KLIKKEN DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE BIKKELS OP HET IJS EENDRACHTLEERLINGEN OP INSPECTIE BIJ GROOT SWANLA dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl _ZEVE N HUIZEN-MQÉRKAPFÏI F MAG! Buiten volgden nog meer instruc ties: "ledereen stilzitten" en ver volgens, "En nu allemaal naar bin nen". Hierbij vergat ze te zeggen dat we ook stil moesten zijn dus dat was me een herrie in de toren Toen gebeurde er iets vreemds, of eigenlijk gebeurde er helemaal niets en dat was zo wonderlijk. Een halve eeuw, vijftig jaren bleef het stil rond deze gebeurtenis. Hij was al bijna volledig uit mijn herinne ring verdwenen. Totdat... "Laat je jas maar liggen, ja jij ook Dik," ze had het tegen de over buurjongen, Dik Smit de broer van Erica die in mijn klas zat. Dik was niet meteen overtuigd. "Maar dan vatten we allemaal kou, juffrouw!" Hij zei het om de juffrouw te stan gen want dit was niet de eerste keer. Op een ijskoude februaridag liet hij z'n zondagsschoolstuiver in de loeihete straalkachel vallen. Het metalen geluid deed het muisstille zondagsschoolklasje opschrik ken. "Wat is dat, wie doet dat?" riep Voorwinden geërgerd. Toen het tot haar doordrong dat het alweer Dik was, zei ze iets wat ik niet begreep. "Verdorie", voegde ze er nog aan toe. "Dat is vloeken en dat mag niet juffrouw", riep haar plaaggeest beschuldigend. Ze werd bijna zo rood als de stralers van de kachel met de stuiver. Nu zei ze kortaf tegen Dik dat hij kon kiezen tussen meegaan zon der jas of binnenblijven. Dik staat ook op de foto... Deze schitterende foto met zoveel Bovenste rij van links naar rechtsMientje Renger, Juffrouw Bosscher, onbekend, Jannie Nieuwland, Jannie Oudijk, Heiltje Dekker, Stien Mole naar, Jans Hogerbrug, Pietje Monster, Meester Hulst, Belia van der Knijff en meester Renger. Op de tweede rij van links naar rechts: Janus Vis, Jaap Hogerbrug, Wim de Knegt, Wim? Lievaart, Gerrit Oudijk, Arie den Hertog, Jan Breedijk, Bertus Huisman, onbekend en Arie Uithol. Op de derde rij van links naar rechts: onbekend, Annie Knop, onbekend, Anna Huisman, onbekend, Pietje Hofman, Jannetje Brandhorst en Pietje Ver beek. Op de voorste rij van links naar rechts: onbekend, G? Hanse (Pzn), onbekend, onbekend, onbekend. Jan van Duuren, Henk Molenaar, Jo Dekker, Jan Dirk Monster, onbekend en Cor van Helden. kinderen en juffen werpt licht op een stukje verleden. Het is het be wijs dat er toen niet zomaar een vreemd ritueel heeft plaatsgevon den, nee er werd geposeerd in een zonnig decor onder de Nederlands Hervormde Kerk. Na vijftig jaar was dit een schokkende ontdekking. Naast deze herinnering zijn er nog een paar nieuwe namen bekend geworden. Hier volgen alle namen nog een keer. Bovenste rij van links naar rechts: Kees Wiggers, Nico de Vla ming, Leen Vermulm, onbekend, Ad Bloemendaal, Frits Wittenbol, Henk Boerop, Victor van den Haak, Izaak van de Berge, Piet Spekman, Jaap Koppenol, Johan Gorissen en een onbekende. Op de tweede rij van links naar rechts: Juf Jonge- neel, juf Voorwinden, Dik van den Haak, Hermiene van den Broek, Mieke Sol, Tinie Wiggers, Jany van den Hoek, Lenie Ottevanger, onbekend, Renske Derks, Nettie Ooms, Marieke Dullaart, Ellie van Prooyen, Truus Jansen, Tinie van Welzenis, Joke Glintmeijer, Johan van Wilgenburg, Juf Lekkerkerk, juf Trudie Dullaart enjuf Wil Hoog- endoorn. Op de derde rij van links naar rechts: Jan Visser, Delie Glintmeijer, Willie van der Weide, Truus Knoop, twee onbekenden. Joke Brandhorst, An neke Reijm, onbekend, Lien van der Ruit, Willie Strijdhorst, Ellie van Vuren, Francien Hol, Joke Gij- zenberg, Agnes Zweere, Ellie van den Akker, onbekend, Corrie Cla- zing, Nel Strijdhorst, Jopie Roos, Lia Schotte, Janny Gravesteijn, Ada van der Graaf, Bert Sterk, Klazien van Elswijk, Teun van Elswijk, on bekend, Dik Schmidt, Leo Schmidt, onbekend, Dik de Jong, onbekend en Dirk Vonk. Op de vierde rij van links naar rechts: Liesbeth van der Pol, onbekend, Nellie Schouten, Ellie Jansen, drie onbekenden, El lie Heerschap, Marrie de Vlaming, Pien van den Broek, Lenie van der Wiel, Piety Verweij, Klazien Vente, Lenie