fe 1* -JS ®B/MOB8ÏÏ00^GD WMÏÏ BB TT®QCS®fflMT BEOfl MPCffi DCO aa WPC0KE frv Him I m\\T WWER/uA l WAAR WORDT FELLER GEDISCUSSIEERD BRUGGE, ENSCHEDE OF PARAMARIBO? GltËI'l'ELPOr WEERBAARHEIDSTRAINING 8* is?* 3 0KE EN QUIZEN IN @M0ER ACTIVITEITEN IN LOOSE END PEPTALK w jpwii MiiiiiiiiuümtiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiintiiiiiuHmiiiJtiiiimniiniJiiiiiniiJiiniiijiiiiiiiiii; Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 februari 2009 gL. 7" *S% mm V- (foto: Ruud Montagne) Pass, set up, smash! Van 4 tot en met 9 april is Ahoy Rotterdam het speelterrein voor de Euro pese volleyballers van de toekomst. Het EK<19 Volleybal voor zowel de meiden als jongens wordt dan gespeeld. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat het EK voor zowel de dames- als de herenteams op dezelfde locatie wordt georganiseerd. In hal 1 van Ahoy zul len drie velden met tribunes worden gebouwd. Daar naast wordt hal 2 volledig ingericht voor side-events. De CEV (Europese Volleybalbond) is laaiend enthou siast over deze grootse aanpak van het EK. De Oranje Heren <19 zijn ingedeeld in poule B bij Po len en Oostenrijk. De dames van het talentvolle Oran je vonden ook hun plek in poule B, waar ze de strijd om een plek in de volgende ronde zullen aanbinden met Hongarije en Oekraïne. Jorigerenhoofdstad Rotterdam is dit jaar Europese Jongerenhoofdstad (Your World) en het EK<19 Volleybal is het grootste (jeugd)topsportevenement op de kalender. Naast topvolleybaiwedstrijden tussen de beste jeugdteams van Europa is er begin april veel meerte doen in Ahoy: beachvolleyballen op zand, gamen, DJ's, Bossaballen, shopping, Ultimate Volley Xperience, bijkomen in één van de loungehoeken en meer. Daarnaast orga niseert de Nederlandse Volleybal Bond dagelijks een themadag voor diverse doelgroepen. Hans Zoethoutmaar, adjunct-directeur van Rotter dam Topsport: "Het is de eerste keer dat zo'n groot topsport- en jeugdevenement in Rotterdam plaats vindt. En dit is niet zomaar een jeugdtoernooi, het wordt er één van een hoog niveau. Door de combina tie met alle side-events is dit EK een goede promotie voor het volleybal, maar zeker ook voor Rotterdam." Voor meer informatie: www.2009youthec.nl De komende maand gaan ruim 2.000 jongeren in Vlaanderen, Nederland en Suriname met elkaar in de bat over wie de winnaar wordt van De Inktaap 2009: A.F.Th, van der Heijden met Het schervengericht, D. Hooijer met Sleur is een roofdier of Mare Reugebrink met Het grote uitstel. De winnaar wordt bekend ge maakt op dinsdag 24 maart in de Singel in Antwer pen. Meer dan 140 schooljury's (elk bestaande uit circa 15 leerlingen) uit Vlaanderen, Nederland en Suriname houden de komende maand slotdebat ten. Hierin gaan leerlingen met elkaar in discussie over de drie genomineerde boeken en bepalen zo hun Top 3. De Inktaap is dé literaire jongerenprijs van het Nederlandse taalgebied. De Inktaap wil jongeren confronteren met de keuze die de jury's van de drie 'grote' literaire prijzen in het Nederlandse taalgebied hebben gemaakt: De Gouden Uil, de AKO Literatuurprijs en de Libris Literatuur Prijs. Hun hoogst gewaardeerde titels worden genomineerd voor De Inktaap. Uit die boeken kiezen de jongeren vervolgens hun winnaar, die De Inktaap krijgt. De volgende schrijvers en titels zijn genomineerd: Mare Reugebrink met Het grote uitstel (winnaar De Gouden Uil 2008), A.F.Th, van der Heijden met Het schervengericht (winnaar AKO Literatuurprijs 2007) en D.Hooijer met Sleur is een roofdier (winnaar Libris Litera tuurprijs 2008). Winnaars van vorige edities zijn: WINNAARS VORIGE EDITIES: 2008: Dimitri Ver hulst - De helaasheid der dingen; 2007: Henk van Woerden - Ultramarijn; 2006: Willem Jan Otten - Specht en zoon; 2005: Arthur Japin - Een schit terend gebrek; 2004: Tom Lanoye - Boze tongen; 2003: Harry Mulisch - Siegfried; 2002: Tomas Lieske - Franklin. iimw. twee koaii to Nieuwerkerk aan den IJssel - Drie bands gaan vrijdag 27 februari de strijd met elkaar aan voor die felbegeerde eerste plek, waarmee je een 'gig' op Greppelpop wint. De bands Riverbreed (prog. Rock), Eas tern Shore (Metal) en Waardeloos (punk) laten deze avond met name eigen werk horen. Dit is tevens een wedstrijdregel, meerdere covers spelen is niet toegestaan. Riverbreed is een Schiedamse band die zijn inspiratie onder andere vindt in bands als Black Sabbath, Tool, A Perfect Circle en Soundgar den. Er zijn er vijf en ze spelen complex, hard en vooral strak. Eastern Shore is een vrij jonge metal band uit Waddinxveen/Boskoop met zes bandleden met een grote passie