatsen van een scherm tussen de parallelweg ei de N207. Dit scherm moet er- v°°r zorgen dat bestuurders die °P de rotonde en de parallelweg Wen elkaar niet hinderen met ®e verlichting van de voertui- Sto. Met de overdracht van de '"tonde is de eerste module van "e oostelijke rondweg afgerond. Wgaat om het gedeelte roton- ra, Halve Raak, parallelle Goudse Bijweg, Insteek en Voshol. niet direct op kosten bespaard worden", legt de onderzoeker uit. Pas na een aantal jaar zal een fu sie tussen Boskoop en Rijnwoude geld opleveren. "De financiële ge volgen zijn behoorlijk. Het beleid van beide gemeenten moet goed op elkaar afgestemd worden voor een soepel traject", adviseren de Boskoop - De elf beste lotenverko- pers van Gymvereniging Boskoop zijn onlangs door de leiding ge- tracteerd op een schaatsuitje naar schaatsbaan Silver Dome in Zoeter- Boskoop - De expositie van 'Bos koop Creatief' werd afgelopen vrijdag afgesloten. Jan Blom maakte bekend dat de fotocol lage van Rien de Wit met als titel 'Onder moeders paraplu' volgens de jury de eerste plaats heeft be haald; tweede werd een schilderij van G.K. Langenberg met als titel Boskoop - Pastor Marijke Ameling neemt in het weekend van 7 en 8 februari afscheid van het cluster Bron van Levend Water, waarvan de Johannes de Doperparochie in Boskoop deel uitmaakt en gaat met emeritaat. Pastor Ameling heeft zich gedurende de afgelo pen zeven jaar met hart en ziel in gezet voor de mensen uit deze pa rochie. In verband met dit afscheid wordt voor zaterdag 7 februari om 19.30 een scratch musical geor ganiseerd, met als titel 'Jozef de Timmerman'. Pastor Marijke zocht steeds naar wegen om het geloof onderzoekers. De onderzoekers hebben op ver schillende gebieden gekeken hoe de fusie de financiën beïnvloedt. Zo krijgen de inwoners met een so ciale uitkering na de fusie het iets moeilijker. Bij een samensmelting worden de uitkeringen per per soon 26 euro minder. "Weinig gemeenten hebben zo'n slechte bodem als Rijnwoude en Boskoop.", vertelt de Binnenlandse zaken ambtenaar. "Het is belang rijk om een goed beeld te krijgen van achterstallig onderhoud in bei- meer. De kinderen hadden loten verkocht voor de Grote Club Actie. Een groot deel van de opbrengst van deze actie is bestemd voor de vereniging zelf. Alle andere loten- 'Lady's' en op de derde plaats ein digde Ed Claus met het beeld 'Op 't gevoel'. De publieksjury bepaalde dat Heieen Blok met 'Kippen op stok' op een eerste plaats eindig de, gevolgd op twee door Jiwan Jaff met 'Fantasy droom' en op een derde plaats door G.K. Langenberg met 'Lady's'. te verdiepen op manieren die pas sen in de huidige tijd en die op een eigentijdse manier een boodschap brengen in een sfeer die door mensen samen wordt opgebouwd en beleefd. Aan de musical wordt door ruim 80 vrijwilligers meege werkt. Op zondag 8 februari is er om 9.00 een viering waarin vicaris Verbakei en pastoor van Klaveren samen met pastor Marijke voor gaan. Een aantal koren verleent deze dag muzikale medewerking. Na de viering is er koffie in de kerk en kan men pastor Marijke per soonlijk ontmoeten. de gemeenten. Denk maar aan de wegen of begraafplaatsen. Volgens de ambtenaren levert de artikel-12 status van Boskoop geen problemen op bij een eventuele fusie. "Boskoop heeft de afgelo pen jaren veel gedaan aan weg onderhoud. Het grootste gedeelte van de financiële knelpunten zijn daar weggewerkt", zegt de