Gorissen, Kees Hor dijk, Cobie van den Haak, Alie van der Wiel, twee onbekenden, Kees Vonk, Ton Dorrestijn, Kees Vonk, Hans van Helden, Peter Schmidt, Jan Sterk, Jaap van den Akker en Adrie Stuurman. Op de onderste rij van links naar rechts: onbekend, Carla van Reeuwijk, onbekend, Eri ca Schmidt, Geertrui van der Pol, onbekend, Corrie Schouten, Cor rie Gorissen, Jan Gijzenberg, Klaas Schmidt, Marijke de Wilde, leneke Gijzenberg en twee onbekenden. Van iedere gepubliceerde klassen- foto kan men een kopie foto be stellen tegen de kostprijs vermeer derd met twee euro. De bijdrage van twee euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle. Van oude klassenfoto's van vóór 1970 maakt Van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een ko pie naar de Stichting OZM. Reacties zijn welkom - van 20.00 tot 22.00 uur): 0180-633077 of famvdzalm® hetnet.nl Voor de klassenfoto van deze keer gaan we naar Moerkapelle. En wel naar de christelijke lagere school rond 1930. Nog veel namen zijn niet bekend, dus reacties zijn wel kom bij Pim van der Zalm. Vorige keer De foto van de vorige keer was van de zondagsschool te Zevenhui zen in 1958-1959. Er is een aantal reacties gekomen waaronder een reactie van Hans van Helden:"Na de eerste verrassing heb ik met heel veel genoegen de klassenfoto van de zondagsschool afgepiegd. Ongelooflijk veel gezichtjes her kennende, werd ik teruggeworpen naar dat zonnige moment van die tijd. Het was die dag koud maar een wolkeloze lucht zorgde voor veel reflecterende warmte van de oude kerkmuur waar wij zo keurig stonden opgesteld. Die plaatsen waren zorgvuldig door juffrouw Voorwinden gecomponeerd tot dit veelkoppige tableau vivant. De jongste kinderen, waaronder ikzelf, zaten vooraan. De meeste kleintjes hadden geen flauw idee dat zij op de foto gingen. Ikzelf, notoir dromertje, niet in het minst. Daar zaten we dan, met z'n allen in het gras, waarop je eigenlijk niet mocht. Met mijn zondagsschool boekje in de aanslag wachtte ik af wat er zou gaan gebeuren. "Zo nu gaan we zachtjes naar bui ten en jullie laten je jas op je stoel liggen", instrueerde de juf ons. pagina 8 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 februari 2009 Zevenhuizen - De leeringen van groep 3 van basisschool De Een- dragt brachten donderdag 29 janu ari eenbezoek aan de bouwplaats in plan Groot Swanla. Een mede werker van het bouwbedrijf vertel de vooraf op school hoe je een huis ontwerpt en wat je daarbij nodig hebt; vervolgens gingen de kinde ren op locatie bekijken hoe dat in de praktijk gaat. De kinderen zagen onder andere een metselaar aan het werk en een timmerman. Het bezoek aan de bouwplaats staat in het teken van het project 'beroepen'. Elke groep verdiept zich in één of meerdere beroepen rondom een thema. Ou ders vertellen over hun beroep op school of de leerlingen gaan op be zoek bij een bedrijf. Donderdag 12 februari wordt het project afgeslo ten met een kijkavond van 18.30 tot 20.00 uur. Liana, Ike, Luna en Ricardo staan klaar voor de uitdaging. Zevenhuizen - Een aantal families uit Zevenhuizen en Nieuwerkerk reisde vorige week af naar Oosten rijk om aldaar aan de alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee deel te nemen. De Zevenhuizense familie De Graaff ging op dinsdag 27 januari onder slechte weersom standigheden de uitdaging aan op het slechte ijs met veel scheu ren en veel sneeuw. Ike de Graaff fungeerde deze dag als haas en stapte na vijf uur en 100 kilometer gereden te hebben van het ijs, ter wijl dochter Liana en schoonzoon Peter Verweij doorgingen om de resterende 100 kilometer te vol brengen. Peter eindigde in een tijd van 8 uur en 59 minuten en Liana volgde in een tijd van 10 uur en 5? minuten. Op vrijdag 30 januari zorgde klein dochter Luna Verweij voor een top prestatie door met opa De Graaff een tocht van 50 kilometer te vol brengen in een tijd van 3 uur en 57 minuten. Neef Ricardo Kastart, 11 jaar oud, was toen nog niet moe genoeg en reed met tante Liana zelfs 100 kilometer. Hij finishte in een tijd van 7 uur en 39 minuten.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 8