VEERTIGJARIGE KEIJZERSCHOOL START FEESTJAAR CEDRAH: SYMBOLISCH VOOR BESCHUTTING g I 11| IIII Tl I r tOERKAPELLE COMPUTERCURSUSSEN BIJ BIBLIOTHEEK KINDERJURY VAN START KERKDIENSTEN ZONDAG 8 FEBRUARI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 februari 2009 Door Geertrude Verweij Moerkapelle - Een gezellige lampi- onnenoptocht luidde donderdag 29 januari een jaar vol feestelijke activiteiten in. Dit jaar bestaat de Burgemeester Keijzerschool in Moerkapelle veertig jaar. Direc teur Anita te Pas: "Dat laten we niet zomaar voorbij gaan. We gaan vanaf nu iedere maand activiteiten organiseren, zodat we met elkaar gezellig bezig kunnen zijn met dit feest." De festiviteiten zullen niet alleen op de huidige leerlingen gericht zijn: "We hebben met het team, de oudervereniging en de MR om de tafel gezeten en gekeken wat er leuk en gezellig zou zijn. Er is nu een commissie opgericht om een reünie te organiseren voor alle mensen die in de afgelopen veer tig jaar bij ons op school gezeten hebben. Daarnaast hebben we de Stichting Vrienden van de Keijzer school opgericht. Na veertig jaar hebben we heel wat vrienden ge maakt. We hopen dat die ons al lemaal een warm hart zullen toe dragen." Niet apart maar samen Ook wethouder Mies te Meij was aanwezig bij de aftrap van de fees telijkheden. Te Meij:"We gaan nu met de lampionnen door het hele dorp lopen, zodat iedereen kan zien dat het feest is. Veertig jaar is echt reden voor een feestje. De Keijzerschool neemt een bijzon dere plaats in in Moerkapelle. Het is een openbare school, dat bete kent dat de school open staat voor iedereen, ongeacht huidskleur of levensovertuiging. En iedereen is daar niet apart, maar samen." De wethouder noemde ook het ge bouw van de school als vertrouwd begrip in het dorp. "Het is een licht en ruim gebouw en dat past in het dorpsbeeld. Jullie weten allemaal dat er de komende jaren nogal wat huizen bij zullen komen. Wie weet hoeveel nieuwe kinderen er dan hun weg zullen vinden naar de Keijzerschool En die zijn allemaal van harte welkom, niet apart, maar allemaal samen." Als cadeau voor de veertigjarige stelde de gemeente een bedrag beschikbaar waarvoor de school zelf de bestemming mag aange ven. Te Pas kon nog niet zeggen wat dat zal zijn. "Op dit moment wordt er nog hard na gedacht waar dat geld voor ge bruikt zal gaan worden." Met het aanzetten van haar eigen lampion, gaf de wethouder het startschot voor de optocht, die werd begeleid door een draaior gel. Na afloop van de tocht werden de kinderen getrakteerd op een beker warme chocolademelk. Zevenhuizen - Er is nog ruimte voor enkele cursisten bijde computercursussen die vrijdag 13 februari starten in de bibli otheek. De cursussen worden in samenwerking met de ge meente Zevenhuizen-Moerka- pelle georganiseerd. Alle cur sussen bestaan uit acht lessen en worden op vrijdag gegeven. Voor de volgende cursussen is inschrijving nog mogelijk: cursus internet, Beginnerscur sus Kennismaken met de com puter en de cursus Excel. Voor meer informatie: www. bibliotheekdegroenevenen.nl of 0180-638388. Zevenhuizen - Bij de biblio theek ging op 1 februari de kinderjury van start. Kinderen tussen zes en twaalf jaar kun nen stemmen op hun favoriete boek uit 2008. De kinderjury bekroont boe ken in twee leeftijdsgroepen: van zes tot en met negen en van tien tot en met twaalf jaar. In het hele land zullen duizen den kinderen kinderboeken beoordelen. Tot 15 mei kunnen zij hun Top 3 samenstellen. Bij de informatiebalie van de bibliotheek kunnen de kinde ren zich opgeven als jurylid. Deelnemers ontvangen een stemboekje, waarin over elk gelezen boek een rapport kan worden bijgehouden. Mee doen is gratis en opgeven mag elke dag. Op een speciale plek in de bibliotheek staan de boeken die meedoen. Ze heb ben een speciale sticker op de rug van het boek. De bibliotheek regelt de ver zending naar Stichting De Nederlandse Kinderjury. Die maakt in juni bekend welk boek de prijs van de Kinder jury 2009 mag ontvangen. Elke deelnemer ontvangt een verrassing. Moerkapelle - Tijdens een feestelijke bijeenkomst werd op vrijdag 30 januari in Zorgcentrum Beth-San de nieuwe naam van de Stichting Gere formeerde Zorgcentra Zuidholland bekend gemaakt. Door Geertrude Verweij Alle bewoners van het zorgcen trum, de Wilde Veenen en alle vrij willigers waren uitgenodigd om de bekendmaking te vieren. Vooraf was er koffie met gebak. Voor er werd overgegaan tot het bekend maken