voor muziek. De band waardeloos bestaat uit drie jonge (14/15 jaar) muzikanten. Ze spelen punkmuziek, maar vaak zitten daar veel invloeden bij die verschillen van country tot metal. De meeste nummers worden door het drietal zelf geschreven. De deur is om 20.30 uur open en de toegang bedraagt 1,- euro. "Het enthousiasme voor de battle Road to Greppelpop is zeer groot. De inschrijvingen zijn stopgezet wegens het overweldigende aantal bands dat dit jaar mee wil doen. Volgend jaar zijn er weer nieuwe kansen" laat de organisatie weten. apelle - Het nieuwe jeugdhonk @Moer is iedere dinsdag- en rdagavond van 19.00 tot 21.30 uur geopend voor jongeren uit apelle. Jongerenwerker Brian van Aagten, van Stichting Jeugd- Nieuwerkerk aan den IJssel, is op deze avonden aanwezig, onderdag 24 februari staat een Karaoke-night op het program voor dinsdag 3 maart een quizavond, waarbij twee teams het elkaar zullen opnemen. Wie durft?! Het jeugdhonk is te vinden uw OpMoer aan de Raadhuisstraat 40. Nieuwerkerk aan den IJssel - Taverna organiseert voor zaterdag 7 maart een Hardcore-feest aan de 's-Gravenweg. Hou de volgende editie van deze krant in de gaten voor meer nieuws! Talent Night dichting Jeugdwerk Nieuwerkerk organiseert binnenkort 'Talent- night' en is daarvoor op zoek naar talent. Op welk gebied dan ook! Denk aan goochelaars, stand-ups, poëzie, rappers, zangers, dansers, dalkunstenaars, kunstenaars, toneel, astrologie, waarzeggers, po litieke meningen, wedden dat? columnisten, cabaret, acrobatiek. Kortom: alles waarmee je op een podium wilt staan en dat aandacht verdient. De selectieprocedure voor de drie voorrondes gaat spoe dig van start. De winnaar verdient een optreden tijdens Urban Open Air. Voor meer informatie en aanmelden: allard@jeugdwerknwk.nl of 06-48102 3 66. Reeuwijk In jongerencentrum Loo se End aan de Buitenomweg 5 kun nen jongeren op vrijdag 20 febru ari van 20.00 tot 23.00 uur lekker chillen. Op donderdag 26 febru ari, 5 maart en 12 maart is er van 19.30 tot 21.30 uur zelfverdediging voor jongeren en een soosbezoek is mogelijk op vrijdag 27 februari, 6 maart en 13 maart van 15.30 tot 17.00 uur. Onderwerp deze midda gen is 'Graffity'. Rappen, Rocken en film kijken Voor zaterdag 21 februari wordt van 20.30 tot 00.30 uur een rap- avond georganiseerd voor jonge ren vanaf 15 jaar. Medewerking wordt verleend door de Hip-Hop Rappers. Op zaterdag 28 februari is er van 21.00 tot 01.00 uur een live bandavond met medewerking van blues- en rockband Kid Lazy Band Repair. Toegang vanaf 16 jaar en op vrijdag 6 maart is er een Alter natieve Rockavond voor jongeren vanaf 14 jaar van 20.00 tot 00.30 uur.Op vrijdag 13 maart wordt om 20.00 uur de film 'Little Man' ver toond. De avond is bestemd voor jongeren van 10 tot 15 jaar. Voor meer informatie: 06-12839280 of www.loose-end.nl onder Y.L.E. Nieuwerkerk aan den IJssel - De cursus weerbaarheid/zelfverde diging van docente Monique Jan- kowski, georganiseerd door Stich ting Jeugdwerk Nieuwerkerk, gaat weer van start. Vaak hoor je dat de maatschappij harder en agressiever wordt. Maar die maatschappij is moeilijk te ver anderen, wel kun je werken aan jouw aandeel hierin. Hoe kun je jezelf (weer) veilig voelen? Hoe ga je om met een moeilijke of bedrei gende situatie? Wat te doen als je gepest of buitengesloten wordt? In deze cursus krijg je handva ten aangereikt om om te kunnen gaan met 'pesten'. Er wordt met elkaar gesproken over situaties uit de praktijk en hoe je daarop kunt reageren, denk bijvoorbeeld aan houding en uitstraling (mentale vaardigheden) en eventueel wordt er aandacht besteed aan verdedi gingstechnieken. Via een ouderbij eenkomst worden de ouders/ver zorgers bij deze cursus betrokken. De cursus bestaat uit acht bijeen komsten en vindt plaats op vrij dagavond in de Batavier; de kosten bedragen 45,- euro. Voor meer in formatie en aanmelding: jipnwrk@xs4all.nl, 0180-315381. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Bron wordt donderdag 26 februari het traditionele straatvoetbaltoernooi gehouden. Het toernooi, dat georganiseerd wordt door het sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel, begint om 13.00 uur, inschrijven kan vanaf 12.30 uur. De kosten voor deelname bedragen 0,50 euro. Er wordt in twee poules ge speeld: tot en met 13 jaar en 14+. In Taverna kan vrijdag 27 februari van 15.00 tot 17.00 uur flink ge- gamed worden. Alle spellen worden uit de kast getrokken (FIFA, Lips, etcetera) en de X-box wordt op groot scherm aangesloten, ledereen is welkom.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 17