hart van holland-verslaggever presenteert debuutroman LIONS PAKKEN UIT WIE DOET ER MEE MET HET SH0WK00R? BASISSCHOOL DE NESSEVUET DUIKT TERUG IN DE TIJD HUIS VOL VERLEDEN ~7FVPNHÜIZÉN-Mnf:RKAPËLLE Soekenweekactiviteiten Bibliotheek De Groene Venen VERZAMELAARS BIJ 'ONS VERLEDEN' Zing, dans, acteer ZANG EN SPRAAK 2 DEFIBRlllATOREN Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 25 februari 2009 pagina 11 Zevenhuizen - De Zevenhuizense journalist en auteur Geertrude Ver- weij, onder andere werkzaam voor het Hart van Holland - presenteert woensdag 11 maart haar debuutroman 'Huis vol verleden' in de vesti ging Zevenhuizen-Moerkapelle. Met deze presentatie wordt de 74e Boe kenweek in Bibliotheek De Groene Venen geopend. De Boekenweek - dit jaar van woensdag 11 tot en met zaterdag 21 maart - wordt een ode aan het dier in de letteren met als thema 'Tjielp tjielp de literaire zoo. Tjielp tjielp is ontleend aan het gedicht De Mus (1954) van Jan Hanlo. Het dier steelt niet zelden het hart van de schrijver en de dichter. Vele lite raire auteurs hebben het dier een plaats gegeven in hun verhalen of gedichten. Denk aan Herman Mel- villes Moby Dick, George Orwells Animal Farm, Flauberts papegaai van Julian Barnes en Dierenleven van J.M. Coetzee. Ook in Neder land gromt, blaft, fluit en miauwt het dier in de literatuur. Het jaar lijkse boekenweekgeschenk wordt geschreven door Tim Krabbé en het boekenweekessay door Midas Dekkers. Actie Iedere volwassene die zich tijdens de Boekenweek aanmeldt als lid van de bibliotheek ontvangt een boekenbon met een voucher (op=op) voor het boekenweekge schenk. Het lidmaatschap van de bibliotheek kost 32,50 euro per jaar. In alle vestigingen van Bibli otheek De Groene Venen maakt men bovendien kans op gratis toegangskaarten voor Diergaarde Blijdorp. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen. nl Zevenhuizen - Vijftienhonderd broodjes worst, elfhonderd koppen erw tensoep, duizend bekers glühwein en ruim 3200 bekers chocolademelk maken niet alleen dik, maar ook rijk. Op 19 februari deelde de Lionsclub Zevenhuizen de opbrengst van de Koek en Zopie verkoop en andere ac ties uit aan goede doelen. In totaal werd 12.500 euro uitgekeerd. Gelukkigen waren Stichting IJs- selThuis, De Zeven Muzen, Stich ting Breath die hulpbehoevende kinderen in Oost Europa en Afri ka steunt, de Hans van Bokkem Foundation, die scholen bouwt in Oeganda en Tanzania. En de Stich ting Zeekinderen. Zij betaalt het schoolgeld voor kinderen in Nica ragua. Het bedrag van zeventig tot Stichting Zeekinderen reikt pakken suiker uit aan kinderen in San Juan del Oriente, Nicaragua. De veodselprijzen zijn in Nicaragua sterk gestegen. De Lions steunden met 12.500 euro verschillende goede doelen in binnen- en buitenland. tachtig euro per jaar is voor veel gezinnen bijna twee maandsalaris sen is. De EHBO en het Rode Kruis Zevenhuizen-Moerkapelle kregen twee defibrillatoren, waarmee vele levens gered kunnen worden. De apparaten zullen centraal in de gemeente opgehangen worden. De Lions hebben nog veel andere acties op stapel staan en hopen wederom op de steun van de Ze- venhuizenaren en Moerkapellena- ren. Op 17 april wordt het jaarlijkse Lionsconcert gehouden met de uit Swaziland afkomstige Bariton Sk- humbuzo. Eind april en half juni volgen de geraniummarkt en de Lionsloop. Zevenhuizen - In het historisch centrum "Ons Verleden" is op zaterdag 28 februari vanaf 13.30 tot circa 16.00 uur de tweede expositie van Zeven huizense en Moerkapelse ver zamelaars te bewonderen. De tweede serie verzamelingen bestaat uit grote en kleine ob jecten, platte en dikke objec ten. Te zien zijn de "Gruyter" spullen, hoeden, hoedenspel- den, kroontjespennen en inkt potten, melkbussen en foto's van melkwagens, naaldenko kers, poststukken, schildpad den, sigarettendovers, theezak jes en zelfgebouwde miniatuur vrachtwagens. De verzame laars komen uit Zevenhuizen of Moerkapelle en ze hebben alle maal een aantal van hun