Bin nenlandse zaken ambtenaren. Een financiële meevaller is een da ling van de bestuurskosten. Aan gezien de gemeenten samensmel ten worden er bespaard op b en w, kosten voor de gemeenteraad, de secretaris en de rekenkamer. In maart beslissen beide gemeenten of ze een fusie samen aangaan. verkopers, die uiteraard ook al lemaal hun best gedaan hebben, worden op woensdag 25 maart tijdens de Algemene Ledenverga dering in het zonnetje gezet. Boskoop - Christelijke Zangver eniging Hosanna verzorgt op zondag 8 februari in de Dorps kerk aan het Kerkplein tijdens de dienst van 18.30 uur voor de laat ste keer een optreden. Het koor brengt deze avond de cantate nr. 68 van Johann Sebastiaan Bach met als titel 'Also hat Gott die Welt geliebt'. Deze cantate is ge baseerd op de tekst uit het evan gelie van Johannes, hoofdstuk 3:16. Solisten zijn de oud-Bos- kooopse sopraan Lisette Emmink en bas Klaas Aantjes. De orkest begeleiding wordt verzorgd door het Delphi Consort, alsmede door Ben Kramer op clavecimbel en orgel. Het geheel staat onder leiding van koordirigent Nico D. Blom. Voorganger in de dienst is ds. Eugène Baljet. Laatste optreden Hosanna Het uitvoeren van deze cantate zal het laatste optreden van Ho sanna zijn, waarmee een einde komt aan het ruim 91-jarige be- Boskoop Chr.Geref.kerk 9.30 uur ds.M.B. Visser en 17.00 uur ds. J. Groen- leer. De Stek 9.30 uur kand. W. Ver meulen. Zijdekerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar. Dorpskerk 9.30 uur ds. E. Baljet en 18.30 uur ds. E. Baljet (Canta tedienst met Hosanna). Chr.gem.Bethel 9.30 uur Bart Doornweerd. Ger.Gem. 9.30 ds. H. Paul en 16.00 uur ds. A.J. de Waard. Evang. Gem. Parousia actie zen ding Peter Stolk. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Boskoop - Mathijs Leeuwis (1985) uit Waalwijk treedt zondag 8 fe bruari om 16.00 uur op in De Barg. Hij brengt bluesmuziek, geïnspi reerd op oude blueshelden als Ro bert Johnson, Muddy Waters en John Lee Hooker. Leeuwis wordt muzikaal bijgestaan door Alex Akela op viool en mandoline en door Guus van Mierlo op gitaar en met zang. Voorts kan het publiek deze middag een optreden bijwo nen van de uit Haarlem afkomstige zanger en gitarist Kees Jonkheer. Deur open vanaf 15.30 uur. De toe gang bedraagt 8,- euro. Voor meer informatie en reserveren: www.debarg.nl of 0630-338769. staan van het koor. De laatste keer dat het koor op grootse wijze van zich lieten horen, was op 16 november 2007, tijdens het jubileumconcert ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan. Na dit Kerstconcert is het Dameskoor reeds gestopt en nu hangt dus ook het Gemengd koor, nood gedwongen, de muziekmap aan de wilgen. Hosanna ziet zich ge noodzaakt te stoppen vanwege de vergrijzing van het koor. Ook het muzikale niveau, altijd ken merkend voor Hosanna, is haast niet meer haalbaar. De aankon diging van het vertrek van Nico Blom als dirigent, was voor de ledenvergadering aanleiding om het besluit tot opheffing van de vereniging te nemen. Dat Hosan na gedurende een lange reeks van jaren mede een stempel heeft gedrukt op het muzikale leven in Boskoop, mag bij alle pijn, die het opheffingsbesluit voor de leden met zich meebrengt, toch een gevoel van voldoening geven. De beste lotenverkopers van Gymvereniging Boskoop onder leiding van Dorien en Annelies op de schaatsbaan van het Silver Dome.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29