van de nieuwe naam, werd er een gedenkboek aangeboden aan een lid van de cliëntenraad de heer C. Verbaan. In dit boek, 'van 't zelfde huis', ge schreven door de Goudse J. Mas tenbroek, wordt de geschiedenis van verschillende huizen en zorg centra in de regio beschreven. De heer Verbaan nam het boek sym bolisch in ontvangst voor alle be woners en werknemers. Bijbelse klank Locatiemanager mevrouw A. van Gelder legde uit waarom er be hoefte was aan een nieuwe naam: SGZZH is lastig uit te spreken en bovendien zijn die vijf letters wat onpersoonlijk. Het is ook verwar rend omdat er een Zeeuwse zorg- vereniging is die bijna de zelfde letters gebruikt. En als we de naam van de stichting volledig uitspre ken is het wel weer een hele mond vol." Daarom werd er een commissie naamgeving ingesteld en konden bewoners en werknemers nieuwe namen aandragen. De naam moest aan een aantal voorwaarden vol doen. "Wij vonden het erg belangrijk dat de naam een bijbelse klank heeft, het moet de identiteit van de orga nisatie uitstralen. Daarnaast moest het een naam van twee lettergre pen zijn, die gemakkelijk uit te spreken is." De hedendaagse techniek sprak ook een woordje mee: de domeinnaam op internet moest nog beschikbaar zijn en bovendien nog beschikbaar binnen het merkenrecht. Cederboom De naam werd bekend gemaakt door het te projecteren op het scherm. Van Gelder: "In Capelle werd dat gisteren op een heel originele wij ze aangepakt. Daar werd de naam door twee mannen met elektrische zagen uit een boom gezaagd." De nieuwe naam van de stichting is Cedrah, wat hebreeuws is voor cederboom. In die naam zit heel veel betekenis verborgen, legde de locatiemana ger uit. "De ceder is de meest genoemde boom in de bijbel. Het is een sym bool voor beschutting en ook een symbool voor leven en sterven. Daarnaast is het een boom die in de bijbelse tijd veel gebruikt werd, onder andere voor het bouwen van de tempel. Toegepast op onze huizen, betekent het dat wij be schutting bieden aan de mensen die onder ons dank wonen. In het logo zijn streepjes te zien. Die zijn symbolisch voor de jaarringen en duiden op de eindigheid van het leven van de mens. Wij hopen dat u allen het wonen en werken hier als een veilige beschutting mag er varen." Een vlag met de nieuwe naam en het nieuwe logo, werd na afloop van de officiële bekendmaking aan de locatie overhandigd en direct gehesen. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. C. Haas noot en 19.00 uur ds. L.C. de Borst (Heilig Avondmaal). Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. L.C. de Borst (Heilig Avondmaal). Geref. Kerk 9.30 uur ds. J. van An- del. Ver.v.Vrijz.Protest, geen dienst R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen 10.15 uur Woord- en Commu nieviering in Dorpshuis Swanla. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 19.00 uur ds. G. Clements. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur kand. I Joh. Fekkes en 15.00 uur ds. R.W. Mulder. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.C. de Groot en 18.30 uur kand. G.H. Vlijm. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en I Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weekeinde/] feestdagen): HuisArtsenPost Mid den-Holland (HAP MH), Bleuland- weg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van I der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK I Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maatschap pelijk werk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Dorpsstraat 75, Zevenhuizen; elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. Inloop- en telefonisch spreek uur: Weideplantsoen 20, Moer kapelle; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal ta-1 rief) of 0182-594710. Of via www. stichtingkwadraad.nl of info@ I stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kan tooruren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoortij den: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Floris- weg 77-79, 2805 AH Gouda (in gang van Jan Beaumontstraat). GHZ Polikliniek Nieuwerkerk| aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Voor het maken van poliklini-1 sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor I inlichtingen tel: 0182-505050. Be zoektijden voor beide locaties: al gemene verpleegafdelingen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00 20.00 uur. Van 't zelfde huls.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 9