PRINSESSEN EN PIRATEN OP WINGERD-CARNAVAL VLUCHTELINGENWERK MOORDRECHT ZOEKT VRIJWILLIGERS SPINNINGMARATHON VOOR VILLA JOEP NI EU WE R K E R KMOORDRECHT^ BAXAAR IN DORPSKERK PCOB VOLGT TRENDS IN LEERCENTRA SPREEKUUR WD VROUWENDAG WERELDGEBEDSDAG ZANGAVOND GROTE KERK KERKDIENSTEN ZONDAG 1 MAART Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 februari 2009 Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Prinsessen, piraten, boeven en een hele grote kip. Dat was allemaal te zien op basisschool de Wingerd, waar donderdag 19 februari het jaarlijkse carnavalsfeest werd gevierd. Alle kinderen en leerkrachten waren verkleed naar school gekomen om sa men veel plezier te hebben bij het hossen en verschillende spelletjes, zoals de stoelendans en koekhappen. r Prins Carnaval was er met een Raad van Elf en de Gouden Wingerdtros werd uitgereikt aan de leukste carnavalsvierders. Het carnaval op de Wingerd is al jarenlang een traditie, maar de af gelopen jaren heeft de viering een aantal veranderingen ondergaan. Dit jaar werd het feest op zowel de locatie Kroonkruid als in de nieuwe brede school aan de Beet- hovenlaan gevierd. Was het vroe- Vermoeiend, dat carnaval vieren. Mega Mindy achter de sjoelbak ger alleen maar hossen, nu konden de kinderen ook allerlei spelletjes doen. Op de locatie aan het Kroon kruid waren vier verschillende ron den, waarbij de kinderen een favo riete activiteit konden kiezen. Dit gebeurde niet per klas, maar met alle klassen door elkaar, het werd een gezellige boel. Moordrecht - In de Dorpskerk wordt voor zaterdag 7 maart van 9.00 tot 16.00 uur ee bazaar georganiseerd, waarvan de opbrengst is be stemd voor projecten in Roemenië en voor het plaatselijk jeugdwerk. Op de bazaar kan men terecht voor allerhande tweedehands spullen en boeken, bij het Rad van Avontuur zijn diverse prijzen te winnen, er worden verse stroopwafels gebakken, men kan tuinplanten aanschaf fen of even lekker bijkomen op het gelegenheidsterras. De kinderen kunnen zich laten schminken, kunnen meedoen aan het j stokken-vang-spel of kunnen tussen 11.00 en 12.00 uur een ritje maken I met de ponywagen. Tussen 11.00 en 14.00 uur is de toren van de kerk opengesteld om de omgeving eens van bovenaf te bekijken. Overtollige, maar nog goed bruikbare spullen (geen meubels en kle ding) kunnen worden aangeleverd worden op woensdag 4, donder dag 5 en vrijdag 6 maart tussen 19.00 en 20.00 uur. Moordrecht - Ze staan niet meer zo in het middelpunt van de belang stelling als enkele jaren geleden. Maar nog steeds vluchten mensen uit oorlogsgebieden naar ons land. Wanneer ze de toelatingsproce dures hebben doorlopen, kunnen zij zich vestigen in de gemeenten. Moordrecht heeft in 2008 acht vluchtelingen gehuisvest en verwacht er in 2009 nog eens tien. Onder hen bevinden zich ook mensen die via het zogeheten Generaal Pardon definitief toestemming hebben gekregen om in ons land een zelfstandig bestaan op te bouwen. Vluchtelingenwerk helpt hen daa-bij. Onze vrijwilligers verwel komen hen en maken hen weg wijs in hun nieuwe omgeving. Ze begeleiden hun nieuwe dorpsge noten bij hun eerste contacten met scholen, de gezondheidszorg, de bibliotheek. Ze leren hen om gaan met geld en administratie, kortom, ze steunen hen een jaar lang bij het vinden van een eigen plek en het leren begrijpen van de Nederlandse samenleving. De vrijwilligerswerkgroep in Moordrecht heeft echter drin gend behoefte aan uitbreiding an verjonging. Coördinator Han- eie Tuinenburg zoekt mannen en vrouwen, die een deel van hun bjd willen inzetten om vluchte lingen plaatselijk te begeleiden: Wij kunnen ons moeilijk voorstel en, dat iemand niet weet hoe de Wasmachine werkt, wat een strip