mooi ste, gekste en meest bijzondere exemplaren tentoongesteld. Behalve de verzamelingen is er nog veel meer te zien. Op de beneden verdieping is de permanente tentoonstelling van het historisch centrum te bekijken. Op de bovenverdie ping is veel te leren over de ge schiedenis van de molens in het stroomgebied van de Rotte en de thematentoonstelling over het waterschap Rijnland. In de filmzaal draait de film over de droogmakerijen in Nederland alwaar Leeghwater een zeer belangrijke plaats heeft inge nomen. En bij de genealogi sche werkgroep is veel infor matie te vinden over vroegere bewoners van de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle. Het museum is te vinden aan de Tweemanspolder nummer 15 in Zevenhuizen (volg de bordjes "oudheidkamer") en is zater dag 28 februari open van 13.30 uur tot circa 16.00 uur. Piraten en jonkvrouwen. Oud Verlaat - Na vier weken inten sief gewerkt te hebben over het thema Geschiedenis mochten de kinderen van basisschool de Nes- sevliet uit Oud Verlaat hun werk laten zien aan hun familie en an dere belangstellenden. De school en de meesters en juf fen waren volledig in oude stijl aangekleed. In groep 1/2 liepen de mensen een kasteel binnen waar kippenpootjes en worsten werden verkocht. Ook lieten de kinderen onder leiding van de muziekjuf Madeleine Brok een deftige hof dans zien. In groep 3/4 klonk de scheepstoe ter van het piratenschip en de pira ten gingen op zoek naar de schat. Drijfzand en vijandige stammen maakten de zoektocht er niet ge makkelijker op In groep 5/6 leek het alsof de tijd had stilgestaan. Een echte oude schoolbank en veel spullen uit grootmoeders tijd deden oude tij den herleven. Veel opa's en oma's kregen een ware flashback. Groep 7/8 was omgetoverd tot theater Het Griekse Tempeltje. Toneel, dans en zang zorgden voor een gevarieerde show.De leiding was deze avond in handen van een troubadour die in de regio al heel wat evenementen op zijn naam heeft staan Arie Boertje uit Zevenhuizen. Met gedichten, sket ches en ander vermaak wist hij de avond plezierig te vullen. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur te Zevenhuizen houdt op vrijdag 6 maart een vogelbespreking. De bedoeling is dat een ieder een vogel meeneemt in een kooi om deze gezamenlijk vorm, kieurslag, grootte te bespreken.Het is de bedoeling dat er dan als het ware een levendige discussie ontstaat. Een ieder die iets met vogels heeft, of wil beginnen met de vogel- sport is van harte welkom. De toegang is gratis. Het clubgebouw is deze avond open vanaf 20:00 uur aan het Nijver heidscentrum 50 nabij de vrachtwagenparkeerplaats te Zevenhui zen. Voor meer informatie: www.zangenkleur.nl het kleien huis op de prairie, maar dan in Oud Verlaat. Zevenhuizen/Regio - De nieuw te vormen gemeente Zuidpias is binnen kort een koor rijker. Een showkoor moet het worden, waar plek is voor iedereen tussen de 15 en de 115 jaar die houdt van zingen, dansen of acteren. Er wordt vrijdag 6 maart een in looprepetitie gehouden in dorps huis Swanla voor onder andere de acteur die meer wil dan toneel spelen, de sopraan die niet alleen liedjes wil zingen en de streetdan- cer die zijn moves wil laten zien én horen. De repetitie begint om 20.00 uur. Eigen inbreng Het repertoire van het koor in oprichting zal bestaan uit allerlei nummers en compilaties vanaf de jaren 50 tot nu. Veel musicalsongs, motown etcetera, aangevuld met stukjestheaterendans. "Het wordt een interactief koor met veel ruim te voor eigen inbreng op alle vlak ken. Zelfs over de naam mag je nog meedenken; voorlopig is de naam van de werkgroep Flow", zegt diri gent Norman Ebilicio. "Tijdens de inlooprepetitie kun je kennismaken met de andere ge- interesseerden, de dirigent, regis seur, repetitiepianist en alleleden van de werkgroep. Hebben we 35 mensen bij elkaar, dan is er weke lijks repetitie op vrijdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in Dorpshuis Swanla."

Hart van Holland | 2009 | | pagina 11