penkaart is of hoe je omgaat met e«n huishoudbudget. Vluchtelin gen zijn meestal best gemotiveerd °m zich onze gebruiken eigen te maken, maar ze moeten wel wor den geholpen. Daarbij kunnen In de kleine gymzaal konden ze mee doen aan een stoelendans, in de kleuterklassen waren allerlei spel letjes zoals domino, bingo en sjoe len en in de andere lokalen konden de leerlingen kiezen uit tattoos maken, kleuren en koekhappen. Tussen de activiteiten door kregen de leerlingen bezoek van een ech te prins Carnaval en zijn Raad van Elf. Ook werd de Gouden Wingerd- tros uitgereikt aan leerlingen die De strijd om de stoelen. erg mooi verkleed waren en die lieten zien echte carnavalsvierders te zijn. Rond half twaalf begon het traditionele carnavalsfeest. De hal van de school werd omgetoverd tot een grote dansvloer, waarop iedereen uit zijn bol kon gaan op bekende carnavalsmuziek, leder een vond het jammer dat het feest afgelopen was, maar het was gelijk het begin van iets anders leuks, de voorjaarsvakantie. Moordrecht - Het zal je maar ge beuren. Je zoon van vier jaar krijgt neuroblastoom kanker. Na enige chemokuren lijkt hij op te knappen, maar dan komt het definitieve be richt dat er uitzaaiingen zijn. Joep mocht slechts vijf jaar oud wor den. Omdat deze vorm van kanker weinig voorkomt en voornamelijk kleine kinderen treft wordt er veel te weinig onderzoek naar gedaan. Dit idee was voor de ouders van Joep ondraaglijk en daarom heb ben zij 'Villa Joep' opgericht, een stichting die geld inzamelt dat be steed wordt aan onderzoek naar deze ziekte. Spinningmarathon Een groot aantal sportcentra, aan gesloten bij de VES (Vereniging van Exclusieve Sportcentra) organi seert voor zaterdag 21 maart een spinningmarathon om geld in te zamelen. In Moordrecht gebeurt dit bij Fit Fun Sports, waar vier uur gefietst kan worden. Deelne mers kunnen solo meedoen, maar er kan ook in groepjes ingeschre ven worden. Onder de inschrijvingen bevindt zich inmiddels ook het college van Burgemeester en Wethouders van Moordrecht. De fysiotherapeuten van Fit Fysio zullen deze dag gaan masseren; de kosten bedragen 5,- euro per per soon; dit bedrag komt volledig ten goede van Villa Joep. Na afloop van de spinningmarathon is er een koud buffet. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-376177, www.ves.nl of www.fitenfunsports.nl. we ieders inzet gebruiken. Of het nu gaat om kortstondige hulp bij het inrichten van de woningen of langduriger maatschappelijk be geleiden." Vluchtelingenwerk zoekt met spoed Moordrechtenaren met in teresse in de medemens, betrok kenheid en geduld, praktische zin, doorzettingsvermogen en goede communicatieve vaardigheden. Leeftijd is onbelangrijk. De nieuwe vrijwilliger wordt professioneel ingewerkt en ondersteund, en maakt deel uit van een netwerk met ervaren 'collega's'. Zij hopen op versterking en kunnen stuk voor stuk vertellen, waarom zij dit vrijwilligerswerk hebben gekozen: "Het is hard nodig. Deze mensen kun je niet aan hun lot overlaten in onze Westerse maatschappij. Maar persoonlijke contacten met iemand uit een andere cultuur, dat is voor jezelf ook heel verrijkend." Voor meer informatie: Hannie Tuinenburg: tel. 0180 320105 (op maandag- dinsdag- en woensdag ochtend) of per email: nieuwer- kerk@vwzhm.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In de 320 seniorweb-leercentra in het hele land wordt de cursus inter net en e-mail voor senioren vaker gegeven dan de basiscursus. Er is een duidelijke verschuiving zicht baar in het lesaanbod. Terwijl de afgelopen jaren het leren om gaan met de computer centraal stond, komt er nu steeds meer vraag naar de praktische toepas singen van computer- en het in ternetgebruik. Het PCOB leercen trum in Nieuwerkerk volgt deze trend in de computerlessen. De nadruk ligt op het gebruik van internet en e-mail. De cursus sen worden gegeven in Windows XP en het nieuwe besturingssy steem Windows Vista. De hoofd punten van het lesprogramma in de cursus Kennismaken met de PC zijn: werken met WordPad en de rekenmachine, fouten herstellen, tekst opslaan in de map 'mijn do cumenten', e-mailen in Outlook Express en Windows Mail, Inter netten met Internet Explorer, het gebruik van de zoekmachine Google en natuurlijk ontbreken de computerspelletjes niet. De cursussen in het nieuwe jaar zijn reeds begonnen, maar in de volgende reeks zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursussen wor den gegeven op woensdag en donderdag. Voor meer informa tie en aanmelden: www.pcob- nieuwerkerk.nl of 0180-326088. Nieuwerkerk aan den IJssel - De gemeenteraadsfractie van de VVD Nieuwerkerk aan den IJssel houdt donderdag 26 februari van 19.30 tot 20.00 uur spreekuur. (Zij-ingang van het raadhuis - te genover de apotheek). Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de vijfde keer organiseert een interkerkelijke groep vrouwen een vrouwendag in Nieuwer kerk. Toos Heemskerk spreekt zaterdag 7 maart over 'Is Christus jouw vrijheid?'. Er zal veel gezon gen worden en 's middags zijn diverse workshops te bezoeken. De dag wordt gehouden in het ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10. Het programma loopt van 9.30 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: 0180-314258 en 0180-633215. Moordrecht - Het Beraad van Kerken Moordrecht houdt vrijdag 6 maart in de R.K. Parochiekerk aan het Oosteinde een dienst in het kader van Wereldgebeds dag 2009. Aanvang 19.30 uur. Wereldgebedsdag wordt geor ganiseerd door christenvrouwen, die door gebed en actie invloed willen uitoefenen op mensen en hun omgeving. In Nederland wordt sinds 1929 deelgenomen aan Wereldgebedsdag. Er zijn ongeveer 500 plaatsen werkgroe pen actief die groepsbijeenkom sten organiseren en publiciteit geven aan Wereldgebedsdag. In Moordrecht organiseren de ge zamenlijke kerken van het Beraad van Kerken deze bijeenkomst. Zij worden daarbij begeleid en aangestuurd door het Neder lands Comité Wereldgebedsdag, leder jaar wordt door vrouwen in telkens een ander land een orde van dienst opgesteld aan de hand van een thema. Dit jaar is het thema Vele leden, één lichaam. Vrouwen en mannen, jong en oud, iedereen is welkom. Moordrecht - In Grote Kerk wordt zaterdag 28 februari een zangavond gehouden. Mede werkenden zijn onder andere het gemengd koor 'Hosanna' uit Gouda en jeugdkoor 'De kleine Lofstem' uit Woerden. Hosanna wordt begeleid door Arjan Breukhoven op orgel. De koren staan onder leiding van respectievelijk Carel Chr. Schulz en Dorothée Becu; zij verzorgen een muzikaal inter mezzo met orgel en dwasfluit. Er wordt ruim plaatsgemaakt voor samenzang, ledereen is welkom, de toegang is vrij. Aan vang 19.30 uur, kerk open 19.00 uur. Ter bestrijding van de kos ten wordt aan de uitgang een collecte gehouden. Moordrecht Volle Evangelie Gem. n.n.b. Ger. Kerk 10.00 uur drs. T.R. Schep (maaltijd van de heer). Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schip per (Avondmaal) en 15.00 uur ds. R. Schep (SoW-avondmaal in Zorgcentrum). Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. G.C. de Jong en 18.30 uur ds. Van de Scheur. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: wo. 25 febr. 19.00 uur Aswoensdag: gebedsviering Dick van Klaveren. Zo. 1 mrt 1e zon dag 40-dagen tijd: Woord- en Communieviering WoCo. De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maat schappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 21